Binnenland. >1 Rechtszaken. Gemengd Nieuws. menschenlevens gingen verloren. In het laag gelegen gedeelte van Tokio alleen staan 30.000 huizen onder water. Het spoorwegverkeer in de overstroomde streek is verbrokener wordt veel ellende geleden. Op vele plaatsen worden de inwoners door hongersnood bedreigd het geldelijk verlies bedraagt millioenen yen. Hofbericht. Z. K. H. Prins Hendrik is Zondag namiddag met den trein van 3 u. 16 min. te Maastricht aangekomen en werd daar ontvangen door den commissaris der Koningin in Limburg, jbr. mr. Ruys de Beerenbrouck. De Prins ge bruikte de thee ten huize van den commissaris der Koningin en vertrok daarna per auto naar het station, om met den trein van 4 u. 17 min. via Aken naar Montjoie te gaan. De Prins droeg den arm nog in een slinger. Nieuwe munten. Een paar jaar geleden werd met machtiging der Koningin order gegeven over te gaan tot het ontwerpen van een nieuwen beeldenaar voor 's rijks munten, waarvoor de Koningin heeft geposeerd, waarbij dan tevens voor de keerzijde der munten een nieuw stempel moet worden gemaakt. Thans zijn die stempels gereed en zullen er eerstdaags munten in omloop worden gebracht met den nieuwen beeldenaar. Daarmede vervaardigd zijn halve guldens voor Indië. Hierna zullen Nederlandsche kwartjes en dubbeltjes, waaraan groote behoefte bestaat, ermede worden geslagen terwijl vermoedelijk eerst in den aanvang van 1911 guldens met den nieuwen beelde naar in omloop komen. De nieuwe munt wijkt in zooverre van de oude af dat de beeltenis van de Koningin niet slechts het hoofd doch ook, evenals op de postzegels, een ge deelte van de buste en hermelijnen mantel te zien geeft. De munten zyn voorts voorzien vac een breederen rand. Het opschrift aan de achterzyde wordi duidelijker. Voorts worden proefnemingen gedaar voor een nieuw model nikkelen stui verstuk. »Tijd Tijd Wij maken toch zelf den tijd waarin wij leven Ik wil aan deze onrust een einde maken. Ik wil aan deze onrust een einde maken Ik wil dit uur er aan wagen. Ergebeure dan wat er wil !t »Waarom,c zeide hij, »waarom roert u een gevoel aan, dat te machtig en ook te edel wezen moest, om van drie letters te worden afhankelijk gemaakt? Kunnen drie letters voor mijn naam iets veranderen aan datgene, wat liefde geeft en verlangt »Ja,c antwoordde het meisje »op uw standpunt hebt u gelijk. Maar op het mijne heb ik ook gelijk. Wie heeft dus ongelijk Uw persoon is mij lief. Dat weet u dat hebt u altoos geweten.... Waarom zeg ik u dat?« »Om mij den strijd nog zwaarder te maken riep hij heftig. »Neen. Ik wil mijne eigen verdedi ging voeren Het is waar ik had eerlyker kunnen zijn en tot u zeggen In onze familie is nog geen voorbeeld, dat »Genoeg Spaar mij datIk weet 't al viel hij uit. »Ik spreek van verhoudingen, in welke wij beiden ons bevonden,* hernam zij kalm. »Ik kon over die omstandigheden niet zoo maar heenstappen en toch wilde ik niet geheel »Afbreken,« viel hij bitter in. »U en uwe ouders AXEL, 16 Augustus 1910 Voor de loting der Nationale Militie zijn dit jaar ingeschreven de volgende personen 53 NAMEN bt a *3 3 DRH Reclames <3 1 LOTELINGEN. 1 Bakker, Petrus Gebreken 2 Bareman, Abraham Geene 3 Blankert, Gerrit Sebastiaan Gebreken 4 Bos, Eduardus Franciscus v. d. Geene 5 Breepoel, Jacobus Aloijsius Gebreken 6 BruijD, Reinier Willem de Broederd. 7 Cappon, Jannis Arij Geene 8 Claessens, Charles Gerardus 9 Clerck, Remondus Joseph M. 10 Coppieters, Philemon A. G. Broederd. 11 Deij, Comelis Geene 12 Dieleman, Cornelis 5 13 Dieleman Mz., Petrus 14 Dieleman Pz., Petrus V 1 15 Dieleman, Pieter Arij Petrus 16 Dixhoorn, Adriaan van Gebreken 17 Duijm, Honoré Geene 18 Eggermont, Petrus n 19 Feijter, Cornelis de Y) 20 Feijter, Jacobus de 21 Haak, Jacobus 22 Hamer, Jacobus den 23 Hermon, Jan van 24 Hollebek, Jan 25 Hooft, Karei van der 26 Huizinga, Hendrik 27 Imandt, Frans Pieter Broederd. 28 Jansen van Rosendaal, Jan Geene 29 Jonge, Marinus de 30 Jonghe, Franciscus de Broederd. 31 Kaijser, Geleijn Geene 32 Kolijn, Pieter 1 33 Lansen, Martinus Cornelis Gebreken 34 Lourens, Jozias Geene 35 Martin, Nicolaas Daniël 36 Meeusen, Egbert 37 Mieras, Giljam 38 Notté, Alphonsius Norbertus 39 Putter, Cornelis de 40 Rijn, Elias van Gebreken 41 Scheele, Cornelis Broederd, 42 Scheele, Jacob Marinus Geene 43 Schelleman, Achiel Broederd. 41 Simons, Cornelis Jacob Geene 45 Stouthamer, Andries 46 Sijs, Edumondus Aloijsius In dienst. 47 Velde, Abraham van de Geene 48 Velde, Jozias Pieter van de L 49 Verstraten, Francois 50 Waes, Petrus Jacohus van Gebreken 51 Wolfert, Jacob Geene »Ik heb met u te maken met nie mand anders. En dus »Dus deed het u genoegen, toen u hoorde dat het bezwaar uit den weg geruimd was Dat er uit den Richard Lepsius een Richard von Saldorf-Lepsius geworden was »Ja,« zij legde hare hand op zijnen arm, terwijl zij hem Strak aankeek. »Ja, het verheugde mij, want ik droomde reeds van dit oogenblik.* »U speelt met mij,* zeide hy, hare hand van zijnen arm strijkend. Maar die hand bleef hij wist niet hoe htet kwam in de zijne liggen. »Speelt iemand zoo met zijn trots vroeg zij, hare oogen nederslaande »Maar u kunt het opvatten zooals u verkiest. En als wij nu na al wat ik u bekend heb onbegrepen van elkander gaan, dau heb ik tenminste mijn hart gelucht.* Zij dacht aan het blonde Heidebloempje, en eene golf van jaloer schen haat steeg haar naar het hoofd. »U wilde uit spijtigheid eene dwaasheid begaan eene groote, groote dwaas heid Hij boog zich over hare hand en kuste die. »Nooit, UUa, nooit zoolang ik u nog had gezien.* »Hoe goed dan, dat ik niet uit de stad ben gegaan,* zeide zij met een glim lachje. Wordt vervolgd). Hedenmorgen werd door onze ge meente een nog jonge springstier geleid, die blijkbaar niet gemakkelijk was te behandelen. Ter hoogte van het oude postkantoor nam hij zijn eigen weg en holde de markt op, zijn beide gelei ders meetrekkend. Daar gekomen snel den twee slagers te hulp, en wist men het dier, dat inmiddels gevaarlijk ge worden was, nog een touw rond den kop te slaan, die men rond een daar staande lantaarnpaal wond. Loeiend en brullend liep hij daar rond, terwijl men hem met veel moeite blinddoekte en de boeien aanlegde, zoodat hij overmeesterd was en men hem omvertrok. Men achtte het evenwel niet raad zaam hem nog los te maken, zoodat hij met een camion naar de plaats zijner bestemming werd gebracht. Door den heer Voorzitter der Kamer van Toezicht op de Notarissen en candidaat-notarissen te Middelburg is, tengevolge van het aan den notaris P. Dregmans verleend eervol ontslag, als plaatsvervanger ter waarneming van het op 1 September a. s. vacant wordend notariskantoor alhier, aange wezen dhr. J. A. Dregmans, candidaat- notaris alhier. Door Gedep. Staten van Zeeland is de opening der jacht op klein wild voor Zeeuwsch-Vlaanderen bepaald op Donderdag 1 Sept. a. s. zonsondergang, behalve de jacht op fazanten waarvan de opening is bepaald op Zaterdag 1 October a. s. zonsondergang. Voor de geheele provincie is bepaald dat de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede de 4 dagen voorafgaande aan de sluiting der jacht. Alles met uitzondering van de Zon dagen. Gisteren werden te Ter Neuzen internationale wielerfeesten gegeven, uitgeschreven door den Belgischen Wiel rijdershond, afdeeling Oost-Vlaanderen. en de wielrijdersclub Ter Neuzen. In den loop van den morgen kwamen de deelnemende clubs te Neuzen aan en te een uur vormden zij op den Schüttershotweg een stoet, die de ge meente doortrok. Die stoet bestond uit een dertigtal vereenigingen, velen met muziek bij zich. Te twee ure had een receptie ten raadhuize plaats en daarna vingen de verschillende wedstrijden aan. Zij bestonden in een uniformwedstrijd, een wandelwedstrijd, trompetters- en klaroenenwedstrijd, gezamenlijke oefe ningen en een fanfarenwedstrijd. 's Voormiddags werd een internati onale voetbalwedstrijd gehouden tus- schen Excelsior van Gent en Hercules van Neuzen, om een zilveren medaille, uitgeloofd door de wielrijdersclub Ter Neuzenwelke gewonnen werd door Excelsior met 30 goals. Het is zeker wel vermeldings- waardig, dat Donderdag jl. een 90-jarige vrouw, uit Ter Neuzen voor het eerst in haar leven met een boot is mede gevaren. Ze ondernam een reisje naar Vlissingen, dat ze nog nooit had aan gedurfd. De omstandigheid dat haar kleindochter te Vlissingen woonde, dreef er haar' toe. Het bestuur der spoorwegmaat schappij van Gent—NeuzeD heeft den schepen Cambier van Gent laten weten dat men kosteloos de kinderen der ge meentescholen zal vervoeren, welke'onder geleide van hun onderwijzers een school reis zullen doen naar eene of andere gemeente, gelegen aan het spoorwegnet der maatschappij. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 16 Augustus 1910. J. P. V., 61 j., stalhouder te Ter Neuzen, is wegens mishandeling en aanhitsing van een dier veroordeeld tot 2 X ƒ5 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. I. d. R., 32 j., schippersknecht t« Breskens, is wegens mishandeling ver oord. tot 5 boete of 5 dagen hecht J. O. v. B., 21 j., zonder beroep te Boschkapelle, is wegens alsvoren ver oord. tot 7 dagen gevangenisstraf. Vrijdagavond is op de Schelde voor Borsselen een roeiboot omgeslagen, waarin drie personen waren gezeten, die werkzaamheden verrichtten aan een anker van een steenschip. De schipper heeft zich kunnen redden, doch de knecht en den dijkwerker zijn verdronken. In de keuken van de Waalkazerne te Nijmegen werd bij de bereiding van het ontbijt voor de manschappen een broodje opengesneden, waarin men een volwassen muis vond. In diezelfde gemeente heeft men een dronken man, die aan den Waaldijk lag te slapen, het aangezicht zwartge maakt en de haren gemenied De man wist niet wie hij voor zich zag toen hij na zijn roes uitgeslapen te hebben, in den spiegel keek. Een drietal personen te Bussum zijn dezer dagen door een brutaal heer beet genomen. Deze persoon nam als kostganger zijn intrek bij Van Kempen in de Visserstraat en liet aan dat adres een vijftal dameshorloges ten behoeve van zijn meisje op zicht komen van den horlogemaker Wiedenbrugge, huurde intusschen bij Van Dorsten in de Raad huisstraat een rijwiel en ging hierna met de horloges er vandoor zonder eenig spoor na te laten. In de laatste dagen kwamen in de dorpen Kollum en Buitenpost tal van diefstallen voor. Bij twee goudsmeden te Kollum werden gouden en zilveren horloges, een goudeu collier, zilveren vinger hoeden en gouden ringen gestolen, bij een boekhandelaar boeken en ansichten. Te Buitenpost werden postzegels en kaatsballen ontvreemd. De dader is thans door de politie aangehouden het is de 16-jarige A. A. K. Voor de vijfde maal in de laatste twee jaren is te Bussum ingebroken in het kantoor van den houthandelaar Weitjeus. De inbreker werd bijna op heeterdaad betrapt. Vluchtende wierp hij de hem vervolgende agenten nog een mes naar het hoofd en is in de richting naar Naarden ontsnapt. Er zijn een paar uur later nog pogingen gedaan hem te vinden met een speur hond, echter zonder succes. Terwijl de vrouw van J. C. te Harich bij avond langs den weg van Woudsend fietste, werd zij tot driemaal toe door een jongen vischotter aange vallen. Haar man wist het dier dood te slaan. Te Etten (N.-Br.) is door onbekende oorzaak het huis met schuur en stallen van P. Ankens, in den Grauwenpolder, geheel afgebrand. De bewoners moesten ijlings het brandende perceel verlaten. Er kon niets worden gered. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Vrijdag te half elf heeft er aan den Voerweg te Nijmegen een ernstig fietsongeluk plaats gehad. Mej. T. A., uit Kloo8terliddum (Friesland) reed den steilen weg af en kwam in botsing met een jongen, die dezen weg wou over steken. De dame viel, werd bewuste loos opgenomen en per brancard naar het Wilhelminaziekenhuis overgebracht. Aldaar werd geconstateerd, dat zij hersenschudding gekregen had. Haar toestand is gevaarlijk. Zij was verge zeld van een heer en was op weg naar Duitschland. I Ztttphei koe van ge landboi der sti van he naam t De zijn ef onder veel b van op maand van ee waarde is besh - I Am ster P, W. bjj den veroorc straf. Hij gegaan der zaj De mr wijze tot hel het ge een zee waardo Singelg Door uitgesp nog, zi dacht Er is vlucht* zich 1 Breda verkla; het V portem Bij inf dam b daad c zoodat naar 1 keerde Saujon met e uur. mensc Er Brar Zom uit of in de menta gedeel zijn tc is dit het ge afdeel: toch z De en woi Te waard messe geheel de Av Om Italian schadt De Bijna Denen Japan zijn v Ned geen i geïsoh De is afgi Solbos stellin Er gewot

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 2