Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht ter plaatse een onderzoek instelde, zal er een rijswerk worden gemaakt, zoo genaamd „boordwerk", waarvan de kosten zijn geraamd op 850. Meerdere werken ter oeververdediging worden er vooreerst niet noodig geacht. Een groot verschil met de kosten van een zinkstuk aldaar, die ruim 12000 zouden hebben beloopen. Zondag was het 60 jaar geleden dat de boogschutterij De Eendracht te Boschkapelle werd opgericht. Sinds dien bleef zij onafgebroken bestaan. Tot viering hiervan werd een luister rijke schieting gehouden om prachtige prijzen, waaraan talrijke liefhebbers, dok uit andere gemeenten, deelnamen, terwijl na afloop de leden zich aan een flink souper vereenigden. Twee leden zijn meer dan 50 jaren lid van het gezelschap geweest. M. Crt. Met ingang van 1 Augustus e. k. Ijs de kommies 2e klasse bij de belas tingen E. J. Prak te Sas van Gent ver- I plaatst naar Onstwedde. I Tengevolge van indijkingen heeft de Philippinepolder, die krachtens besluit der Provinciale Staten van 1898 heeft [opgehouden calamiteus te zijn, geen behoefte meer aan zeewerende dijken. De sedert de vrijverklaring op het grootboek gebrachte gelden, tot een bedrag van f3500, zullen nu onder de ingelanden worden verdeeldaan het daartoe strekkend besluit hebben Ged. Staten goedkeuring verleend. irrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 12 Juli 1910. C. S., 31 j., verlolhouder, H. S., 20 j., veldarbeider, A. d. V., 32 j., slager én P. A. P., allen te Boschkapelle, zijn wegens mishandeling veroordeeld de le tot 1 maand, de overigen tot 3 weken gevangenisstraf. D. M. T., 28 j., huisvr., van E. B., zonder beroep te Hulst, is wegens als- voren veroord. tot 5 boete of 5 dagen l hechtenis. P. v. L. 17 j., en A. J. v. H., 14 j., arbeiders te Axel, zijn wegens alsvoren veroord. tot 5 boete of 1 week tucht- I school. A. M., 13 j., koeherder te Oostburg, thans gedetineerd te Middelburg, is wegens diefstal veroord. tot 6 maanden gevangenisstraf met mindering der preventieve hechtenis. J. P. V., 28 j., timmerman te Hulst, is wegens het niet voldoen aan het ibevel van een ambtenaar veroord. tot ƒ10 boete of 10 dagen hecht. J. C. W., 33 j., jachtopziener te Clinge, is wegens het dooden van een dier veroord. tot 3 boete of 3 dagen hecht. P. A. B., 49 j., landbouwer te Clinge, [beklaagd van diefstal, is vrijgesproken. Het drama te Rjjswyk. I De Haagsche rechtbank veroordeelde Vrijdag, inzake het Rijswijksche drama, den beklaagde jhr. G. van S. tot zes jaar gevangenisstraf, wegens het op uitdrukkelijk en ernstig verlangen iemand dooden. WtrkmanskaartenDe Holl. Spoor heeft fraude ontdekt bij de aanvraag van werkmanskaarten, meldt het Hbld. [Eenige werkgevers hebben namelijk op aan de stations verkrijgbare formu leren, waarop die kaarten moeten worden aangevraagd, namen geplaatst van arbeiders, die niet bij hen in dienst waren. De laatsten kregen zoodoende werkmanskaarten Amsterdam—Bloe jnendaal, waarvoor zij fl.80 per week betaalden, terwijl een gewoon dagretour F 0.55 kost. De aanvragen hadden veel plaats om aan collega's een genoegen te doen en omdat het eenmaal een gewoonte was geworden. De Haarlemsche justitie is in de zaak gemoeid en heeft reeds eenige personen gehoord. Wanneer een strafvervolging wordt ingesteld, is dit voor de be trokkenen des te erger, omdat geen geldboete, maar alleen gevangenisstraf kan worden gevorderd. Twee matrozen van de Rindjani verdacht van te Amsterd m in een juwelierswinkel te hebben ingebroken en daarbij een dienstmeisje te hebben mishandeld, zijn te Batavia gearresteerd. Een groot gedeelte van het gestolene werd nog in hun bezit gevondeneen ander gedeelte werd bij een kampong huisje opgegraven. Twee Heldersche visscherlieden passeerden Woensdagmiddag met den trein het station Beverwijk, waar zij na een woordentwist handgemeen raakten. Toen de trein aan het station stilstond, greep de een den ander aan en sloeg hem viermaal met het achter hoofd zóó tegen de metalen verwar mingsplaat, dat hij bewusteloos bleef liggen en uit neus en mond bloedde. Door het treinpersoneel werd de dader, Bakker genaamd, aan de politie overgeleverd, terwijl zijn slachtoffer naar het politiebureau werd gebracht om geneeskundig behandeld te worden. Een onmensch. „Gisterochtend", zoo schrijft men aan de H. Ct., „was ik toevallig getuige van een geraffineerd staaltje van dierenpijniging. In het centrum onzer stad woont een vleesch- houwer, die zijn winkel met een hekje heeft afgesloten tegen honden. Toen ik ter plaatse een hond luid jankende van pijn zag wegrennen, en ik de oor zaak niet zoo dadelijk kon nagaan, trad ik den winkel binnen, en op den eige naar toeen ik merkte toen tot mijn groote ergernis, dat deze een stuk ijzer- draad met omgebogen punt, als een angel, waarover heen een stukje vleesch als lokaas was getrokken, buiten zijn hekje had gelegd. Wanneer nu een hond daar op afkwam, en in het vleesch hapte, dan trok de man den draad met weerhaak snel in den bek van het dier. MoordVrijdagochtend hoorden de huisgenooten van dr. R., wonende Keizersgracht te Amsterdam, tijdens diens spreekuur, plotseling in zijn werk kamer een revolverschot vallen. De dienstbode, die kwam toesnellen, vond den dokter dood, badende in zijn bloed. Vermoedelijk was hij het slacht offer van een misdadigen aanslag ge worden, althans zelfmoord leek niet waarschijnlijk. Van een dader was echter geen spoor te vinden. Zaterdagmiddag is bij de Smilde- vaart een kind van anderhalf jaar van den wegwerker S. door den sneltrein van Groningen naar Zwolle overreden en gedood. Het N. v. N. maakt melding van een ernstig ongeval in het kamp bij Laren. In het rustuur der schietoefening van het 2e bataljon van het 7e reg. inf. stoeiden een drietal milicien-soldaten der lichting 1909 met elkaar. Plotseling werd een van hen door een kameraad over het hoofd van een derde gewipt, met het gevolg, dat de ruggen tegen elkaar botsten en degeen die zoo hard handig aangepakt was, bewusteloos op den grond viel. Onmiddellijk werd het slachtoffer, een 20-jarig jongmensch van nette familie uit Amsterdam, naar het hospitaal te Naarden vervoerd en daar opgenomen. Het bleek, dat de ruggegraat gebroken was. Den volgenden dag overleed de jonge man. Gelukkig voor den getroffene wordt dit bericht tegengesproken. Volgens het N. v. d. D. is- wel een milicien zoodanig op een veldflesch gevallen, dat hij in het hospitaal werd opgenomen, dat de jonge man heeft die inrichting reeds hersteld verlaten. Een aangeteekende brief, behoorlijk met lakken gesloten, 30 Juni te Dor drecht aan het postkantoor in de bus geworpen, wat ook door de postambte naren niet is bemerkt, is niet terechtge komen. Er zat f 235 aan bankpapier in. Net bijtijds. Donderdag ontdekte de schildwacht aan het artilleriepark bij Arnhem, dat uit een schuur aan de achterzijde van dat park rook op steeg. Er bleek toen brand in een kast te zijn. In een aangrenzend vertrek lagen vier vaten met kruiten ammunitie. De brand werd spoedig gebluscht. De oorzaak is onbekend. De A. N. D. B. te Amsterdam zal f 500 voor de uitgeslotenen te Enschede bestemmen. Over een gift van tienduizend gulden zal een refe rendum plaats hebben. Deze halve week sluiting komt den arbeiders reeds op f38.000 te staan. Een Nederlandsche vischhandelaar die te Berlijn 3000 mark had ontvangen, kwam te Oldenzaal tot de ontdekking, dat een paar medereizigsters, (waar schijnlijk zakkeurolsters) hem in zijn slaap van dat geld hadden beroofd. Te Wierden (O.) had voor eenige weken een roodstaartjespaar in een der lokalen der dorpsschool zijn nest gebouwd, juist boven het schoolbord. Niettegenstaande deze borden herhaalde malen per dag om hoog geschoven werden, toonden de dieren niet de minste vrees tydens het broeden. Ook toen er vijt jongen voor den dag ge komen waren, vlogen de ouden rustig at en aan, hier en daar een spin of vlieg in het lokaal wegpikkend, of schoon er ongeveer vyftig leerlingen onderwijs ontvangen. Thans heeft hetzelfde vogelpaar opnieuw vijf eitjes in het oude nest Het 7-jarig zoontje van den spoor wegarbeider M., te Vlodrop, dat zich Zaterdagmiddag met den sneltrein van 12 uur richting M. Gladbach naar huis begaf, is ter hoogte van het station Herkenbosch uit den trein gevallen. Met een ernstige gapende hoofdwonde en vermoedelijk gebroken armen is het knaapje op de lyn gevonden. Een buitenkansje. Te Haarlemmer meer werd een bedelaar, die juist in een slaapstede vertoefde, verrast met een erfenisje van 5000. Aan het station Roosendaal is Zaterdag een te Rotterdam woonachtige conducteur der Staatsspoorwegen aan gehouden, op vermoeden van diefstal van goederen uit een goederentrein, die 's nachts te twee uur van Rotterdam te Roosendaal aankomt. Reeds eenige malen werden uit dezen trein goederen vermist. In het bezit van den conduc teur zijn gevonden eenige kilogrammen margarine, die uit in den trein aan wezige vaatjes bleek afkomstig te zyn. De conducteur heeft een bekentenis afgelegd en is naar het huis van be waring te Breda overgebracht. In den afgeloopen winter had de directeur van het Brongebouw te Haar lem een werkloozen schilder in dienst genomen om stoelen te schilderen. De man nam er telkens 25 mee naar huis en bracht die dan terug. Het Bronpersoneel was daaraan zoo gewend geraakt, dat het Vrijdag er geen aandacht aan schonk, toen P. 73 stoelen op een kar laadde en wegbracht. Waarschijnlyk zouden de stoelen, voorloopig niet vermist zyn op het groole aantal, als niet een vrachtrijder op Amsterdam den directeur van de Bron had gewaarschuwd, dat hij voor P. een aantal stoelen naar Amsterdam had vervoerd. P. heeft geen gebruik gemaakt van de hem geboden gelegen heid het ontvreemde weder terug te brengen, doch is voortvluchtig. Het observatorium op den Mont- Blanc, dat in 1885 is opgericht, is door gleteohers overdekt en vernield. De Belgische vlieger Kinet die sedert eenige dagen te Gent vlieg- proeven deed, is Zondagmorgen van een hoogte van dertig meter gevallen. Men vond hem nog op zijn zetel, de handen aan de hefboomen, maar hij had zijn bewustzyn verloren, en de dokters bevonden dat zyn toestand zeer ernstig was. Zijn oogen waren voorts gewond door de glasscherven van zijn bril. De oorzaak was het plotseling stil staan van den motor, en het breken van een der draden van het roer. De toestand van de te Reims gevallen aviatrice barones De Laroche is ver beterd. Een baggermolen heeft onlangs aan de Fransche kust bij Cherbourg twee staven zilver van 50 K.G. opgehaald, met het jaartal 1692. Waarschijnlijk is het zilver afkomstig van twee in den zeeslag bij La Hogue gezonken schepen van de Hollandsch-Engelsche vloot. Men zal nu verder baggeren, in de hoop meer zilver te vinden. De elevator-quaestie. Volgens het Hbl. van Antw.y is er ernstig sprake van, dat al de arbeidersorganisaties in het havenbedrijf van Antwerpen een staking van 48 uren zullen uitroepen, om drukking uit te oefenen ten voor- deele van het gebruik van graanzuigers als gemeentebedrijf. De datum dezer staking is nog niet bepaald. Getuigenis over de meld. Te Boeda-Pesth had de vrouw van den Franschen consul-generaal, Vicomte de Fontenay, een keukenmeid, die uit stekend in haar vak, maar buitengewoon lastig was. Eenigen tijd geleden werd het de Vicomtesse te bar en ze zei de keukenmeid den dienst op. Den volgenden dag kwam deze haar om een getuigenis vragen, daar ze zich ergens anders wilde aanbieden, en de vicomtesse schreef dadelyk een stuk, dat de keukenmeid zonder het te lezen meenam en aan de nieuwe meesteres overgaf, die in een luid gelach uitbrak. Het stuk luidde nl. als volgt „Ik, Vicomtesse de Fontenay, ver klaar bij dezen dat ik drie jaar in dienst heb gestaan der geniale keukenmeid Rosetti M., en dat ik steeds al het mo gelijke deed om haar eischen te bevre digen. Het heeft mij leed gedaan te bemerken dat ik aan haar eigenaardig humeur slechts moeilijk kon voldoen, maar ik probeerde het altijd opnieuw om weer in goede verhouding tot haar te komen, daar haar sausen, waarvan myn man veel houdt, inderdaad uit stekend zijn. Ik zou nog graag langer in haar dienst zijn gebleven, hoewel het een sterke beproeving van mijn geduld was. Voor verdere inlichting is steeds bereid Vicomtesse de Fon- teuay". De keukenmeid beeft nu een aan klacht tegen haar vorige meesteres ingediend. HULST, 11 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe 17,—, rogge f 6,50, wintergerst f 7,— zomergerst f6,50, haver f6,75, erwten f12,5", witteboonen f—bruineboonen f 11,dui- venboonen f9,50, paardenboonen f8,boek weit f 0,lijnzaad f koolzaad per 100 L. f 0,-aardappels f2,26. Boter per kilo f 1,20, eieren per 26 stuks f 0,95. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 18 stuks rundvee, 36 varkens en 0 paarden, waaraan verkocht 11 stuks rundvee, 29 varkens en 0 paarden. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 13 Juli: Zwakke tot matige, meest Noordelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. vVaar- schynlyk droog weer. Zelfde warmte graad.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3