Jongens-Kinderpakjes, Capes en Ijsmutsen. Alei Meijer's Koffie Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. winkel in Kruidenierswaren, nuttige handwerken, Openbare Verkooping. H.H. Herbergiers, Winkeliers en Neringdoenden!! Firma P. R. Veenhuizen, Axel. Manscostuums Tan af f 7,00 en hooger. Mansbonkers 4,00 Manstrnien 1,00 Axel. Joz. de Feijter Pz. li. BE ANKERT. 1910. - ST. NIC0LAAS. -1910. St. Nicolaas-Cadeaux, Manufacturen, Mode eo Luxe-Artikelen In den loop van den dag toen de jongen zich op straat begat en gear resteerd zou worden, nam hij de vlucht. Na een wedloop van 10 minuten ge- lukte het den adjunct-inspecteur van politie hem te grijpen. Toch zal aan de zaak geen gevolg worden gegeven, daar op verzoek van den vader het opgemaakte proces-ver baal niet bij de justitie zal worden ingediend. M. Crt. De rechtbank te Amsterdam ver oordeelde Imke B. tot.vijftien jaar en Pieter R. tot twaalf jaar gevang. De voorlezing van het vonnis duurde ongeveer anderhalf uur. Toen de eigen lijke straffen door den president mee gedeeld werden kwam er beweging onder het publiek dat met groote aan dacht alles gevolgd had. Imke B. werd weenende weggeleid. Tijdens de voorlezing was zij uiterlijk zeer kalm. Pieter R. mompelde iets onverstaanbaars. Zooals men weet, hebben deze beide personen op de Nicolaas-Witzenkade mevr. Wynia vermoord door haar met kokend water te overgieten, ten einde diefstal te kunnen plegen. Bij de electrische centrale te Tilburg zal een schoorsteen verrijzen. de aanzienlijke hoogte van 68 M. bereiken en hierdoor een der hoogste uit ons land zal worden. De fundeeringen van dit hooge ge vaarte zijn 10 M. diep gemaakt, waar voor 60000 steenen benoodigd waren. Te Breda miste een heer voort durend geld. Bij onderzoek bleek de iïjarige dienstbode het geld ontvreemd en verschillende firma's opgelicht te hebben. Een rooversholIn de bosschen onder Velden (L.) is bij toeval een onderaardsch hol ontdekt. Het ziet er van binnen tamelijk goed uit, 2 Meter 2 Meter diep, 2 Meter breed en i met den grond gelijk. Er is een k en een tafeltje van latten in. Of men hier met het verblijf van een (roversbende te doen heeft of met iets inders, gist men nog. De politie doet mderzoek. Een lot zoek. Het lot, waarop de hoofdprijs der verloting te Sommelsdijk, een viertal vette koeien, is gevallen, schijnt zoek te zijn, tenminste een week »a de trekking had de winner zich niet aangemeld. Verleden week tijn de koeien publiek verkocht, terwijl ie opbrengst nog gedurende 30 dagen ter beschikking van den winner blijft. Nadien tijd vervalt zij aan de com missie. Het lot moet in een sigarenwinkel te Rotterdam verkocht zijn. Afdreiging. Een dame, wonende Keizersgracht 606 Amsterdam, kreeg een dreigbrief, waarin haar werd ge- jd een som gelds te brengen op bepaalde plaatsde schrijvers ireigden met brandstichting, als dit werd nagelaten. Van dien dreigbrief werd kennis gegeven aan de politie met dit gevolg, lat eenige rechercheurs van dat bureau sla werklieden verkleed, in den omtrek wierven van de plaats, waar het geld t worden gebracht. Zij arresteer- daar 's avonds, omstreeks half tcht, een drietal personen, die daar vertoefden, in afwachting van het geld, lat zou worden gebracht, 't Ble en tóe personen te zijn, die gewoonlijk verblijf houden in logementen van het allerlaagst allooi. Twee hunner waren voor een dergelijk feit reeds met de justitie in aanraking geweest. Men vermoedt, dat zij tot de daad overgingen onder dak te komen. Zij bleven 'u hechtenis. Voor de „Weesinrichting" te Neer telt kwam deze week ƒ1000 in van st legaat van jonkvrouw C. J. L. Ph. jj- v. L. S. en van wylen mevr. wed. Veldhoen te Bodegraven 2000. Het fonds voor restauratie der Wee- fc&kapel bedraagt thans 2415. Koningin Elizabeth van België lijdt aan bronchitis. Het laatste bulletin zegt echter weer, dat de koningin aan de griep lijdt, gepaard met pleuris aan de rechterzijde en catarrhale bronchitis. De koning waakt eiken nacht bij zijn echtgenoote haar krachtig gestel is in den laatsten tijd ernstig ondermijnd tengevolge der reizen en bezoeken aan vreemde hoven, alsmede door de onlangs ter gelegenheid der troonsbestijging plaats gehad heb bende recepties. De ernstige toestand van koningin Elizabeth veroorzaakt allerwege levendige beroering zij heeft de algemeene sympathie. Het bulletin van hedenmorgen zegt De nacht was betrekkelijk kalm, de verschijnselen wijzen op een normale ontwikkeling. Rechtszekerheidhet hof der ge zworenen te Saarbrücken had den Italiaan Gilardi in April wegens moord met voorbedachten rade ter dood ver oordeeld. Deze week diende de zaak in hooger beroep, en ditmaal verklaarden de ge zworenen hem schuldig aan manslag zonder voorbedachten raad. Het vonnis was nu 5 jaar gevangenisstraf. Te Werdau (D.) werden twee jongelieden het slachtoffer van een onzinnige weddenschap. Een hunner wedde tegen den ander, dat hij een stuk zeep zou opetenter belooning zou hij aan een champagnefuif mogen deelnemen. Hij at werkelijk de zeep op maar stierf bijna onmiddellijk onder hevige pijnen. Toen de efnder zag, welke ramp er had plaats gehad, schoot hij zich dood. De uitvinder eener vliegmachine, de ingenieur Tatarinoff, gaf de Peters- burgsche politie kennis, dat hij zijn in aanbouw zijnde vliegmachine in brand had gestoken. Er was een groote brand ontstaan, waardoor vele hiyzen in de buurt van het oefenterrein waren ver nield. De man wordt door zenuwartsen onderzocht. Overstrooming in Frankrijk. In plaats van de natte, dadelijk smeltende sneeuw die wij hier hadden, heeft men in Frankrijk Vrijdagochtend sneeuw gekregen die bleef liggen. Te Nancy lag zij 10 c.M. dik, en het sneeuwde toen nog voort. Nog steeds wast het water van de Seine, zoodat in Parijs veel kaden onder water staan. Op tal van plaatsen zijn pompmachines bezig het water te halen uit de kelders of uit de riolen. Het trottoir van de Bercykade en de haven van Bercy te Parys staan onder water. De Seine blijft stijgen. De kelders van het paleis van justitie zyn volge- loopen. Te Issy-les-Moulineaux en Courbevoie varen schuiten door sommige straten om de bewoners van levensmiddelen te voorzien. De bewoners van het eiland Grande Jatte moesten vluchten voor de overstrooming. Te Suresnes is de afsluiting bezweken. Straten en kaden zijn ondergeloopen. In den kelder van een huis in een der buitenwijken van New-York is dezer dagen een griezelige ontdekking gedaan. Bij een groote schoonmaak, die het huis onderging, kwam uit den kelder een koffer te voorschijn, waarin zich het bijna geheel vergane lijk van een vrouw bevond. Aanvankelijk scheen het of er niets aanwezig was, dat als aanwijzing zou kunnen dienen. Het geraamte, want veel meer was er van het lijk niet over, was dat van een vrouw, maar verder wist men niets, dan dat de koffer acht jaar in den kelder had gestaan. Bij nader onderzoek bleek echter, dat de koffer waarschijnlijk heeft toebehoord aan zekeren W. Lewis, iemand uit Wales afkomstig, die indertijd in New- York is werkzaam geweest als kellner. Mogelijk, dat deze aanwijzing politie en justitie iets helpen zal. De Crippen-zaafc. Hetadres in zake Crippen, tegen diens doodstraf, is verworpen. De terechtstelling blijft dus vastgesteld op Woensdag 23 dezer. Crippen heeft in een open brief nog een laatst vaarwel toegeroepen aan het leven. Hij vreest den dood niet en hoopt in een andere wereld voor een meer recht vaardige rechter te staan, die zal weten, dat hij onschuldig is. Hij huldigt zijne metgezellin Ethel de Neve en bidt God haar later weer te zien. Een doodstrfld onder 't vallen. De beroemde Amerikaansche vlieger Ralph Johnstone, die op 31 October te New-York 2960 meters hoog steeg en aldus wereldrecord man werd, is Vrijdag te Denver van een hoogte van 800 voet op den grond gestort. Kort na den val was hij een lijk. Hij was zonder bezwaar gestegen, en daalde toen met een soort van glij vlucht, waarin hij specialiteit was. Maar plotseling zag men het toestel omduikelen en vallen. Het schijnt dat de steundraden van den linkervleugel braken, waardoor de beide linkerzweef- vlakken ombogen. Men zag hoe Johnstone onder het vallen zijn evenwicht trachtte te her stellen, maar het toestel viel als een gewonde vogel. Toen probeerde John stone met handen en voeten de vlakken in die positie te brengen, dat ze toch nog lucht konden vangen en zoo den val tegen houden. En werkelijk kon men zien toen zijn pet afwoei dat deze sneller daalde dan het toestel. Maar een oogenblik later zagen de verschrikte toeschouwers het toestel omslaan, Johnstone nog steeds wild worstelend in de mazen der vleugels. Met een plof viel alles neer. John stone stierf kort daarna. Ergerlijk was het gedrang van eenige der aanwezigen die, toen nauwelijks het toestel op den grond was gestort, elkaar bevochten om een souvenir machtig te worden. Een man trok een houten pin die in het lijk van den aviateur gedrongen was, daaruit en liep triomfantelijk heen met dit nog van bloed druipend „aandenken". Anderen trokken het linnen van de aeroplaan, en enkelen bestreden elkaar het bezit van de handschoenen aan de handen van den doode. Johnstone's dood brengt het aantal slachtoffers der vliegkunst op 32, waar van 25 dit jaar. Van 1 tot 15 November 1910, Koewacht. Geboorten. 7. Margaretha Coleta, d. van Joseph Dominions de Guchteneire en Maria Seraphina de Bock. Zaamslag. Huw.-voltrekkingen. 10. Jozias Bareman, zó j., jm. en Catharina Magdalena Jansen, 26 j., jd. Geboorten. 31. Jacobus Anthonij, z. van Marinus Leunis en Sara Maria Wissel. 14. Jan Jacobus, z. van Jan Jacobus van Lange- velde en Anna Snap. Overlijden. 31. Anthony de Keijzer, 38 j., echtg. van Elizabeth Wisse. 14. Cornelia Pieternella Schieman, 2 m., d. van Martinus en Cornelia Schieman. Zuiddorpe. Geboorten. 3. Maria, d. van Leonardus de Meij en Maria Louisa Coppieters. 7. Alphonsus Marie, z. van Aloijsius van Vooren en Victorine Cruijplandt. Overlijden. 4. Livina de Caluwé, 6 j., d. van Livinus en Christina Rosalia Casteels. 5. Dominicus van Megroot, 80 j., echtg. van Sophia van Hecke. HULST, 21 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 19,—, rogge f6,75, wintergerst f8,25, zomergerst f7,75, haver f7,—, erwten f16,— witteboonen f 1 bruineboonen f 13,50, dui venboonen f0,paardenboonen f' boek weit f0,-, lijnzaad fO,—koolzaad per 00 L. f0,aardappels f4,25. Boter per kilo f 1,20, eieren per 26 stuks f 1,75. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 31 stuks rundvee, 29 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 8 stuks rundvee, 21 varkens en 0 paarden. Ondergeteekende maakt aan het geachte publiek van de gemeente Axel en omstreken bekend, dat zij heeft overgenomen den welke vroeger was bewoond door G. TACQ aan den Armendijk, nabij de Roomsch-Katholieke School. Zij wenscht die voort te zei ten in de hoop door een prompte bediening zich de gunst en het vertrouwen waardig te maken van de ingezetenen. Aanbevelend, MARIA HAMERLINCK. Axel, 18 Nov. 1910. De ondergeteekende maakt - bij deze bekend, dat zij van af 28 November de gelegenheid openstelt tot het nemen van les in de welke zullen gegeven worden des avonds van 5 tot 7 uur. Minzaam, aanbevelend Mej. F. J. v. D. BENT. Hoofd der Bewaarschool te Axel. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur der BURGERLIJKE GODSHUIZEN VAN GENT, op Dinsdag 20 December 1910, des voormiddags ll1/,, ure, ver- koopen 145 stuks gave staande op den Willem III dijk, gemeente Boschkapelle. Te vergaderen aan de Bosschestraat. Neemt Proof met mijn sigaren WILHELMINA" een zeer goedkoop, doch beslist fijn merkje. N. B. Tevens voorhanden verschil lende merken Sigaren, in diverse kwaliteiten en verpakkingen zeer geschikt voor ST. NIKOLAAS- CADEAUX. SS OOK: Aanbevelend, gebrand volgens systeem Prof. LIEBIG, is te AXEL verkrijgbaar bij Wilt u nuttige en practische kijk even bij ons en u vindt in zéér veel voor bovengenoemd doel geschikt. AXEL. Firma P. H. vrkmhihzrm

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3