b|f R cfo. Zaterdag 25 Maart 1911. 26e .Jaargf. W Nieuws- en Advertentieblad <SAj r voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. IHELFAIW Buitenland. AXELSCHE EB f D't blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 'Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. 9 ADVERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Centvoor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. SPOORWEG M/EOHELElSr-TERjNrELTZE^r. IBekendmaking overeenkomstig met art. 28 der Wet van 9 April 1875 (Stsbl. 67). De hierna opgegevene tarieven en vervolg-tarieven voor het vervoer reizigers, •goederen, levende dieren, enz., goedgekeurd bij be-tehikking van den Minister Lvan Waterstaat, no. 245, van 29 October 1910, Afdeeling Spoorwegen, zijn in de stations Terneuzen, Sluiskil, Axel, Kijkuit en Hulst aan den aangeduiden prijs verkrijgbaar. OPGAVE DER TARIEVEN EN VERVOLG-TARIEVEN. Tariefboek I 'Ibis van het tariet voor het binnenverkeer van de Belgische staatsspoorwegen en voor het verkeer met andere spoorwegen. I 2e (van het tarief voor het Belgisch-Russisch 3e (goederenverkeer. Ie vervolgen op le, 2e en 3e deelen voor Belgisch-Russisch I goederenverkeer. Tariefboek III (deel II) van het tarief voor het Belgisöh- Duitsch goederenverkeer. le vervolg op het tariefboek III deel II) van het tarief voor het Belgisch-Duitsch goederenverkeer. Tariefboek A van het eerste deel van het tarief voor het I Belgisch-Italiaansch goederenverkeer, via den St. Gothard. :3e vervolgen op de tarief boeken I en II van het 2de deel van het tarief voor het Belgisch-Italiaansch goederenverkeer, via den St. Gothard. Tarief voor het vervoer van reinigers en bagage in verkeer tusschen de op Belgisch grondgebied gelegeD stations en in internationaal locaal verkeer. Tarietboeken I, lila en Illb vöor het Belgisch-Zuid West- duitsch goederenverkeer. Be vervolg op het tariefboek V van het tarief voor het binnen verkeer van de Belgische staatsspoorwegen en voor het I verkeer met andere spoorwegen. 6e vervolg op het tariefboek V van het tarief voor het binnen verkeer van de Belgische staatsspoorwegen en voor het verkeer met andere spoorwegen. 13e vervolg op het tarief voor het Belgiseh-Nederlandsch 14e vervolg op het tariefboek IV van gemengd tarief. 4e vervolg op het tariefboek III en het 3e vervolg op tariefboek IV van het tarief voor het Belgisoh-Oostfransch goederen verkeer. Be vervolg (op het tariefboek I van het tweede deel van het 6e (tarief voor het Belgisch-Beiersch goederenverkeer. le vervolg op het eerste deel, tariefboek B. van het tarief voor het Belgisch-Oostenrijksch Hongaarsch goederenverkeer. 12e vervelg op het tarief voor het verkeer met de Johnston Line. le vervolg op het tariefboek B van het eerste deel, gemeen schappelijk tariefboek, voor het Belgisch-Duitsch en het Belgisch-Luxemburgsch verkeer. le -vervolg op deel I, gemeenschappelijk tariefboek voor het vervoer van levende dieren in Belgisch-Duitsch en Belgisch- Luxemburgsch Verkeer. 2e vervolg van het tarief voor het vervoer van levende dieren iri Belgisch-Duitsch verkeer. 10e vervolgen op de tarief boeken I, II en III (deel I) van het tarief Voor het Belgisch-Duitsch goederenverkeer. 2e vervolg op het uitzonderingstarief voor het vervoer van steenkolen, enz., in Belgisch-Noordduitsch verkeer. Datum van INVOBGESTBLIjING DER HIEHNEVBN AANGEDUIDE TARIEFBESCHBIDBN. 1 Maart 1910 1 Maart 1910 15 Mei '910 15 Mei 1910 15 Mei 1910 14 Juli 1910 2 November 1909 H Juni 1910 22 December 1908 15 November .1909 1 Mei 1910 1 Mei 1910 1 October 1909 6 Mei 191Ö 1 Juli 1910 1 October 1'909 1 September 1909 1 Augustus 1910 15 Maart 1910 1 Mei 1910 1 April 1910 1 April 1910 1 December 1909 1 Juni 1910 1 Juni 1910 f 0,40 <1,50 ,30 0,80 0,90 „1,00 „0,30 0,30 0,30 ,,",20 „0.60 DUITSCHLANI). Hoèwel de justitie aan niemand in zage in het dossier betreffende de Ham- burgsche spionage-zaak wil verleenen, meent men nu toch te weten, dat de twee voornaamste schuldigen in handen van het gerecht Zijn. Dit zouden zijn de in Hamburg opgepakte vreemdeling (hij wordt in verschillende kranten nog altijd een Engelsch koopman genoemd, otschoon anderen volhouden, dat het geen Engelschman 13) en een van de mannen, die te Bremen gevat zijn. Het is nog geenszins uitgemaakt, dat de vreemdeling een officier is. Voor het overige was het tegenwoor dige oogenblik wel gunstig, om aan de Duitsche werven te spioneeren. Te Hamburg staat aan de werf van Blohm und Voss een linie-kruiser op de helling klaar, om komende week te water ge laten te worden. Men kan dus een goed overzicht krijgen van alle deelen, die anders onder water zijn, als de stuurinrichting, de schroeven en de torpedo-lanceertoestellen. Tegelijkertijd wordt aan dezelfde werf de gepantserde turbine-kruiser „Moltke", die reeds in April van het vorige jaar afgeloopen was, voltooid en is een derde kruiser' nog in aanbouw. Iemand, die zijne oogen den kost weet te geven, kan! van deze oorlogsschepen in drie ver schillende stadia van aanbouw heel wat leeren. Aan een andere werf te Hamburg, behoorende aan de Vulkan uit Stettin, is men bezig aan een nieuw turbine-linieschip. En te Bremen, waar ook van spionage verdachte mannen zijn opgepakt, is men o. a. aan het bouwen van een paar kleine verkennings- kruisers, die een geheel nieuw type zullen vormen en van welke nog niets bekend is. Maandagavond is de aangekondigde uitsluiting in de metaalnijverheid te Chemnitz, (Saksen) vankrachtgeworden. Ongeveer 10.000 metaalbewerkers (gie ters en vormers) kregen gedaan. Over een week zullen er weer AOiOOO bedankt worden. En gaandeweg zullen ook fabrieken, waarin verwante bedreven worden uitgeoefend, hare deuren Muiten. Te Hörde (Westfalen) staken 2000 kolendelvers van de mijn Glückauf- Segen. RUSLAND. De bladen der rechterzijde, met het Nowoje Wremja aan het hoofd, betreu ren het aftreden van Stolypin. Zij wijzen er op, dat Stolypin's staatkunde een overwegend nationaal karakter gedrageD heeft en dat hy onder moei lijke omstandigheden Rusland tot rust heeft gebracht. Hij verlaat zyn ipost als ridder zonder vrees of blaam. Daar Stolypiu nog gezond en krachtig is, hoopt het Nowoje Wremja hem nog eens terug te zien achter de regeeriags- tatel. Sommige bladen zeggen dat Stolypin's val het gevolg is van knoeierijen van Trepof, die handelde in opdracht van anderen. De Retsj zegt dat Stolypin zich een vijand van den vooruitgang betoond heeft. Er wordt natuurlijk in politieke en parlementaire kringen druk over Sto lypin's heengaan gesproken. Van de Doem a-partij en zijn het vooral de na tionalisten en de Octobristen, die Sto lypin's aftreden betreuren. Naar thans verluidt, is de benoemipg van Neratof aan het hoofd van het departement van buitenlandsche zaken slechts tijdelijk. Hij vervangt slechts minister Sasonof tijdens diens ziekte. Het optreden van Neratof staat dus met de crisis in geen verband. TURKIJE. Volgens de Turksche bladen hebben de zoons van den groot-sjerifvan Mekka een oproep gericht tot de stammen van Assyr, waarin zy de aanstaande komst van den groot-sjerif aankondigen en de onderwerping der stammen eischen. Tengevolge van dien oproep beginnen zich reeds eenige stammen te onder werpen. CHINA. Younghusband, békend (door zijn op treden als politiek leider van de Britsch- Indische expeditie naar Lhassa, had een brief geschreven in de Times, waarin hij China ervan beschuldigde, aansprakelijk te Wezen voor het geschil tusschen China en Rusland. De Chi- neesche pers komt tegen deze bewering met kracht in verzet. De brief van Younghusband wordt als .onrechtvaardig" en „onzinnig" gewraakt. AMERIKA. De reeds bejaarde mevr. Hetty Qtreen is de rijkste vrouw van de Ver. Staten. Zy bezit behalve haar millioenen ook een zoon, kolonel Edward Green. Deze is ongetrouwd; maar onlangs deelde een der Ametfkaansche bladen mee dat de kolonel „zich wat eenzaam be gon te voelen". Het restfltaat was dat de huwelijksaanzoeken 'bij hondérden binnenkomen. Er zijn er allermalste bijen Zy komen uit alle hoeken van de wereld. Kolonel Green beantwoordt er niet een. Wel heeft hf{j een verzameling aangelegd van dames-portretten. Het is een interessante en zeerinternationale collectie. De aanval op Booker T. Washington is een uiterst betreurenswaardig feit. In de eerste plaats omdat B. T. Was hington behoort tot de eminentste mannen, die een der beide rassen in de Vereeaigde Staten heeft voortge bracht, aan den anderen kant omdat deze geweldpleging juist komt in een tydperk, waarin blank en zwart in de Unie scherper en vijandiger tegenover elkaar staan dan in jaren het igeval is geweest. De aanslag schijnt zich ongeveer aldus te hebben toegedragen. Booker T. Washington was het portaal binnen getreden van een huurkazerne waar verscheiden gezinnen aan eenzelfde portaal wonen en hekeek daar de naambordjes, omdat hij iemand in dat huis moest bezoeken. Op eens stormde uit een der deuren een man te voor schijn, en viél op den neger aan, die door zijn belager achtervolgd de straat op snelde, maar ook daar gemolesteerd werd. Spoedig was de politie ter plaatse, die de beide mannen meenam naar het bureau. Daar werd Booker T. Washington onmiddellijk ontslagen maar zijn overbrenging naar het hospitaal bleek noodig. De aan valler vertelde eerst, dat hij gedacht had met een inbreker te doen te hebben. Later zeide hij, dat Booker T. Washington zijn vrouw hadbeleedigd.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 1