Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht Bekendmaki ngen. van 4 tot en met 8 Juli 1910. Ad verten tien. Janna de Koeijer-Dieleman, BAKKERSZAAK Bekendmaking. f 13,000 a 20 ct. per pond. Joz. de Feijter Pz., Axel. Openbare Verkooping. P/s Heet. Gerst, 2'lt Rogge, en het GRAS in slooten en kanten. 6 Hectaren Haver, 1 Paardenboonen, Slh Tarwe. Tentoonstelling Axel. FRANKEN hVAN WEEL, Goes. Te Meppel werden Dinsdagavond q half 11 twee meisjes, beide in [dienstbetrekking en van ongeveer 16- en 20-jarigen leeftijd, wandelende gezien ;s de Hoogeveensche vaart, onmid dellijk bij Meppel. Zy kwamen echter niet tehuis, zoodat men Woensdag morgen vroeg op onderzoek uitging, met het gevolg dat des namiddags hun lijken uit genoemde vaart werden opgehaald. Wat er gebeurd is, is onbekend. Dispuut met reclameborden Onlangs is iets medegedeeld over een vreed- zamen strijd tusschen de firma Lucas Bols en de geheelonthouders te Sneek, een strijd door middel van reclame borden. Aan de spoorlijn van Sneek naar Leeuwarden was nl, een groot reclame bord verrezen, waarop te lezen stond BOLS' zeer oude jenever en fijne likeuren. De geheelonthouders te Sneek hebben daarop naast dit bord een tweede ge plaatst, even groot, op gelijke wijze beschilderd. En men las thans: Verstandige menschen drinken en schenken NOOIT BOLS' zeer oude jenever en fijne likeuren. Een der lezers van het Vad. schrijft nu het vervolg. Deze bestrijding kwam de firma Bols ter ooren. In edele verontwaardiging liet zij boven haar bord zetten iets anders dan, zoodat men nu las: „Verstandige menschen drinken eD schenken nooit iets anders dan Bols' zeer oude jenever en fijne likeuren". De drankbestrijders evenwel bleven ook nu het antwoord niet schuldig. Zij veranderden het woord „verstan dige" in „onverstandige". Wat nu Zal Bols' weer „iets anders dan" schrappen Zal een handige wijnhandelaar naast het Bols-bord een reclame laten maken waarop„Ver standige menschen drinken ook dikwyls wijn en champagne" Men weet het nog niet. Sneek wacht mét spanning af, wat gebeuren zal. Te Enschedé zullen, met heden 1 Juli te beginnen, naar schatting ruim 8000 arbeiders en arbeidsters in de katoenindustrie getroffen worden door het besluit der Fabrikantenvereeniging om hun fabrieken gedurende een deel van de week te sluiten. Deze week twee dagen, volgende week drie, dan vier en daarna wellicht de geheele week. Een weduwe uit de Marnixstraat te Amsterdam verkocht aan een uit draagster een partij oude rokken. Eenige dagen later kwamen een paar rechercheurs by de uitdraagster met de mededeeling, dat in een van die rokken f 5000 aan effecten zat genaaidMen ging in zenuwachtigen haast aan het zoeken, maar de effecten werden niet gevonden, vertelt de Tel. Brutaal. Een sleeper stond te Rotterdam met zijn wagen op de Wijn haven aldaar. Op den wagen waren 25 baaltjes meel geladen. Eensklaps kwam een man naar hem toe loopen en deelde hem mede, dat hy onmiddellijk bij den patroon op het kantoor moest komen. Eij zou zoo lang op paard en wagen passen. Nauwelijks was de sleeper uit het zicht, of de onbekende sprong op den bok en reed met den wagen met de baaltjes weg. Eerst begaf hij zich naar de Twee Leeuwensteeg, waar hij woont. Daar droeg hij zes baaltjes meel in zijn buis. Hierna reed hij verder en liet ten laatste paard en wagen in den steek. In de Eenhoornstraat bij den politiepost, zijn zij later onbeheerd op de straat aangetroffen, toen lagen er oog 19 baaltjes op den wagen. De dief, een losse werkman, is ander half uur na het plegen van den diefstal io zijn woning aangehouden, waar op de zes gestolen baaltjes beslag is gelegd. Dij is by de politie opgesloten. Woensdagochtend 11 u., na afloop van bet trouwen op het stadhuis, heeft te Haarlem een ernstige botsing plaats gehad in het z.g. Gat van de Houtstraat tusschen drie rijtuigen. Hoe het gebeurd is weet eigenlijk niemand, doch op eens zaten een trouw koets, de equipage van mevr. Onderwater en het dokterskoetsje van dr. Goedkoop in elkaar. Het glas sloeg naar alle zijden, de boomen van de trouwkoets braken en de koetsier van mevr. O. kwam onder een rijtuig terecht en werd zoo ernstig gewond aan den ruggestreng, dat hij per brancard ver voerd moest worden. Willem Johannes Roos, een der leden van het beruchte in brekers-trio, dat een paar jaar geleden door tal van brutale inbraken Amsterdam onveilig maakte, is Zondagnacht uit het krank zinnigengesticht te Castricum ontvlucht. Hij was daar sedert eenigen tijd in observatie.. Roos heeft zich zonder opgemerkt te worden, verwijderd op het rijwiel van den directeur van het ge sticht. Hij schijnt door bezoekers geholpen te zijn, meldt de Tel. want om er uit te komen, moest hij gereedschap heb ben om 5 deuren met verschillende sloten te openen. Hij is slim en brutaal te werk gegaan. Door zich te verstoppen had hij be proefd te weten hoe lang het zou duren eer men hem vond. Bij zijn vlucht heeft hy uit een kastje nog f 55 gestolen. De nachtwaker heeft bij zijn inspectie Roos niet gemist, want deze had eenige dekens, in de lengte opgerold, op de krib gelegd en ze behoorlijk toegedekt. Het vermoeden bestaat, dat de ont vluchtte koers heeft gezet naar Rotter dam, waar hij als varensgezel wel een heenkomen zal hebben gevonden en zeker wel gelegenheid heeft om naar Engeland over te steken. Nader meldt men dat Roos eerst naar Amsterdam is gepeddeld, naar de woning van zijn meisje. Die wou echter niets meer van hem weten, waarop hy onmiddellijk is vertrokken. De politie, die zich dadelijk naar de woning van het meisje begaf, kwam juist te laat, om hem te snappen. Zij begaf zich toen naar het huis van de moeder van Roos, deze heeft geen bezoek van haar zoon ontvangen. Ook elders heeft Roos zich nog niet laten zien. Hij is voor het oogenblik spoor loos verdwenen. De vliegmachines zijn nu al zoover ingeburgerd dat ze gestolen worden. De heer Spoonaens, uitvinder van een vliegtoestel, Aeropthe genaamd, had zijn aeroplaan in de garage van een hotel van Francorchamps geplaatst, terwijl hij zich naar Brussel begaf. Bij zijn terugkeer uit de hoofdstad bevond hij dat dieven met zijn Aeroptère waren gaan vliegen. Ze waren er althans mee van door. Een Voigt navolger maar die het niet goed kon, heeft dezer dagen te Görlitz zijn daden vertoond. Een grena dier had tijdens de afwezigheid van zijn kapitein diens uniform aange trokken en aldus twee of drie wacht posten geinspecteerd. Daarna wilde hij zich vertoonen in een restaurant, maar dat belfwam hem slecht, want een meid herkende hem. Daarop nam hij de vlucht en na een aantal avon turen, waaronder een poging tot zelf moord, keerde hij in de kazerne terug. Hij beweert in toestand van halve dronkenschap gehandeld te hebben. Het is uitgekomen waar Hofrichter het vergif vaudaan had. Hij had inder tijd cyankalium van zijn vader ge kregen voor fotografische doeleinden en toen eens zijn hond door een anderen hond gebeten werd, zei hij thuis dat men zoo'n gevaarlijk dier moest ver giftigen. Dit bracht hem op het denk beeld dat hfl cyankalium in zij n woning moest hebben. Hij was toen al ge passeerd voor den staf en het vergif eens in handen hebbende, kwam de gedachte bij hem op of hy daarmee niet de officieren uit den weg zou kunnen ruimen die vóór hem tot staf officieren waren bevorderd. De rest is bekend. Van 16—30 Jnni 1910. Axel. Huwelijks-aangiften. 17. Cor- nelis Michiel de Pooter, 25 j., jm. en Susanna Martina Goossen, 23 j., jd. 19. Hendrik Cornelis van den Hil (van Hardinxveld), 27 j.t jm. en Tanneke Alida Ortelee, 21 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 30. Cornelis Michiel de Pooter, 25 j.,jm. en Susanna Martina Goossen, 23 j., jd. Geboorten. 18. Jacobus Pieter, z. van Job Visser en Andresina Pieternella Koole. 22. Jan Absalon, z. van Pieter Jan van Doorn en Elisabeth Wijna. 27. Elisabeth, d. van Andries Geelhoedt en Maatje van Doeselaar. Overly den. 18. Daniël van Drongelen, 86 j., wed. van Jozina de Visser. 25. Pieternella de Klerk, 42 j., d. van Andries en Helena Schuitvlot (beiden overleden). 26. Elisabeth Hamelink, 61 j., echtg. van Pieter van Espen. 29. Johanna Elisabeth Joris, 63 j., echtg. van Abraham Butler. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Zaterdag 2 Juli: Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt. lien. Zelfde warmtegraad. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat ten behoeve van het uitvoeren van verbeterings- werken de Zaamslagsche weg, No. 20 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Axel, zal afgesloten zijn voor het verkeer met rij- en voer tuigen Het verkeer voor voetgangers en dieren met kruiwagens en hondenkarren kan echter ongehinderd en veilig plaats hebben. Axel, 28 Juni 1910. Burgemeester en ff ethouders van Axel, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. V Op Dinsdag 5 Juli a. s. hoopt onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder haar 60sten jaardag te herdenken. Dat zij nog vele jaren mag ge spaard blijven, is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Graau w-Zandberg. Voor de vele blijken van vriendschap en belangstelling ondervonden op 28 Juni, betuigen wij onzen oprechten dank. Ps. DIELEMAN Wz. en Vrouw. Axel, 1 Juli 1910. Door deze betuigt onder- geteekende zijn welgemeen- den dank voor het vertrouwen hem zooveel jaren geschonken. Tevens maakt hij het geacht publiek van Axel en omstreken bekend, dat hij zijn Bakkerszaak heeft overgedaan aan C. M. VAN LEEUWEN, wien hij in ieders gunst aanbeveelt. C. DE VISSER. Axel, Juni 1910. Mij aansluitende aan boven staande deel ik hierby mede, dat ik de heb overgenomen van dhr. C. DE VISSER, en hoop mij hetzelfde ver trouwen van mijn voorganger waardig te maken, door een prompte en civiele bediening. Aanbevelend, C. M. VAN LEEUWEN. Axel, Juni 1910. Het Bestuur van den polder COE- GORS C. A., maakt bekend dat van de geldjeening oorspronkelijk groot is UITGELOOT no. 19 J. VAN HOEVE, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer EDUARDUS STEIJAERT, te St. Jansteen, verkoopen: Ie Op Vrijdag den 8 Juli 1910, 1 des namiddags 1 ure en [lh n Weihooi, goed gedroqgd, <}e Op Vrijdag den 22 Juli en u I9IO, des namiddags 1 ure Alles verdeeld in koopen en was sende op landen behoorende by de hofstede bewoond door F. Steyaert te St. Jansteen (Absdale). Te vergaderen op voormelde hotstede. M. Ml Hebt U onze Motoren daar in werking gezien Dan hebt ge U kunnen overtuigen van den geregelden, rustigen gang en de zeer eenvoudige constructie. Ver bruik van petroleum zéér weinig, dus goedkoope drijfkracht. Wy leveren die stationair en vervoerbaar, met en zonder Dorschmachine, en van 27, P.K. af. Werken zonder lamp. Aardappelrooiers van de aller nieuwste constructie, ook nog de gewone modellen, deze tot verminderden prijs. Aanbevelend,

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3