ONTBIJTCACAO Ziet met den Schoonmaak ni Bedden na!! Axel. Firma P. H. Teenhuizen. Wei fi. J. Vrielink-Van Dixhoorn Winkel in Drogisterijen. Hst Fijnste, hst bssts! Mr. P. DIELKMAN, Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Herberg en afspanning, Inrichting Vergaderlocaal. en vraag bij mogelijke be hoefte prijsopgaaf bij: PEETERS Electro Bioscope! BUITENGEWONE VOORSTELLINGEN. lste rang 60 ct. 2e rang 40 ct. 3e rang 20 ct Uit de hand te koop U goed beklante HERBERG, Nieuwigheden, Bloempotten, Vazen en Tafeltjes. Wijn-, Bier-, punch-, Eikeurglazen en Karaf en. Firma P. H. Veenhuizen, Axel. VOLMAAKT ZUIVER, ZEER VOEDZAAM, BESPARING IN HET HUISHOUDEN. Per Kilo f 1.50. De vermoorde had geen gunstige reputatie. W., de bediende, werd, naar het Vad. meldt, meermalen door hem met een mes bedreigd. De huiseigenaar was zelis eenigszins bang voor zijn huurder, die den laatsten tijd slecht betaalde, doordat zijn zaak minder goed ging. De vermoorde Pers is, naar de N. Ct. verneemt, langen tijd in het gevolg geweest van den Sjah van Perzië. Hij volgde den Sjah als kok op zijn reizen naar Europa en kreeg dan ook als zoo danig eenige Perzische onderscheidin gen. In zijn winkel in de Wagenstraat, eerst langen tijd in de Prinsestraat gevestigd, hingen verschillende foto's, waarop hij in gezelschap van den Sjah te vinden is. Ook is er een foto waarop voorkomen koning Leopold der Belgen met den Sjah en zijn hofhouding, waar onder de kok. Na aan het Perzische hof zijn dien sten als kok met eere te hebben ver vuld, kwam Moerad in die betrekking bij den Perzischen gezant te 's-Graven- hage. De heer Sadigh ul Mulk was hem zeer genegen en steunde hem soms, wanneer hij tijdelijk in financieele moeilijkheden verkeerde. Moerad was behalve de gezant en zijn secretaris de eenige Pers in Den Haag. Nog wordt gemeld, dat vermoed wordt dat de Grieksche bediende is uitgeweken naar Duitschland, waar hij tot voor een paar maanden werk zaam was. Bij nadere lijkschouwing in het zie kenhuis moet gebleken zijn dat de moordenaar op afschuwelijke wijze op zijn slachtoffer heeft toegestoken geslagen. Het lichaam is als met wonden overdekt. Het lijk vertoont nl. niet minder dan 20 a 22 steek wonden, waarvan de grootste in de borst, een steekwond van 5 c.M. lang en 2 c.M. breed. De verwondingen moeten zijn toegebracht met een zeer scherp puntig voorwerp, naar alle waarschijnlijkheid een soort dolkmes. Den Haag, omstreeks negen uur in den avond. Zwaaiend en tegelijkertijd een liedje neuriend kwam hij op den Zuid-Buiten singel aangesukkeld. Hoe meer hij zwaaide, des te dichter kwam hij den I waterkant nabij, zoodat de voorbij gangers zelfs een oogenblik vreesden hem in het water te zien onderdompelen. Een man, 't blijkbaar goed met hem meenende, trad uit den kring der kijkers naar voren, sprak den be- schonkene op vriendelijken toon aan, hem vermanende zich van den water kant te verwijderen. Edoch, of de plots ingetreden hooge temperatuur hem had bevangen, dan wel Cambrinus, daarin had hij geen ideeechter wel om met den vermaner een bad te nemen, waarin deze op zijn beurt geen zin had. De aangeschotene liet zich echter niet afschrikken hij zou en moest met den ander een bad nemen, waarop hij den raadgever beetpakte, die, beduusd over zooveel dankbaarheid, zich maar ten halve verdedigde, wat tot gevolg had dat hij uit erkentelijkheid met een half afgebeten duim huiswaarts kon keeren, terwijl de pseudo-badgast, zijn zin door voerend, zich te water wierp om, na eenig spartelen, maar weer spoedig den vasten wal op te zoeken. Vad. Een aantal mannen en vrouwen uit Den Haag hebben een rijtoertje naar Scheveningen gemaakt dat voor eenigen hunner slecht is afgeloopen. Aan den strandboulevard sloeg het paard van een der rijtuigen op hol en sprongen de inzittenden in hun angst de een na den ander de koets uit. De koetsier brak een been, een der vrouwen brak een arm en een been en een jongman bekwam een ernstige hoofd wonde. Aan 't politie-posthuis Gevers Dey- nootplein werd door een politie arts dr. D. F. van Duyl de eerste hulp verleejnd, waarna de slachtoffers van't nachtelijk uitstapje per auto en per ander rijtui] naar het ziekenhuis zijn vervoerd. Dinsdagavond deed de vlieger leerling Guillaume te Juvisy een vlucht op kleine hoogte. De wind sloeg zijn toestel tegen een paal. Met gebarsten schedel en gebroken bil werd hij van onder de brokstukken van de vlieg machine gehaald. Zaterdagmorgen keerde een 18 ja rige mijnwerker uit Trazegnies van het nachtwerk naar huis terug, toen hy bovenop een electrischen paal een musschennest zag zitten. Hij klom op den paal en stak reeds de hand uit naar het nest, toen hij getroffen werd door een electrischen stroom van 6000 volts. De jongen viel op den grond en werd half dood naar zijn huis over gebracht. Woensdagochtend heeft te Keulen de 26-jarige goudsmidsleerling Hild zijn moeder gekeelddoor een huisgenoote werd zy voor haar bed liggend dood gevonden. De jongen had getracht, aan zelfmoord te doen denken door den strop aan een bedstijl vast te maken Na zijn moord ging hij naar zijn werk plaats, waar hij gearresteerd werd. Het schijnt dat de weigering der moeder, om hem geld te geven voor zijn huwe lijk, <le aanleiding tot den moord is. Het parket van Parijs heeft een onderzo k bevolen in een tamelijk ge heimzinnige zaak. Een Belg, zekere M. E., was naar Parijs gekomen om zijn studiën te voltooien. Hij sloot vriendschap met een Duitschen student en beiden sloten een vennootschap om een nijverheidszaak op te richten. Op zekeren dag deed E. de opmerking dat, zoo een hunner kwam te verdwijnen, zijn vriend hulpeloos zou staan aan 't hoofd eener belangrijke onderneming en aldus zou blootgesteld zijn aan groote risico's De twee vennooten gingen dus een verzekering op het leven aan, zoodanig dat in geval van overlijden van een hunner, de overlevende 200.000 fr. zou trekken. In October 1.1. begaven zij zich te zamen naar Neuilly, waar E. zijn vennoot moest leeren zwemmen. E. deed hem te water gaan op een zeer gevaarlijke plaats, en zoodra zijn vriend aan 't verdrinken was nam hy, volgens de beschuldiging de vlucht. Het lijk werd eerst twee dagen later opgevischt. De voornaamste getuige in de zaak is sedert dien overleden, maar hij zou een brief hebben nagelaten, waarin hij E. beschuldigt de vrijwillige oorzaak te zijn van den dood van zijn vennoot. Bedriegers bedrogen. Eenige maan den geleden kwamen de Duitsche be lastingambtenaars een uitgebreide smok kelarij op het spoor. Hoewel een sigarenhandelaar K. uit Nijmegen de hoofddader was, bleef deze kalm in zijn woonplaats en onttrok zich zoo aan de Duitsche justitie. Toen kwam er een telegram of K. eens direct in Duisburg wou komen. Er moest over een groote bestelling sigaren onderhandeld worden. Nauwelijks in Duisburg werd de man in hechtenis genomen en was Vrijdag morgen onder bewaking van een be ambte in burgerkleeding in den Zwanen burgtoren te Cieve. Vlak bij stond een auto te wachten. K. ontglipte plotseling aan de handen van zijn bewaker, sprong in de auto en tufte vliegensvlug naar den Pias- molen, waar zijn echtgenoote en vrien den al vol verwachting naar hem uit keken. Vandaar ging de tocht in triomf Daar Nijmegen terug. van het Kon. Ned. Metereol. Instituut te De Bilt (by Utrecht. Verwachting tot den avond van Zaterdag 13 Mei Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oostelijke wind. Veranderlijke bewol king. Mogelijk regen, met kans op onweer. Zelfde warmtegraad. Ondergeteekende maakt het geachte publiek zoowel van buiten als binnen de gemeente bekend, dat hij alhier heeft geopend de vroeger gedreven door de Wed. Van Aerde, nabij de brug. Hopende zich het vertrouwen van ieder waardig te maken teekent hij gaarne Uw Ond. Dw. Dr., P. AU.DENAERD, Koopman in vee. Axel, 4 Mei 1911. ÜH8B5*" Belanghebbenden worden uitgenoodigd ter vergadering op ÜAaandag 15 Mei a. s., des avonds om 6 uur, in de Bijzondere School, Nieuwstraat, Axel. BESPREKING: Trouwe opkomst gewenscht. Met deze bericht onderge teekende, dat hij heeft ge opend een (Dok verkrijgbaar alle soorten bereide VERF, in bussen van 11 tot 60 cent per bus. Ook verkrijgbaarKooltecr, Bruine Teer en Carbolineum. Aanbevelend, A. P. BUTLER, AXEL. Timmerman en Winkelier. Standplaats AXEL slechts voor 3 dagen Maandag 15, Dinsdag 16 en Woensdag 17 Mei, Groot succes. Geheel nieuwe opnamen. In het byzonder munten uit de aller laatste prachtopnamen, zoowel komische als dramatische, allen verklaard door den tooneelspeler ADOLF CROES. Hopende met een druk bezoek ver eerd te zullen worden, teeken ik met achting, De Directeur, P. PEETERS, Bergen op Zoom. AANVANG 8 UUR. Prijzen der plaatsen: - OF staande op den ARMENDIJK, alhier. Te bevrageD bij E. DE KORT, Axel. TE AXEL. Ontvangen een prachtige sorteering Koffie- en Theeserviezen. Nikkelwaren, Muur borden. Tabak, Sigaren, Sigaretten, Thee. - IN: I, UUUUUIUUUUII, UilLi vindt U bij Advocaat Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eersten en derden WOENSDAG der maand in het hotel DES PAYS BAS, Nieuwstraat.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 3