Kruiden Wijnazijn. Pyramide-Vliegenvangers. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Voor den Inmaak! Axel. Firma P. H. Veentmizen. VOORHANDEN Woerdensche Landbouwloten Trekking 1 Sept. 1910. Prijs 60 cent per Lot. J. C. VINK, tterkdreet', Axel. i veen uur Jr op r Van ;or te enige zÜn igezet ogen- jelen, ik in ia een het van er is, r liet isdyk uden, iegen eerst ;rond g, het steeg bijna t heel t over ot bij i naar mooi, nnen- er 30 1 het inden stand het omité en in igtuig innen Ge lijk, 01 de in ilame weer idstil, indag sinen, enen weer izien, De iantal eveer n be- delijk laraat steeg ;e op. Maas lucht !S na- reldra d om e sty- even, Meter aaide aaide r ent- >p de e om- .rsum uecht ,i. 14 atum mlijk •eken biedt en in uecht o mo- en te t ove- imers arom racht racht ooien Eerst er in en of het moet Een man uit Katwijk wilde bij de voormalige tol te Oegstgeest op de in beweging zijnde tram springen. Hij viel en geraakte eronder, zoodat hem beide beenen werden afgereden en in het ziekenhuis te Leiden overledenis. Van den bedrieger die bedrogen werd. 't Regende al dagen, steeds maar door, alsof er geen eind aan komen zou. De wegen om de stad werden als in een moddelpoel herschapen. Toch waagde een enkele fietsrijder lich nog op den weg naar Leiden. Doch hy bleet enkeling. Echter bij de kromming van den weg gekomen zag hij voor zich uit nog enkele fietsryders, «ogenschijnlijk niet bij elkaT behoo- rende, daar zij ook op tamelijken afstand van elkaar reden. Even aan-trappen en trachten kennis te maken, dan viel de weg niet zoo lang. Toen hy den achterste had ingehaald, trachtte hij door middel van „het slechte weer en de aanhoudende regens van de laatste dagen", een gesprek aan te knoopen, wat hem dan ook werkelijk gelukte. Intusschen trapten beiden verder. De voorsten stapten af bij een kleine, ge woon uitziende boerenwoning en gingen naar binnen, na hun fietsen tegen den muur te hebben gezet. Ook onze man en zijn nieuwe .vriend" kwamen aan het huis waar zij ontdekten dat wel een hartversterking was te krijgen. De „vriend" stelde dan ook voor even aan te leggen, hetgeen onze man zonder weifelen aannam. Zoo zaten beide tweetallen eenigen tijd te praten, toen een van de mannen van het eerste tweetal een „spelletje" ging doen met de kaarten. Eerst rustig, dan werden ze wat luidruchtiger, tot eindelijk de nieuwe „vriend" van onzen man op merkzaam werd, en eens ging kijken. Na eenige „spelletjes" te hebben toe gekeken, werd hij uitgenoodigd ook eens mee te doen. 't Was met z'n drieën ot vieren veel gezelliger. Even weifelde de nieuwe .vriend", toen vroeg hij iets en zette een gering bedrag en op de vraag: „Een, twee, drie, waar ligt Ruitenboer?" denkt de man even wyst een kaart aan en heeft ge wonnen. Zoo worden nog eenige .spelletjes" gedaan, dan wordt ook .onze man" uitgenoodigd, een spelletje mee te doen. Kom, zegt z'n „nieuwe vriend", be proef het ook maar eens, ik heb het al driemaal gewonnenjij kan toch ook geluk hebben. Onze man laat zich niet lang uooden en doet een „spelletje" mee. Maar reeds bij z'n derde „spelletje" heeft hy al wat hy aan geld bij zich had verloren. Even laat hij vertwijfeld het hoofd hangen, dan vraagt hy of de .heeren" soms een bankbiljet kunnen wisselen. Deze vraag wordt door het eerste tweetal bevestigend beantwoord. Onze man zal even naar buiten gaan, om het geld, dat in zijn „zadeltasch" zit, te halen, en als hij weg is, lucht een van het drietal zijn genoegen, door een hartgrondig: ,'tGaat goed, Hein Maar de vriend, voor wien het minder goed ging, blyft wel wat heel lang weg Als eindelijk het drietal gaat kijken waar hij toch blijven mag, blijkt, dat er in den geheelen omtrek geen levend wezen te bespeuren valt, en van de vier fietsen zyn er nog maar twee over. Wat was er intusschen gebeurd .Onze man", die ongeveer vijl gulden verloren had aan dit drietal, vond het waarschijnlijk billyk dat hij voor die vyf gulden althans wat kreeghij had uit de fietsen der „heeren" de beste gekozen, en was er daarmee „stil van door gegaan." Va Te Vlaardingen heeft zich de bijna 15-jarige A. B. met een bedrag van plm. 800, welke hij voor de voldoening van een rekening voor zijn vader bij zich had, uit de voeten gemaakt. On danks de aangewende pogingen tot zijn opsporing, heeft men hem nog niet gevonden. Vrijdagmiddag vervoegde zich ten kantore van den notaris Bode te Gin- neken een gepensioneerd zeeofficier uit Leiden, die onder bedreiging geld van genoemden notaris eischte. Plotseling haalde hy een revolver te voorschyn, doch de notaris pakte hem beet, een worsteling ontstond en het schieten werd verhinderd, waarop de bezoeker de vlucht nam. De marechaussee werd spoedig ge waarschuwd, de oud-zeeofficier werd achterhaald en naar het kantoor van den notaris teruggebracht tot nader onderzoek. De in beslag genomen revolver was met scherp geladen. Het onderzoek is nog in gang. Een gemeene truc. Een koopman uit Deventer, de 33-jarige S. C., wilde graag een paar van die ouderwetsche parapluies hebben, waarin voor ruim een rijksdaalder aan balijnen zit. Hij ging nu naar Apeldoorn, zocht een paar eenvoudige boerenmenschen op en vertelde het volgende De commissie voor het feestelijk in halen van den nieuwen burgemeester had noodig twee ouderwetsche para pluies. Die wou hij koopen, en toen de menschen geen zin hadden, voor goed van hun antiquiteit afstand te doen, zou hy er een huren voor 1.50 tot het feest was afgeloopen. Er zou een „nationaal dek" over komen en de parapluie kon dus wel een beetje be schadigd worden. Maar ze mochten hem later niet aanspreken voor de schade. Wat er van de parapluie over bleef zou hy „hoe en wat dan ook" terugbezorgen. Dit beloofde hij, daarbij een valschen naam opgevend. Na veel qver en weer praten, waarbij de oude vader nog in 't raidden bracht, dat het voor den burgemeester was en dat ze er dus maar iets voor over moesten hebben, besloot het goedge- loovig echtpaar de parapluie af te staan. De vrouw gaf daarbij nog te kennen, dat ze de baleinen in elk geval terug wou hebben. Maar ze kreeg niets terug. De koop man haalde de baleinen uit het familie stuk, verkocht die voor 2.70 en hield de stof en den stok ook maar. De man werd voor de rechtbank gedaagd. Hij erkende de feiten, maar noemde zoo iets een „koopmanstruc". De boerenvrouw werd eeu beetje uit gelachen om haar goedgeloovigheid „Of* soms de burgemeester ónder die parapluie moest loopen vroeg een rechter. De vraag is of de koopman misschien toch nog niet den dans ontspringt. Een kras oudje. De 90-jarige J. M te Sambeek is, zyn ouderdom ten spijt, nog krachtig en sterk, zoowel van lichaam als geest, meldt de Geld. Dagelijks trekt hij er nog op uit, om gewapend met de zicht, koren te maaien. Ongetwijfeld behoort het verrichten van dergelyk zwaar werk in den avond van het leven tot de zeldzaamheden. Zaterdagavond omstreeks 12 uur had te Spaarndam een schandelijke vechtpartij plaats tusschen een aantal Belgische landarbeiders en Spaarndam- mers. Een 20-tal Belgen hadden zich in hinderlaag opgesteld in den Houtrak- polder. Zy overvielen plotseling de Spaarndam mers. Zekere Hartog Koek werd door 5 messteken verwond en door de booswichten hulpeloos achter gelaten. Koek werd omstreeks half 2 's nachts gevonden, daar ook de andere Spaarndammers met wie de Belgen slaags waren geraakt, op de vlucht waren geslagen. Koek is ongehuwd. Zondagmorgen werd er opnieuw ge vochten. De Spaarndammers wilden zich wreken en zochten van het ge beurde, verhaal. By deze vechtparty werd een zekere 35-jarige Berk door een messteek in den rug gewond. Het mes drong door tot in de nieren. De dader zekere Villenatz werd gearres teerd. De overigen bekwamen slechts lichte schrammen en verwondingen. - Zaterdagmiddag had te Ter Apel een ernstig ongeluk plaats. Toen het vijfjarig dochtertje van den heer J. H. Janssen aldaar met eenige andere kin deren speelde, geraakte het in een nauwen put. De redding was hoogst moeilijk, aangezien de put te nauw was om een ladder er in te plaatsen. Een zoontje van den heer J. door omstanders bij de voeten vastgehouden, kon het kind niet bereiken, waarna de heer B. op dezelfde gevaarlijke manier naar beneden gelaten werd en het genoegen mocht smaken de kleine boven te bren gen. Hoewel de levensgeesten niet ge weken waren, vonden de ter hulp geroepen geneesheeren, den toestand hoogst ernstig. De commissaris der Koningin in Gelderland heeft in Juli 550 bewyzen van Nederlanderschap afgegeven ten behoeve van personen die in Duitsch- iand zijn gaan werken. Onweer. Zaterdagnacht is te Eindhoven de bliksem geslagen in stal en schuur van den landbouwer Dekkers, te Eckart, onder Woensel. Een varken verbrandde mede. Het woonhuis bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. Tijdens een zwaar onweer, dat Zater- nacht boven Lobith woedde, is zekere H. Moors, uit het uaburige Herwen, op den weg door den bliksem getroffen en oogenblikkelijk gedood. Bij een onweder dat Zondagmiddag te Maastricht en omstreken woedde is de bliksem geslagen in de herberg van v. B., gelegen aan den Brusselschen weg. De schoorsteen werd van het huts ge slagen, waarna de bliksem zonder verdere schade te veroorzaken het huis door de deur verliet. Bij het onweer dat in den nacht van Zaterdag op Zondag aan den Maaskant woedde, werd een veulenpaard van den landbouwer B. v. Oss te Maasbommel door den bliksem gedoodhet veulen echter bleef ongedeerd. Te Gulpen (L.) is Zondagmiddag de bliksem geslagen in de groote bouw hoeve genaamd »De Bekt. Spoedig ston den de stalling, aanhoorige gebouwen en schuur in vlammen. Het woonhuis werd, dank zij het flink optreden der toegesnelde aanwezigen, slechts gedeel telijk verhield. Het vee werd gered. Een massa hooi, stroo en akker- en schuurgereedschappen werd een prooi van het vuur. Alles is verzekerd. Een nieuw vliegrecord. Jan Olie slagers, de Antwerpsche vlieger, die nog geen jaar geleden in zyn geboortestad als nieuweling uitkwam en nu reeds wereldrecordhouder is voor den afstand en voor de langste vlucht, heeft Zater dag in Stockel bij Brussel het wereld record voor de hoogte verworven. Dit stond op Latham's naam op 1384 meter, Volgens oflicieele opneming heeft Olie slagers 1439 meter hoogte bereikt. Nader meldt men Ook Olieslagers is niet meer de hoogste vlieger 1 Zondag vloog de Antwerpsche vlieger Tyck 1710 Meter hoog. Hy was onzichtbaar voor het bloote oog. Nu de geneesheeren verklaard hebben dat de apotheker Brunett te Parijs, die zyn vrouw geketend opsloot en dan mishandelde, niet krankzinnig was, is hy in staat van beschuldiging gesteld. Van 16—Hl Juli 1910. Axel. Huwelyks-aang. 29. David Francois Dieleman, 19 j., jm. en Aaltje de Visser, 19j.,jd, Huwelijks-voltrekkingen. 2). Jan Cornelisse, 26 j.. jm. en Debora Crina Brakman, 24 j.,jd Geboorten. 16. Adriana Elisabeth, d. van Gilles Faas en Janna Rinn. 17. LisaMargrietha, d. van Joseph de Moor en Maria Catharina Vereecken. Maria Anna Juliana, d. van Jo- sephus Jacobus Michielsen en Maria Louisa de Rechter. 18. Jan, z. van Jan Fieter van Hoeve en Maria Magdalena Dees. 19. Elisa beth, d. van Pieter HameUnk en Mavia Jansen 20. Sara, d. yan Jan Jansen en Janneke Dieleman. 92. Gijsbregt, z. van Pieter Cor- nelis van Bendegem en Elizabeth Riemens. 24. Petrus Franciscus, z. van Charles Louis van Ecke en Lionia Maria van Rumste. 26. Irma Elisa, d. van Petrus Boone en Elisa Marie Bracke. 27. Francois, z. van Jan Cornelis Faas en Maria van Cadsand. 31. Christiaan, z. van Abraham van Bendegem en Elizabeth Deij. Overlijden. 18. Sophia Martens, 75 j.. echtg. van Petrus Mahu. 21. Petronella Leonarda van der Scheer, 57 j., weduwe van Anthonij Johannes van Meerburg Snarenberg. Zaamslag. Geboorten. 19. HelenaJozina, d. van Framjois Cornelis de Jonge en Maria van den Ende. 21. Catharina, d. van Cornelis Maas en Elizabeth Scheele. 23. Jan. z. van Simon van Hoeve en Tanneke van Hoeve. Jan, z. van Cornelis Jansen en Janna Verplante. 29. Suzanna, d. van Jacobus Scheele en Geertruida den Hamer. 30. Arij Reinier, z. van Jozias Kolijn en Anna de Jonge. Overlijden. 19. Cornelia Mohr, 79 j., wed. van Jan Hamelink. 2\ Cornelis van Lange- velde, 81 j., wed. uit het le huwelijk van Maria van den Heuvel en uit het 2e huwelijk van Adriana van der Peijl. HULST, 1 Aug. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f8,rogge f6,75, wintergerst f 0, zomergerst f0,haver f7,—, erwten f 12,50, witteboonen f bruineboonen f 11,dui- venboonen f9,50, paardenboonen f8,50, boek weit f0,lijnzaad f 14,koolzaad per 100 L. faardappels f0,— Boter per kilo f 1,30, eieren per 26 stuks f I Er waren ter veemarkt te koop gesteld 9 stuks rundvee, 27 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 4 stuks rundvee, 19 varkens en 0 paarden. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 3 Augustus Meest matige Westelyke tot Zuid- Westelyke wind. Zwaarbewolkt. Waar schijnlijk regenbuien. Koeler. Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onze Vriend en Vriendin DANIËL MAAS EN WILHELMINA DE FEIJTER op aanstaanden Zaterdag 6 Au gustus hunne 25-jarige Eeht- vereeniging te herdenken. HUNNE VRIENDEN. Axel, Aug. 1910. Op Vrijdag 5 Augustus a. s. hoopt JANNA VERBERKMOES, Wed. D. Meeuwsen, haren GOs'en geboortedag te herdenken. Dat zy nog lang gespaard blijve, is de wensch van EENE VRIENDIN. Axel, 2 Augustus 1910. F. DIELEMAN, Weststraat, AXEL. DAG E L IJ K S kan men bij ondergeteekende nummers bekomen van de onder kon. goedkeuring volgens besl. van 16 Sept. 1909.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3