Thee E.Br^ndsm^ lm Woonhuis en Erf, 440 zware jVintserd, fit Twee Woonhuizen, Burgerlijke Stuud. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. A. A. C. VAN DEN BERG, B ERICH T. Fotograaf. Bij inschrijving te koop: Openbare Verkooping. niet meer terug". Sinds dien heeft men hem niet meer gezien. Anders dan verdronken. De schippers knecht P. W., die sedert Woensdag van het schip Vroegop te Amsterdam vermist werd en van wien men ver moedde dat hem een ongeluk zou zijn overkomen, is terecht. Hij is te Bols- ward aangehouden, alwaar hij zich schuldig had gemaakt aan rijwieldiefstal. De gevangen genomen chef der firma Oyens Zonen te Amsterdam, plotseling ontslagen, moet een ton met speculeeren hebben verduisterd. De man was er al 30 jaar werkzaam. De firma had het beslist willen verzwijgen, maar de zaak lekte uit en zoo bemoeide ook de justitie zich er mee. Lekkere waar. Dezer dagen werden bij een slager te Hilversum een varken en 4 stukken vleesch door de politie weggehaald. Het zag totaal zwart en de lucht was niet te verdragen, als men naast de kar liep. Een en ander had nogal veel bekijks, aangezien de slager het vleesch eerst niet wenschte af te staan en het huis bewaakt moest worden door de politie. Des avonds werd bij denzelfden slager weder een handkar vol ossenvleesch weggehaald ook dit was weer in verre- gaanden staat van ontbinding. Woensdagnacht te 2 uur zijn te Eindhoven van den goederentrein, komende van Boxtel, tusschen den overweg by Woensel en dien van Strijp, wagens uit het spoor geraakt en omge vallen van een der wagens is de as gebroken. De weg was versperd, zoodat de trein om kwart na zes naar Holland niet kon vertrekken. Die van kwart voor acht naar Venlo vertrok op tijd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Twee Duitschers, die op een vacantiereis door Holland en naar Brussel waren, bezochten Woensdag nacht een nachtkroeg aan de Zwaan straat te Rotterdam. Een hunner hield de kas, die 340 mark aan gouden 20 markstukken bevatte. In een ommezien 1 was de kas geheel leeg geplunderd, naar men vermoedt door de vrouwen waarmede de Duitschers zich inlieten. Tijdens het onweer van Dinsdag ging de maaier P. J., met zijn vrouw in een hutje op een roggeveld aan den Apeldoornschen Weg schuilen. De bliksem sloeg er in en de man kreeg ernstige brandwonden aan het boven lichaam. In zorgwekkenden toestand is hij naar zijn woning gebracht. De vrouw bleef ongedeerd. Een flesch, waarin een briefje, die verleden week te Rheden uit den Usel werd opgevischt, is gebleken op den daarin vermelden datum, 12 Juli j.l. door een jonggehuwd paar uit Arnhem in Zwitserland aan de golven van den Rijn te zijn toevertrouwd. In veertien dagen tijds had de flesch dus de reis van Zwitserland naar Rheden volbracht. De meubelfabriek van de firma G. van Nynatten te 's Hertogenbosch is Woensdagochtend totaal, afgebrand. De schade is verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan in de machinegalerij. Toen de brand weer ter plaatse kwam, had de brand reeds zulk een omvang genomen, dat weinig meer viel te blusschen. Het geheele gebouw was een groote vuurzee. Van de belendende en overgelegen huizen sprongen de ruiten en bladderde het verfwerk af. De brandweer die zich hoofdzakelijk onledig hield met het nat houden van de belendende perceelen, had volop werk. Een der firmanten, die naast de fabriek woont, zoomede verschil lende buren, moesten half gekleed 'luchten. De boeken werden met groote jtooeite gered. Een 40-tal arbeiders zouden zonder werk zijn, indien ze Het zooveel mogelijk werden bezig gehouden met andere werkzaamheden. Een hoos. Maandagavond omstreeks zes uur, zoo lezen we in het Hbld. namen de bewoners van den „overkant" en de zich op het IJ bevindende schip pers een zeer merkwaardige hoos waar. Aan den westelijken horizon vertoonden zich drie kegelvormige „zuilen", met de punt naar de aarde gericht, op een hoogte van ongeveer 300 M. overgaande in een egaal-grauwe wolkenmassa. Gedurende dezen tijd heerschte er ab solute windstilte, waarnit valt af te leiden, dat men niet met een z.g. krachthoos te doen had, die huizen verzet en massa's water omhoog zuigt. De „zuil" zal dan ook niet anders dan een „nevelpilaar" zijn geweest. Het typische van dit verschijnsel was de snelle negatieve beweging om de as, d.i. een draaiïng in den tegen gestelden zin als de klokkewijzersbe- weging. Verder verdient het de aan dacht, dat de kegels zich ook in hun geheel bewogen. Twee er van voelden zich zeer tot elkaar aangetrokken puntige uiteinden naderden elkaar al meer en meer, zoodat zij ten slotte (want de breede bovenstukken bleven op hun plaats) een scherpen hoek vormden. De derde bewoog zich vrij snel in noord-oostelijke richtingna eenigen tijd had deze zich geheel van de beide andere verwijderd. Deze laatste werden toen omhoog geheven en losten op in een grooten cumulus met een trosvormig aanhangsel. Dergelijke verschijnselen komen in den zomer meer voor. Zij treden slechts op, wanneer het weer een stil, doch eenigszins onweersachtig karakter heeft, kleine laagjes, door sterke locale verwarming veroorzaakt, vergezellende. Ook de „stofbuien" behooren tot deze categorie. Met de onweersbuien worden zij gerekend tot de z.g. locale storingen. In de Beneden-Oostenrijksche Alpen zijn weer twee doodelijk ver- loopen ongevallen gebeurd. Een Ween- sche dame stortte van den Hohen Wand 20 M. diep, een ambtenaar, eveneens uit Weenen, viel 60 M. diep op den Hockkar. Veertien mensehen verdronken. Uit Gmunden wordt gemeld, dat op den Traunsee een ernstig ongeluk is gebeurd. Veertien personen, die zich per boot naar Traunkirchen begaven, werden door een storm verrast en verdronken. Te Colmar, in den Elzas, brak brand uit in een kamer, waar vier personen, de arbeider Georg Hann en drie zoons sliepen. De rook maakte hen bewusteloos. Toen er hulp kwam, waren de drie zoons van 14, 17 en 19 jaar al zoo ernstig gewond, dat zij den volgenden middag stierven. De wonden van den vader zijn levensgevaarlijk. Over de oorzaak der ramp is niets bekend. Misschien is de brand op zettelijk gesticht om den vader te be- rooven, die veel geld in huis had. Maar het metalen geld is geheel ver smolten en het papierengeld verbrand. De Birsjewja Wedomostie meldt dat bij Nikolajefsk op den Amoer een groot aantal visschersvaartuigen tengevolge van een cycloon zyn. omgeslagen en dat 200 visschers verdronken zijn. Van 161 Juli 1910. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Daniel van Cadzand, 25 j., jm. en Pieternella Tollenaar, 23 j, jd. Geboorten. 14. Pieter Marinus, z. van Pieter Michielsen en Geertruida Wolse. 27. Elizabeth Suzanna Tanneke, d. van Adriaan Daniel Kaan en Sara Adriana de Vlieger. 30. Willemina Maria, d. van Levinus Verbrugge en Magdalena Elizabeth Donze. Hulst. Huwelijks-aang. 2. Josef Theofiel Messagie, 23 j., jm. en Rosalia Maria Everaart, 22 j., jd. Alouïsius van Hecke (van Neuzen), 23 j., jm. en Antoinetta Jacoba Adriaansen, 28 j.,jd. '2. Petrus Franciscus Roelands (van Graauw), 19 j., jm. en Eulalia PieternellaSegers, 17 j-, jd. Huw.-voltrekkingen. 13. Alphonsus Judocus Esseling, 22 j., jm. en Maria Sijlvia Thijs (van Hontenisse), i9j., jd. Josef Theofiel Messagie, 23 j., jm. en Rosalia Maria Everaart, 22 j.,jd. Emanuel Jacobus de Cauwer, 21 j., jm. en Maria Christina Verbruggen, :0 j„ jd. 20. Alouïsius van Hecke (van Neuzen), 23 j., jm! en Antoinetta Jacoba Adriaansen, 28 j., jd. Geboorten. 1. Maria Antonia, d. van Joseph Joh. den Tenter en Louisa Maria Mannaert. Josephus Carolus, z. van Edumond Carolus Ludovicus de Wilde en Carolina M. Schuerman. 10. Ludovicus Petrus Matthijs, z. van Desiré Baart en Mathilda Petronella Volleman. 12. Franciscus Xaverius, z. van Christiaan de Bruijn en Maria Schauwaert. 1'. Janna Maatje, d. van Jan van Hoeve en Pieternella de Zeeuw. 19. Alouïsius Alphonsus Marie, z. van Petrus Josephus Vermeersen en Sophia M. Janssens. 26. Maria Johanna, d. van Benignus Alph. Esseling en Maria Johanna Verbruggen. 27. Henricus Johannes, z. van Hendrikus Joh. Pallada en Helena Everdina Petronella Fr. Weerdestijn. 28. Antoine Petrus Marie, z. van Leonardos Marinus Baart en Maria Joh. den Tenter. Overlijden. 9. Joseph Alouïsius de Vetter, 1 m., z. van Aloijsius en Mathilde de Bruijn. 13. Margaretha Philomena Thaelman, 4 j., d. van Petrus Franciscus en Louisa Johauna van Giesen. 2.. Johanna Petronella Engels, 67 j., wed. van Charles Smits. Koewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 20. Honoré de Gronckel, 37 j., jm. en Coralia Justine Cerpentier, 27 j., jd. 25. Aloijsius de Coninck, 26 j.. jm. en Anna Josephina Elegeert, Geboorten. 15. Emelie Marie, d. van Camile de Caluwe en Eulalia Herwegh. Alina Joseph Alice, d. van Prudent Alphonse van Waes en Maria L. D. de Moor. Overlijden. 18. Maria Antoinette Cyrille Dierick, 2 j d. van Ernestus J. M. en Antonia D. M. Konings. 19. Theophilus Alphonsus Wouters, 2 m., z. van Petrus en Marie J.van Santberghen. 20. Alphons Joseph Buijs, 2 j., z. van Aloijsius en Leonia Vermeire. 23. Arthur Aloijsius Gijsel, 1 j., z. van Honoré en Coleta Inghels. 26. André Leopold van der Haeghen, 10 m., z. van Julius en Louisa Maria de Block (beiden wonende te Gent). 28. Maria Juliana Ida Berwaert, 2 m., d. van Alphonsus B. en Ida Maria Cath. Beijsen. Overslag. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Zuiddorpe. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 6 Augustus Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Tydelyk opkla rend. Waarschynlyk nog regenbuien. Zelfde warmtegraad. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der ster venden onze geliefde Zoon, Be huwdzoon, Broeder en Behuwd- Broeder, de heer in leven Hoofdonderwijzer en R.-C. organist te. Aarden burg, in den ouderdom van 35 jaar, nalatende een dochtertje van 6 jaar, te jong nog om het verlies te beseffen. Namens de Familie, E. VAN DEN BERG. Axel, 5 Augustus 1910. Ondergeteekende maakt het geacht publiek van Axel en omstreken bekend, dat hij zich gevestigd heeft als Schoone en soliede portretten, tegen concurreereDde prijzen. Minzaam aanbevelend, Scheileman-Begijn, Pliotografie Modes, Axel, (bij het Station). Belast zich ook met het om lijsten van Photo's enz. enz»> De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den onherroepelijk gevolmachtigde hy- pothekairen schuldeischer op Dins dag den 16 Augustus £310, des morgens 11 ure, ten huize van C. P. de Regt te Zaamslag, in het openbaar verkoopen (recht van erfpacht) te Zaamslag, buurt de Griete, Kleine Huissens- polder, kadastraal bekend in sectie B no. 326 ter grootte van 3 aren 75 centiaren, bewoond door A. de Vos. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. staande in een hoop op de weide in huur bij Jan Jansen van Rosendaal te Axel. Billetten in te leveren ten kantore van Notaris DREGMANS te Axel tot Zaterdag 20 Augustus a.s. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den onherroepelijk gemachtigden eerst ingeschreven hy- pothekaire schuldeischer in het café „de Witte Leeuw" by M. C. de Moor te Axel op Woensdag den 10 Augustus 1910, des namiddags 3 ure, verkoopen aanhoorigheden en erf op het zoogenaamde Plaatje te Axel, ka dastraal aldaar bekend in sectie F nummers 842 en 843, groot 1 are 41 centiaren. Een der woonhuizen is in huur by Eduard Bos voor 1.25 per week. Het andere is onbewoond. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom zijnde 1 maand na de toe wijzing. AMSTERDAM. HOOFDSOORTEN: f 1.f 1,30 p. 5 ons. Verkrijgbaar te Axel, F. Diele- man, Erven H. Harinck, J. Baar- man, J. H. v. Dixhoorn, P. Deij, Hulst, C. L. Du CockSylva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals, Gezusters Meertens, Wed. Klaas- sen-Donze, R. Scheele-Willems, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, A. Stout- hamer, Zaamslag. J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axel- schestraat. Agent voor Zeeuwsch-Vlaan deren, de Heer M. VERSCHEL LING te Breskens.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3