eene ruime sorteering Winterartikelen, WAARSCHUWING. Voetenwamers, Ook zeer sterke Veldschoenen, Ingezonden Stukken. Telegrafisch Weerbericht Bekendmaking. HERHALINGSONDERWIJS, Advertentiën. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Ongeveer 100 stuks gave en lange Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Huishoudelijks Gosdsren, gdsr* Denk om de koude Voeten! Firma P. H. Veenhuizen, Axel. BUISKACHEL. ONTVANGEN: voor Keeren, Damss en Kinderen. MET EN ZONDER WATERKAP. nu lichte laaie. De vlammen sloegen voor en achter uit, zoodat de brand zich buitenom mededeelde aan de achter kamers van een-, twee- en driehoog en aan de voorkamers van de eerste en tweede etage. Aan den achterkant brandden de eerste en tweede verdieping geheel, de derde gedeeltelijk uit. Aan den voor kant was de brandschade geringer. De drie étages werden bewoond door zes gezinnen. De vrees, dat zich daar nog kinderen bevonden, bleek gelukkig ongegrond. Alle bewoners hadden zich bijtijds langs de trap kunnen redden. Men was het vuur spoedig meester. Mijnramp. In de schacht No. 1 van de mijn Siegfried te Herne (West- talen) is de kabel van den ophaalbak gebroken, terwijl 35 mijnwerkers naar beneden gingen. Het kan zijn dat de bak in de diepte in een poel zit. De |bak, die tegenhanger was, vloog met geweld tegen de wins aan. De mijn werkers, die daarin zaten, zijn min of meer ernstig gekwetst. Van de mijnwerkers die verongelukt zijn, werden 8 dooden, 10 a 12 zwaar gewonden en een groot aantal lichtge wonden geborgen. Men neemt aan dat een ontploffing is ontstaan door een kist dynamiet. De schacht en de mijn zijn, behalve op de plaats des onheils, niet beschadigd. Nader meldt men Nu stellig is gebleken, dat de ramp in de mijn Siegfried door ontploffing van een kist dynamiet is veroorzaakt en er geen verder gevaar bestaat, is het bedrijf in zijn vollen omvang her steld. Er zijn geen lijken meer in de schacht. De juiste oorzaak van het ontploffen is niet na te gaanalle ge tuigen zijn omgekomen. Maar men denkt dat een mijnwerker, die mee werkte bij het bewerkstelligen van een ontploffingsarbeid, onvoorzichtig met bet dynamiet is omgesprongen. Cycloon op Cuba. Een cycloon, die Donderdag groote schade heeft ver oorzaakt, is, naar uit Havana geseind wordt, Zondagavond teruggekeerd met verdubbelde woede. De zee heeft een iouanekantoor doen instorten en weg gevaagd en over een afstand van 800 meter voor honderdduizenden dollars koopwaren weggesleurd. Het voor naamste douanepakhuis te Batabano is met zijn kostbaren inhoud ondergeloopen. Te Regla zijn vele dooden. Het eind van een Wellman-tocht. Degenen die Wellman's poging om den Atlantischen Oceaan over te vliegen met een bestuurbaren ballon, een dol zinnige poging noemden, hebben gelijk gekregen door het bericht van Well man's redding. Dinsdag kreeg het blad de Nero York Times (dat met de Londensche Daily Telegraph Wellman's ballontocht heeft bekostigd) een marconigram van den gezagvoerder van het stoomschip Trent met de tijding dat hij Wellman en de andere reizigers van de America had opgepikt, 's morgens om vijf ure. De bestuurbare ballon werd in den steek gelaten. De redding van Wellman en de zijnen geschiedde op 35° 43' N. B. en 16.180 W. L. Toen de opvarenden van de stoom* boot Trent den bestuurbaren ballon in bet gezicht kregen, werden zij door seinen in de Morse-Code er van ver wittigd, dat de America in gevaar ver keerde en geholpen moest worden. Na een moeilijk gemanoeuvreer, dat drie our duurde, slaagde de Trent er in alle opvarenden van de America ook de kat! aan boord te krygen. Allen zijn wel. De kat was naar zeemansgebruik Meegenomen als een goed voorteeken. De Trent had moeite den ballon, die een vaart van 20 K.M. in het uur had, te volgen. De neerlating van de red dingsboot van den ballon ging zeer bezwaarlijk. Toen de boot los was ge raakt, schoot de ballon in de hoogte. Wellman verklaarde zoo ver uitzijn koers te zijn gedreven, dat hij het niet raadzaam achtte verder te reizen. Hij heeft een onafgebroken vlucht gemaakt van 69 uur, wat in ieder geval een record is. Blijkens de plaats waar de ballon gevonden werd had Wellman in de drie dagen na zijn vertrek nog geen zesde deel van den atstand hemels breed afgelegd. De mist is blijkbaar zijn groote moeilijkheid geweest. Daar door kon hij niet bepalen waar hij was, en toen was het bezwaarlijk den juisten koers te houden. Een straattooneeltje. Verleden Zon dag, in de Vondelstraat te Antwerpen. Een spuitgast van den reinigings dienst besproeit zorgvuldig de straat. Een dokwerker daagt op, die, toeval of opzet wie kan het zeggen -- plotseling de volle laag krijgt. En in minder dan een oogwenk is de spuitgast overrompeld door den dok werker, die 't hem met zijn eigen spuit betaald wil zetten. Gevecht om die spuit die haar stralen in alle richtingen zendt. Een dame, die ze niet .wist te vermijden, is eer ze 't weet, nat als een poedelhond, die in 't water is gevallendito de dikke dame uit een snoepwinkel, die eens aan de deur komt zien wat er omgaat, en die verschrikt de vlucht neemt. Ten slotte een gardevil (politieagent) die de vechtenden scheidt. De twee mannen staan tegenover elkaar als Kemphanen, de natgespoten dame wil met kracht en geweld proces verbaal zien maken, omdat haar schoon kleed 'k heb het voor den eersten keer aan, mijnheer geheel bedor ven is. Slotde spuiter met zijn wagentje, de dokwerker, de natte dame en de gardevil, gevolgd door een immer aan- groeienden troep gapers, verdwijnen in de richting van het „bureau". Prins Hendrik is Woensdagmiddag om 4.54 u. uit Laeken vertrokken, door koning Albert naar den trein gebracht. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie AXEL, Oct. 1910. Geachte Redactie Met genoegen vernamen we, dat het bekende adres voor Staatspensioen wordt opgenomen in uw blad, met de mededeeling dat het ook hier ter teekening wordt aangeboden. Ten einde echter teleurstelling te voor komen. zijn we zoo vrij een plaatsje te vragen om in 't algemeen te vermelden, wien het adres wordt toegezonden, 'tls er den Bond nl. om te doen handteekeningen te verzamelen van zich bewuste voorstanders. Daarom worden in de le plaats handteekeningen gevraagd van besturen van vereenigingen, waarvan steun verwacht wordt2e van personen van invloed en 3e van hen, die het met ons eens zijn, dat directe Staatspensionneering zonder premiebetaling, voorkeur verdient boven dwangverzekering. Niet verlangd worden handteekeningen van hen, die wel willen teekenen, maar het overigens niets kan schelen, of die teekenen om er van af te zijn. De bond wil weten hoeveel menschen er zijn, die bewust hun handteekening als verzoek om Staatspensioen stellen. Ook de Bondsleden behoorende bij eenige afdeeling, behoeven niet te teekenen. Namens hen teekent het afdeelingsbestuur. Ten slotte zij nog opgemerkt, dat ieder, die mogelijk niet in de gelegenheid is gesteld om te teekenen, beleefd wordt verzocht zich bij een der bestuursleden te melden, om daar zijn naam op de lijst te schrijven. Dankend voor plaatsing. Het Bestuur der afd. „Axel." van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrècht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 22 October Matige tot krachtige Noordoostelijke tot Oostelijke wind. Gedeeltelijk be wolkt. Waarschijnlijk droog weer. Mogelijk nachtvorst. Overdag zelfde warmtegraad. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat zij, die weuschen deel te nemen aan het met 1 November 1910 aan te vangen zich daartoe tot en met 25 October aanstaande kunnen aanmelden bij het hoofd der o. 1. s. aan huis. Axel, den 10 October 1910. Burgemeester en Wethouders van Axel, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Ondergeteekenden betuigen hun harteiyken dank voor de vele blijken van belangstelling ontvan gen bij hun 40-jarige Echtvereeniging. D. BUIJZE en Echtgenoote. Axel, 21 October 1910. Ondergeteekende verzoekt beleefd ter voorkoming van ver volging spoedige voldoening van verschuldigde plaatselijke be lastingen. De Ontvanger der gemeente Axel, M. L. VAN VESSEM. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw de Weduwe van den Wel.Ed.Geb.Heer D. P. PH. SEYDLITZ te Brussel, op Dinsdag den 25 October 1910, des voormiddags 11 ure, verkóopen 200 gave staande op het zoogenaamde Stenge- veld naby Hulst, buiten de Bagijne- poort. Te vergaderen ter plaatse. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den polder ZUIDDORPE NOORDDEEL, dijkgraaf de heer C. van Waes, op Woensdag den 26 October 1910, des middags 12 ure, verkoopen staande te groeien op den dyk van voornoemden polder, in de buurt schap Ouden Polder. Te vergaderen ter plaatse. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal krachtens art. 1223 in verband met art. 1255 Burgerlijk Wetboek, in het „Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen, op Woensdag den 2 No vember 1910, des namiddags 2,30 ure, verkoopen winkelhuis met een steenen schuur en paardenstal en het recht van erfpacht tot 31 December 1914 op den daarbij behoorenden grond, eigendom der gemeente Ter Neuzen, alles te Ter Neuzen, kadaster Sectie L nummer 600 en 601 groot 1 are 84 centiaren. Bewoond door Adriaan van Heep en te aanvaarden bij de betaling der koopsom zynde één Januari 1911. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD BEOOSTENBLIJ BE ZUIDEN, (Dijkgraaf dhr. E. L. Plas- schaert), op Dinsdag 8 November 1910, des voormiddags 11 ure, verkoopen staande aan den dijk van voor melden polder nabij de hotstede van de Wed. J. J. van de Vijver te Koewacht, alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van G. TACQ, aldaar aan zijn woonhuis aan den Armendijk, op Zaterdag den 12 November 1910, des namiddags 2 ure, verkoopen Eene part ij als: Kabinet, 2 Kasten, Kachel, Tafels, Stoelen, Wasch-, Keuken-, Schuur- gerief en verdere goederen en 1 Schaap. 25 cent per paar. Beslist afdoend middel tegen koude Voeten. een in goeden staat z(jnde Te bevragen by A. P. BUTLER, Timmerman, Axel. AANBEVELEND,

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3