Posterijen. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. AXEL, 6 September 1910 De UITSLAG van de heden alhier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer D. J. Oggel, is als volgt Aantal kiezers 791, uitgebracht 626, waarvan 11 van onwaarde. Stemmen bekwamen de heeren Herm. de Feijter Iz. (lib.) 281 en Jac. M. Oggel (a.-r.) 334, zoodat gekozen is de heer OGGEL. De heer G. P. Ittmann, arts alhier, heelt tegen 1 Oct. a. s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd wegens zijne benoeming tot arts aan de coöperatieve vereeniging De Volharding te 's Graven- hage. Donderdag laat in den avond werd, naar men uil Koewacht meldt, door de gendarmen onder Stekene zekere C. v. W. stervende langs den weg gevonden. Hij was in de zijde en aan het hoofd gewond door tot nogtoe onbekende daders. V, n W., die Zaterdag naar Amerika zou ver trekken, was vóór de aanranding in het bezit van een aanzienlijke som gelds, die nu gemist werd. Diefstal moet dus de reden zijn van die daad. M. Cu Bij kon. besluit van 1 Sept. is aan Jean Bériard, geboren te Villa- pour^on (Frankrijk), vergunning ver leend tot het geven van hooger onder- wys aan de te Hulst te vestigen in richting voor hooger onderwijs, slaande onder het bestuur der St. Josephs- stichting. Tot onderwijzer aan de openbare school te Gilze (N.-B.) is benoemd de heer C. de Theije van Koewacht, thans in dezelfde functie te Wijchen (G.). Onder Breskens ontstond Vrijdag avond, omstreeks half tien, in de schuur van den landbouwer J. Lako nabij Nummer Een door onbekende oorzaak brand welke zoo snel toenam dat er aan redden niet te denken viel. De schuur brandde geheel afzes werk paarden, de oogst en een gedeelte der landbouwgereedschappen werden mede een prooi der vlammen. Het woonhuis bleef gespaard doch het huisraad leed veel waterschade. De bewoners waren allen te bed doch werden door het geknetter der vlammen en de hitte wakker. De andere wijze nuttig kunnen maken »Dan zal ik zeer zeker zoo vrij zijn, over u te beschikken. Daar kunt u op rekenen.* Hij leidde haar door de muziekzaal in de leeskamer, nam zelf eene courant op en luisterde wat naar de lokkende melodieën van een troepje Italiaansche muzikanten. Eindelijk stond hij op en ging de treden af op het terras, van waar de rotswand steil in de blauwe wateren van het meer nederschiet. XVII. Daar, tegen den lagen ringmuur van het terras geleund, zag de majoor Re- nate komen. Haar witte kleed sche merde in den maneschijn. Schooner nog, dan hij haar ooit had gezien, leek zij hem op dit oogenblik geheim zinnig als de klare zomernacht. En tegelijk kwam er iets in hem op als ongeduld. Hij had in zijnen korten verloftijd wat rust willen vinden en nu voelde hy dat de aanwezigheid van dit belangwekkende en raadselachtige persoontje hem stoorde, hem min of meer uit zijn evenwicht bracht. Zonder hem te bemerken was zij tot dicht bij hem genaderd. De diep neder- hangende takken van een treurwilg maakten het plekje donker. In de verte flikkerden de electrische lichtjes van Briënz. eigenaar heeft nog een staldeur kunnen opendoen doch er was geen leven in de paarden meer te bespeuren, terwijl kort daarop het dak instortte. De brandweer van Breskens was spoedig ter plaats, doch kon alleen het huis nat houden daar er aan de schuur niet meer te redden viel. Te twaalf uur was het grootste gevaar geweken. Een gedeelte van de brand weer bleef toen nog om het huis nu en dan nat te houden. Naar men zegt is alles verzekerd. M. CU In het belang van onze ingezetenen en ook van het kantoorpersoneel achten we het niet ondienstig eens in herinne ring te brengen de uren, welke het postkantoor alhier voor het publiek opengesteld is. a. Op werkdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanneming en af gifte van aangeteekende stukkeu, rijks verzekeringsbank en postpakketten van 8—1 u., van 2—37« u. en van 6—77. u. Voor postwissels en quitantiën, van 87.—1 u. en van 237. u. b. Op Zon- en Feestdagenvoor telegraaf, telefoon, postzegels, aanne ming en afgifte van aangeteekende stukken en rijksverzekeringsbank van 89 u. en van 12 u. voor rijkspostspaarbank van 89 u. voor postwissels, quitantiën en post pakketten is de dienst des Zondags gesloten; terwijl van 12 u. ook gelegenheid wordt gegeven, tot het afhalen van brieven, welke op die dagen niet meer besteld worden. Ry kspostspaar bank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand September en waarop de rente over het af'geloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rentebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. »Laat ik u niet doen schrikken, juf frouw Mildner,* zeide hij, eene bewe ging makend. Toch schrok zij inderdaad. Sedert die uren, toen zij vergeefs op de komst van Richard Lepsius had gewacht, sedert die uren van martelende spanning was zij wat men uoemt nerveus geworden. »0 neen 'tis niets,* antwoordde zij zacht. »Ik kom 's avonds gaarne nog eens hierheen om de stilte.* Zij zou er hebben kunnen bijvoegen, dat in deze stilte hare gedachten ver wegzweefden naar een klein Duitsch stadje naar een tuintje achter een huisje van den wal, waar thans de door haar moeder geplante stokrozen bloeiden. De zwaarmoedige klank harer stem roerde Saldorf. »0m de stilte*, zeide hij »ja, en om den vrede, niet waar.... Maar waar is vrede Hier op deze wereld wel nergens waar menschen zijn. Want zoo lang er verschil is van belangen, zoolang het belang van den een tegen het belang van den ander inloopt, zal er twist en strijd moeten wezen." »Maar als nu de belangen samen smelten Zij dacht aan den tijd, toen Richard Lepsius had beweerd dat zijn belang en het hare, zijn bestaan en haar bestaan, voor eeuwig in elkaar versmolten waren. Voor eeuwig! ja. Dat had hi; toen gezegd Eene eeuwigheid van nog geen veertien dagen Arrond. Rechtbank te Middelburg. Heden (Dinsdag) werd ter openbare terechtzitting behandeld de zaak tegen G. t. M., 61 j., geschorst commies ter secretarie en ambtenaar van den bur gerlijken stand te Middelburg. Daar de beklaagde pl. m. 35 jaren in betrekking ten stadhuize werkzaam is geweest en dus een zeer algemeen bekend man, was de belangstelling na tuurlijk groot. Den beklaagde werden verschillende verduisteringen in zijn betrekking als commies ter secretarie ten laste gelegd, die> in de lijvige dagvaarding samen gevat, alle hierop neerkomen dat de beklaagde in de jaren 1909 en 1910 als ambtenaar ter secretarie belast met het in orde brengen der stukken be- noodigd voor de te sluiten huwelijken deze niet had overgelegd of overgelegd zijnde deze niet heeft doen zegelen en ook niet heeft geteekend, en zoodoende de bedragen hem daarvoor door de belanghebbenden betaald, heeft ver duisterd en ten eigen bate aangewend. De beklaagde was in zijn hoedanig heid van ambtenaar van den burger lijken stand niet belast met het sluiten der huwelijken, doch alleen met het verlijden van akten betreffende ge boorte en overlijden. 47 getuigen, waaronder den ambtenaar van den burgerlijken stand belast met het sluiten der huwelijken en den hoofd commies ter secretarie, werden gehoord. Mr. J. Adriaanse den beklaagde ver dedigende vroeg vrijspraak of clementie. De Officier van Justitie eischte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak heden over 14 dagen. Ter openbare terechtzitting van de Arrondissements-Rechtbank te Mid delburg van den 16en September a. s, zal o, a. behandeld worden de zaak tegen J. F. M., 24 j., landbouwersknecht, geboren en wonende te Hontenisse, gedetineerd, beklaagd van diefstal, voorafgegaan door zware mishandeling. In deze zaak zullen 6 getuigen worden gehoord, benevens 1 deskundige. Mr. J. Adriaanse zal den beklaagde ver dedigen. Nog zal ter zelfder zitting worden behandeld de zaak tegen A. W., 17 j., koetsier, geboren en wonende te Middelburg, beklaagd van het door schuld veroorzaken van den dood van een 6-jarig kind te Middelburg door overrijding met het postrytuig aldaar. »Ook dan nog,* gaf Jüigen Saldori ten antwoord »ook dan nog blijft het verschil tusschen de karakters. Hoe zelden is 't, dat die elkaar verdragen en hoeveel zeldzamer nog dat zij elkaar aanvullen 1Aanvullen ja Waar dat gebeuren mag, daar is het hoogste geluk.* Hij had zeer ernstig gesproken. Als van uit den dauw, die aanstreek over het water, verrees voor hem het beeld van zijnen bruiloftsdag, en van die reeks van jaren, die hem van versmelting, van aanvulling niets had gebracht integen deel, hem zijne laatste hoop op geluk, zijne laatste illusie ontnomen had Voelde hij plotseling, dat die toch nog niet onherstelbaar voor hem verloren, nog niet dood in hem waren »Het hoogste geluk!* herhaalde Re nate, schier onhoorbaar. »U gelooft daar niet aan P* vroeg hy, zich geheel naar haar toewendend. „Neen. Niet meer.* Terwijl zij dit zeide en daarmede den man een blik liet slaan in haar harts geheim, berouwde haar reeds hare on bedachtzaamheid. Schaamte en trots rezen in haar op. Zij keerde zich om en ging naar het huis terug. Saldorf keek haar na, terwijl zij lang zaam, tusschen nieuwsgierige en bewon derende blikken, de treden opging. Nu wist hij welk leed er over dit jonge hart gekomen was. Poging tot moord? Uit Terheijden wordt aan het Dy v. N. Br. gemeld Zaterdagmiddag bevond zich Corne Canjels, 10 jaar oud, op weg van Bre naar Terheijden, teneinde daar tot Zi dagmorgen bij zijn grootmoeder te geeren. In zijn handen droeg hij e zakje vruchten om zijn grootmoeder verrassen. Nabij de hooge brug komen, werd het ventje aangehoudi door een hem onbekend persoon, per rijwiel was en deze vroeg, wa hij heenging. De vreemdeling zeii hem, dat hij een kwartje kon verdi nen, als hij hem een paar pakken hiel dragen, die hij op het buitengoed Bei vliet moest halen en naar Terheijdi brengen. Het jongetje, geen kwaa bewust en verlangend een kwartje verdienen, ging op het voorstel Zij sloegen nu het wegje naar Bei, vliet in en bij de bosschen gekomt zeide de vreemdeling: „we zullen hit wat rusten". Zij gingen zitten. J kreeg de jongen een kwartje. Nauwelijks waren zij gezeten of vreemdeling greep het jongetje va en bedreigde hem met den dood, indie hij durfde roepen of zich verzetten. Zoo heeft de arme knaap een vei schrikkelijken nacht doorgebracht, ti kens werd hij opnieuw door den mensch mishandeld, telkens werd met een mes bedreigd als hij poogdi te ontvluchten. Dat duurde zoo tot Zondagmorgen uur. Toen zei de lafaardnu zullen t maar gaan. Toen ze een eindje g loopen hadden zei de vreemdeling „Ik ben toch bang dat ge zult pratei ik zal je maar kapot maken," en pakte den jongen bij zijn halsdas na deze flink te hebben aangedraais slingerde hij den jongen in het ron en gooide hem op den grond. N stompte hij hem met zijn vuistei waarna de jongen zoo verstandig zich dood te houden. De vreemdeling ging weg per fie# Later volgde de jongen het spoor va het rijwiel, kwam op den grooten steen weg en ging in het café van C. Schel te Terheijden zijn wedervaren vei halen. Ellendig zag het kind er ui Droevig was het om zijn verhaal hooren. Spoedig werden de marechaussee gewaarschuwd. Toen zij den met den veldwachter Jobse haddeuge hoord, schenen zij uit het signalemei dat de knaap opgaf van den dader, en spoor te hebben. Uit Made meldt men aan genoem blad: Zondagnamiddag werd alhier in zij woning gearresteerd Piet van 0., d# meermalen verdacht werd van h( plegen van zekere feiten, doch steel aan de handen van het gerecht te ontsnappen. Thans was hij weer verdacht va ergerlijke mishandelingen en pogip tot moord, gepleegd op een knaapjet Terheijden. De politie vond een halsdoekje va het slachtoffer in den zak van v. 0. Hij is naar de marechausseekazeru te Breda overgebracht. Een 17-jarige jongen te Geervliet beging de onvoorzichtigheid een steenijt in zijn neus te steken. Met veel moei# en pijn kreeg hij het er eindelyk Nadien zwol zijn gelaat hevig op. 1> dokter kwam er bij te pas, maar nieU mocht baten; de jongen is onder heviga pijnen overleden. »De oude, oude geschiedenis, dii eeuwig nieuw blijft,* mompelde hij, toen hij de trappen opging naar zijn' kamer. Wordt vervol

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 2