I WOONHUIS G. J. Vrielink-Van Dixhoorn ARTIKELEN, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmakingen. Gemeenteraad. Algemeene opneming wegen en voetpaden met de kunstwerken. Advertentiën. Flóralia - Axel. Nieuwigheden, Bloempotten, Vazen en Tafeltjes. Wijtt-, 3ier-, punch-, Eikcurglazen etiKaraJïen. Uit de hand te koop De correspondent van de Morning Post te Washington verzekert weer dat Mexico, bij zijn protest tegen de ophoopiug van Amerikaansche troepen in Texas, de Amerikaansche regeering heeft verzocht, die troepen niet alle naar de Mexicaansche grens te zenden aangezien dat de opstandelingen zou aanmoedigen. Immers zouden zij hopen Amerika te kunnen dwingen om tus schenbeide te komen. Volgens den correspondent maakte dat vertoog in druk op president Taft, en zouden de Amerikaansche troepen wel in Texas blijven, maar niet in hun menigte naar de Mexicaansche grens trekken. AXEL, 24 Maart 1911 De voetbalwedstrijd welke morgen alhier op de weide van dhr. Van Dixhoorn zal worden gehouden, belooft heel wat belangstelling te trekken. Naar we vernemen, zullen de spelers na de match door het muziekgezelschap Concordia van het veld worden afgehaald, Dinsdag slaagde te 's-Gravenhage voor het examen in de nuttige hand werken o.m. mej. J. S. Nijssen van Sluiskil. Als een bewijs van ingenomen heid met de benoeming van den heer Joh. de Feijter tot burgemeester van Zaamslag, bracht het muziekgezelschap in die gemeente den nieuwen burge meester Dinsdagavond een serenade, Door den voorzitter werden namens de werkende- en bestuursleden harte lijke woorden van gelukwensch gespro ken en zeide de heer De Fester het zeer op prijs te stellen dat deze ovatie hem werd gebracht, waarna hij den wensch uitsprak, dat de vereeuiging steeds moge bloeien en ook hij daartoe steeds het zyne zal bijdragen. Reeds worden in die gemeente po gingen in het werk gesteld om de in stallatie op feestelijke wijze te doen plaats hebben. Tot directeur der ambachtsschool te Hulst is benoemd de heer W. C. J. van Beuzekom, leeraar aan de ambachts school te Leiden. Vanwege de domeinen zal binnen kort wederom een belangrijke indijking plaats hebben. Op 11 April a. s. zal namelijk te Middelburg worden aanbe steed het maken van een zeedijk op de buitengronden in het Axelsche Gat, ter verbinding van den zeedijk van den De Loozepolder benevens het uit voeren van een groot aantal werken in den nieuwen polder en den Kanaal polder. In Zeeland kwamen in de week van 16 tot en met 21 Maart negen gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. vier gevallen van roodvonk, een te Kruiningen, een te Vlissingen en twee te Zuiddorpe en vijf gevallen van diphtheritis, n.l. een te Goes, een te Middelburg, een te Stavenisse, een te Westkapelle en een te Zierikzee. Tot deskundigen by de in April en Mei a. s. te houden acte examens lager ouderwijs te Middelburg, zijn benoemd voor lezen en Nederlandsche taal, de heeren M. M. Blankert en W. H. Hasselbach te Middelburg, C. de Kok te Oosterland en P. Landsman te Vlissingen voor rekenen, de heeren H. Jonge- pier en R. van der Welle te Middel burg voor teekenen en schrijven, de heeren H. R. Karstel te Zuiddorpe en J. Vree ken te Middelburg voor aardrijkskunde, de heeren H. Boogaards te Kerkwerve en H. Koel- mans te Ter Neuzen voor geschiedenis, de heeren P. van der Have te Zierikzee en A. Kok te Zaamslag voor kennis der natuur, de heeren S. de Graaf te Zierikzee, F. Mays te Wilhelminadorp, J. de Meyer te Schoon- djjke en A. de Smidt te Middelburg voor onderwijs en opvoeding, de heeren J. G. Nijk te Middelburg en J. E. van der Slikke te Vlissingen voor zang, de heeren A. Lysen te Middelburg en A. F. Wisse te Breskens voor vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek, mejuffrouw A. S. Beugel en W. de Graaf te Middelburgen voor nuttige handwerken, de dames M. J. de Haan te Middelburg en W. P. Bal te Tholen. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 26 Maart 1911. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 97j ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. J. H. Lammertsma. Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Ds. Chr. Bruins. Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 24 Maart 1911. A. A. D., 15 j., zonder beroep te Terneuzen, is wegens diefstal veroor deeld tot 5 of 10 d. tuchtschool. P. J. Dv 25 j., bootwerker te Ter- neuzen, is wegens diefstal veroordeeld tot 5 of 5 d. hecht. L. R. K., 41 j., werkman te West- dorpe, is wegens mishandeling veroor deeld tot 3 of 3 d. hecht. F. B., 28 j„ arbeider te Clinge, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 of 15 d. hecht. C. I., 30 j., voerman te St. Jansteen is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 of 7 d. hecht. J. B., 60 j., winkelier te Hontenisse is wegens eenvoudige beleediging ver oordeeld tot b of 5 d. hecht, Ch. A., vrouw van P. J. d. B., 35j, zonder beroep te Graauw, beklaagd van eenvoudige beleediging, is vrij gesproken. - Door bovengenoemde rechtbank is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en verwijzing naar terechtzitting tegen E. 3., 58 j., grondwerker, geboren te Hontenisse, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van bedelarij. Voor het gerechtshof te 's-Graven hage werd Donderdag behandeld de k van H. A. van Dalsum, notaris te Hulst, door de rechtbank te Middel burg veroordeeld tot een week gevan genisstraf wegens smaadschrift, door in een artikel in zijn blad De Volkswil den burgemeester van Hulst ten laste te leggen, dat hij een rapport met een lasterlijke verklaring ten aanzien van beklaagde aan het Openbaar Ministerie te Middelburg had ingediend. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het hof eischte bevesti ging der veroordeeling. De verdediger van beklaagde, mr. J. J. Heyse, uit Middelburg, vroog vrij spraak. Uitspraak over 14 dagen. M. Crt. In een galanterieënwinkel in Den Haag is Woensdagavond omstreeks zeven uur brand ontstaan, naar de winkelier zegt doordat hij met een brandende luciler in de hand kwam te vallen, waarbij de lucifer in aan raking zou zijn gekomen met eenige celluloid kammen. Toen de brandweer kwam, stond de rechterkant van den winkel al lustig in vlam, doch zij wist het vuur tot het aangetaste gedeelte te beperken. Te Rotterdam hebben dieven een ledigstaand heerenhuis op het Haring vliet nagenoeg leeggeplunderd. Heele partijen looden en zinken buizen, het lood van het dak, de koper m water leidingkranen en de sleutels van de deuren zyn gestolen. Kieviten. Te 's Hertogenbosch heeft Maandagavond een rijksveldwach ter een man aangehouden, die- in een vuilen kolenzak een tachtigtal kieviten droeg. Woensdag zijn te Sneek reeds ver handeld 11 kievitseieren tegen fl en fl.10 per stuk. Te's-Gravenhage heeft Woensdag avond een zware brand gewoed op een hooi- en stroozolder boven een stal houderij in de Korte Houtstraat. Er bestond dreigend gevaar voor de om liggende gebouwen van het departe ment van oorlog, van de Topografische inrichting, het Krijgskundig archief, enz., welke tot op een afstand slechts enkele meters het brandende perceel begrensden. Daarbij kwam nog dat de plaats waar het vuur woedde, uiterst moeilyk te bereiken was. Toch wist de brandweer het vuur te beperken en de aangrenzende gebouwen te beveiligen. De paarden, die zich in de stalhou derij bevonden, werden gered en ook de rijtuigen leden geën schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door het vlam vatten van stroo aan een kaars in een lantaarn. Aan den Spaarnwouderweg onder Haarlemmermeer is Woensdagavond een automobiel in brand geraakt en gehéel verbrand. De brand ontstond doordat men bij het nazien van een defect aan den motor met de soldeerlamp te dicht bij de benzine kwam. De brandweer kon den brand niet blusschen. De vlammen stegen tot boven deboomenuit. Op het terrein der N. V. Leeu warder Houthandel, te Schenkenschans bij Leeuwarden, speelde Woensdag tusschen stapels hout het 5-jarig zoontje van den werkman B. Door een onge lukkig toeval geraakte h^t ventje on bemerkt onder een stapel balken en werd er dood onder weggehaald. Woensdagnacht heeft een dief door middel van een bootje getracht een hoeveelheid steenkolen te stelen van het terrein der waschinrichting op de Hirdes-Boulevard te Breda, welk terrein grenst aan de Aa of Weerijs. De dief heeft het scheepje echter zoo zwaar belast, dat het ter plaatse ten gevolge van overlading is gezonken. De dief heeft vermoedelijk een nat pak gekregen. Een s'raatroover. -- Te Groningen heeft een brutale dief tweemaal een straatroof gepleegd. De eerste maal was het de 71 jarige varensgezel R. R., die Zondagmiddag 12 uur het slachtoffer werd. De man was met den roover, een 31 jarigen arbeider, meegegaan, die hem bij zijn familie zou inviteeren, maar hem op een eenzame plek tegen den grond wierp en van zijn geld, circa 30, beroofde. Een paar dagen later, toen de politie nog druk aan het zoeken was, haalde de roover met een anderen man, dien hij ook den weg zou wijzen, hetzelfde uit. De politie kreeg toen door nieuwe inlichtingen wat meer hou vast en de brutale kerel zit thans achter de tralies. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen DINSDAG den 28 MAART 1911. des voormiddags ten 8 ure, ten Raadhuize ter behandeling van het volgende 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Aanbieding Rek. Alg. Burg. Armb, over 1910. 3. Verzoekschrift van den heer L, van Dixhoorn te Axel om af- wijking van de bouwverordening, 4. Als voren van den heer D. de Blaaij te Axel om een ijzeren hek te plaatsen op zijne stoep in de Nieuw straat. 5. Algemeene Politieverordening. 6. Af- en overschrijving van posted in de begrooting over 1910. 7. Wijziging Gemeente-begrootina voor 1911. 8. Gasfabriek. 9. Geldleening. Eu op DONDERDAG 30 MAART a.s., des voormiddags 83/4 ure, behandeling van het primitief kohier van den hoofde- lyken omslag. De Burgemeester voornoemd J. HUIZINGA. Burgemeester en- Wethouders van AXEL, brengen ter kennis van belang-1 hebbenden, dat te beginnen op denj 10 April 1911, van wege de gemeente eene zal worden gehouden van de Burgemeester en Wethouders van Axel, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Het bestuur van bovengenoemde ver- eeniging maakt bekend, dat het voor nemen bestaat, eind Augustus a.s. weder eene TENTOONSTELLING te hou den van bloemen, planten, ooft en groenten, alsmede van in vrijen tijd vervaardigde voorwerpen. J, HUIZINGA, voorzitter. C. P. MINJON, secretaris. F C. ZONNEVIJLLE, penn. P. H. ESSELBRUGGE, gen.-sec. TE AXEL. Ontvangen een prachtige sorteering Koffie- en Theeserviezen. Nikkelwaren, Muurborden. Tabak, Sigaren, Sigaretten, Thee. is je goedkoopst eu meest gesorteerd adres voor benoodigd met den Schoonmaak. een zeer geriefelijk met dubbel Varkenshok en aan grenzend perceeltje Grond. Desverlangd kan er f'1000 als 1ste hypotheek op gevestigd blijven. Te bevragen bij P. C. LINOHOUT, Plaatje, Axel.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 2