Binnenland. Gemengd Nieuws. - dier verzekering en het nakomen ervan zyn nog niet hetzeltde. Het bericht van de vermeestering van Mazatlan, eerst gemeld, toen tegen gesproken, daarna bevestigd, wordt nu weer tegengesproken. Daarentegen schijnt het vast te staan, dat Torreon in handen is van de opstandelingen. Wèl is bij Mazatlan fel gestreden de opstandelingen, die de stad insloten, werden onder vuur genomen door de twee Mexicaansche kanonneer booten, die zich voor de stad bevonden. Die beschieting moet den insurgenten groote verliezen hebben toegebracht. Uit Brussel meldt men, dat het bezoek van H. M. Koningin Wilhelmina aan Brussel is bepaald op 26, 27 en 28 Juli. EERSTE KAMER. Hoogstwaarschijnlijk zal de Eerste Kamer in den loop der volgende week bijeenkomen, om in openbare vergade ring het wetsontwerp tot nadere rege ling van de rechten van successie en van overgang bij overlijden en het wetsontwerp tot bestrijding der zede loosheid te behandelen. TWEEDE KAMER. Landweerwet. De Regeering heeft een wetsontwerp ingediend tot nadere wyziging en aan vulling van de Landweerwet* De arti-, kelen 7 en 11 van die wet worden daarbij gewijzigd in dien zin, dat het aantal landweer dienstjaren in ver band met de uitbreiding van het militie contingent wordt teruggebracht van zeven tot vyt en het aantal herhalings oefeningen van twee tot één. Verder bevat het ontwerp verschil lende overgangsbepalingen. Invaliditeit»- en ouderdomsverzekering. Het by de Tweede Kamer ingediende ontwerp van wet tot .verzekering van werklieden tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom" is thans in druk verschenen. Het ontwerp bevat 394 artikelen, en berust op den verzekeringsplichtIeder werkman moet verzekerd zijn voor een rente in geval van invaliditeit en na het bereiken van den zeventigjarigen leeftijd, voor zoover hij niet by de wet van den verzekeringsplicht is uitgezonderd. De verplichte verzekering brengt mee een recht op weezenrente voor kinderen beneden 13 jaar. Naast de verplichte verzekering bestaat gelegenheid tot vrijwillige aansluiting. Wie onder den verzekeringsplicht valt kan daarnevens zich vrijwillig verzekeren. Werkman zal zijn, volgens het ontwerp, ieder die den leeftijd van 16 jaar heeft bereikt en in loondienst arbeid verricht binnen het Rijk tegen een loon van niet meer dan 1200 gulden per jaar. De premiën worden betaald door de verzekerden en door de werkgevers van de verzekeringsplichtigen. Gedu rende 75 jaar zal het Rijk 8^2 mil lioen bijdragen. De verzekeringsplichtigen worden naar het loon ingedeeld in vyf loon- klassen, met premies van 20 tot 48 cents per week. De verzekerde, die invalide is, heelt, wanneer hij 150 premies in rekening kan doen brengen, recht op invalidi- teitsrente, bij blijvende invaliditeit en tijdelijke invaliditeit van een half jaar onafgebroken. Voor recht op ouderdomsrente moeten 1248 premiën in rekening kunnen ge bracht worden. Over elke week wordt één premie geheven. De premie wordt betaald, hetzij door het plakken van rentezegels op een rentekaart, hetzij in geld aan den Raad van Arbeid. De uitvoering van de wet zal worden opgedragen aan het bestuur der Rijks verzekeringsbank, aan Verzekerings raden en de Raden van arbeid. Pest op Java. Telegram van den Gouv.-Generaal „In de af deeling Malang gisteren (6 Mei) negentien gevallen, waarvan veer tien dooden, terwijl van lijders van vorige dagen er nog zeven overleden. Te Soerabaja geen nieuwe gevallen bijgekomen, doch een der lijders is overleden. Te Kediri en te Soetobondo geen nieuwe gevallen bijgekomen. Te Madioen één geval." AXEL, 9 Mei 1911 Op de Zaterdag alhier gehouden markt van Zeeuwsch-Belgische paarden waren I aangebracht 16 paarden en 1 veulen. Er werden acht prijzen toegekend van vijf gulden, aan de heeren J. van de Wege, C. Dieleman, L. Wiemes (2 j prijzen), B. IJsebaert, C. Haak (2 prijzen) en F. van Driel. Er was weinig handel. Zaterdag bemerkte de heer Bom, arts alhier, dat een zestal, van zijne schoone collectie postduiven vermist waren. Daar de heer Bom zich reeds meermalen van zijn vrijdom beroofd zag en ongewenscht bezoek kreeg in zijn tuin, zag hij zich genoodzaakt om, ofschoon ongaarne, de hulp der politie in te roepen. Denkend aan een politie hond wendde hij zich tot dhr. Klaassen, inspecteur van politie te Ter Neuzen, die zijn speurhond aan het werk zette. Al spoedig kreeg deze de lucht en wist het spoor te volgen, wat tot ontdekking van den dader leidde, die den diefstal bekende. Mej. S. v. Eerdenburg te Bosch- kapelle is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de school te Someren (Noord-Brabant). Vliegen in Zeeland. Van het eerste Zeeuwsche Vlieg comité vernemen wij, dat dit succesvol is geslaagd in het engageeren van den aviateur Archer met monoplane en den aviateur-instructeur Mulder met biplane Met deze twee vliegtuigen zal een vlieg demonstratie gehouden worden op den 2en en 3en Pinksterdag, 5 en 6 Juni a.s, Het terrein is gelegen nabij Wilhelmina dorp, beslaat een oppervlakte van ruim 12 H.A. en zal geheel als vlieg kamp worden ingericht. Alle krachten zullen worden ingespannen en de noo dige maatregelen zijn reeds getroffen, dat deze vliegdemonstratie goed zal slagen. Over de prestaties van deze vliegeniers behoeven wij niet uit te weiden, deze' zijn genoegzaam bekend als primeurs. Volgens de Midd. Crt. bestaan ook te Vlissingen plannen tot het organiseeren eener vliegweek. Die plannen zijn uitgegaan van den heer Vethacke, notaris aldaar, die zich de medewerking daarbij verzekerde van de heeren Van Niftrik en dr Staverman. Op enkele kleinigheden na is alles reeds zoover geregeld, dat in de laatste week van Juli een of meer aviateurs van de Bredasche vliegvereeniging in de Scheldestad demonstraties zullen komen geven. dozijn uitnoodigingen om lid te worden van weldadigheids-, politieke of sociale vereenigingen en een heel dozijn zaken- aanbiedingen bracht, en als pièce de re sistance ettelijke zakenbrieven, die ook niet bepaald tot zijn stichting bijdroegen. Eindelijk liep hij de deur uit. Naar den Tiergarten, door de Linden tot het Sculosz, weer terug en dan naar Habel om een glas wijn te drinken. Soms trof hij daar een kennis, en dan werd er een betere flesch opengetrokken. Daarbij gepolitiseerd, de ranglijst besproken, de wereld verbeterd en kwaad gesproken, Eigenlijk achtte hij dit ook tijdverspilling, Erger was dat het wijndrinken hem 's morgens nooit goed bekwam. Nu, dat zou vanzelf ophouden, als men zijn eigen thuis had. Eindelijk scheen men daarover toch eens te moeten denken. Maar ook door deze overleggingen kwam er niets van zijn plan om zoo spoedig mogelijk eens een ernstig woordje met Signe te spreken. Toen hij namelijk van zijn tamelijk ver uitgestrekte morgenwandeling een beetje hoofdpijn had hem het feest van het regiment toch gebracht naar huis kwam) vloog Dodo hem om den hals »Papa! mama heeft epn villa op het oog! En nu is het werkelijk iets goeds En zij lachte vroolijk uit haar glinsterend zwarte oogen, alsof zij er in gedachten bijvoegdeals het maar werkelijk ge beurt. Het arme lieve kind Eigenlijk had Dodo nog het minste voordeel van de veranderde omstandigheden, en van het heele Berlijn! Zelfs had men voor haar geen behoorlijke kamer in die toch zoo groote woning kunnen vinden Aan tafel liep het gesprek over den succesvollen verkenningstocht van mama. De villa moest een juweel zijn. Zij lag in de Kilganstraat als op een stil eiland midden in het gewoel der wereldstad, rustig en voornaam, had veel ruimle, een vrij grooten tuin en alle mogelijke gemakken. F riedel, die ook was komen eten, prees bizonder de voortreffelijke ligging, mama was vol geestdrift over de huishoudelijke voor- deelen, over de voortreffelijkheid der inrichting van het huisimmers, er ontbraken geen stofzuiger, geen koel kelders, geen brandkast, veilig tegen inbraak, zelfs geen eigen badkamer voor de bedienden. Signe nam bijna geen deel aan het steeds levendiger debat. Zij zat in haar nieuwe japon in de modekleur rouw had zij als huichelarij ronduit geweigerd als een steenen beeld aan tafel. Dit plannen-maken scheen haar te vervelen, ja zelfs geeuwde zij een paar keer hei melijk. Toen Dodo, die «altijd dadelijk opgewonden was, haar vroeg»Maar Signe, interesseert je dat dan niet?» antwoordde zij wel: »Zeker zeker!» maar zij keek ternauwernood naar den plattegrond, dien mama bij het dessert Op de lijst van hoogstaangeslage nen in de rijks directe belastingen in de provincie Zeeland komen voor de volgende ingezetenen van Zeeuwsch- V laanderen De bevolking der provincie bedraagt in 1911 232.515, het getal der hoogst aangeslagenen 155. Bruijne Izn., Pieter de, te Cadzand geboren te Cadzand, 28 October 1838 Calon, Elias Augustus, te IJzendijke geb. te IJzendijke 17 April 1830. ontrolde. Alleen zeide zij, met een vluchtigen blik op de teekening»Ik zou graag een kamer op het Zuiden hebben.» »Dat spreekt van zelf, Signe,» ant woordde papa terstond en zocht onmid dellijk in de bovenverdieping. »Hier.... dunkt mij, dat zal iets voor jou zijn. Dodo krijgt dan die tweede kleine kamer daar en jullie meisjes krygt dan voor je beiden een gemeenschappelijk salon er tusschen.» Hij voelde zich zeer opgewekt en sinds langen tijd weer ge heel huisvader. Hier was nu toch iets waarin zij zijn meening moesten vragen waarin hij een beslissing moest geven Hij schrok wel weer van den prijs Maar hij zei er niets van, het was reeds lang zijn gewoonte geworden om over geldzaken zich stil te houden. Doch hij zei alleen >Nu, wij zullen eens zien Ik zal er dadelijk eens heen gaan, na tuurlijk met jou, mamaatje. En al: alles overeenkomt met de beschrijving die je er van geeft, nu dan blijft hetvan Körlin naar Berlijn. Ik zal blij zijn, als het met dat voorloopig wonen hier gedaan is.» {Wordt vervolgd) Collot d'Escury, Karei Jan André Guijon baron, te Hontenisse, geb. te 's-Gravenhage 15 December 1858. Cruyningen, Jannis Hubrecht van, I te Oostburg, geb. te Schoondijke 10 December 1855. Dieleman Petrusz., Jacobus, te Zaam- slag, geboren te Zaamslag 11 November 1852. I Dieleman Wz., Petrus, te Axel, geb. te Hoek 6 November 1835. Diericlt, Cyrilles Petrus Joannes, te Koewacht, geb. te Koewacht 24 Januari 1846. Dregmans, Pieter, te Axel, geb. te Neuzen 26 April 1839. Dumoleyn, Emile Bernardus, te Hon tenisse, geb. te Westdorpe, 17 October j 1866. Erasmus, Jannis, te Cadzand, geb. te Cadzand 22 November 1838. Feijter, Levinus de, te Axel, geb. te Neuzen 23 April 1838. Hammacher, Herman Gerard, te Groede, geb. te Groede 18 October 1843. 1 Hennequin, Johannes Franyois, te Sluis, geb. te Sluis 24 September 1826. Hennequin, mr. Pieter Christiaan Ja cobus, te Aardenburg, geb. te Sluis 20 Mei 1851. Hoeve, Frans van, te Axel, geb. te Axel 1 December 1851. Hombach, Fernand Corneille Octave Mari, te Hulst, geb. te Hulst 9 Mei 1863. Huyssen Johaftneszoon, Jan, te Neu-| zen, geb. te Neuzen Januari 1838. Kerf, Cerillus Johannes de, te St. Jansteen, geb. te St. Jansteen 31 Janu ari 1873. Koster, Abraham, te Axel, geb. te Axel 27 Mei 1844. Kraker, Abraham de, te Zaamslag, geb. te Zaamslag 15 Januari 1864. Lensen, Abraham Cornelis, te Neuzen, ;b. te Neuzen 3 Juni 1875. Luteijn Sr., Izaak, te Zuidzande, geb. te Zuidzande 17 September 1826. Maertens, Henricus Ludovicus Jose- phus, te Hulst, geb. te Hulst 29 Febru ari 1848. Malotaux, Pierre, te Sas van GentJ geb. te Valenciennes (Frankrijk) 28- Juni 1863. I Risseeuw Azn., Iza&k, te OostbuiL geb. te Schoondijke 8 Februari 1861 Risseeuw Izn., Izaak, te Oostburu geb. te Cadzand 24 September 1841. Risseeuw Izn., Johannes, te IJzenj dijke, geb. te IJzendijke 1 September 1849. I Risseeuw I.-Az., Johannes, te Zuid* zande, geboren te Cadzand 28 Novetnl ber 1849. Risseeuw Izn., Johannis, te Cadzand! geb. te Cadzand 16 September 1848. j: Rompu, Johannes Adrianus van, tl Neuzen, geb. te Neuzen 17 Novembel 1855. jl Seydlitz, Josephus Augustinus Jo annes Berchmans Maria Gislenus, tj Hulst, geb. te St. Nicolaas (België) 21 September 1868. Temmerman, Johannes Franciscui te IJzendijke, geb. te Hoofdplaat 21 Mei 1841. Vogelvanger, Julius, te Huist, geil te Hulst 9 Maart 1847. Waes, Camilu3 van, te Westdorpffl geb. te Westdorpe 23 November 1831' Waesberghe, Franciscus Joseph» Ludovicus Maria van, te Hulst, gel) te Antwerpen 7 Juli 1868. I Waesberghe, Josephus Franciscul Andreas Maria van, te Hulst, geb. tl Hulst 3 Juni 1873. Wauters, Henri Honoré Marie, fl Hulst, geb. te Hulst 1 Juni 1849. I Wieland, Gerard, te Neuzen, geb. I Zaamslag 6 October 1845. Het laagste gezamenlijke bedrag val aanslagen, dat tot plaatsing op de lijsj heeft geleid is 441.1 Nadat kerkse naar 0verge bijgek< kende voet 1 en ve was g1 Den Zwervelingen. Zaterdagmiddag *1 werd aan den Nieuwen Vlissingscbei weg onder Koudekerke een man i' bewusteloozen toestand aangetroffen

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 2