Najaars- en Winterartikelen Binnenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmaki ngen. Gemeenteraad. Ad verten tiën. N aalster C. SMIES Hennz. bericht de ontvangst van een ruime sorteering en verschillende Winterzooltjes. Ledersmeer en Creams. Jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort (A. R.), te Maarsbergen, sedert 1893 lid van de Eerste Kamer, heeft wegens voortdurende ongesteldheid ontslag ge nomen. De heer Godin de Beaufort heeft zitting voor Zeeland. Naar de N. R. Crt. verneemt, zal onze regeering niet overgaan tot erkenning van de republiek Portugal, voordat een blyvende regeering aan het bewind is gekomen, hetgeen zeer wel mogelyk niet voor Juni of Juli 1911 zal plaats hebben. Gisteren is voor het kiesdistrict Rotterdam V gekozen tot lid van de Tweede Kamer de heer Gl J. deJongh (lib.) met 2752 stemmen. De heer H. C. Vegtel (a.-r.) h^d 2464 stemmen, terwijl nog 35 biljetten Van onwaarde bleken. AXEL, 4 November 1910 Blijkens achterstaande advertentie zullen de Nederlandsche tooneelisten onder de directie van den heer Joh. Bakker hier op 15 November weder eene tooneelvoorstelling geven bij den heer G. Gilyamse. Bekend is, dat het personeel van de zg. Familie Bakker in deze streek een goeden naam heeft en dus kunnen we ge rust deze voorstelling bij liefhebbers van dergelijke uitspanningen aanbevelèn. Het rooien en vervoer der beet wortelen is in deze streek, dank het gunstige weer in de maand October, zoo goed als afgeloopen en wel vier weken vroeger dan verleden jaar. Was dezen zomer de verwachting omtrent de opbrengst niet groot, nu blijkt het, dat deze op vele plaatsen zeer meevalt en men over het algemeen van een gunstig bietenjaar mag spreken. Er is van 10,000 tot 21,000 kg. per gemet gestoken, dat is tegen 37 tot 47,000 kg. per hectare. Ook het suikerge halte valt volstrekt niet tegen. Verleden week was het hoogste gehalte van onderzochte stalen beetwortelen 18,3 percent, het laagste 13,7 en het ge middelde 16,2 percent. N. R. Crt. Door stembevoegde ingelanden van den Zuiddorpe-Noorddeelpolderge legen onder Zuiddorpe, is besloten tot het bekeien over 925 M. lengte van den weg langs den Óudepolderschen dijk vanaf de keibaan in- en naby de buurt Oxidepolder tot die in den Konijnèndijk. Deze wegsverbetering zal van groot gemak zijn voor de gebruikers van landen in genoemden- en in den Canis- vlietpolder. M. Crt, Woensdag had ten overstaan van den notaris J. A. Dregmans te Axel, de verkooping plaats van a. in het „Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen, krachtens artikel 1223 Burgerlijk Wetb. een woonhuis, schuur, paardenstal, verdere aanhoorigheden met recht van erfpacht op den grond, groot 1 are 84 centiaren, kadaster sectie L no. 600 en 601 te Neuzen, Nieu wediep. Koopers werden de heeren D. Scheele Az. koopman en P. J. van Strien win kelier, beiden te Neuzen voor 1450 en b. bij Mar. Goossen te Othene (Zaamslag) voor de erven D. Kempe en F. Oppe een woonhuis en erf te Zaam slag (Othene), kadaster sectie G no. 1063, groot 1 are 78 centiaren. Kooper werd de heer P. C. Kempe, werkman te Zaamslag voor 155. Wat is jouw liefde voor mij? Zeg mij dat eens »Niets,c zeide hij. »Niets meer.* »Zoo JuistMaar dat is toch wel wat heel weiDig, na al je eeden en geloften is 't niet smaalde zij. Wordt vervolgd). Bij een onderzoek naar vermist touwwerk kwam de inspecteur van politie te Ter Neuzen te weten, dat ook een partij touw was ontvreemd uit de peil boot aan den A'ieuw Neuzen polder. Het werd gevonden bij een opkooper, die het had opgekocht van zekeren Chr. v. K., aldaar. By nader onderzoek bleek, dat de man ook niet vreemd was aan de ver dwijning van een tweetal koperen olie houders uit de lantaarns van de ponton der Provinciale boot. Déze toch waren sedert Zaterdag vermist en door denzelfden persoon aan denzeifden opkooper verkocht. Donderdag is hij gevankelijk naar Middelburg overgebracht en na zijn verhoor door den rechter commissaris weder op vrije voeten gesteld. In Zeeland kwamen in de week van 26 October tot en met 1 November 18 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. 9 gevallen van roodvonk, 3 te Tholen, 5 te Vlissingen, en 1 te Oud-Vossemeer, en 9 gevallen van diphtheritis, nl. 6 te Axel, 1 te St. Jansteen, 1 te Vlissingen en 1 te Zie- rikzee. PREDIKBEURTEN TE AXEL. Zondag 6 November 1910. Nfed. Herv. Kerk. (DANKDAG.) Voorin. 9'/s ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorn. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 4 November 1910. A. L. R., 33 j., werkman te Neuzen, is wegens beleediging van een ambte naar veroordeeld tot 10 of 10 dagen hechtenis. De Storm. In den nacht van Maandag op Dins dag is het ijzeren aakschip Trio, vaD Oud-Beierland, schipper Van Balen, aan den zeedijk van den* Bovenpolder bij het zoogenaamde Paradijs liggende, geladen met suikerbieten voor de fa briek te Sas van Gent, tengevolge van het stormweer vervuld geraakt en in het diepe vaarwater van den Braakman gezonken. Ook bij laag water is slechts een deel van den mast te zien. De opvarenden hebben zich tijdig gered. Dinsdagavond werd te Vlissingen een 16-jarige jongen, die over de groote sluis huiswaarts ging, door een ruk wind te water geworpen. Een voorbij ganger waarschuwde het personeel van de sluis, dat den drenkeling op het droge bracht. Dinsdag sloeg te Westkapelle de bliksem in een onbewoond huis, zonder evenwel brand te veroorzaken. De aangerichte schade is gering, een sterke zwavellucht werd in de woning op gemerkt. Te Kortgene sloeg de bliksem in den molen. Behalve eenige stukken steen uit den muur, veroorzaakte hij geen schade. Door een hevigen rukwind is Dins dagmorgen te Wijchen de kap van een windmolen geslagen, toebehoorende aan KI. Ze trof den knecht en den molenaarszoon. De eerste werd er door gedood, de laatste levensgevaarlijk gewond. Bij een hevig onweder, dat Dinsdag den geheelen dag boven Eindhoven woedde, werd 's avonds tegen 10V2 uur zekere mej. Van der Mortel op Strijp terwijl zij met haar 4 kinderen aan tafel zat, door den bliksem getroffen en gedood. Dinsdagavond is te Overveen de bliksem geslagen in een bollenschuur der firma N. F. Roozen en Co. aan de Houtvaart. Aan het dak is belangrijke schade toegebracht, maar er ontstond geen brand. Langs de telefoon sloeg de bliksem over in het woonhuis, waar een gedeelte van het plafond naar beneden viel en'eenige ruiten werden verbrijzeld. Nabij Schellingwoude reed Dinsdag avond een slagerswagen uit Durgerdam op den dijk, toen het paard schrikte voor den feilen bliksem en plotseling langs de steenen glooiing de zee in rende. Daar bleef het eenigen tijd met zijn vracht rondzwemmen. Een aantal personen snelden spoedig ter hulp met bootjes en touwen, waarna het met vereende krachten gelukte, paard en wagen op het droge te brengen. De berijder was er gelukkig bijtijds afgesprongen. 't Leven is een teleurstelling bromde de mopperaar. Kom kerelwekte de optimist hem op. Heb je niet hondend gulden gekregen verleden week voor "tin de krant laten zetten van je portret bij een advertentie. „Wonder! Van al zijn kwalen genezen", stond er nogal bij Ja, en nou vraagt m'n heele famielje, waarom ik niet ga werken, nou ik niets meer mankeer. Dezer dagen gebruikten eenige kinderen te Waalwijk suikergoed dat hen slecht bekwam. Een 1-jarig meisje werd zoo ernstig ongesteld, dat de dokter in allerhaast ontboden werd en vergiftiging constateerde. Hoewel een tegengif werd gegeven, en het kind behouden bleef, is de toestand niet geruststellend, want Donderdag her haalden zich de verschijnselen, Het suikergoed schijnt eenigszins verschim meld te zijn geweest en door aanraking met koper het zoo gevaarlijke koper groen in zich opgenomen te hebben Een juffrouw verloor voor een paar maanden een deel van een gouden horlogeketting en gaf daarvan kennis aan de bewoners van Oostereind op Terschelling, in welke plaats zij ver meende dat verlies te hebben geleden. Thans werd het de eigenares terug gebracht als gevonden in de maag van een geslachte haan. Reuter seint uit Lissabon Ongeveer 50 verjaagde PortugeesGhe Jezuïeten zijn aan boord gegaan van een stoomschip, dat naar Nederland zal vertrekken. Spoorwegongeluk. Te Luttre is een passagierstrein met een locomotief in botsing gekomen. Het spoorwegongeluk bij Luttre is juist even vóór het station Luttre ge beurd. Op het oogenblik dat de trein van Charleroi naar Brussel het station naderde met een vaart van ongeveer 40 K.M. werd zijn locomotief aange reden door een rangeerende locomotief. De bagagewagen achter de machine werd verbrijzeld en de achter den bagagewagen volgende waggon werd door den daarop volgenden ingedrukt. Het ongeluk wordt toegeschreven aan een vergissing van den machinist der rangeerende locomotief, want volgens de seinen moest de van Charleroi komende trein doorrijden en de losse machine stoppen. Er is bij dit ongeluk één doode te betreuren. Het is een vier-en-veertig jarige vrouw, wier hoofd verbrijzeld is. Van de drie-en-twintig gekwetsten zijn er verscheidene zoo ernstig gewond, dat ze te Luttre opgenomen moesten worden en niet naar de ziekeninrich- tingen van Marchienne of Charleroi vervoerd konden worden. Van 16—31 October 1910. Axel. Huwelijks-aang. 19. Anthoni Kornelis Blok (van Schore), 35 j., jm. en Elisabeth Naeije, 35 j., jd. 20. Cor nells Herrebout (van Zaamslag), 23 j., jm. en Maatje de Koeijer, 20 j., jd. 28. Cornelis Marinus van Leeuwen 24 j., jm. en Charlotta Carolina Kolej 30 j., jd. Willem de Feijter, 21 j.,jm, en Antje Bareman, 20 j., jd. Marinus de Bruijne, 22 j., jm. en Susanna Deij, 23 j„ jd. Geboorten. 21. Dingetje Maria, d. van Meeuwis Heinsdijk en Magdalena Maria Dees. 23. Jeleijntje Sara, d, van Pieter de Feijter en Sara Jeleijntje van Driel. 24. HermanuB, z. van Willem Dekker en Sara Dieleman. Levinus, z. van Jan de Feijter en Johanna Maria van Hoeve. 27. Jozias Petrus, z. van Jacobus Mattheus Dees en Maria Dieleman. 29. Bernardus Franciscus, z. van Levinus Seraphinus Sturms en Maria Philomena Steel. Overlijden. 18. Hendrik Jonkman, 59 j., echtg. van Maria van Doorn. 19. Cornelia de Kraker, 72 j., wed. van Jacob Simons. 21. Cornelis den Engels man, 2 m z. van Joost en Catharina Elizabeth Witte. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen ZATERDAG den 5 NOV. 1910, des voormiddags ten 10ure, ten Raadhuize ter behandeling van het volgende 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Subsidie Alg. Burg. Armbestuur. 3. Benoemen President Alg. Burg. Armbestuur. Axel, den 1 November 1910. De Burgemeester voornoemd J. HUIZINGA. De oudergeteekende maakt het geacht publiek van Axel en omstreken bekend, dat zy zich ge vestigd heeft als en ik mijn diploma van snijlessen ont vangen heb. Beleefd aanbevelend, MARIE DE DAUWE. Weststraat, Axel. Het Burgerlijk Armbestuur van Axel verzoekt belang hebbenden voor aanvragen om onder steuning, niet te wachten tot Zaterdag morgen bij de bedeeling, maar reeds een paar dagen te voren hun verlangen bij den Secretaris van bovengenoemd Bestuur kenbaar te maken. J. J. DE FEIJTER Kz., I. o. Voorz. C. TH. V. D. BILT, Ster, Axel, 1 Nov. 1910. Schoenhandel te Axel, AANBEVELEND.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 2