SIGAREN, St. Nicolaas-Cadeau. Openbare Vergadering WIE Rijwielen en Naaimachines, F. DIELEMAN, JOOL en PRËtE Marktberichten. Advertentiën. Steeds in voorraad: AXEL, JOZ. ÜE FEIJTER Pz. op Vrijdag 18 November 1910 Jhr. R. R L de Muralt, Ouderdom s verzorging Ze zijn er voor spotprijzen. Sterke soliede Keuken en Herbergstoelen, Chocoladewerken bij F. G. van Tatenhove, H.H. Herbergiers, Winkeliers en Neringdoenden!! TSTeemt Proof Firma P. fi. Ueenhuizen, flxel. Ha, Ha, Ha! M. DE KEIZER, Axel. VOORDRACHTENBOEK, bevattende 21 Komieke scènes, Yroolijke coupletten, enz. enz. Dhr. Dieleman zegt dat de verande ring der daturas hierop geen invloed i»l hebben, alleen maar denkt de land- bouwmaatschappij dat het stellen van ie markten op Zaterdag, zijnde de marktdag, meer animo zal geven. Daar niemand bezwaar oppert, wor- sn alle vorige raadsbesluiten inge trokken en besloten het verzoek der d. Axel Z. L. M. in te willigen. II. Begrooting Burgerl. Armbestuur. Door het nieuwbenoemd college wordt de volgende begrooting aangeboden. ONTVANGSTEN Subsidie van de gemeente 2475, te ontvangen subsidie van de gemeente 2898,09 Opbrengst armenbus 1910 geraamd op 32, Samen 2930,09 UITGAVEN: ,Bedeeling in geld tot en met Juni ,Bestedingskosten Brood Klompen Onvoorziene uitgaven Kwaad slot 1908 Samen 1274,70 464,97 155,26 6,— 66,89 373,59 f 2341,41 Nog te doene vermoedelijke uitgaven Bedeeling in geld 1200,— Bestedingskosten 767,— Brood 324,74 Kleederen 170,— Klompen 19,- Steenkolen 170,— Belooning ontvanger 60,— bode 20,— Schrijfbehoeften 10,— Onvoorziene uitgaven 239,61 Samen f 2980,35 Den heer Kruijsse verwondert het dat door het huidige armbestuur de begrooting is ingediend juist verminderd met het bedrag, waarmede de onder - »ekscommissie haar voorstelde te ver minderen, en ook dat in de begrooting gemist wordt eene specificatie van de personen die zullen worden bedeeld en tot welk bedrag, niettegenstaande de bewering van den Voorzitter dat de gevallen, zooals genoemd bij de wed. iu kwestie maar voor 't grijpen waren. De Voorz. kan hierop geen voldoend antwoord geven, daar hij by de ver gaderingen van het Armbestuur niet is tegenwoordig geweest. Dhr. Kruijsse hoopt ter gelegener tijd bierop nog eens terug te komen. De begrooting wordt z. h. s. vastgesteld. III. Vaststellen Instructie gemeente- geneesheeren. Wordt besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. om deze naar Je gezondheidscommissie te zenden om advies. IV. Overeenkomstig eenige opmer kingen van Ged. Staten, meestal van vormelijken aard, worden in de be grooting van 1910 eenige wijzigingen V. Aanbieding van een contract met de gemeente door de firma P. J. van de Sande te Ter Neuzen, waarbij zij tich wil verbinden te drukken de ver slagen van de gemeenteraadszittingen, tooals die in de Terneuzensche courant worden opgenomen tegen den prijs van f 1,25 per bladzydé ot gedeelte daarvan, an wel onder de volgende voorwaarden Daags na het plaatsen van het verslag In de Terneuzensche courant zal aan den secretaris ter ferifieering en aan den voorzitter en de tegenwoordig ge weest zijnde leden van den Raad een proefstuk gezonden worden, hetwelk binnen 4 dagen nè de zending by de Jrma moet worden terugontvangen. Wordt niets ontvangen, dan zal nè, den gestelden tijd met afdrukken be gonnen worden. Van het verslag wor den nè correctie 25 exemplaren ge leverd ter secretarie. De correctie bepale zich met het oog op de geringe kosten tot verandering van het noodige alsonjuistheden en een verkeerd weergeven van de bedoeling des spre kers. Aan den verslaggever worde (onder geheimhouding zoo noodig) gele genheid gegeven tot inzage der stukken. Voor franco toezending der druk proeven wordt 2,50 per jaar in reke ning gebracht. De Voorz. sluit de openbare zitting ter bespreking van genoemd punt. De zitting heropend zijnde deelt de Voorz. mede dat de op het voorstel betrekking hebbende stukken hebben ter visie ge legen waarom hij voorstelt het contract met de firma Van de Sande te sluiten. Dhr. Oggel vraagt of de bedoeling is om het voor een jaar aan te gaan. De Voorz. zegt dat het door de ge meente ten allen tijde kan worden opgezegd. Z. h. s. wordt tot het voorstel van B. en W. besloten. VI. Benoemen leden stembureau verkiezing Kamer van arbeid. Met algemeene stemmen worden be noemd tot voorz. ambtshalve de Burge meester, tot leden de hh. Kruijsse en de Feyter en tot hunne respectieve plaatsvervangers de hh. Wolfert en P. Dekker. De benoeming wordt door allen aan genomen. Rondvraag. Dhr. de Feijter zegt personen van Schapenbout bij zich te hebben gehad die klaagden over de duisternis waarin Schapenbout verkeert, voornamelijk ter hoogte van de krom ming van den weg aan de hofstede van A. Koster. Die menschen zouden gaarne zien dat aldaar eenige verlichting werd aangebracht. Voorts wijst hij op den treurigen toestand waarin zich het buitenwegje thans bevindt. Vooral 's avonds is het beslist onmogelijk om er door te komen zonder een paar beslijkte kousen te hebben. Hij vraagt of B. en W. hierin niet zouden kunnen voorzien door de modder er eens te doen afkrauwen. De Voorz. zegt beide opmerkingen in de vergadering van B. en W. ter sprake te zullen brengen. Niemand meer wenschende te spre ken, wordt de zitting gesloten. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 10 November 1910. Veroordeeld zijn: P. J. F., voerman te Boschkapelle, ter zake van overtreding der Brandweerverordening te Philippine, tot eene boete van f0,50, subsidiair 1 dag hechtenis. H. d. Z., rustend landbouwer te Zaamslag, ter zake van overtreding der Brandweerver ordening van Zaamslag, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. d. F., koster en E. R., handelaar, beiden te Sas van Gent, ter zake van overtreding der Brandweerverordening van Sas van Gent, ieder tot eene boete van f i, subs. 1 dag hecht. P. v. d. T., knecht te Axel, ter zake van ordeverstoring en fietsen zonder licht, tot eene boete van f3 en eene van fl, subs. 3 en 1 dag hecht. I. v. d. M., gezagvoerder van het stoomjacht Leda uit Gent, ter zake van het te snel varen op een Rijkskanaal, tot eene boete van f 15, subs. 5 dagen hecht. I. I. K., knecht te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. C. d. F., landbouwer te Axel, ter zake van het verblijven in een herberg na de sluiting, tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. N. v. d. B., schipper op de sleepboot Snel vaart II te Ter Neuzen, ter zake van op een Rijkskanaal zijn vaartuig niet doen stoppen bij het naderen van een sluis, tot eene boete van f5, subs. 5 dagen hecht. W. v, O., gezagvoerder op de sleepboot Cornelia te Dordrecht, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 5 dagen hecht. K. L. K., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van eene openbare dansparty houden zonder vergunning, tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. C. D., landbouwster te Hoek, ter zake van overtreding van het Reglement op de Trek honden in Zeeland, tot 3 boeten elk van f subs. 1 dag hecht, voor elke boete. J. H., landbouwersknecht te Axel, ter zake van het berijden van een zijberm, tot eene boète van f 1, subs. 1 dag hecht. F. d B., koopman te Selzaete, ter zake van het rijden met ongemuilkorfde honden, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. d. K., arbeidster te Biervliet, ter zake van het rapen van mosselen zonder consent, tot eene boete van fa, subs. 5 dagen hecht., met bevel tot vernietiging der zakjes. A. A. G., schippersknecht en J. K., visch" koopman, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het loopen op eens anders weiland zonder vergunning, ieder tot eene boete van f 1subs 1 dag hecht. C. d. K., veldarbeider te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. C., arbeider L. v. D., landbouwer A. J. W., •beider C. v. d. B., werkman B. C., koopman, allen te Axel; J. H., arbeider; J. F., grond werker, beiden te Hoek, allen ter zake als voren, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. R. S., winkelier en J. D., schippersknecht, beiden te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van fi, subs. 1 dag hecht. J. C. D., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van fó, subs. dagen hecht. J. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetov.-rtreding, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. M. v. D., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f4, subs. 4 dagen hechtenis. J. K., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. J., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht. J. d. B., arbeider te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van f4, subs. 4 dagen hecht. J. H., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hechtenis. P. d. V., koopman te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hechtenis. J. W., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht. D. N. R. en C. V., beiden zonder beroep C. d. R., en J. G. H., arbeiders I. B. en J. v. H., beiden werkmanP. J. K., J. d. G. en I. R., arbeiders, allen te Axel, ter zake van Leer plichtwetovertreding, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. L.C. A. F.M. O. H. V. T.M. d. V. P. F. v. d. V.W. d. G.R. D., allen arbeiders te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. H. K„ arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f6, subs. 6 dagen hecht. Vrijgesproken s D. v. H., visscher te Hulst J. v. H., werkman te St. Jansteen E. v. d. C., pakhuisknecht en J. v. d. B., werkman, beiden te Axel, ter zake van visscherijovertreding. Ontslagen van rechtsvervolging i P. S., werkman te Ter Neuzen, ter zake van Leer plichtwetovertreding. Verwezen naar de Rechtbank te Middel burg zijn de zaken vanF. N.C. D., ma trozen te Hull en F. S., donkeyman te Ant werpen, allen aan boord van het stoomschip Richard. Teruggave aan de ouders bevolen van de schuldigen zonder toepassing van straf in de zaken van: J. v. V., grondvletter te Ossenisse A. v. d. V., koewachter en J. A. P. d. C., zonder beroep, beiden te AxelT. C. P., zonder beroep te Philippine; J. B., mosselraper te Philippine I. J. M., koehoeder; I. A. H., zonder beroep M. F. M., zonder beroep, allen te Ter Neuzen C. R. F., arbeidster te Biervliet en C. d. F. landbouwerszoon te Koewacht. HULST, 14 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 19,25, rogge f 7,—wintergerst f 8,75, zomergerst f8,25, haver f7,25, erwten f 16, witteboonen f 13,2 bruineboonen f 13,dui- venboonen f 0,paardenboonen f boek weit f0,-, lijnzaad f0,—koolzaad per 100 L. f0,aardappels f4,25. Boter per kilo f 1, B>, eieren per 26 stuks f 1,85. Er waren ter veemarkt te koop gesteld -2 stuks rundvee, 36 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 12 stuks rundvee, 31 varkens en 0 paarden. Ondertrouwd BARTEL BAKKER EN SARA W. VAN DER WIELE. Ter Neuzen) Axel j 12 November 1910. Huwelijksvoltrekking 1 December a. s. Verschillende merken waarbij ook een verpakking die zeer geschikt is voor Aanbevelend, te AXEL des avonds om 7 uur bij G. GILIJAMSE, Café „Lands Wel varen", waar zal spreken de hem" van Zierikzee, over het onderwerp Vrfl entree. Debat toêgelaten. van 7, 8, 9 en 10 Galden de 6 stuks. J. J. DE LOZANNE. Meubelhandel. nu eens een prachtige sorteering van de nieuwste figuren wil bezichtigen, neemt eens een kykje in Manufacturen en Kruidenierswaren, Axel, Weststraat. Minzaam aanbevelend. met mijn sigaren WILHELMINA" een zeer goedkoop, doch beslist fijn merkje. N. B. Tevens voorhanden verschil lende merken Sigaren, in diverse kwaliteiten en verpakkingen zeer geschikt voor ST. NIKOLAAS- CADEAUX. Het goedkoopste adres voor en het repareeren van RIJWIELEN en NAAIMACHINES, is bij Tegen spotprijs. Nieuw Prachtig Komiek INHOUDUitzoeken maar. Hoe zij moet zijn. Een erfstuk. - Miju vrouw is zeer conservatief. Jan Verfpot Omdat 't zoo lekker is. De Koopman in loterijbriefjes. Nieuwe Potpourri. Leve de wijn. Het allerzoetste zoet. Jan Schaapskop. Dat is een schandaal. - Geld ter leen gevraagd. Dat wou ik zoo graag. De paljas. De Chineesche Dokter. De oud-roestkoopmau. Gestolen waar. Tatereelen uit het huwelijk. Beuedeu de waarde vau vijftig ceut. Kunstboter. Het geheele boek met al deze gaestige vermakelyke stukken, wordt, na ont vangst van 55 cent, franco per post toegezonden. BoekhandeL

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3