Soiree Amusante Zanguitvoering Reusachtig Maatschappij „Axel-Station". AlgemeeDe Zangv. „Orelio" tB Axel, Landbouw. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Posterijen. UITVOERING „Prins Maurits" Dinsdag 27 December 1910, H. Mussche, by ds Brug. Toegankelijk toor leden en donateurs. 26 December, (2e Kerstdag) Na afloop BAL. op Woensdag 28 December (Haring in 'tzuur). Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Ondergeteekende levert U PUNCH van af f 1.00 en hooger. ANIJS „„0.50,, ADYOCAAT 1.20 per flesch. Boerenjongens en Meisjes en Morellen in potten a f 1.47, en meer andere Likeuren vanaf f0.75 en hooger. Ook sterken Drank, Wijn en Bier. Het beste Adres. GoedkoopSolied. J. J. DE L0ZANNE. Pl.m. 133.200 K.G. Superphosphaat. 46.300 Kaïniet. 27.300 Chilisalpeter. 312 Belgisch Klaverzaad. 't Meubelmagazijn van B. H. POT gesloten zijn. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Te Biervliet is een cursus in paarden kennis aangevangen, waaraan dertig landbouwers en landbouwerszoons deel namen, oud 20 tot 60 jaar. Zoowel uit het groot getal als uit den uiteenloopenden leeftijd blijkt de groote belangstelling voor dit belangrijk deel van den landbouw. De heer Louter, veearts te JJzendijke, geeft de lessen, die de deelnemers telven bekostigen. Woensdag vergaderde te Ter Neuzen de afdeeling Axel der Zeeuwsche \handbouwmaatschappij. De Voorzitter opende met een gepast welkomstwoord de matig bezochte ver- [gadering én verzocht voorlezing der notulen van de vorige vergadering, welke zonder verandering wérden goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken be hoorde het verzoek van het Hoofd.be- ituur om verhooging der contributie lot 2,50, welk voorstel na eenige discussie zonder hoofdelijke stemming tangenomen werd. Door de commissie tot onderzoek van de rekening van de gehouden tentoon- itelling in 1910, bestaande uit de heeren A Dees, E. Buijsse en A. de Ruijter, werd bij monde van den heer Dees »an de vergadering gerapporteerd dat de rekening in orde bevonden was en hoewel deze sluit met een nadeelig van ruim 900, kan dhr. Dees niet nalaten het bestuur, nog een woord tan dank te brengen voor het op zoo Juiste wijze besteden der gelden. Daarna leest de penningmeester de («kening gespecificeerd voor en blijkt alle leden, behalve de heer J. de Putter die nog eenige aanmerking maakt den post „vuurwerk" hunne instem ming betuigen met het richtig beheer. Verder werd in den breede besproken s keuring van zaaigranen op stam en gewezen op het groote voordeel daaraan verbonden. Daarna kwam aan de orde de ver- liezing van 4 bestuursleden, wegens iftreding van de h.h. Dees, Wouters, Solfert en Dieleman, welke allen met Ivergroote meerderheid werden her hozen. - Te Zierikzee is de diphtheritis door den geneeskundigen inspecteur ipidemisch verklaard. Diefstal in 'l groot. Te Rotterdam heeft men gepoogd tien last graan te n. Toen een schipper met zijn 20 graan inhoudend vaartuig aan de Ealmhaven lag, kwam iemand aan hoord, namens de graaufactors, voor des lading bestemd was, order gevende naar de Waalhaven te verhalen en daar tien last over te laden. Dit gesdhiedde. Een scheepje lag gereed de 10 last over te nemen. Vier werklieden en een weger kwamen iau boord en op de gewone wijze nam it overladén een aanvang. Intusschen waren de graanfactorg gewaarschuwd, die de politie in den irm namen. Deze voorkwam dat het graan vervoerd werd en nam een paar personen in arrest. Van een handig poelier. Een der lezers van het JN. v. d. D. deelt het folgende mede: Van buiten was er een haas gestuurd, Een mooie, groote Voor hü naar den poelier gebracht werd, trok ik de voor- landen uit den bek, ten einde Toen hij nu op tafel kwam, waren hr nieuwe tanden voor de oude in de plaats gekomengeen kunsttanden, leen echteHiertegen zouden wij nu geen bezwaar maken, maar wel dat »ns haasje door de behandeling veel hleiner was geworden. Wie zou nu den haas eten, die zijn loortanden mist. Een mijnramp. Woensdagochtend is er een ontploffing geweest in een mijn van de Listle Hulton Colliery Company bij Bolton. Er werden 290 mijnwerkers door begraven. Brand volgde op de ontploffing en duurt voort. Vijf lijken zijn bovengebracht. Men vreest, dat er niet veel meer gered zullen worden. De mijnramp bij Bolton, waarbij 350 menscben omgekomen zijn, overtreft niet alleen verre de mijnramp, die er in Mei te Whitehaven gebeurd is, maar alle rampen, die er tot dusver daar te lande zijn voorgekomen, zelfs die van Abercarne in het Ebb-dal in 1878, waarbij 268 menschen het leven lieten. Pogingen tot redding zijn onophoude lijk, nacht en dag, voortgezet4 maar de hoofdinspecteur der mijnen in Lan cashire rapporteerde, dat er geen hoop bestond dat iemand er het leven zou afbrengen. De vreeselijke mijnontplofifing is ge beurd in een van de twee schachten van de Pretoria-myn, toebghoorende aan de Hulton-steenkolenmijnmaat schappij en gelegen bij'Bolton. Op het oogenblik van de ontploffing waren er een 700 man aan het werk, ongeveer gelijkelyk over de twee schachten ver deeld. De twee schachten zijn onder gronds door een loopgraaf met elkaar verbonden, maar de mannen in de schacht, waar de ontploffing niet was gebeurd, konden veilig boven gebracht worden. In de andere kon men eerst niet afdalen. Er woedde brand diep onder den grond en verstikkende gassen stegen uit de opening op. Na eenigen tijd liet men een paar vogels in een kooi neer. Na twintig minuten werden zij opgehaald en bleken nog in leven. Toen waagden zich mannen, van helmen voorzien, omlaag. Een vader van een jongen mijnwerker, die in de ongeluks- mijn opgesloten was, wilde mee en is gestikt. Men weet, dat alle hoop op behoud van de mannen die nog beneden waren, is opgegeven. Men heeft beneden al verschroeide lijken gezien. Een paar man, die tijdens de ontploffing dicht bij den uitgang waren, zijn nog gered. De schacht waar het ongeluk is gebeurd, is een kleine 300 M. diep. De koning en dé minister van binnen- landsche zaken zonden telegrammen van rouwbeklag aan de weduwen en weezen der slachtoffers. Dezer dagen is te Dresden een juweelendiefstal gepleegd, die algemeen opzien heeft gebaard. De belangstelling is er niet minder op geworden, nu ge bleken is, dat een referendaris van de laudrechtbank de schuldige is. Zijn geestvermogens zijn in de war ver onderstelt men, maar het staat vast, dat het met zijn fiuancieele omstandig heden allertreurigst gesteld is. Het tarief per gewoon gesprek van 3 minuten of minder tusschen Axel en de volgende plaatsen bedraagt 20 ets. voor dringende gesprekken 65 ets. Hoek, Hulst, St. Jansteen, Klooster- zande, Lamswaarde, Neuzen, Sas van Gent, Westdorpe en Zuiddorpe. Nieuwjaar en de Post. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken met Nieuwjaar wordt het publiek verzocht brieven, brief kaarten en gedrukte stukken, als prent kaarten, visitekaartjes en circulaires, welke men bij voorkeur op 1 Januari wenscht te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snijdende stre pen getrokken over de geheele adres zijde, en die stukken reeds op 27, 28 en 29 Dec. ter post te brengen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestel ling worden gereedgemaakt en blijven tot 1 Jan. op de kantoren van bestem ming bewaard en worden dan zooveel mogelijk op dien dag in de bestellingen opgenomen. De znngvereeniging „HOOP ir* OP ZEGEN" zal op Zondag 25 December a. s., des avonds om 5 uur, een geven in de consistoriekamer der Ned. Hcrv. Kerk alhier, ten voordeele der armen dier gemeente. HET BESTUUR. SCIIlETVEREENIGING te AXEL. OP van des voormiddags 9-12, des namiddags 1-4 uur, op de weide van den Heer HET BESTUUR. OP op de bovenzaal van P. KOOLE. W PROGRAMMA'S volgen. "W DOOR DE met welwillende medewerking van Mejuffrouw GEMMA HUGENHOLTZ, 's avonds 7 uur in de Bewaarschool, voor Leden en Donateurs. HET BESTUUR. Kiezers voor de Kamer van Arbeid tevens lid der afdeeling „AXEL" der Z. L. M. opgepast, laat uw werk niet uit uwe handen nemen en kiest vooral zeker de twee candidaten, bestuurs leden van de afdeeling „AXEL" der Zeeuwsche Landhouwmaatschappij. Eenige leden der afdeeling ..AXEL" der Z. L. M. is de verkoop der Wekelijks versche aanvoer. NEEMT PROEF. N.B. Opnieuw ontvangende be kende prima kwaliteit KOMIJNE KAAS (Sleutelkaas), 16 CENT per pond. Alcoholhoudende Aanbevelend. AXEL. JOZ. DE FEIJTER Pz. N. B. Fles8chen worden k 5 ct. berekend. Voor Meubelen van de goed koopste tot de duurste, is bij Meubelhandel. Het BESTUUR van bovengenoemde Maatschappü, zal op Vrijdag den 30 December 1910, des namiddagsom drie uren, bij G. Gilijamse, Markt, Axel, trachten aan te besteden, de levering van Voorwaarden op aanvrage te ver krijgen bij den Secretaris der Maat- schappy. Het Bestuur, JAN DE KRAKER, Voorzitter. M. W. KOSTER, Secretaris. zal van af Zaterdagmorgen 24 Dee. tot Woensdagavond 28 Dtec. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den BUTHPOLDER, op Donderdag den 29 December I9IO, des voor middags 11' 2 ure, verkoopen Het gewaai van 'I wassende op den dijk van den Buthpolderj in de gemeente Axel. Te vergaderen aan Abe. Koster Jacsz. nabij de Sassing, gemeente Axel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van JUDOCUS DE BOOY en de Erven zyner overleden vrouw, bij D. Moerdijk te Zuiddorpe, op Vrijdag 30 December I9IO, des namiddags 2 ure, verkoopen aanlioorigliedcn en Erf, te Zuid dorpe, kadastraal aldaar bekend in sectie B nos. 534 en 928, groot 3 aren 58 centiaren. Niet bezwaard met overweg. Te aanvaarden bij do betaling der koopsom uiterlijk lé Januari 1911.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3