Tijdens de Wehlsche kermis is zekere Frans Knaven aldaar door een messteek in de borst levensgevaarlijk gewond. De dader, een inwoner van Didam, is gevat. Zondag is te Vierlingsbeek een personentrein, welke te 2.24 van Nij megen naar Veulo vertrekt, in aanraking gekomen met een goederentrein. Van den goederentrein ontspoorden de loco motief en vier wagens, terwijl van den personentrein een bagagewagen derail leerde. Een hoofdconducteur en een remmer werden licht gewond. Het materieel werd vrij ernstig beschadigd. De per sonentrein ondervond door dit ongeval belangrijke vertraging. Zondag is in het Wilhelmina- Droogdok, aan de overzijde van het IJ, te Amsterdam, gevonden het lijk van een man met verbrijzelden schedel. Het bleek een lid van de equipage te zijn van een in dat dok liggend stoomschip. Vermoedelijk is de man, toen hij 's nachts aan boord wilde gaan, van den rand van het droogdok gevallen. Te 's-Gravenhage zijn vier jonge lieden, studiegenooten, naar het Huis van Bewaring overgebracht, verdacht van onzedelijke handelingen met een minderjarig meisje dat haar vader, te Vaals, ontloopen was en thans in een gesticht is opgenomen. Reeds twee of driemaal was hij naar Den Haag ge komen, waar haar moeder verblyf houdt. Een ingezetene van Leiden fietste achter een rijdende bruiloftsstoet. Toen hij eenige malen probeerde voorbij te rijden werd hij daarin verhinderd door een der gasten. Daarover boosgewor den besloot hij bij een uitspanning dien persoon een pak slaag te geven. Toen men daar aankwam, sprong hij van zijn fiets, trok zijn jas uit en diende den gast een flink pak slaag toe. In- tusschen hadden rappe handen zich van zijn jas meester gemaakt, waaruit hy later f 145 miste. Een dure wraak De vermiste Zeister jongen. Het N. v. N. verneemt uit vertrouwbare bron, dat de moeder van den vermisten knaap uit Zeist, J. v. d. Wiel, nu met zekerheid weet, dat haar zoon verblijf houdt bij den vader in Amerika. Zij heeft daarin berust. De vader, die naar Holland was ge komen, omdat men hem het kind niet wilde afstaan, zou hem per automobiel hebben gehaald, en toen van Antwerpen per boot naar Amerika hebben meege nomen. Aan de Lijnbaansgracht te Amster dam is Zondag een kind uit een derde verdieping op straat gevallen. Men dacht het kind vermorzeld te zullen oprapen, maar tot ieders verbazing was het nagenoeg ongedeerd. De vader kreeg het zoo op zijn zenuwen, dat hij, in plaats van zich te vergewissen hoe het ongeluk was atgeloopen, on middellijk in de gracht sprong, waaruit hü gered werd door iemand, die zich daartoe gekleed te water begaf. In de gemeente Haarlemmermeer zijn twee personen aangehouden, oude bekenden bij de justitie, verdacht van konijuendiefstal. Na een zeer uitgebreid onderzoek en langdurig verhoor hebben zij ten slotte bekend, namelijk een den diefstal en de ander het helen van het gestolene. Het zijn zekere M. B., te Haarlem en A. v. P., in de Haarlemmer meer, die beiden reeds verscheidene vonnissen als zoodanig achter den rug hebben. Vooral laatstgenoemde wordt ook verdacht van vele kleine diefstallen, welke in de laatste weken in den om trek der plaats zijn gepleegd. De twee aangehoudenen zyn naar het Huis van Bewaring te Haarlem over- gebracht. i - Zaterdagnacht is te Heemskerk afgebrand de kaasfabriek „Kennemer- land". Niets dan de fabrieksschoorsteen is blijven staan. Oorzaak onbekend. Alles was verzekerd. Ook een staking. Het personeel der coöperatieve stoomdorschvereen. „Ter- munten" te Termunten (Gr.) legde den arbeid neer, omdat de boeren-aandeel- houders besloten hadden en dit besluit in toepassing brachten, om niet langer sterken drank bij het dorschen te tappen. Zaterdagnacht is, zoo meldt het Hdbl., de hoeve van R. Schouten te Hempolder afgebrand. Alles was ver zekerd ter plaatse. Vermoedelijk is hooibroei de oorzaak. Zakkenrollers. Van de groote feest- drukte op het Museum-terrein te Am sterdam hebben zakkenrollers, enkelen met succes, anderen met voor hen zeker ongewenscht gevolg, gebruik gemaakt. Twee feestgangers vermisten hun gou den horloge, waarvan zij aangifte heb ben gedaan bij de politie. Er zijn echter niet minder dan vier mannen aan de politie overgeleverd, die ook met mede werking van de feestgangers, op heeter- daad werden betrapt bij pogingen tot zakkenrollerij. Een onaangenaam geval. Op 10 Sept. worden te Wageningen de 14 arbeiders der sigarenfabriek van den heer L. van Omme ontslagen en de fabriek voor 6 weken stop gezet. Reden is dat de heer v. O. van 12 Sept. tot ultimo Oct. zijn militaire dienstplichten moet ver vullen. Na dien datum kunnen de werklieden zich opnieuw aanmelden. Aan H. M. de Koningin heeft de heer v. O. vergeefs vrijstelling van herha lingsoefening gevraagd. Van Jlaasdyk's plannen. Van Maasdijk zou geen vlieger ge bleven zijn. Hij had zijne verloofde, die reeds van den beginne af sterk haar tegenzin er over had uitgesproken, dat haar toekomstige echtgenoot zich aan de levensgevaarlijke vliegerij ging wijden, moeten beloven, dat hij na het nakomen van de nog loopende con tracten de vliegerij vaarwel zou zeggen. Reeds was een betrekking toegezegd hij zou mede-directeur worden van een buitenlandscheautomobielenfabriek, waaraan tevens een afdeeling vlieg tuigen-fabricage zou worden verbonden. (N. v. F.) Omtrent den brand te Ambt-Almelo meldt men nader: De brand in den molen is ontstaan, doordat de knecht, die zou gaan billen, de kuip, waardoor het zaad op de steenen valt, optilde en per ongeluk op de petroleumlamp liet vallen. Deze brak, en de brandende olie verspreidde zich overal heen, zoodat de knecht nauwelijks tyd had het v-uur te ont vluchten. Binnen korten tyd was de geheele molen één vuurzee. De molen, waarvan de kap gebouwd was van zwaar eiken hout, bood lang weerstand aan het vuur. Angstwekkend was het,, toen eindelijk het bovenstel van den molen een kwart- draai maakte, de as met de wieken in den vuurpoel stortte, en de vonken zich hoog in de lucht verhieven. Behalve den windkorenmolen, zijn een daartegen aan gebouwde stoom- korenmolen en een houten schuur, waarin pas anderhalf wagon steenkolen was gebracht, door het vuur vernield. Toen het bovenstel van den molen neerstortte, sloegen de vlammen ook uit het achtergedeelte van het voor den molen gelegen woonhuis van den heer A. Steffens, waarvan, de zolder vol hooi zat. Ook deze woning is zoowat geheel uitgebrand. Daar er in de Nieuwstraat geen waterleiding ligt, moest de brand weer werken met een gewone spuit, maar zij kon door gebrek aan water niet veel uitrichten. Duizenden waren getuige van het indrukwekkende schouwspel. Alles was verzekerd. Verder meldt men nog dat de eigenaar en bewoner van de bij den afgebranden molen gelegen woning, A. S., in hecht, is genomen. De justitie stelt naar de oorzaak van den brand in diens woning een onderzoek in. De drank. Hij was voor een jaar nog de hardwerkende kleine schildersbaas te Deventer van wien de werei i wist, dat hij met de nagels had bijeengekrabd wat hij had, aannemerijtjes had gewaagd en knus gewonnen er bij: zij, het ijverig vrouwtje, dat zorgzaan het boeltje had bijeengehouden. Er kwam een kindje ze kende jaren van geluktotdat tusschen hen kwam het spook van den jenever, het spook, dat in de familie van hem scheen te huizen La voila qui arrive. Dinsdagmiddag kwam het droeve einde van de historie, meldt de Tel Hij. we duwnaar nu, want zijn vrouwtje heeft, strijdensmoe. 't hoofd neer moeten leggen, sinds een maand, wierp in een delirium- vlaag bloempotjes naar beneden, van de étage boven de werkplaats, waar hij zijn geluk had gekend en nu zijn groote armoe wist. In den morgen was het begonnen met zijn waanzin. Z'n werk volk had hij weggestuurd, hij was gaan eten morellen op brandewijn, opge schept in een diep bord. Hij at het met lepelscheppen. De pitten wierp hij op straat naar het passeerend publiek, dat staan bleef bij het vreemde vertoon //Gekke H. was weer aan den gang", zoo heette het. Toen de morellen op waren, deed hij nog dwazer dingen Hij gooide bloempjes uit het' raam, die waren gegroeid in de potjes voor z'n venster, gekweekt door z'n vrouw vroeger. Aangemoedigd door het geschreeuw van kwajongens, wierp hij nog meer naar beneden, bloemen, heele planten met aarde en al En toen nog maar al meer meuschen kwamen kijken naar zijn verdwaasd doen gooide hij de potten en al omlaag, sloeg de ruiten van de étage in, wierp lampen, vazen, al wat breekbaar was en lawaai maakte al brekend omlaag Grinnikte als zijn auditorium er pret om had. De gemeentepolitie slaagde er gelukkig in, het Bacchusslachtoffer tot eigen en anderer veiligheid in zijn woning te over vallen en onschadelijk 'te maken. Den len Augustus miste de con cierge van een der bureaux te 's-Graven hage zijn kat. Niet terug te vinden. Dien dag was in een der lokalen de vloer opgebroken en vóór den avond weer in orde gebracht. Geruimen tijd daarna zei een der ambtenaren, in dat lokaal werkzaam, steeds een klagend geluid te hoorenna afloop der werk zaamheden gaat de concierge er binnen en hoort duidelijk een kat miauwen. Onmiddellijk wordt de vloer opgebroken en daar is de verloren poes. Ze had op den dag af een maand zonder voedsel onder den grond doorgebracht. H. Crt. Vrijdagavond is bij de spoorbrug te Delfshaven de 35-jarige H. Hille, van 's-Gravenhage, werkzaam aan de electrisehe geleidingen, bij het gaan naar het statioD te Schiedam, toen hij wilde uitwijken voor een goederentrein, gegrepen door een sneltrein en ver- morseld. Hy laat een vrouw en een kind achter. Woensdagnacht heeft op de kermis te Gendringen een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen twee Duitschers en den arbeider Wiggens. Deze is zoodanig in den hals gesneden, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. De daders zijn gevat. Een internationaal comité, dat zich te Brussel gevormd heeft om op waardige wijze het eeuwfeest van den slag bij Waterloo te herdenken, heeft in beginsel besloten, op het slagveld een panorama te bouwen, waarin op een reusachtig doek den bezoekers de voornaamste episoden van den stryd, geschilderd naar historische gegevens, aanschouwelijk zullen worden voor gesteld. Bij Klausenburg in Hongarije heeft een wolkbreuk groote schade aangericht. In een dorp zijn 56 huizen ingestort. In Vorarlberg hebben door de aanhou dende regens overstroomingen plaats. Helene Dutrieu, een dame, heeft alle vliegrecords, die op naam eener vrouw stonden verbeterd. Vrijdag is ze tegen 6 uur te Blanken- berghe met een passagier opgestegen. Ze is te Brugge rond een toreu gevlogen op een hoogte van 400 M. Met deze vlucht heeft zij het duur- en hoogte record verbeterd voor een over-land vlucht met een passagier. Volgens een Belgisch blad kan de brandschade op de tentoonstelling nog niet met zekerheid begroot worden. Lieden, die deskundig geacht kunnen worden, spreken van ongeveer 25 mil- lioen gulden verzekerd en niet ver zekerd. De schade in de Engelsche afdeeling bedraagt om en de bij 6 mil- lioen, bijna alles was bij Engelsche maatschappijen verzekerd. De waarde van de verbrande gebouwen bedroeg 2,360,000 gulden. -- In de buurt van Divide (Colorado) is op een trein van den Colorado-Mid- landspoorweg door drie bandieten een brutale overval gepleegd. Twee hunner hielden de passagiers door snelvuur in bedwang, terwijl de derde den machi nist dwong den postwagen te openen. Een stoker wist echter den aanslag te doen mislukken. Hij kroop onder een der rijtuigen en trok daardoor de aandacht van den derden bandiet. De machipist maakte van deze gelegenheid gebruik, nam een steen en sloeg den roover op de plaats dood. De twee anderen vluchtten daarop. De wakkere machinist werd echter nog door een geweerkogel in het been getroffen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 2 September 1910. Veroordeeld zijn: M. D., landbouwer; C. A. B., veldarbeider en P. T. C. v. O., land bouwer te Hoek, ter zake van overtreding rijwielreglement, ieder tot boete van f l,subs. 1 week tuehtschool. F. v. T., landbouwer te Axel; P. d. D., koopman te Philippine; J. D. J., kleermaker te Hoek T. L. H., landbouwer te Westdorpe L. d. M., arbeider te ZuiddorpeJ. T. d. R.) landbouwer te Westdorpe B. B., slagersknecht te AxelJ. v. F., visscher te ZaamslagI. B., winkelier te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. J. S., arbeider te Ter NeuzenL. d. B., veldarbeider te Hoek; J. L., veldarbeider te Axel, ter zake van overtreding der Leer plichtwet, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. J. B. d. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot 2 maal f2 boete, subs. 2 maal 2 dagen hecht. A. d. V., veldarbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot boete van f5, subs. 3 dagen hecht. A. v. C., jachtopziener; J. d. P. en M. R., veldarbeiders, allen te Axel, ter zake als voren, ieder tot boete van f3, subs. 3 dagen hecht. D. M., reiziger te Hoek, ter zake als voren, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. A. K., voerman te Zuiddorpe, ter zake van het los eu onbeheerd laten staan van een trekdier op den openbaren weg, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. A. C., molenaar; A. G. V., smid; J. v. d. B., timmerman J. P. B., schilder R. A. M. koopman, allen te Axel en W. J. y. D., té Vlissingen, ter zake van zonder daartoe 'ge rechtigd te zfin loopen op bezaaid land, ieder tot boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. J. D., te Graauw, ter zake als voren, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. N., werkman te Axel, ter zake van zonder daartoe gerechtigd te zijn, zijn niet-uitvliegend pluimgedierte laten loopen op eenigen groud die bezaaid of beplant is, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. Ph. d. B., verloxhouder te Philippine, ter zake van overtreding der Drankwet, tot boete van f 10, subs. 4 dagen hecht en tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. R., te Philippine, ter zake als voren, tot boete van f10, subs. 4 dagen hecht. E. d M., werkman te Westdorpe, ter zake van overtreding der Visscherijwet, tot 2 maal f5 boete, subs. 2 maal 2 dagen hecht. L. O., varensgezel en D. d. D., bootwerker, beiden te Ter Neuzen, terzake van het zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen langs den spoorweg, ieder tot boete van f3, subs. 3 dagen hecht. C. d. P.. landbouwer te Axel, ter zake van in staat van dronkenschap de orde verstoren, tot boete van f5, subs. 3 dagen hecht, met "rijspraak van het meerdere ten laste gelegde. M. K., boerenknecht te Zaamslag, ter zake van openbare dronkenschap, tot boete van f5, subs. 3 dagen hecht. W. D., landbouwer te Axel; W. V. V., koopman, zonder bekende woon- of verblijf plaats -t Ek D., koopman te Ter NeuzenM. d. L..

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3