Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. AMERIKA. Alle moeilijkheden, die aan den grooten bokswedstrijd tusschen Jeffries en Johnson in den weg stonden, schijnen nu te zijn verwijderd. Het gevecht zal plaats vinden te San Reno, een plaatsje in de Sielrra Nevada, gelegen in den Staat Nevada. Het wordt naar de liefhebbers verwachten en hopen een der geweldigste gevechten, die de wereld der boksers-om-geldprijzen nog ooit heelt aanschouwd. En er wordt een nog grimmiger kant aan de zaak gegeveu, nu de beide reusachtig-sterke, enorm zwaargebouwde vechtkerels, het bewustzijn met zich omdragen dat het hier geldt de superioriteit van hun ras te bewyzen. Want het is blank tegen zwartde blanke wereldkampioen-van- zwaren-bouw Jeffries, tegen zijn neger evenknie Johnson. De ellenlange ver halen, die de Amerikaansche en Engel- sche bladen wyden aan de vooroefe ningen tot den homerischen vuistkamp, zyn welbeschouwd weerzinwekkende lectuur. De boksers oefenen zich met hun trainers en vriendenlaten zich om hun uithoudingsvermogen te toetsen harde stompen in het gezicht, op de borst, tegen het onderlijf geven, en takelen zelf gezegde trainers en vrienden met hun vreeselijke slagen toe. Jeffries heeft aan zijn vrienden ver klaard, dat dit het geweldigste gevecht zal worden van zyn loopbaan als be roepsbokser. Hy heeft' er zich een vol jaar lang op voorbereid al zijn denken en streven is er die twaalf maanden op gericht geweest. En dit alles om zoo Jeffries zegt eeps en voor altyd de athletische suprematie van het blanke ras vast te stellen. Beide vechtkerels zijn in machtige conditieen hun vrienden en zij die om zware sommen op hun succes hebben gewed verwachten wonderen van hen. Maandag a. s. zal de stryd tusschen deze geduchtste twee boksers van het begin der twintigste eeuw worden uit gevochten. AXEL, 1 Juli 1910. Gisteren was het de laatste dag dat de heer H. M. Verbruggen les gaf aan de voorbereidende klassen der Rijks normaallessen dlhier. De leerlingen boden hem als souvenir aan een tweetal schilderijen en een bloempot iü rood koper. Zichtbaar getroffen door deze verrassing, dankte de scheidende onder wijzer voor dit aardige' blijk van toe genegenheid. De directeur sprak den heer Verbruggen ook een hartelijk «Waarvoor? Om mijüe nu al drie maal gemoderniseerde baljurk aan te trekken Aan het zien alleen ran het rod, mama, heb ik al genoeg.* «Nu in je eigen huis luistert 't zoo nauw niet. Je weet, er kan van 'tjaar geen nieuwe baljapon af. Het valt papa toch al zwaar genoeg, aan Felix zijne toelage uit te keeren.* »Och hemel, ja Natuurlijk valt hem dat zwaarOns valt alles zwaa. Wij moeten eiken stuiver omkeeren. Ik loop altoos met zesmaal gewasschen handschoe nen. 't Is om in 't water te springen 1* »Maar kind,* suste mevrouw Von Ritt- weg »waar je ook verschijnt »Word ik gecourtiseerd als papa's dochter, jawelDat weten weEn hoe nu verder?* «Verder >Ja zeker, verder riep Ulla, op springend en hare sierlijke gestalte met uitgestokene armen rekkend. «Moet ik zoo voortregeteeren, met tien mark zak geld in de maand, tot mijn dood toe En toezien hoe de anderen er lekker van leven?... Zullen we van'tjaar niet eindelyk eens naar Norderney of naar Ostende gaan «Naar Ostende?* riep mevrouw ver bluft. «En waar zou 'tgeld vandaan moeten komen woord toe en wensehte hem nog vele jaren rust na zooveel jaren te zijn werkzaam geweest in dienst van het onderwijs. De volgende week zullen de leerlingen der voorbereidende klassen door den heer Verbruggen tot afscheid onthaald worden. Aan den liehtwachter bij de ver lichting op de Wester-Schelde te Een- drachtspolder (gemeente Zaamslag), J. de Wilde, is op verzoek, wegens meer dan 65-jarigen ouderdom, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend en met dienzelfden datum benoemd tot licht wachter bij de verlichting op de Wester-Schelde te Eendracktspolder (gemeente Zaamslag), J. C. de Wilde. Stct Door de liberale kiesvereeniging De Vrijheid te Neuzen is in de Woensdag avond gehouden vergadering voor de a. s. verkiezing van een lid van den raad, ter voorziening in de vacature van wijlen den heer P. Moes, candidaat gesteld de heer Adr. H. Donze. Een zeer onplezierige reis had Maandag een dame uit Gent. Met een gezelschap was er wat lang in een café te Ter Neuzen vertoefd, zoodat zij op eens spoed moesten gaan maken om nog met de provinciale boot naar Vlis- singen mede te kunnen varen. Vlak voor de brug- van de ponton begon zij te struikelen, en viel daardoor zoo on gelukkig met het hoofd tegen de ijzeren leuning van die brug, dat het bloed uit een wonde stroomde. Zij werd aan boord geholpen en afgewasschen en maakte de reis naar Vlissingen mede, maar moest echter per keerende boot terugkeerenhet geheele gezicht was onkeubaar, terwijl ook hare handen verzeerd waren. Naar men meldt, kon de politiehond van den Inspecteur van politie aldaar, aan welke men de schuld toeschreef, bet niet helpen. Woensdag werd te Hoek weer het jaarlyksche wielrijdersfeest gevierd, waarbij verschillende wedstrijden wer den gehouden voor dames en heeren per fiets. Dat het aantal deelnemers en be zoekers niet zoo groot was als vorige jaren, zal zeker wel voor het grootste deel zijn toe te schrijven aan het on gunstige weer dien dag. De premie voor de grootste club werd toegekend aan die van Graaüw (15 man) en die voor de verste aan de club te Wortigem (B.). Een vijftal muziekgezelschappen maakten een mpzikale wandeling over «Is er van uwe niciht Litta niets te halen, mama?* vroeg Ulla, schamper lachend. «Die reist genoeg over de wereld rond «Ik heb 't beproefd,* zeide mevrouw Rittweg. «Dit voorjaar nog, in Maart, heb ik naar Dresden geschreven en haar voorgesteld je voor een half of een heel jaar tot hare opvroo'ijking mee op reis te nemen.* «En?* «Zij antwoordde mij dat zij geen op vroolyking noodig had en tot hulp liever reisde met betaalde handen, waarom zij dan ook reeds eene gezelschapsjuffer had «Hoe onbeschoft lompriep Ulla, rood van ergernis. «Die nicht Litta kan over mij vallen ik kijk haar niet meer aan En wie is dat betaalde mensch «Kind, dat raakt ons niet. Zij kan nemen wie zij wil. Ik voor mij, ik heb met Litta afgedaan. En jij zult tot reizen nog wel eens in de gelegenheid komen Maar kleed je nu eindelijk aan. Die roode wangen zullen bij je witte kleed niet kwaad staan." Toen zij in hare kamér stond, werke lijk zeer bekoorlijk in haar witte kleed, beet Ulla zich weer op de lip van wrevel dn ongeduld, om uit deze enge en schrale het dorp en gaven concerten op de markt. Nadat de wedstrijden waren ge ëindigd werd de pret nog tot laat in den avond voortgezet in de verschillende localen, waar nog van menig dansje en glaasje werd geprofiteerd. De drie rijwielen welke werden ver loot vielen op de nummers 204, 296 en 303. De spoorwegonderneming Mechelen- Ter Neuzen ontving over de maand Januari 1910 f77.534,90 tegen f75.407,69 over Januari 1909. Dè ontvangst per dagkilometer was over die maand f36,78 tegen f35,77 over Januari 1909. In de week van 22 tot en met 28 Juni kwamen in Zeeland voor tien gevallen van besmettelijke ziekten, nl. vier gevallen van roodvonk, een te Aagtekerke, twee te Hoofdplaat en een te St. Maartensdijk en zes gevallen van diphtheritis, nl. twee te Axel, drie te Retrancbement en een te Tholen. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 3 Juli 1910. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. J. F. van Hulsteijn (van Ter Neuzen.) Leeskerk. Kerk B Leeskerk. Leeskerk. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Ds. A. Janse Nam. 2 ure Ds. A. Janse 's Av. 5V2 ure Ds. A. Janse (van Ter Neuzen.) Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Voorm. 9 ure Nam. 2 ure Door het fonds ter bevordering der paardenfokkerij in Nederland van de N. H. R. V. zullen, op nader te bepalen datum, te Nijmegen publiek worden verkocht een groot getal Bel gische merrieveulens. De voorwaarden zijn te bekomen bij den inspecteur van het fonds, den heer P. Olij, Amstel 82, Amsterdam. Wij vestigen de aandacht van de fokkers in onze streek op dezen 0. i. belangrijken invoer. Aan iedereen, ook aan landbouwers, wordt, blijkens mededeeling in de Staats courant, nogmaals ten zeerste ontradèn naar Brazilië te emigreeren. Deze week is voor de rechtbank te 's-Gravenhage behandeld de bekende moord op' mevr. Waller, 16 April te Rijswijk gepleegd, door jhr. G. v. S. Er was zeer groote belangstelling. Dr. Rosenstein woonde op verzoek van den verdediger, mr. Bourlier, de zitting bij. 22 getuigen waren gedag vaard. Uit het rapport der lijkschouwing is gebleken, dat mevr. W. onmiddellijk dood is gewëest. Bekl. was ontzettend zenuwachtig bij zijn verhoor en barstte soms in tranen uit. Hij bekende volmondig mevr. W. te hebben doodgeschoten en toen het wapen op zichzelf te hebben gericht, met het bekende gevolg. Ook dat mevrouw W. dien avond niet haar verlangen had te kennen gegeven dat bekl. haar zou dooden. omgeving te worden bevrijd, om de han den te kunnen uitsteken naar de genie tingen en de weelde, die haar tempera ment zoo hartstochtelijk begeerde en op welke, naar zij meende, haar stand haar aanspraak gaf. Daar kwam bare moeder binnen, met een in zijdepapier gewikkeld voorwerp in de hand. Wordt vervolgd.) Wel was afspraak gemaakt, dat bekl. zich eerst het leven zou benemen en mevr. W. daarna hetzelfde zou doen. De ambtenaar van het O. M., mr. van Geuns, meende dat zal moeten worden aangenomen doodslag, gepleegd op verlangen, door iemand die, als bekl. niet normaal was. Geëischt werd zeven jaar ge- v a-n g e n i s s t r a f. Mr. Bourlier betreurde dat aan het probleem zelfmoord" geen aandacht is gewijd. Want toen bekl. poogde zichzelf van het leven te berooven was hij volgens pl. niet psychisch gezond. Nu kunnen psychiaters de zaak niet meer goed maken en daarom eischte spr. clementie. Te Genemuiden is de hoogbejaarde echtgenoote van den heer W. Visscher een ernstig ongeluk gebeurd by het gebruik maken vaneenpetroleumtoestel. Het toestel vloog in brand en bij haar pogen om te blusschen werd zij zoo door de vlammen gegrepen, dat haar toestand zorgwekkend is. Op het Binnen-Spaarne te Haarlem was Dinsdag schipper Slot, commandant van het zeiljacht Olga, gaan zeilen met een jongmaatje van 17 jaar aanboord. Door de rukwinden begon het zeiljacht water te scheppen. De jongen werd ongerust en sprong daarom overboord. De schipper dook ettelijke malen, doch pas na 20 minuten kon hij den knaap naar boven brengen. Alle pogingen om de levensgeesten weer op te wekken bleven vruchteloos. Een stoker en een machinist zagen Dinsdag in de Nassauhaven te Rotterdam een kindje drijven. Beiden sprongen te water, een hunner greep het kind, maar moest het door den sterken stroom weer loslaten. Beide mannen werden met groote moeite gered. Het kind) een 2,Arjarig dochtertje van een schip per, verdronk en is nog niet gevonden. Een landlooperskamp. Uit Barneveld wordt gemeld In het zoogenaamde landlooperskamp op de hofstede „De Tweel" is deze week weer hevig gevochten. Een land- looper, algemeen bekend onder den naam van George, wefd door een voor bijganger bewusteloos en badende in zijn bloed gevonden. In hetzelfde kamp werd juist een jaar geleden, ook een Bekend type eerst bewusteloos geslagen en vervolgens in de nabijzijnde beek verdronken. Dit onder den blooten hemel gelegen kamp is wijd en zijd onder de land- loopers bekend. Bijna eiken Zondag komen hier tal van ongunstig bekende personen bijeen, om het in de open lucht gekookte middagmaal tegebruiken, waarna de dag verder meestal drinkende wordt doorgebracht. Bij ons bezoek aan dit werkelijk romantisch gelegen kam pement vonden wy het eenzaam en verlaten. Toch wezen een nauwelijks gedoofd kolenvuur onder een zwaren eik, een bleekveldje met waschgoed en eenige tasschen en paketten er op, dat het vertrek slechts tijdelijk was. Als eene eigenaardigheid wordt nog gemeld, dat hier heel wat landloopers- huwelijken gesloten worden. Geen ver verbintenis tusschen man en vrouw wordt namelijk in dit wereldje voor echt erkend, wanneer zij niet door den „burgemeester", eveneens een land- loóper, bekrachtigd is. Als laagste tarief voor deze „plechtigheid" wordt genoemd een flesch jenever. De officier van Justitie te Tiel heeft de ambtenaren van den burger lijken stand in zijn arrondissement aan geschreven voortaan de huwelijksaf kondigingen op Zondag zelf te lezen voor de deur van het gemeentehuis- Tot nogtoe geschiedde ditop vele plaatsen door den gemeentebode of gemeente veldwachter, onder verantwoordelijk heid van den betrokken ambtenaar.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 2