SCHOONMAAK. Behangselpapier en Randen, Zalm, Kreeft, Sardines en Garaaleo. Misschien krijgt u Gas- Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Bekendmaki ngen. toelating van Kinderen Bekendmaking. Advertentiën. Bekendmaking. voorloopig uitgesteld. Heden ontvangen: Bombazijn, Castor, Laken, gewoon en Fransch Everlast. JAPONSTOFFEN. VOORHANDEN: en op zicht verkrijgbaar prachtige Staalboeken, 3. 3. de bozanne, flxel. alle soorten Tnlle en Vitrage-Gordijnen. „De Nieuwe Tijd." De echte Bredasche Sukade-, Gember- en Candijkoek. Doperwten, Porselein en Snijboontjes. Stoofasperges, enz. Nieuw gekleurd SATIJN voor Schorten. Zwart gebloemd Yoor Boezeroenen. Firma P. H. Veenhuizen. Voorloopig Bericht. Donderdag 4 Mei a.s. Openbare Verkooping. Huishoudelijke en verdere Roerende Goederen, zelf geen plaatsen waar mond- en klauwzeer is, en vergunne dit ook niet aan zijn buisgenooten of dienstpersoneel. By de eerste verdenking naar den burgemeester om aangifte te doen, waarna deze onmiddellijk den betrok ken districtsveearts met het geval in kennis stelt. Als 't even kan moet tusschen het oogenblik, waarop de vee houder het eerste dier verdenkt en dat, waarop de veearts verschynt, geen dag verloopen. Snelle hulp is hier dubbele, ja tiendubbele hulp De wegen, waarlangs de besmetting met mond- en klauwzeer gaat, zyn niet altyd na te speuren, maar toch vrij dikwijls wel. En zooveel beeft de ondervinding wel geleerd, dat nalatig heid, onvoorzichtigheid en onverschil ligheid de grootste oorzaken van de verbreiding dezer ziekte zijn." Een lezer van de Veldbode zond aan dat blad de Reinsberger Volkszeit.ung waarin wonderen verteld worden van salpeterzuur als voorbehoedmiddel, aan bevolen door den veearts Jensch te Reinsberg by Potsdam. Van dit middel wordt een eetlepel vol in een liter water goed omgeschud, en van dit mengsel ieder rund 2 a 3 eetlepels vol door het drinkwater gegeven. Als geneesmiddel dient dit om zieke dieren binnen hoogstens een week weer gezond te maken. Aan kalveren en varkens geeft men 1 2 lepels vol, en dan blijven zy gezond, ook al drinken zij de melk van aan mond- en klauwzeer lydende runderen. Men geeft het middel ook in spoeling of slobbering. De uiers worden er ook mede algewasschen, terwyl de klauwen met bruine teer worden ingesmeerd. De mond der zieke dieren wordt niet uitgewasschen of uitgespoeld, omdat dit dikwyls op een ruwe wijze ge schiedt en dan de aan het genezen zynde wonden weer openscheurt. Al leen wordt de mond van buiten ge- wasschen met aluin, opgelost in water (Va pond op 15 liter water). Vraagt men mij nu, wat ik van deze medicatie denk, dan heb ik er, eerlijk gezegd, weinig verwachting van. En ik moet daarby voegen, dat salpeterzuur op zichzelf een gevaarlyk middel is, dat alles verbrandt, en waarmee men dus, in onverdunden toestand, hoogst voor zichtig moet zyn. 't Wordt echter heel sterk verdund (byna homoeopatisch) toegediend. En dan is het natuurlijk onschadelyk. Heeft het middel een goede werking, dan kan ik mij dat niet verklaren, maar er is wel meer in de wereld, dat ik niet verklaren kan. Wie den lust gevoelt het „Rhein- berger" middel te probeeren, doe het, maar verzuime ook het andere niet. Het blad herinnert er aan, dat ook aan de Rijks-seruminrichting een serum tegen mond- en klauwzeer is bereid het heeft beste resultaten gezien van het uitspoelen of uitsponsen der lydende dieren met een oplossing van creoline in water (1 100). Dat middel heeft voor, dat het (mits voorzichtig toege past) niet alleen de genezing bevordert, maar ook de omgeving der lijdende koeien ontsmet, en dat is toch eigen- lyk de hoofdzaak. Te Wolphaartsdyk is het mond- en klauwzeer uitgebroken by den land bouwer De J. in den Westerlandpolder aldus meldt de Midd. Crt. Het Journal Offixiel maakt een besluit openbaar, dat den in- en doorvoer van runderen, schapen, geiten en varkens uit ons land in Frankryk verbiedt. AXEL, 10 Maart 1911. Dinsdag had ten overstaan van den notaris J. A. Dregmans te Axel ten verzoeke van de Wed. en Erven van den heer H. D. IJsebaert te Koewacht de toewyzing plaats van een woonhuis, waarin winkel en café, te Koewacht dorp, groot 9 aren 10 centiaren. Kooper werd de heer C. P. J. Die- rick, te Koewacht, voor ƒ5100. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 12 Maart 1911. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. (Bed. H. Avondm.) Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. (Dankzegging.) Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 10 Maart 1911. J. P. W. R., 47 j., winkelier te Ter Neuzen, is wegens overtreding der rijks belastingen veroordeeld tot 5 of 1 dag hechtenis. P. H. Jz., 34 j., bootwerker te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroord. tot 7 of 7 dagen hecht. J. M., 18 j., arbeider te Clinge (N.) en F. V., 18 j., arbeider te Clinge (B.), zijn wegens als voren ieder veroord. tot 3 dagen gevang. F. W., 37 j., koopman te Clinge, be klaagd van poging tot diefstal, is vrij gesproken. Woensdag deed genoemde recht bank uitspraak in de zaak tegen H. A. v. D., 42 jaar, notaris te Hulst, beklaagd van overtreding van art. 36 der wet op het notarisambt. Overeen komstig de vordering werd beklaagde veroordeeld tot een geldboete van 3, subs. 1 dag hechtenis. Te Leiden is Maandagmiddag de kassier van een commissionairs- en kassiersfirma in verzekerde bewaring gesteld, verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van de firma bij wie hij in betrekking was. Hij heelt een volledige bekentenis afgelegd. Vol gens deze loopen zijn verduisteringen over omstreeks 15 jaar en moet het bedrag ongeveer 20.000 zijn. De verdachte genoot het volste vertrouwen en was reeds 35 jaar bij zijn patroon in dienst. Dat hij boven zijn stand leefde leidde tot de ontdekking. Zondagavond had een ernstig automobiel-ongeluk plaats te Aerden- hout. De chauffeur D. was met de splinternieuwe automobiel van den heer Evert te Bloemendaal zonder diens voorkennis of toestemming met nog twee collega's en een meisje uit rijden gegaan. Met een snelheid van ruim 100 K.M. per uur is de machine tegen een boom gevlogen en geheel verbrijzeld. De omwonenden vonden op den weg in een grooten plas bloed twee chauf feurs, beiden bewusteloos. Een kwam na eenigen tijd bij kennis, maar bij den anderen gelukte het niet het be wustzijn op te wekken. De derde chauffeur en het meisje moeten ook uit de auto zijn geslagen, wat blijkt uit haarpennen, die in de ijzerdraadomrastering zyn gevonden. Het meisje is echter met den man spoorloos verdwenen. Nader wordt gemeld, dat de derde chauffeur en het meisje terecht zijn. De laatste was 18 jaar oud, modiste van beroep en zonder toestemming harer moeder meegereden. De chauf feur is er zelf goed afgekomen Het meisje klaagt over pijn in het hoofd. De chauffeur had baar het eerst ge holpen, omdat ze een hoofdwond had bekomen en bewusteloos was. Nadat hij haar op een rustige plek had neer gelegd, ging hy naar de anderen kijken en bemerkend, dat daar al reeds hulp was, bracht hij het meisje naar huis. Een vrouw, die geruimen tyd bedeeld was door de diakonie der Ned. Herv. Gemeente te Voorschoten en die, zonder rijk te zijn geworden, in een beteren doen kwam, heeft de genoten geldelijke bedeeling aan de diakenen teruggegeven. Het was ƒ952, welke som zij langzamerhand had weten over te leggen. Burgemeester en Wethou ders van AXEL, maken be kend, dat op Dinsdag 21 Maart a. s. van des voormiddags 9—12 ure ten raadhuize gelegenheid zal worden ge geven tot op de openbare lagere school alhier. Hiervoor komen in aanmerking alle kinderen die geboren zijn in 1905. Verder worden belanghebbenden erop gewezen dat de toelating slechts eenmaal per jaar plaats heeft. Axel, den 10 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders van Axel J. HUIZIN GA, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. Van enkele ingezetenen zijn bij mij klachten ingekomen over hen, die met anderen de gewoonte hebben, zich aan de hoeken van huizen te verzamelen, op de stoep te staan, deze te verontreinigen en allerlei onbehoorlijke taal uitspreken. Ik richt door deze bekendmaking mij tot hen. die zich daaraan tot nu toe schuldig maakten met beleefd verzoek, dit na te laten, wijl het aan de bewoners een groote last veroorzaakt. Ik doe dit beleefd verzoek om een strenger optrederi te voorkomen. De Burgemeester van Axel, HUIZINGA. De aangekondigde vei koop van ON ROEREND en ROEREND GOED ten verzoeke van de Erven Wed. P. VAN DOORN—Cornelis op Dinsdag 14 Maart aanstaande, is Axel. Notaris DREGMANS. Prachtig zwart glanzend Benevens een uitgebreide collectie stalen zwarte en gekleurde Aanbevelend, Axel. P. J. WIEST. Een ruime keuze in van af 5 ets. per rol, van de minste tot de fijnste soorten. Aanbevelend, C. B. ANTHEUNIS. GORDIJNEN, die gewasschen en gespannen zijn hangen altijd beter als uitgestoomde. Daarbij hebben ze niet te lyden en het kost niets duurder, neemt proef en u komt later terug. Aanbevelend, Wasch- en spanner^ van N.B. De gordijnen krimpen beslist niet. BROOD en BANKETBAKKERIJ Zoo pas ontvangen ALSMEDE OOK: Aanbevelend, J. C. VERBRUGGEN. Axel Banketbakker. ONTVANGEN: Evenals ook Aanbevelend, AXEL. JOZ. DE FEIJTER Pz. ten met Paschen. Wilt u die een fijne SIGAAR presenteeren, koopt ze alsdan bij De verkoop van den kapitalen LANDBOUWERSINSPAN van den heer L. DE REGT te Axel, is bepaald op Axel. J. A. DREGMANS. Notaris. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mej. MATHILDE STEVENS te Koewacht, aan haar thans nog bewoond huis, wijk Ouden Molen, op Donderdag den 13 April 1911, des namiddags 2 ure, verkoopen EENE PARTIJ r"\ als2 Linnen- kastjes, Stoelen, Banken, Tafels, Bedstoelen, Lampen, Spie gels, Klok, Kachels, koperen Gieter, Vleeschkuip, Bloemen en Planten, Toog en Buffet, Flesschen, Pint glazen en Bierkannen. Voorts: KUIPERSGERIEF, als: eiken Duigen, Tonhout, kleine Duigen, Bank voor het buigen der Duigen, gezaagd Hout, Duil, Voeg- banken, Kruiwagen, Bascule, ge galvaniseerd Bandyzer, Slypsteen, Beslagbanden en al wat meer tot het kuipersvak behoort. VerderBrandhout, Stroo, Mest en Beer en 1 Geit dik van lam.

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 2