Een Woonhuis, jficiiwe Groenten, Deli-Bieren Potjes en fleschjes JAM, 70CANADABOOMEN Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Bekendmaki ngen. KAMER VAN ARBEID voor den Landbouw te Axel. Advertentiën. Frederik Yan Tatenhove, n Zoo pas ontvangen: Ook flesschen zuur, AXEL. J. C. YERBRUGGEN. Openbare Verkooping. Uit de hand te koop: CHAMPAGNE PILZ en alle soorten LEMONADES, P. Duijvestein, Zaamslag. Hij vertelde: „Ik bracht een bezoek aan Delft en Den Haag en vloog toen regelrecht naar Scheveningen. Het was zulk mooi weer, dat ik besloot boven de zee te draaien. Dat Was wel een eigenaardige sensatie, dus vloog ik nog maar wat verder. Ik zal ongeveer 1 K.M. van de kust ziju geweest, toen 'tbij mij opkwam, dat ge hier wel eens ongerust zoudt kunnen worden. Ik keerde snel terug en zie: „Mevoila"." Met deze vlucht, in zoo eenvoudige woorden verhaald, heeft Olieslagers zijn eigen Ned. duurrecord verbeterd. Wat de hoogte betreft, die is ook record voor Nederland, want hij bereikte soms de 1000 M. Dat het publiek te Rotterdam en- s thousiast was, behoeft geen betoog. Minister Cool complimenteerde Jan, liet zich de machine verklaren kransen en bloemen werden Olieslagers ver- i eerd, het Rott. Nieuwsbl. bood een gouden herinneringsmedaille aan. I 's Avonds vertrok Olieslagers naar Antwerpen. Over den Simplon. De aviateur Chavez is over den Simplon gevlogen. Bij het einde van den tocht sloeg het vliegtoestel over. Chavez is gewond, zijn toestel is ver pletterd. Chavez lag onder zijn Blériot, waarvan de vleugels gebroken waren. De avia teur werd er met gebroken beenen en een hoofdwonde onder uit gehaald. Na enkele minuten richtte Chavez zich op en murmelde onverstaanbare woor den tot zijn geheel onthutste vrienden, van wie enkele stonden te schreien. Dftray boog zich over zijn vriend en vroeg hem wat, maar Cnavez kon nog slechts zeggenstil, stil, het is afschuwelijk. Dan kwam het bloed uit zijn mond te voorschijn en verloor hij zijn bewustzijn. Zoo werd Chavez naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn leven buiten gevaar bleek en alles voor zijn herstel gedaan zal worden. Doen zich geen complicaties voor, dan is hij in 6 a 7 weken weer klaar. George Chavez is in 1887 te Parijs uit Peruaansche ouders geboren. Hij was ook een zeer bekend voetballer. Het vliegen heeft hij in een Farman tweedekker geleerd in het vliegkamp te Chalons, maar later gebruikte hij een Blériot. Februari j.l. kreeg hij zijn getuigschrift als vlieger. Hij is houder van het wereld hoogte-record, dat hij den 8en September te Issy maakte. 'tls reeds uitgemaakt, dat Chavez, al is hij niet tot Milaan gevlogen, de 70.000 lires krijgt. Van zijn kapotte toestel is tot 't laatste splintertje hout en 't laatste draadje linnen meegenomen als gedachtenis door toeschouwers. Bij een nader onderzoek is gebleken, dat Chavez 't slachtoffer is geworden van een verkeerd wijzende barometer, waardoor hij te hoog in de lucht was gebleven om op de voorgeschreven plaats te kunnen landen. Daardoor moest de daling te steil geschieden, met 't gevolg dat ze onderstboven ging. Een ploeg kantonniers werkte bij het station van Faloise, nabij Amiens z\j legden riggels aan een draai van den spoorweg. Opeens kwam een ex press in volle snelheid aangestoomd. De ploegbaas riep zijn drie makkers toe dat zij vluchten zouden. Hij zelf wilde een stuk ijzer van de spoorbaan wegnemen, doch geraakte met de linker hand tusschen een riggel beklemd. Hij zag den dood bliksemsnel naderen, doch kon niet anders dan met zijn rechterhand wanhopige teekens aan den machinist van den expresstrein geven Zijn makkers,' die in veiligheid waren, zagen den ongelukkige vastgeklemd. Zij kwamen onmiddellijk teruggeloopen, om den man te redden. Een werkman ging voor de locomotief staan, hopende dat zyn geroep door den machinist zou gehoord worden. Een andere greep den ploegbaas om het middel en poogde hem zoo weg te trekken. Het was te laatDe expresstrein kon niet meer bijtijds stoppen. De twee werklieden werden aan stukken gereden en de ploegbaas werd zoo erg vermikt, dat hij nog slechts eenige oogenblikken ge leefd heeft. Het is de vierde werkman, de eenige ooggetuige, die de bijzonder heden van het verschrikkelijk ongeluk verhaald heeft. In den Londenschen lakenwinkel van Wallace Hughes (Brixton) is voor de derde maal binnen enkele weken brand uitgebroken. Vijf winkeljuffrou wen, die op de bovenste verdieping sliepen, werden wakker toen ha$r de terugtocht vrijwel afgesneden was. Een harer trachtte op een laken te springen, maar viel te pletter. De tweede werd opgevangen, maar liep toch verwon dingen op. De drie anderen konden door een venster ontkomen, maar twee werden niettemin tamelijk ernstig ge wond. Het heele magazijn is uitge brand. De materieele schade wordt op f 96,000 geschat. De oorzaak van den brand is onbekend. Een verwoed tandentrekker. De tand- techniker Kreitenmeyer te Halle, die een groote praktijk heeft, is wegens verkeerde behandeling van patiënten en uitbuiting tot 6 maanden gevangenis straf veroordeeld. Er kwam een vrouw bij hem om zich volgens de door hem aangeprezen methode pijnloos een tand te laten trekken. Hij gaf haar niet één, maar een heele reeks verdoovende inspuitingen, hoewel zij herhaaldelijk zei, dat zij maar één tand wilde laten trekken. Tijdens de operatie viel ze flauw. Toen ze wakker werd, had de man haar veertien tanden getrokken. Hij bood haar toen een gebit van 98 mark aan en liet de nog slaperige vrouw schriftelijk zoo'n gebit bestellen. Toen zij later weigerde het gebit te koopen, vervolgde de man haar. Nu stelde zij een proces tegen hem in wegens opzettelijke mishandeling. In het proces verklaarden twee vrouwen, dat bekl. ook haar meer tanden had getrokken dan zij wilden. By de eene vrouw was hij eerst met trekken op gehouden, toen haar heele kaak ver nield was. Onder vreeselijke pynen ging zij naar een kliniek zij behoudt voor haar leven lang een pijnlijke kwaal. Een andere patiënte trok hij, toen zij haar gebit liet nazien, eigen machtig vijf tanden. Toen ook bij haar de kaak vernield was, hield hij op, maar zei nog dat alle professoren der kliniek stumpers waren. De man had verder een aantal reizigers den boer op om gebitten te verkoopenvan tandheelkunde wisten al die kerels niets, maar ze zetten gebitten in of 't geen geld kostte. Hy weigerde in lichtingen te geven over het vergif, dat hij als pijnstillend middel gebruikt; dat was zijn geheim, zei hij. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 22 September 1910. Veroordeeld zynA. P. H., bootwerker; E. J., postbeambteJ. J. D., winkelier, J. P., voerman W. L., voermanJ. v. L., slager C. M., koopmanC. W., arbeider, allen te Ter Neuzen; C. S., knecht; B. J. M. d. C., klérk M. D., dienstbode J. d. F., landbouwer I'. B., koopman, P. B., arbeider; M. D., ar beider M. B., arbeiderJ. W., arbeiderA. v. A., werkman A. D., arbeiderA. G., ar beider, allen te AxelW. R., metselaarJ. B., arbeider; F. B., arbeider; J. P. v. d. V., bak kersknecht; J. v. E., arbeider, allen te Zaam slag J. A. B., molenaarsknecht te Biervliet, K. d. Z.. arbeider aldaar; J. M. v. Y., dienst bode; J. F. S., schippersknecht; J. v. W., knecht, allen te HoekG. H. v. H., schippers knecht te Philippine; A. F., knecht te Over slag; C. L. V., arbeider te Sas van Gent; W. d. F., landbouwer te Koewacht, allen ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 1, subsidiair dag hechtenis. F. v. K., arbeider te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f6, subs. 5 dagen hecht. O. d. B., zonder beroep A. F., arbeider, beiden te Ter Neuzen, ter zake van Leerplicht wetovertreding, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, voor ieder. M. M. R., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f4, subs. 4 dagen hecht. A. J. v. C., arbeiderC. V., leurderM. V., werkman P. d. F.C. v. d. V.P. v. B.D, H., allen arbeiders te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. v. d. W., arbeider aldaar, ter zake als voren, tot eene boete vau f 4, subs. 4 dagen hecht. J. B.H. P. v. d. H.M. d. B., ar beiders te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f3, subs 3 dagen hecht. J. v. H., arbeidster te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. I. I. arbeider; K. D., grondwerker, beiden te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. C. d. E., arbeider aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f4, subs. 3 dagen hecht. F. M. L., werkster te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. P. F. d. G., schippersknecht te Ter Neuzen, en F. D., arbeider te Westdorpe, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor ieder. Vrijgesproken: P. v. E., werkman te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertreding. Teruggave bevolen aan de ouders, zonder toepassing van straf van M. d. E., arbeider te Axel, P. G., werkman te Axel, J. v. H., landbouwerszoon te Ter Neuzen, J. F. S., A. v. d. B., arbeiders, C. L. T. en J. F., beiden zonder beroep, allen wo nende te Axel. HULST, 26 Sept. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f9,50, rogge f7,wintergerst f 8,50, zomergerst f7,50, haver f7,25, erwten f 15,50, witteboonen fbruineboonen f0,dui- venboonen f0,paardenboonen f0,boek weit f 0,lijnzaad f0,—koolzaad per 100 L. f0,aardappels f4,25. Boter per kilo f 1,45, eieren per 26 stuks 11,20. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 27 stuks rundvee, 1* varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 14 stuks rundvee, 12 varkens en 0 paarden. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 28 September Meest matige Zuidelijke wind. Zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde warmtegraad. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend a. dat zij, die als hoofd of bestuurder in het landbouwbedrijf optreden, gehouden zijn vóór 15 October a. s. aangifte te doen van het aantal, de namen en den duur van den arbeid van hunne werklieden b. zij, die als losse werklieden in het landbouwbedrijf werkzaam zijn, kunnen zich als kiezer laten in schrijven op de Gemeente-Secretarie tusschen 1 en 15 October. De lijsten waarop de onder a bedoelde werklieden moeten worden ingeschre ven, zullen aan de landbouwers worden uitgereikt. Axel, 27 Septembei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Heden overleed na een kortstondig en smartelijk lyden onze geliefde Echtgenoot en Vader in den ouderdom van 54 jaar en 7 maanden. Wed. F. VAN TATENHOVE en Kinderen. Axel, 27 September 1910. Langs dezen Weg makeü wy aan familie en bekenden ons voorgenomen huwelijk bekend, dat voltrokken zal worden den 20sten Oc tober a. s. Mr. A. VAN DEELEN. Miss. N. LUTEIJN. Sheboygan Wis U. S. A. Voor de vele blijken van liefde en belangstelling ons betoond door onze medemenschen, ge durende de ziekte en bij het overlijden van onzen veel geliefden oudsten zoon JAN JAN NIS, betuigen wij onzen be leefden dank. Familie SCHEELE. Axel, 27 Sept. '10. By ons vertrek naar Den Haag nemen wij nogmaals hartelijk afscheid van allen te Axel. FAMILIE ITTMANN. BANKETBAKKERIJ ff t© A.2LEjXji. als Doperwten, Wortelen, Postelein, Andyvie, Snyboonen, Peultjes, Stoof- Asperges, Spercieboonen, Bloemkool. als Uien, Augurken, Piccaliliy, enz. VOORTS: van Abrikozen, Druiven, Aardbeien, Frambozen, Pruimen, Sinaasappelen en Kersen. Aanbevelend, De waarnemend Notaris J. A. Dreg- mans te Axel, zal ten verzoeke van den heer J. J. DE FEIJTER, Lid van den Raad der Gemeente Axel, op Donderdag den 13 October I9IO, des voormiddags 11 ure, verkoopen (witte en blauwe) metende van l.HO M. tot 1.80 M., staande op zijne hofstede in den polder Beoostenblij benoorden ge meente Axel, in de nabijheid van de Kijkuit. Te vergaderen op voormelde hof stede. Door vertrek naar Amerika. waarin Winkel, staande op een zeer geschikte plaats, tegenover de R. K. School te Axel. Te bevragen bij G. TACQ, Axel. DRINTK. 10 maal met goud bekroond. VERDER VERKRIJGBAAR: aan sterk concurreerende prijzen. Wederverkoopers genieten flink rabat. Hoofdagent der DeU Brouwerij.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3