firma p. s. mm, SIGAREN tea Woonhuis en Srf Twee Woonhuizen Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. VOERMAN WIJNHANDEL Roode en Witte Wijnen, Champagne Wijnen, Port a Port, Madera, Samos, Vermouth, Muscaat Wijnen, enz., enz. OPRUIMING. Axel. JOZ. DE FEIJTER Pz. Woerdensche Landbouwloten Trekking 7 Sept. 1910. Prijs 60 cent per Lot. J. C. VINK, Kerkdreef, Axel. AANBESTEDING. aanbesteed, AAHBISTEDINQ. aanbesteden Nergens Firma P. H. Veenhuizen, Axel. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Inmiddels had zijn broeder, die het kfefje in de bus gevonden had, zich bar de politie begeven en gat daar tennis alleen van dat gedeelte, dat op de voorgenomen zelfmoord betrekking bad, maar verzweeg het meegedeelde omtrent den moord op de ouders, omdat yj daaraan geen geloof wilde slaan. Toen hem door de politie werd mede- tedeeld, dat zijn broer in het gemeente- lekenhuis lag, begaf hij zich Zondag- fchtend daarheen en daar herhaalde |n broer de mededeeling dat hij zijn bide ouders den hals had afgesneden, ■adat thans hiervan aan de Haagsche blitie mededeeling was gedaan en bze den burgemeester van Lochem blegrafisch om inlichtingen had ge raagd, bleek alles maar al te waar zijn. Bij het verhoor dat de commissaris nn politie te Scheveningen den dader bed ondergaan, bekende Bachrach poch 'zonder in staat te zijn bijzonder heden mede te deelen. Hij is erg rcrward en weet blijkbaar zelf niet |ped wat er eigenlijk gebeurd is. Hij blijft voorloopig in het ziekenhuis, onder bewaking der politie. Uit Lochem meldde men nog, dat le moordenaar in een brief f 80 heeft Ichtergelaten om de schulden zijner laders te betalen. Men vermoedt daar dat de jougeman, die veel van zijn aders hield, in een vlaag van krank- zinnigheid handelde. Het echtpaar B. leefde heel gelukkig. Heel Lochem is onder den indruk van het vreeselijk ■val. Avp. 1 Toen Zondagavond omstreeks 10 iur Van Brummelen, de gemeente veldwachter van Scherpenzeel (Geld.) de herbergen ging sluiten, trof hij in ben daarvan een jong hem onbekend pan, die zich nogal luidruchtig gedroeg. Hij vroeg diens naam en kreeg ten antwoord Pietje Puck, en tegelijk trok |e vreemdeling een revolver en schoot den veldwachter in de linkerschouder. De dader ontsnapte, doch is later prat. Een royale gift. Vrijdag heeft de hrgemeester van Rotterdam in de hadsvergadering medegedeeld, dat een bezetene die onbekend wenscht te Ijven honderdduizend gulden heeft beschikbaar gesteld voor de stichting nn een nieuwe bibliotheek, voor welker »uw binnenkort voorstellen van B. en [W. te wachten zijn. Deze mededeeling, barbij de burgemeester aan den schen ker warme hulde bracht, werd met luid fplaus begroet. - Zaterdag had op de scheepstimmer werf van den heer R. te Raamsdonk- veer een ernstig ongeluk plaats. Een per werklieden, een jonge man van ■geveer 30 jaar, zekere N. van Raams- bnltveer, had bij het dragen van zware beren platen het ongeluk, doordat de door het regenwater glibberig was, lit te glijden, met het gevolg dat hij jfc plaat op zijn hoofd kreeg en de chedel zoodanig werd gekwetst, dat (j binnen weinige oogenblikken over feed. Zaterdag heeft op den Gronauschen leg bij het einde der Marthalaan te pchede, een treurig ongeval plaats |ehad. Door een aldaar passeerende werd het 3-jarig zoontje van den beer D., dat al spelende op den tram ■liep, overreden. Hoewel de be- purder uit alle kracht remde, kon N het ongeluk niet voorkomen. Het pd raakte zoo vast ónder den wagen, pt het door uitzagen van een plank pest worden bevrijd. Dr. Van Kleef, P toevallig in gezelschap van een pegzuster in de tram zat, verleende pe eerste hulp. De kleine overleed eenige uren later. - Te Moerbeke is Woensdag tijdens lijkdienst in de kerk een telegram Jan het parket ontvangen waarbij ver- Wen werd het lijk te begraven. Het was dat van een 60-jarigen man, B., in de gemeente bekend als bezitter van zeker fortuin. Hij leefde met twee zijner neven. Zondagavond kwam B. niet thuis en Maandagmorgen vond men zijn lijk in den mestput der pachthoeve, waar hij woont. Een uur na het telegram kwam het parket zelf. Intusschen was het lijk van B. naar het doodenhuis overge bracht, alwaar de lijkschouwing plaats had. Geen teekenen van geweld wer den gemerkt, doch zekere inwendige deelen van het lichaam werden door de geneesheeren meegenomen om schei kundig onderzocht te worden. Onweersberichten. Verschrikkelijk weer heeft Vrijdag avond gewoed in West- en Zuid- Duitsehland, in Hannover, Westfalen, de heele Rijnstreek, tot in Neurenberg toe. Het was van dien aard dat men er, zelfs na alles wat men in dit jaar al in dat opzicht ervaren heeft, toch spreekt van „het zwaarste weer in de laatste jaren-'. In Keulen stond in sommige straten het water een paar voet hoog, zoodat de reizigers naar het station door het water moesten waden. En uit andere plaatsen komen dergelijke berichten. Milaan werd bezocht door een cycloon die 50 personen doodde en honderden verwondde. Groote schade werd aan gericht. Ook de dorpen in den omtrek der stad werden geteisterd. Te Solaro is een steenbakkerij ingestortveertien werklieden werden gedood en velen gekwetst. Door het omvallen der schoor- steenen van een fabriek te Busarsizio werden tien werklieden gedood en ver scheidene zwaar gewond. Te Saronna werden drie personen gedood en eenige andere gewond. Ook in andere plaatsen van het district Galloratz zouden verscheidene slachtoffers gevallen zijn, maar nadere berichten ontbreken, daar het verkeer gedeeltelijk gestremd is. De prefect is met een reddingsbrigade naar de plaats van het onheil vertrokken. Ook de koning zou er een bezoek komen brengen. Voortdurend komen uit de Ver. Staten berichten over groote bosch- brandennu weer uit Spokane, in den staat Washington. Daar brandt het in het Flat Creek-gebied, nabij Bossbury. Alle gebouwen van de Napoleon-mijn, eenige kilometers ten westen van de stad zijn verbrand. Ook uit Merrill, in den staat Was hington, komt zoo'n bericht. Naar het heet, zijn de inwoners van Bernemann uit hun dorp verjaagd door het vuur, terwijl ook de naburige plaats Bloom- ville door de vlammen, bedheigd wordt. Heel Bloom ville is door een gordel van vuur ingesloten, terwijl de spoorlijn tusschen Bloomville en Merrill over een aanzienlyke lengte is vernield. De aangerichte schade is natuurlijk aanzienlijk maar de genoemdeplaatsen, Bernemann en Bloomville zijn geen steden van beteekenis eer houthakkerö- dorpen. Terwijl uit verschillende streken van Duitschland weer berichten van hevige onweders, wolkbreuken en wer velstormen komen, die groote schade hebben aangericht, wordt uit Toulon gemeld, dat daar zulk een droogte heerscht, dat de schepen van de Fran- sche oorlogsvloot niet meer voldoende van water voorzien kunnen worden. De maatschappij, die de schepen van water voorziet, kan maar 350 ton, in plaats van de benoodigde 1100 ton, aan water leveren. Indien dit euvel nog eenige dagen mocht voortduren, zullen de schepen een andere haven moeten opzoeken. Uit Tokio wordt gemeld, dat de stoomboot „Tetsurei Marie" aan de kust van Korea is gezonken. Van de 246 opvarenden zijn er 40 gered. Oorlog schepen bieden hulp. VERBETERING. In het raadsverslag van Dinsdag 19 Juli staat onder punt XII het volgende „Sluiting overeenkomst uitwatering „Noordpolder. In de voorwaarden „waaronder het water van den Noord- bolder een uitweg zal vinden is ook „bepaald dat de polder eene jaarlijksche „vergoeding van 10 aan de gemeente zal betalen Bovenstaande behoort bij punt XIII en moet aldus gelezen worden, dat Burge meester en Wethouders voorstellen aan den polder Beoostenblij benoorden eene jaarlijksche vergoeding van 10 te vragen voor het door de gemeente toe staan dat haar polder water gedeeltelijk een uitweg vindt door het gemeenteriool. Dhr. F. Dekker vindt j 10 te weinig en stelt 25 wat z. h. s. wordt aan genomen. DE VERSLAGGEVER. HULST, 25 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 17,rogge f 6,75, wintergerst f7,75, zomergerst f0,haver f6J0, erwten f 11, witteboonen f—bruineboonen f 11,dui venboonen f9,50, paardenboonen f8,25, boek weit f0,lijnzaad fkoolzaad per 00 L. f 13,50, aardappels f?,50. Boter per kilo f 1,25, eieren per 26 stuks f 1 van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 27 Juli: Meest matige tot krachtige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Aanvankelijk opklarend. Later toenemende bewol king en waarschijnlijk regen. Warmer. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Axel bekend, dat hy zich gevestigd heeft als en beveelt zich by een ieder minzaam aan. JAC. BAKKER, Singel weg, Axel. M! Vraagt prijsopgaaf van, of neemt proef met de fijne merken, mijner Een PROEF maakt U tot geregeld afnemer. Nog eenig restant wordt aan veel verminderde prijzen OPGERUIMD. DAGELIJKS kan men bij ondergeteekende nummers bekomen van de onder kon. goedkeuring volgens besl. van 16 Sept. 1909. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat op 1 Aug. a. s., des namiddags te 6 ure, ten raad- huize zal worden de levering van: I. Plus minus 1000 liter zuivere Amerikaansche Petroleum. II. 1000 liter Gasoline, gehalte 0,70. III. 13000 kilogram Belgische Antlira- ciet, grootte 30 30 m.M. IV. 8000 kilogram geklopte gesor teerde en gezeefde Cokes No. 1. Inlichtingen te bekomen ter secre tarie. Axel, 25 Juli 1910. Burgemeester en Ik ethouders van Axel J. HUIZINGA. De Secretaris J.'A. VAN VESSEM. Burgemeester en Wethouders van AXEL zullen op I Augustus I3IO, des namiddags 6 uur publiek ten Raadhuize Eenige herstelling en vernieuwing aan het z.g. ziekenlokaal in de Oude kazerne. Het Bestek ligt van af 23 Juli ter inzage op het Raadhuis. vindt men grooter voorraad dan bij De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Erven MARTIN US GOOSSEN in nagemeld buis, op Zaterdag 30 Juli 1310, des namiddags 3 ure, verkoopen te Axel (Steenovens), kadastraal aldaar bekend in sectie C no. 234, groot 75 c.A. Dadelijk daarna de Huishoude lijke Goederen ia voormeld huis aanwezig, alsKABINET, TAFELS, STOELEN, 2 PLUIMENBEDDEN, enz. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den onherroepelijk gemachtigden eerst ingeschreven hy- pothekaire schuldeischer in het café „de Witte Leeuw" bij M. C. de Moor te Axel op Woensdag den 10 Augustus 1910, des namiddags 3 ure, verkoopen aanhoorigheden en erf op het zoogenaamde Plaatje te Axel, ka dastraal aldaar bekend in sectie F nummers 842 en 843, groot 1 are 41 centiaren. - Een der woonhuizen is in huur bij Eduard Bos voor- 1.25 per week. Het andere is onbewoond. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom zijnde 1 maand na de toe wijzing.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3