and bouw. Gemengd Nieuws. AXEL, 28 Februari 1911 Heden had alhier ten overstaan van den Notaris J. A. Dregmans, ten ver zoeke van de erven van dhr. P- Mahu, de verkooping plaats van a. Een woonhuis, aanhoorigheden en erf, staande in de Noordstraat, groot ongeveer 1 are 96 centiaren. Koopster hiervan werd Mej. Wed. I'Ecltfse-Mahu voor de som van 3100. b. Twee solied gebouwde en ruime pakhuizen, staande achter koop 1, groot pl.m. 1 are 4 centiaren. Kooper hier van werd de heer D. J. Oggel voor de som van 1100; en c. Een pakhuis, eri en tuin, staande in de Gentsche Vaartstraat, samen groot 3 aren 93 centiaren. Kooper hiervan werd de heer Sal. Dielëman Wz. voor de som van 1450. Alle koopers wonen te Axel. Zaterdag kwam naar de Tern. CrU verneemt, te Ter Neuzen bij den burge meester een vreemdeling, die reisgeld vroeg naar Amsterdam. Deze stelde hem eenig geld ter hand. Daarna ver voegde de vreemdeling zich bij andere ingezetenen, zeggende door den burge meester gezonden te zijn. Van deze kreeg hy ook nog reisgeld en beloofde terug te komen om nog wat te praten. Toen hij evenwel wat lang weg bleef kreeg men argwaan en bij onderzoek werd hij door den inspecteur van politie aan het station aangetroffen, gereed om naar België te vertrekkeu. Hij nam den vreemdeling die eerst opgat een Rus te zijn en waarvan later is gebleken dat hij een Belg is, in de omgeving van Namen thuis hoorende, in arrest. Deze werd door den burgemeester verhoord en wordt heden naar Middel burg overgebracht om ter beschikking van den Officier van Justitie te worden gesteld. Door L. K. v. d. H., apotheker en ambtenaar van den burg. stand te Middelburg, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, van den 22 Februari 1911, waarbij hij ter zake van het als ambtenaar van den burg. stand nalaten vóór de voltrekking van een huwelyk zich de bewijsstukken te laten geven, die de burgerlijke wet vordert 3 X gepleegd, is veroordeeld tot 3 X 20.— of 3 X 4 dagen hechtenis. Maar toch dacht hij nog verder er over. Met een zekeren weemoed zelfs... Want, wat kon het geven Een ge deelte, een klein brokstuk, zou natuur- lijk aan zijne Ida komen. Maar de hoofdsom van zijn vermogen vermaakte oom aan het eene of andere gesticht. Dat had hij vaak genoeg gezegd, even wel het hoe en wat en hoeveel altoos in het duister latende. Jammer 1 dacht de majoor en hij schaamde zich weer. Die ellendige Mam mon 1 Alsof die ellendige Mammon iemand gelukkig maken kon O foei dat toch die geldduivel in elk mensch zich nog zoo roert.... Hahier was gelukkig de Elisen- strasse. En daar keek ook reeds Dodo's kroeskop uit het venster. Zeker was moeder de vrouw ongeduldig geworden en had het kind op den uitkijk gezet. »Poef-f-f!c deed oom Reinhard, toen het rijtuig stilhield, en hij wreef zich de oogen. »Ik geloof waarachtig dat ik een uiltje heb geknaptZooDan zullen we maar eensLangzaam strekte hij een been uit het rijtuig en schoof zijn groote lichaam na. Daarbij keek hij lachend naar boven en riep Dodo toe »Ja ja, jou zwarte heks, je wacht al met de soep hé Ja, ja, vader weet nooit van uitscheiden als hij eenmaal achter de flesch zit! Maar stuur nu maar eens t;en dienstbaren geest naar beneden. Ik breng jullie Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechfbank te Middelburg is rechtsingang verleend, met last tot ge vangenhouding en instructie tegen C. J. D. en G. C. R-, beiden 16 jaren, werkjongens, geboren en wonende te Heillé (Sluis) beklaagd van diefstal van duiven te Middelburg (België). Mond- en klauwzeer. In de pro vincie Groningen, zoo wordt gemeld, zijn thans 11 gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Afgemaakt zijn ongeveer 100 stuks. De directeur-generaal van den Land bouw doet, met het oog op het gevaar, hetwelk den Nederlandsehen veestapel door het optreden van het mond- en klauwzeer op enkele plaatsen bedreigt, een beroep op de medewerking van alle veehouders en vestigt hunne aandacht op de hun bij de wet opgelegde ver plichting om, wanneer zich onverhoopt een geval van mond- en klauwzeer onder hun vee mocht voordoen, daarvan onmiddellijk aangifte te doen bij den burgemeester. Het gedurende eenigen tijd v.erzwij- gen van een eérste ziektegeval en het dientengevolge in stand blijven van eene bron van besmetting kan noodlottige gevolgen met zich brengen. Zelfs verdient het de voorkeur, dat ook in twijfelachtige gevallen kennis, gegeven worde en niet gewacht worde totdat meerdere zekerheid omtrent den aard der ziekte verkregen is. Wegens het beerschen van mond en klauwzeer hier te lande, heelt Duitschland zijne grenzen voor ons vee gesloten. I Te Amsterdam was een weduwe even afwezig om belasting te betalen. Van deze gelegenheid maakte een in breker gebruik om de woning binneu te dringen en een goeden slag te slaan. Zijn buit werd gouden en zilveren sieraden en een bedrag van 600 aan contant geld. Men kan licht de ont steltenis van de juffrouw begrijpen toen zij bij haar terugkomst de sporen van het ongewenschte bezoek bemerkte. Alhoewel men geen bepaalde vermoe dens heeft, meent men toch hier met iemand te doen te hebben die met de inrichting der woning goed bekend is. al de schatten van Indië mee c Recht fideel was de oude, monter eD galant ook bij het middageten. Hij zat tusschen moeder en dochter, maakte op zijne manier aan allebei het hof, prees al de spijzen, van de vermincelliesoep tot deu podding, en sprak het Moezel wijntje eveu wakker toe, als bij Emke den Médoc. Gudareza echter had geen trek. Even voor tafel had hij een oogenblik met zijne vrouw een gesprek onder vier oogen gehad. Ida vroeg hem »Is oom goed gemutst Ik zou straks wel eens met hem willen praten over Signe.c »Maar moedertje c >Ja ja. Laat dat maar aan mij over. Hij kan waarlijk wel eens iets voor de kinderen doen. En Signe is zijn petekind.* Meer was er niet gesproken. Maar den majoor zat het dwars, en voortdurend zat hy in angst, dat zijne vrouw aan tafel beginnen zou over Signe, het suiarte- kind. Zijn dochtertje Signe -- die fiere, blonde schoonheid, met dien strengen trek om den mond en die smachtende blauwe oogen. In een jaar haast had hy haar niet gezien. Reeds bijna een jaar nu was zij in den vreemde. [Wordt vervolgd). Te Bussum werd een arbeider door den huisbaas de huur opgezegd, omdat hij bij de gezondheidscommissie geklaagd had over gebrek aan goed drinkwater en over onvoldoenden afvoer der privaten, en toen de huurder de woning niet op den bepaalden tijd ver liet, werd zijn boeltje eenvoudig gerech telijk op straat gezet. Wegens het groote gebrek aan arbei derswoningen, dat er te Bussum reeds lang bestaat, niettegenstaande de huren zeer hoog zijn, kon de man geen andere woning krijgen. Hem bleef niets anders over dan met vrouw en zijn 8 kinderen maar onder den blooten hemel te ver toeven, aan weer en wind blootgesteld. Gelukkig vonden zij 's nachts een onder komen bij een der buren. Door den nood gedwongen is de man nu naar Naarden getrokken. Noodlottige drift. Dirk Vlot, 25 jaar, schippersknecht te Oud-Alblas, lag Vrijdag met zijn schuit te Molenaars graaf, in den Graafstroom. Aan den kant waren verscheidene kinderen aan 't spelen, en die waren zeer lastig. Ze maakten het zelfs zoo bont, dat ze po gingen aanwendden om de touwen, waarmede het schip gemeerd was, los te maken. Vlot maakte zich toen zoo driftig, dat hij een vaarboom met een ijzeren punt eraan greep en die naar de kinderen gooide. Een 11-jarige knaap werd daardoor in het hoofd boven den linkerslaap zoo ernstig getroffen, dat de hersenen eruit puilden en het ventje wel aan de be komen verwonding zal overlijden. Vlot werd gearresteerd en is in het huis van bewaring te Dordrecht opge sloten. D. Crt. Zaterdag heeft het zoontje van den heer A. D., te 'tZand (N.-H.), dat speelde met een geladen revolver, zich ernstig aan het voorhoofd getroffen, waarbij de kogel hem in het hoofd drong. De toestand van den knaap is ernstig. Door onbekende oorzaak is de woning van den machinist van het Aspersche stoomgemaal te Heukelum totaal afgebrand. Door den hevigen wind viel aan blusschen niet te denken. Een geit kwam in de vlammen om. De inboedel was niet verzekerd. Te Bergen op Zoom zijn Zondag avond op een gemaskerd bal, door een tot heden onbekende oorzaak, plotseling de kleederen van een dame in brand geraakt. De vlammen sloegen om vele anderen heen, zoodat spoedig verschil lende dames met haar licht brandbare kleeding in lichtelaaie stonden. Men begrijpt de paniek, die in de voorzaal, waar het plaats vond, ontstond. De walm drong ook de balzaal binnen. Het i3 alleen aan het spoedig en doelmatig optreden van zeer vele heeren te danken, dat de vlammen spoedig werden gestuit. Drie gemaskerden hadden toch vrij erge brandwonden be komen, voornamelijk in het aangezicht. Zondag, met het stormachtige weder, toen de zee te Scheveningen een prachtig schouwspel bood, ver voerde de Staatsspoortram uit Den Haag 4000 personen derwaarts. Twee duizend menschen begaven zich op de Wandelpier. Te Streukel (Oy.) had de knecht van den heer H. Withaar een puistje bij den neus stuk gekrabd. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging tengevolge waarvan hij na hevige pijn overleed. Verleden week ontstond op den Beekveldschen weg onder Berlikum 'n woordentwist onder 4 personen. Van woorden kwam het tot daden, en H. M. verwondde A. v. d. B., met een mes onder den linkerschouder. Wijl boven dien, volgens verklaring van den dokter de longen geraakt waren, is de wonde levensgevaarlijk. M. is daarop ter beschikking der jus titie gesteld. Avp. Men schrijft uit Alkmaar aan het Handehbl..: Schipper De Jong uit Barsingerhorn, die met zijn vaartuig aan den Voordam gemeerd lag, heeft Vrijdagmiddag „pech" gehad Terwijl hij op het Waagplein met iemand stond te praten, haalde hij zijn portefeuille uit zijn jaszak, met de be doeling hieruit een quitantie te nemen. In deze portefeuille bevonden zich ook ongeveer 550 aan papieren geld, dat op een gegeven oogenblik door den stormwind gepakt, door het luchtruim fladderde. Schipper De Jong wist ge lukkig nog eenige bank- en muntbil jetten te grijpen, doch het grootste ge deelte woei in het water van den Voor- dam. Bij elkaar werd voor een bedrag van 340 teruggevonden, doch de rest was in de diepte gezonken. ©ogenblikkelijk werden een paar visschers gehaald, die met een net gingen visschen, doch na twee malen het water afgevischt te hebben, hadden zij nog niets bovengebracht dan wat witvisch en allerlei rommel. De stroom in het water was vrij sterk, zoodat de mogelijkheid groot is, dat de rest van het papieren geld in het Noord-Hollandsch kanaal is terecht gekomen. De belangstelling van Alk maar's bur gerij in het visschen naar het geld was groothonderden verdrongen zich langs de wallen om maar iets van het inte ressante en spannende schouwspel te zien. Helaas, de belooning voor die groote belangstelling „er by" te zijn, dat het geld gevonden werd bleef uit 1 Een goede maatregel. Te Barneveld is in een vergadering der Barneveldsche Bouwvereeniging in beginsel besloten om, zoo mogelijk, van de onlangs verdeelde Kootwijker en Garderensche Maat schappij een groote oppervlakte heide grond te koopen, hierop boerderijtjes te doen bouwen en dan den grond in cultuur te doen brengen, waarna de bewoners ongetwijfeld een redelijken huurprijs zullen kunnen betalen. Het spreekt van zelf, dat uitvoering dezer plannen van het grootste belang voor de landbouwende bevolking dier streken kan zijn, vooral ook omdat de bedoeling is, ijverige en werkzame per sonen te helpen, eigenaars van de boer derijtjes te worden. Een weduwnaar te Leiden, vader van zes kinderen, waarvan het jongste zes weken, is stilletjes vertrokken, zyn kinderen onverzorgd achterlatend. Een meisje viel in het kanaal van Saint-Dénis te Parijs. Haar vader sprong er bij, maar de man kon niet zwemmen, zoodat vader en kind in levensgevaar verkeerden. Vele men schen stonden op den kant, maar nie mand die hulp kon of durfde bieden^ totdat een man door de menigte heen drong, zijn bovenkleeren afwierp en moedig te water sprong. Hij slaagde er in man en kind na elkaar te redden. De omstanders juichten den redder toe, maar deze scheen daar niet erg op gesteld te zijn. Vlug trok hij zijn kleeren weer aan en wilde zich uit de voeten maken, toen twee politieagenten zijn naam vroegen. De redder gat daarop een hunner een stomp, de ander een schop en zette het op een loopen. Door andere politieagenten werd hjj opgevangen en naar het bureau ge bracht, waar uitkwam, dat hij Dom- partin heette en bij verstek veroordeeld was tot 2 jaar gevangenisstraf wegens diefstal. Behalve 3 maanden wegens valsch- heid in geschrifte, is tegen den heer H., burgemeester van Blaricum, wegens mishandeling van den veldwachter 2 maanden geeischt, terwyl wegens een andere zaak van valschheid in ge schrifte 9 maanden werd gevraagd. Avp. Uit Reval (Rusl.) wordt bericht, dat bij het eiland Lewensari een ysschol is losgeraakt, waarop zich ongeveer 500 visschers bevonden. de m en di den h geplei op ee gestoi wond' een 1 perke arbeii en tr nadei Aai Duits is hel ,H' berge maar lijder en e statio van een hen besm lijke ieden tot t delijk temp' den Karb niemi dat i heid vlak! ons i pest verkl het r de ts hier „De die k ,B stad I met huize het c derde treur waar bad. we kerij arme dat z verdi dig c gebr< Wan over lijkt uit. artse offici platt een geop gloei zied* lijk, een dage wag< lijde: het 1 bewi gebr bedd wat met I ketei stras binn vloei Drei over in dan huis en e wore voor te 1(

Axelsche Courant | 1911 | | pagina 2