Binnenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bij duizenden zaten de Amerikanen in El Paso op de daken der huizen den stryd aan den overkant der rivier gade te slaan. Ook elders in Mexico is de laatste dagen scherp gevochten. Vooral bij Saltillo en Torreon, in den staat Coa- huila, en bij Tyuana, vlak hij de Araerikaansche grens, even boven het schiereiland Neder Californië, zyn felle gevechten geleverd. Tyuana is door ae insurgenten vermeesterd. En ook in den staat Jalisco, waar de opstand tot dusver het hoofd nog niet had op gestoken, is het nu tot onlusten ge komen. O. a. in de hoofdstad Gua dalajara. Wij laten hier nog enkele losse be richten volgen, die de Köln. Ztg. ont vangen heeft uit plaatsen in Mexico en de Vereeuigde Staten. Die telegram men zijn alle gedateerd van Dinsdag. In Juarez slingerden de opstande lingen dynamiet-bommen in de huizen. In de straten woedde een felle kamp. De opstandelingen zeiden, dat zij 400 dooden en gekwetsten hadden. De gewonden werden naar den Amerikaan- schen oever overgebracht en daar ver bonden en verpleegd. Over de zuidzijde van El Paso woedde een kogelregen. Laat op den middag staken de insurgenten den brand in het postkantoor van Juarez. De vlam men breidden zich tengevolge van den krachtigen wind snel uit en bedreigden het geheele noordwestelijke deel der stad. De opstandelingen openden een heftige beschieting op de kerk, waar binnen zich de regeeringstroepen had den teruggetrokken. brengen aan de internationale rubber- Sas van Gent op Woensdag 7 Juni, tentoonstelling, welke aldaar den 26en j voorm. 10 ure voor Sas van Gent, Juni voor het publiek geopend wordt. Philippine en Westdorpe EEItSTE KAMER. Verhooging Successierechten. In de memorie van antwoord op het betrekkelijk afdeelingsverslag der Eerste Kamer zegt de Minister van financiën later te zullen aantoon en hoe schromelijk overdreven de bezwaren zijn tegen het debietrecht op tabak Die belasting te vervangen door een hooger tarief voor de successierechten is daarom reeds onmogelijk, omdat de uiterste grens van het tarief van het successierecht is bereikt. Donderdag 18 Juni e.k. zal Prins Hendrik met de hem toegevoegde heeren naar Londen gaan ter vertegen woor diging van de Koningin bij de kronings feesten. Tydens zyn verblijf te Londen is de Prins voornemens een bezoek te De Prins vertrekt met het pantser schip Gelderland. De schout-bij-nacht Koster, directeur en commandant der marine te Willems oord, zal aan boord zijn van H. M. Heemskerk, die aan de vlootrevue te Spithead, welke ter eere van de kroning plaats heeft, zal deelnemen. Pest op Java. Het Regeeringstelegram van 10 Mei betreffende de pestgevallen op Java meldtIn de afdeeling Malang bleken koortsgevallen op 7 en 8 dezer respectievelijk 2 en 3 pest, waaronder 1 longenpest. Gisteren (9 Mei) waren 24 gevallen, waarvan 11 dooden. Van de pestlijders der vorige dagen zijn nog 4 overleden. In Kediri, Paseroean en Sitoebondo kwamen geen nieuwe gevallente Soerabaja was 1 gevalde lijder was reeds 7 dagen in observatie. Alle over zee vertrekkenden, uitge zonderd die voor Madoera, worden ge neeskundig onderzocht. De bagage wordt ontsmet. Aan Oedjong wordt een desiufectie-inrichting opgericht. Volgens medisch oordeel zijn de ge troffen maatregelen voldoende. Alles wordt voorbereid voor de toepassing desnoodig van strengere maatregelen Een regeeringstelegram van gisteren betreffende de pest op Java meldt dat in de afdeeling Malang onder de koorts- gevallen Dinsdag negen gevallen van pest waren Woensdag waren er zestien gevallen waarvan negen dooden Van de lijders van vorige dagen zijn er nog negen overleden. Te Soerabaja waren drie gevallen waarvan een doodelijk. te Kediri een, en te Pasoroean geen gevallen »Gnadiges Fraulein had toch wel gel; k gehad. Het was bepaald komiek het had haar bijna als een svmbool in de ooren geklonken. Altyd maar vasthouden aan eigen wil! Nu en later - altijd Als men zich zoo diep heeft moeten buigen en zich zooveel ontzeggen, voelt men eerst recht hoe goed het doet om te kunnen staan op je wil. Merkwaardig was het, hoe de rijkdom op de menschen werkte. Op vader eigenlijk het minst. Wel had hij het in verschillende dingen voor zich zelf iets ruimer genomen, maar over het geheel was de verandering niet overweldigend. Maar mama had beslist een neiging tot verkwisting gekregen Eberhard ik geloof dat die op den verkeerden weg is, al zal hij wel alles wat smakeloos is, weten te vermijden F riedel Ja, dat is het grappige Friedel wordt gierig. Voorloopig niet in het groote, maar in het kleine. Hij out wikkelt zich tot een financier, onlangs sprak hij zelfs van zijn bankier en zy chéque-boek. En ik.... ik het leven wil ik genieten- schoonheid genieten.... bewonderd wor den, aangebeden.... en heerschei). Wordt vervolgd) Axel op Woensdag 7 Juni, nam. 1,30 ure voor Axel. Zaamslag op Woensdag 7 Juni, nam. 3,30 ure voor Zaamslag. Hulst op Donderdag 8 Juni, voorm. 9 ure voor Hulst. Clinge op Donderdag 8 Juni, voorm. 11 ure voor Clinge. St. Jansteen op Donderdag 8 Juni, ,m. 1,30 ure voor St. Jansteen. Koewacht op Donderdag 8 Juni, nam. ure voor Koewacht. Graauw op Vrijdag 9 Juni, voorm. 10,30 ure voor Graauw. Hontenisse op Vrijdag 9 Juni, nam. ure voor Boschkapelle, Hengstdijk, Hontenisse, Ossenisse en Stoppeldijk. Ter Neuzen op Zaterdag 10 Juni, voorm. 10 ure voor Ter Neuzen en Hoek. AXEL, 12 Mei 1911 In de gisteren gehouden vergadering van Ingelanden van den polder Beoot tenblij benoorden alhier, werd de heer Petrus van Fraaijenhove herkozen als gezworen. De begrooting voor 1911/12 w vastgesteld op een bedrag in ontvang en uitgaaf van J 14644,08, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 545,90\ De inlevering van wapens, klee ding- en uitrustingstukken enz. van de verlofgangers der Landweer in deze provincie, die dit jaar wegens dienst- eindiging zullen worden ontslagen zal o. m. plaats hebben: Te Hontenisse in het schoollokaal nabij Kloosterzande op Dinsdag 18 J uli nam. 2 uur, voor Hengstdijk, Ossenisse en Boschkapelle; te 3 ure voor Stoppel dijk t op W oensdag 19 Juli, 9 uur voorm voor Hontenisse. Te Hulst in de teekenschool bij het gemeentehuis Woensdag 19 Juli nam 2 ure voor St. Jansteen en Clinge; ure voor Graauw. Donderdag 20 Juli, 8,30 ure voorm voor Hulst. Te Axel in het gymnastieklokaal van de gemeenteschool Donderdag 20 Juli. nam. 2.30 ure voor Koewacht en Zuid dorpe Vrijdag 21 Juli, voorm. 9 ure voor Axel en Overslag. Te Ter Neuzen in het Arsenaal Vrijdag 21 Juli, nam. 2 uur voor West dorpe en Zaamslag, 3 ure voor Sas van Gent, Hoek en Philippine, 4 ure voor Ter Neuzen, de verlofgangers wier geslachtsnamen aanvangen met de letters A tot en met E. Zaterdag 22 Juli, voorm. 8 ure de overigen uit Ter Neuzen. Het jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der militie te land zal dit jaar in onderstaande gemeenten worden gehouden op de daarbij aan- I gegeven dagen en uren PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 14 Mei 1911. Ned. Herv. Kerk. oorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 12 Mei 1911. E. d. P., 19 j., arbeider te Koewacht, gedetineerd te Middelburg, is wegens mishandeling veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met mindering der preventieve hechtenis, met vrijspraak van de hem ten laste gelegde poging tot doodslag en is daaromtrent zijne invrijheidstelling bevolen. De eisch was 3 jaren gevangenisstraf met min dering der preventieve hechtenis. 1. P. v. d. W., 26 j., zonder beroep te Middelburg, aldaar gedetineerd, is wegens mishandeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende veroord. tot 11/2 jaar gev. met aftrek der preventieve hecht. De eisch was eveneens l1/ jaar gev. C. d. R., 18 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroord. tot 7 of 7 dagen hecht. W. P. v. A., 34 j., bakkersknecht te Wijnckel (België), beklaagd van tuchtige handelingen, gepleegd te Ter Neuzen op 30 Mei 1904, is vrijgesproken A. C. S., 34 j., varensgezel, zonder vaste woonplaats, beklaagd van mis handeling gepleegd te Ter Neuzen op 10 December 1905, is vrijgesproken Door de Belgische regeering is de uitlevering gevraagd van R. F., 29 j vroeger handelsreiziger, geboren te Marechienne au Pont, laatst wonende te Sas van Gent, wegens nog te onder gane straffen in België ter zake van misbruik van vertrouwen, valschheid in geschrift en gebruikmaking daarvan F. is thans gedetineerd te Middelburg in het huis van bewaring. *- Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht P. L. B., 33 j., poelier, geboren te Stekene, wonende te St. Jansteen, verdacht van diefstal van kippen te Boschkapelle, Bij het hevig onweer, dat Woens dagavond boven Walcheren woedde sloeg de bliksem in de landbou wschuur van J. Marys te Grijpskerke. Weldra stond de schuur en het belendende woonhuis in volle vlam. Het vee was grootendeels buiteneen geit en een S begaan kalf konden nog gered worden en ook 1 toonbanklade grootendeels het huisraad, 't Geen op raden zijn onaangeroerd gelaten. zolder stond, al3 een kabinet met kleeren, ging mee in de vlammen op. De brandspuit van Grijpskerke was spoedig aanwezig. De gebouwen brand den echter tot den grond toe af. Ze I waren verzekerd, maar laag, de inboedel echter niet. Verder werd onder Nieuw en St. Joosland bij den landbouwer P. van Dijke, in den Bijleveldspolder een zesjarig bruin paard getroffen, waardoor een verlamming ontstaan is aan de beide voorpooten. Volgens verklaring van den veearts zal dit dier, het beste paard uit den stal moeten worden afgemaakt. Verzekering dekt de schade. Moord te 's-Gravenhage. Een groote volksmenigte had zich Woensdag verzameld in de le Wagen-1 straat, waarin sedert eenigen tijd een man, zich noemende Murad-Bay, een winkel hield in z. g. Turksche lekker-1 nijen, ijssalon, enz. Sedert Zaterdag was de man niet| meer in zijn winkel gezien en had de loopjongen vruchteloos aangebeld.! Woensdagochtend stelde hy de politie daarmede in kennis, die de deur der; bovenwoning deed openen en den winkelier, achter boven, met een steek-1 wond in het lichaam, dood voor zijn ledikant vond. Onmiddellijk werd door justitie en| politie een uitgebreid onderzoek, met behulp van politiehonden, ingesteld.! Men vermoedt dat hier moord gepleegd daar een kast in het slaapvertrek! overhoop gehaald lag, zoodat men denkt aan diefstal, voorafgegaan of gevolgdl door moord. Nader is gebleken dat het vast staat,} dat men te doen heeft met geweld pleging. De houding waarin het lijk gevonden is, sluit uit de gedachte aan een ongeluk of zelfmoord. Het lichaam lag gekleed in slaapgewaad, terzijde} van het bed op de knieën, met het hoofd op den grond, badende in bloed* uit een steekwond in de zijde en ee* diepe wonde in het hoofd, zeer waar< schijnlijk toegebracht met een punta toeloopende hamer, welke naast het lijl lag, terwijl dit voorwerp volgens zeggel van iemand die in dienst van den ver! slagene is geweest, anders altijd in hel benedenhuis geborgen was. In de achter-bovenkamer, waar he| lijk gevonden werd, staan drie bedden, dat van den winkelhouder en van zijn twee bedienden, een Hollander, die itj de vorige week zijn dienstbetrekking had verlaten en door wien Woensdag! ochtend de misdaad ter kennis van de} politie is gebracht toen hij haar hadl- ontdekt op 't oogenblik dat hij zijn, nof in het perceel aanwezige kist met goeJ en papieren, wilde halen, en een ongel veer 20-jarige Griek, die sinds eet week of vijf bij den verslagene in dien» was en die volgens zeggen van bovenj bedoelden Hollandschen knecht, nogM eens twist met den patroon had. Deze Griek, een sterke, driftige! jongeman, is sedert Zaterdag niet gezien! Omtrent den moord wordt nader get meld, dat hoe langer hoe meer he} vermoeden veld wint, dat de Griekschj bediende van den verslagene de dade» van het misdrijf is. In een kast ii het perceel zyn namelijk bebloede kleeren, toebehoorende aan den Griek gevonden, en uit den koffer van den Hollandschen bediende worden kleere» vermist, welke de verdachte hoogst! waarschijnlijk in ruil van de door heul achtergelaten bebloede onderkleerei heeft aangetrokken. Uit ver schillend! omstandigheden wordt afgeleid, dat hoewel er een kleine som gelds, toe behoorende aan den verslagene, niet in de woning is teruggevonden, hel misdrijf niet is bedreven om roof Mj plegen, maar dat men veel eer hier te doen heeft met een daad, uit wraak Want zoowel het geld in d« als eenige gouden s» De reputa het l metee was z huurdi betaal goed f De vernee gewee volgde naar 1 danig gen. eerst gevest waaro te vin voorki met d onder Na sten vuld, bij de hage. hem soms, moeil behal No< wordt uitgei tot zaam Bij kenhi moon zyn geslai wond nl. r wond borst, en 2 moe ti scher waar: in de Zw neuri singe zwaa watei gangi hem Een kyke schor hem kant plots

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 2