Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Gemeenteraad van Axel. Voor de verplichte keuringen van dekhengsten in deze provincie, die ge houden worden van 6-10 Sept. e. k., zyn aangegeven voor Oostburg 59, Hulst 60, Middelburg 14, Kattendijke 15, Bergen op Zoom (Tholen en St. Philipsland) 7 en voor Zierikzee eveneens 7 dekhengsten. Totaal 162. AXEL, 23 Augustus 1910. Zaterdag had alhier de aanbesteding plaats voor de levering van 45 k 50.000 K.G. eerste kwaliteit Engelsche Kolen ten behoeve van de kolenvereeniging De Herlevingalhier. De levering werd gegund aan Gebr. Hamelinck te Ter Neuzen voor 9,14 per 1000 K.G. Door onbekende oorzaak geraakten Zaterdagavond in de nabijheid van Sluiskil een paar stroomijten in brand Zaterdagmorgen is te Neuzen in het kanaal drijvende gevonden het lijk van den sedert 14 Aug. van het Ned stoomschip Magdalena vermisten 25 jarigen matroos August Karl Bekker, herkomstig van Krebshagen, (Schauna burg-Lippe). Ds. A. Janse, predikant bij de Geref. gemeente te Ter Neuzen heeft het beroep naar zijne vorige standplaats, Barneveld, aangenomen. Zaterdagmiddag ontstond te Koe wacht in een woonüuis een begin van brand veroorzaakt door drie kleine „thuiswachtende" kinderen, welke met lucifers speelden. Gelukkig was hulp spoedig bij de hand, zoodat de schade zich bepaalde tot eenig beddegoed en kleederen Zaterdagavond is in den Koningin- Emmapolder onder de gemeente Clinge door den gemeente-veldwachter en marechaussée van Nieuw-Namen aan gehouden, B. B., vroeger wonende in België. B. heeft te Kruybeke, België, een rywiel ontvreemd en dat aan een persoon in den Nieuw-Kieldrechtpolder, onder deze gemeente, verkocht voor de som vaü 8 gulden. Het rijwiel is in beslag genomen en B., die in België ook nog moet terecht staan wegens mishandeling, zal naar Middelburg worden overgebracht ter beschikking van den heer Officier van Justitie. Tem. Crt. aanschouwelijkte, nam den wangkus van mevrouw Rittweg en den handkus van Ulla met eenige reserve in ontvangst. »Ik heb mij al. het hoofd er over ge broken,* zeide zij, »wat jullie hier te Dresden koopen wilt, nadat je toch in Berlijn waart.» »Heel niets. Enkel bezoeken wilden wij u, tante Litta riep Ulla, guitig op hare manier. »Hoewel u 't eigenlijk niet verdient, nadat u mij zoo snood behandeld hebt, toen ik u mijn gezel schap en mijne goede zorg had aange boden »Nu, misschien sta je ook zonder dat nog in mijn testament. Het is wel heelemaal nog niet geschreven maar »Och wat testament, Littatje 1c viel mevrouw Von Rittweg in. »Ulla zit toch niet te wachten op je testament!... Ik bid je, zij doet eene briljante partij. Zoo briljant, dat wij met een verzoek tot je wilden komen, wat je als lid van de familie wel begrijpelijk zult vinden.* »Lieve Louise,* zeide Litta Stadelburg, de presidentsvronw op den schouder kloppend »ik merk dat je nog altijd een mensch van zaken bent. Anders had ik je eerst een kopje thee »Erg lief van je, beste Litta,* smoe zelde mevrouw Rittweg, zich houdende alsof zij de hatelijkheid niet voelde. »Wij willen heel graag een kopje thee. Maar ik moet je verzoeken de - Donderdag heeft men zich onder Cadzand, tijdens de bewoners in het veld bezig waren, toegang verschaft tot het huis van A. van Bortel, door het openschuiven van een lichtraam. Het kabinet bleek opengebroken en de zich erin bevindende kleederen waren op den vloer verspreid. Ont vreemd werd 20 aan zilvergeld. Twee spaarbankboekjes liet men on aangeroerd. In den omtrek zijn dien dag twee bedelaars gezien, personen van om streeks dertig jaar, die men vermoedt de daders te zijn. Zij werden echter nog niet opgespoord. M. Crt. Arrend. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van heden, 26 Augustus 1910 is veroordeeld wegeus eenvoudige beleediging H. A v. D., notaris te Hulst tot 100 boete of 20 dagen hechtenis. De toestand van den burgemeester te Tholen, de heer M. G. van Stapele, op wien den 3 Augustus een moord aanslag is gepleegd, is goed vooruit gaande. De heer Van Stapele heeft tot nog toe geen nadeelige gevolgen ondervonden van dezen aanslag. - Woensdagmiddag verloor te Roo sendaal een vrouw een enveloppe, waarin vier briefjes van ƒ100 en een Brusselsch lot van fr. 100. 's Avonds, toen haar man de post uit de brieven bus wilde halen, zag hjj tot zijn groote verwondering en blijdschap, dat de enveloppe in de bus was gestoken. Hoe groot was zijn schrik en veront waardiging echter, toen bleek dat ze niets meer bevatte dan het Brusselsche lot, terwijl de vier briefjes van ƒ100 verdwenen waren. De dieven zijn nog zoek. Een vreemde geschiedenis. Vrijdag zijn te Leiden door een viertal per sonen gouden en zilveren voorwerpen aangeboden bij goudsmeden. Men dacht aan diefstal en waar schuwde de politie. Zaterdagmorgen werden 4 personen uit Haarlem aangehouden, in het bezit van sieraden ter waarde van ruim 1200. Drie weten geen herkomst der voor werpen aan te geven, de vierde beweert dat zij gevonden zijn. zaak op te vatten zooals wij »En hoe dan, beste Louise? Ik ben in zulke dingen zoo dom als een koe.* »Als lid van de familie anders niet.* »Als vriendelijke tante,* viel Ulla in, nerveus. ►Kijk eens hier, Littatje,* zeide me vrouw Ilittweg, naast hare nicht op de sofa plaats nemend »al doet eene dochter eene schitterende partij, toch zit men voor het uitzet en met de bruiloft moet men ook behoorlijk voor den dag komen. Wij rekenen er natuur- lilk op, je daarbij te zien. Mijn man heeft al het mogelijke gedaan »Jawel. En het onmogelyke wie moet dat doen, mijn beste Louisetje »U, tante Littariep Ulla, naar de baronesse toekomend en hare beringde hand streelend. »U moet mij eene zilverkast geven. U bent toch, bij ons vergeleken, een ware Croesus, en u hebt toch maar een nichtje. Maak uzelf dus onsterfelijk en schenk mij twee duizend mark in den vorm van edel metaal. Wilt u mij liever oud familie zilver vereeren dat zou ook erg lief van u zijn, tantetje >Zie je, lieve Litta,* viel de mama glimlachend in Saldorf zal natuurlijk diners moeten geven. Dus dient Ulla daartoe te worden geëquipeerd. Je wou haar toch een bruidsgeschenk geven, niet waar? Nu, ga dan een beetje hooger en doe 't eens royaal. Je zoudt Gepakt. Dank zij de medewerking van justitie en politie zijn de dieven van de circa ƒ18.000 ten nadeele van de „Exploitatiempij. Scheveningen", reeds Vrijdagavond te Keulen gearres teerd, nog in het bezit van bijna het geheele gestolen bedrag. Uit een dadelijk na de ontdekking van den diefstal ingesteld onderzoek was gebleken, dat in den nacht twee mannen en eene vrouw per auto geza menlijk naar Rotterdam waren gereden en daar aan het Beursstation afgestapt, om met den eersten trein te vertrekken, Zij hadden daar drie enkele reisbiljetten naar Keulen genomen, zoodat toen aan de Keulsche politie het signalement der drie verdachten en andere aanwijzingen konden worden versterkt, met het bovenvermelde gevolg. De krijgsraad te 's-Gravenhage heeft veroordeeld den korporaal-fourier van het regiment grenadiers en jagers W. L. H., die van den zolder der Oranjekazerne een hoeveelheid verf wegnam, toebehoorende aan een schil dersbaas met het onderhoud dier kazerne belast, ter zake van diefstal, tot 14 dagen gevangenisstraf, met degradatie door terugbrenging tot soldaat. De verdwenen f 11.000. De politie te Amsterdam is nog druk aan het zoeken naar eenig spoor. In den zak van den gearresteerden J. de W. is een kaartje gevonden van Amsterdam naar Sloterdijk per electrische tram. Vermoed wordt nu, dat De W. het bedrag, nadat hij het van J. N. had ontvangen, ergens in den grond bij Sloterdijk heeft verstopt. Ook is de mogelijkheid niet buiten gesloten, dat J. de W. op zijn beurt het geld aan een zijner kornuiten heeft afgegeven. De W. maakte namelijk gemeene zaken met een individu, dat zich 's avonds meestal in de kleeding van een marinier vertoont. Meermalen zijn klachten bij de politie ingekomen over dezen laatsten persoon, doch nooit heeft men den man kunnen arresteeren. Intusschen wordt met veel ijver naar den pseudo-marinier gezocht, daar het zoo goed als zeker is, dat ook deze met de zaak iets uitstaande heeft. Het N. v. N. verneemt verder dat De W. weder krankzinnigheid simuleert. Hij moet den commissaris zelfs een attest van een krankzinnigen-genees heer getoond hebben. Men zoekt nu ook met politiehonden. mij daarmee een groot plezier doen. Onze zoon is er ook nog, lieve Litta >En maakt schulden, niet vroeg de gravin, hare vingers onder de tafel stekend. "Maar, Litta, hoe kan je zoo iets denken Onze Felix gedraagt zich voor beeldig!* riep mevrouw von Rittweg verontwaardigd. »Ik begrijp wel dat mijn verzoek je moet bevreemden. Maar als men nu eenmaal nette verwanten heeft, met wie men eer inlegt, dan moet men toch voor een klein offer niet terugschrikken.* »Schrikken Bewaar me!« riep de gravin en zij liet de zilveren tafelschel rinkelen. »En schrik blijft mij altoos op de maag zitten en ik moet van avond een zwaar diner meeëten.* Nu dan,* hernam mevrouw Rittweg ik hoop je te hebben overtuigd, dat ►Och hemelviel Litta Stadelburg in, waarbij haar gansche gezicht zoo rood werd als een appel »er zijn toch geen rozen zonder doornen hier beneden Nu dacht ik, dat jullie hierheen waart gekomen uit louter ver langen naar mijn persoon en zie daar binnen vijf minuten al moet ik tot de bedroevende ontdekking komen, dat 't eigenlijk enkel om mijn geldbuidel te doen is geweest Lieve Litta 1 - In den nacht van Maandag upi Dinsdag hoorde de wachtpost van het schietveld Gousenhelm bij Mainz, twee schoten. Aanstonds ging een patrouillj de schildwachten bezoeken en vond den soldaat Sabel op den grond, in tranen badend. De man was niet gekwetst. Men deed hem opstaan en hij vertelde dat hij een zijner kameraden had gedood, Zijn voorraad patronen was echter vol ledig en zijn geweer niet gebruikt. Maar terwijl het onderzoek aan den gang was kreeg de arme jongen eensklaps een aan val van woedende krankzinnigheid en men moest hem binden. Het is nu vast gesteld dat de schoten gelost zijn door een onbekende, in de richting van Sabel, en dat deze krankzinnig is geworden! - De hertog van Bedford, een der rijkste mannen van Engeland, is wegens belastingontduiking veroordeeld tot een boete van 20 sh. De hertog had zich n.l. onttrokken aan betaling van 15 sh., die hij wegens het houden van een be diende verschuldigd was. - Te Butlenheim, (Elzas), was een vrouw bezig peren af te slaan in haar boomgaard, door middel van een houweel. Door een verkeerde beweging kwam het werktuig terecht op een bijenkorf. De ongelukkige vrouw werd in een oogwenk door de bijen omringd en aangevallen. Zij stierf kort daarna in de hevigste pijnen - Een Amerikaansche vlieger, Walter Brookins, vloog Woensdag te Arbury- Park. Bij "t neerkomen wilde hij de toe schouwers mijden, die de vlakte over rompeld hadden en veranderde plotseling van richting, zoodat het toestel zich totaal omkeerde en neerplofte te midden van het publiek Talrijke toeschouwers werden door de machine gekwetst. Brookins werd buiten kennis en-zwaar gekwetst opgenomen. Men hoopt hem te redden, alhoewel zijn toestand zeer bedenkelijk is. - Te Kasteel-Brakel (Henegouwen) is een 18-jarige jongeling gestorven door te snel te groeien. In 4 dagen was hij 16 c.M. grooter geworden en had een ge stalte bereikt van 1 m. 10. Zijn inwen dig gestel had zich echter niet uitgezet in evenredigheid zijner lengte, wat een verlamming van al de levensorganen voor gevolg had. De ongelukkige jonge ling kon niet het minste voedsel meer nemen, en is dan ook spoedig gestorven. - Herhaaldelijk is gewaarschuwd tegen de zoogenaamde aardigheid om den stoel, waarop iemand zal gaan zitten, stilletjes weg te trekken, zoodat 't slachtoffer komt te vallen. Hoe gevaariijk dergelijke aar digheidjes zijn, bleek op- nieuw in een tehuis voor meisjes te Schwelm, in Westfalen. Een meisje voerde een soort gelijke manoeuvre uit, een 19-jarig vrien dinnetje viel en bezeerde zich zoodanig aan de ruggegraat, dat men voor haar leven vreest. Zitting van 23 Augustus 1910. Tegenwoordig de hh. Lamaïtre, Van Driel, Kfuijsse, Dregmans, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker, Smies, de Feijter en Wolfert. Afwezig de heer D. J. Oggel. Voorz. dhr. J. Huizinga, burgemeester, secretaris dhr. J. A. van Vessem. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. I. Mededeeling ingekomen stukken. a. Kennisgeving van dhr. A. E. C. Kruijsse dat hij zijne benoeming tot voorz. van het Algem. Burgerl. Arm bestuur aanneemt, onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen. Op dit oogenblik trad Renate binnen, met een presenteerblad met dampende theekoppen in de handen. Wordt vervolgd).

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 2