le En als we dan aan zijn naam denken, komt ook het spreekwoord in onze gedachte, waarmede hij zyn rede Dins dagavond begon. Ook bij ons wil de pen slechts dat schrijven, waar ons hart vol van is, nl. de energie van den stichter der afdeeling, van hem, die de kracht en de invloed dezer afdeeling tot zulk een hoogte heeft weten te brengen, die de tentoon stelling en al wat daaraan verbonden was, heeft daargesteld en onze streek heeft bezorgd den roem der paarden fokkers, ons stil plaatsje heeft gemaakt tot een gastvrij oord voor duizenden vreemdelingen. Natuurlijk heeft de heer Van Dix hoorn zulks ook niet alleen kunnen doen hij heeft daartoe ook de onmis- bare hulp noodig gehad van den wakkeren secretaris der afd. Axel, dhr W. Dieleman Pz. alhier. Zij, die in het vereenigiugsleven zijn ingewijd, kunnen slechts een flauw beeld vormen van de administratie, die dhr. Dieleman naast z(jn landbouwbedrijf heeft moeten voeren in de laatste weken. Weliswaar hebben deze heeren hun overige bestuursleden naast zich en zijn verschillende commissie's met een en ander belast geworden, maar we weten het, dat in den regel alles wordt geschoven op den nek van voorzitter en secretaris. We sluiten ons daarom aan bij de woorden van den voorzitter, (dhr. Dominieus,) die de hoop uitsprak dat de afdeeling nog lang onder de tegen woordige leiding moge staan en stemmen eveneens in met de hulde en den dank die dhr. Van Dixhoorn wederkeerig bracht aan bestuursleden, commissie leden, gemeentenaren, muzikanten, po litie, kortom aan allen die iets hebben bijgedragen tot het welslagen der fees telijkheden. En geslaagd zijn ze. We durven dit, schoon het de roem onzer eigen veste is, te vrijmoediger schrijven, waar onze collega's zich bij het afscheid aldus uitdrukten en alle correspondenten een stemmig hun meening neerschreven over de waardige wijze, waarop deze jonge afdeeling door geheel Nederland over zich doet spreken. Immers, wanneer de Nieuwe Rotterd. Courant (het voornaamste blad uit Nederland) zegt, dat deze tentoonstelling het record slaat van alle voorgaande in Zeelanddat een catalogus, zoo rijk aan nummers, nog door geen afdeeling kon worden uitgegeven en deze onder neming een kranig stuk werk noemt, dan weten we wel, dat dit niet is om plaatselijk belang of roemzucht, maar dart genoemd blad zulks neerschrijft om een ware voorstelling te geven van de toedracht der zaak. BEKRONINGEN. Volledigheidshalve laten we nu volgen de prijzen, die door de keurmeesters zijn toegekend. Voorzeker hebben ook die heeren, vooral de jury voor de paarden, een moeilijke taak gehad. Landbouwpaarden. la. Hengsten, 4 jaar en ouder, geim- porteerd le prijs, verguld zilveren medaille en f 30, Hengsten-Vereeniging „De Toe komst", Axel 2e pr., zilv. med. en f 20, H. F. Aar- nouds, Sluis 3e pr., bronzen med. en f 10, H.-V. „De Toekomst", Axel. Een eervolle vermelding werd toe gekend aan de Hengsten-Vereeniging „Eigen Hulp" te Axel. b. Hengsten van 3 jaar, geïmpor teerd le pr., verg. zilv. med. en f25, H.-V. „De Toekomst" 2e pr., zilv. med. en f 15, H.-Ver. „Absdale" 3e prbronzen med. en f 7,50, H. Bonte, Koewacht. Een eervolle vermelding werd toe- .gekend aan de H.-Ver. „Westdorpe". c. Hengsten van 2 jaar, geïmpor teerd le pr., verg. zilv. med. en f 10, B.C. Puylaert, Zuiddorpe 2e pr., zilv. med. en f 7,50, F. van Hoeve, Axel 3e pr., bronzen med. en f 5, niet toegekend. d. Hengsten van 1 jaar, geïmpor teerd le pr., verguld zilv. med., niet toe gekend 2e pr., zilv. med., P. Vael-Ysebaert, St. Jansteen 3e pr., bronzen med., niet toegekend. 2a. Hengsten 4 jaar en ouder, eigen gefokte le pr., verg. zilv. med. en f 30, B. C. Puylaert, Zuiddorpe 2e pr., zilv. med. en f 20, F. van Hoeve, Axel 3e pr., bronzen med. en f 10, P. Cort vriendt, Neuzen. b. Hengsten van 3 jaar, eigen ge fokte le pr., verg. zilv. med. en f25, J. A. D. d'Haens, Graauw 2e pr., zilv. med. en f 15, P. Vael- Ysebaert, St. Jansteen 3e pr., bronzen med. en f7,50, Jan de Putter Jz., Axel c. "Hengsten van 2 jaar, eigen ge fokte le pr., verg. zilv. med. en f10, A. de Dobbelaere, IJzendijke 2e pr., zilv. med. en f7,50, weduwe Daelman, Westdorpe 3e pr., bronzen ined. en f 5, P. Cort vriendt, Sluiskil Een eervolle vermelding werd toege kend aan F. Dekker Wz., Neuzen. d. Hengsten van 1 jaar, eigen ge fokte le pr., verg. zilv. med., A. Moggré, Schoondijke en G. Buysse, Biervliet 2e pr., zilv. med., wed. Daelman, Westdorpe 3e pr., bronzen med., W. Dieleman Pzn., Axel en G. van Waes, Westdorpe. Een eervolle vermelding werd toe gekend aan J. Huyssen JJz., Zaamslag. 3. Hengsten met afstammelingen, minstens 5 stuks. le pr., verg. zilv. med. en 15, H.-V. „De Toekomst", Axel 2e pr., zilv. med., K. de KoeijerLz., Neuzen 3e pr., bronzen med., H.-Ver. „De Toekomst", Axel. De bovenstaande prijzen worden verhoogd met 5 wanneer de oudere paarden zyn ingeschreven in het stam boek en de een- en tweejarige in het veulenboek van het Zeeuwsch-Belgisch trekpaard. 4a. Merriën, geimporteerde en eigen- getokte, 4 jaar en ouder le pr., verg. zilv. med. en 10, wed. Jos. Daelman, Westdorpe 2e pr., verg. zilv. med., dezelfde 3e pr., zilv. med., B. C. Puylaert, Zuiddorpe 4e pr., idem, wed. Jos. Daelman, Westdorpe 5e pr., idem, P. Cortvriendt, Sluiskil 6e pr., idem, wed. Jos. Daelman, Westdorpe 7e pr., bronzen med., dezelfde 8e pr., idem, E. C. Dumoleyn, West dorpe 9e pr., idem, P. Dekker Fz., Axel 10e pr., idem, dezelfde lie pr., idem, P. Cortvriendt, Sluiskil 12e pr., idem, dezelfde. Eervolle vermelding toegekend aan A. de Feijter Jz., Neuzen, W. Dieleman Pzn., Axel, B. C. Ysebaert, Axel, B. C. Puylaert, Zuiddorpe (2 maal), C. Ver- helst, Westdorpe, P. Cortvriendt, Sluis kil, E. C. Dumoleyn, Westdorpe, J. J. Staal, Clinge, P. Dekker Fzn., Axel (2 maal) en I. de Feijter Wz., Axel. In deze rubriek was nog ƒ:10 uitge loofd voor ieder der twee beste geim porteerde merriën, welke ten deel vielen aan B. C. Puylaert, Zuiddorpe en W, Dieleman Pzn., Axel. b. Merriën als boven van 3 jaar le pr., verg. zilv. med., P. Dekker, Borssele 2e pr., zilv. med., J. F. de Maat- Lemsen, Stoppeldijk 3e pr., idem, G. v. Waes, Westdorpe 4e pr., idem, B. C. Ysebaert, Axel 5e pr., bronzen med., G. Dees, Zaam slag 6e pr., idem, A. van Hoeve, Axel 7e pr., idem, wed. Jos. Daelman, Westdorpe 8e pr., idem, A. de Feijter, Neuzen. Nog verkreeg hierbij H. de Feijter te Axel 2 eervolle vermeldingen. c. Merriën als boven van 2 jaar le pr., verg. zilv. med., G. Buysse, Biervliet 2e pr., zilv. med., wed. Daelman, Westdorpe 3e pr., idem, J. de Feijter, Zaamslag 4e pr., idem, L. Coene, Sas van Gent 5e pr., idem, C. v. Waes, Westdorpe 6e pr., bronzen med., C. Wauters, Sas van Gent 7e pr., idem, P. Steyaart, Hontenisse 8e pr., idem, B. C.Puylaert, Zuid dorpe 9e pr., idem, B. C. Ysebaert, Axel; 10e pr., idem, K. de Koeijer, Zaam slag. Eerv. verm. J. de Putter Jz., Axel. d. Merriën als boven van 1 jaar le pr., verg. zilv. med., P. Vaal- Ysebaert, St. Jansteen 2e pr., zilv. med., A. J. Cammaert- Buijsrogge, St. Jansteen 3e pr., idem, P. Cortvriendt, Neuzen 4e pr., idem, S. van Hoeve Fz., Axel 5e pr., idem, C. de Feijter, Koewacht 6e pr., bronzen med., C. de Clercq, Zuiddorpe 7e pr., idem, S. van Hoeve Fz., Axel 8e pr., idem, D. Dekker, Zaamslag; 9e pr., idem, dezelfde 10e pr., idem, W. Dieleman Pzn., Axel. Eerv. verm. aan G. van Waes en D. de Bakker, beiden te Westdorpe. 5. Veulens, hengstveulens en merrie veulens le pr., 10, wed. Jos. Daelman, Westdorpe, de overige prijzen ad 2,50 resp. aanJoh. de Feijter, Zaamslag, Const. Vereecken, Stoppeldijk, K. de Koeijer, Neuzen, Joh. de Feijter, Zaam slag, Const. Vereecken, Stoppeldijk, S. en J. Dieleman, Axel, L. Coene, Sas van Gent en K de Koeijer, Neuzen De prijzen voor de merries worden verhoogd met 2,50 wanneer de mer ries zijn ingeschreven in het stamboek en de veulens, een- en tweejarige, in het veulenboek van het Zeeuwsch- Belgische trekpaard. 6. Spannen werkpaarden, minstens 3 jaar oud. a. Tweespannen: le pr., 8, wed. Jos. Daelman, West dorpe 2e pr., 7, C. de Feyter, Koewacht 3e pr., f 6, P. Dekker, Axel 4e pr., 5, wed. Jos. Daelman, West dorpe 5e pr., 4, S. de Feijter, Axel 6e pr., 4, P. Dekker Fzn., Axel 7e pr., ƒ3,50, wed. Jos. Daelman, Westdorpe 8e pr., 3, E. B. Plasschaert, St. Jansteen 9e pr., 2,50, A. de Feijter, Neuzen 10e pr., ƒ2, H. de Feijter, Axel. b. Vierspannen: le pr., 10, wed. Jos. Daelman, Westdorpe 2e pr., 7,50, P. Dekker Fz., Axel 3e pr., 5, B. C. Puylaert, Zuiddorpe. Door den heer F. C. O. 4f. Hombach te Hulst was nog 40 uitgeloofd voor het monsteren van paarden, waarvan prijzen bekwamen de volgende eigenaars van vierspannen le pr., P. Dekker Pzn., Axel 2e pr., wed. Daelman, Westdorpe 3e pr., B. C. Puylaert, Zuiddorpe. Rundvee. 7a. Stierën met meer dan 2 blijvende tanden le pr., f20, J. de Feijter, Axel; 2e pr., f 10, dezelfde. b Stieren met twee tanden: le pr., f 20, Stierenvereeniging Zaam slag 2e pr.,f 15, C. de Feyter Azn., Koewacht 3e pr., f 10, J. Scheele Wz., Bosch- kapelle. c. Stieren nog niet gewisseld le pr., f 15, C. de Feijter, Koewacht; 2e pr., f 10, J. de Feijter, Axel. Aan de winners der ie prijzen onder de stieren is bovendien nog een verguld zilveren medaille uitgereikt. 8a. Koeien, drie stuks baatgevende en kalfdragende van een eigenaar wiens hoofdberoep landbouwer is le pr., f 25, J. de Putter, Axel 2e pr., f 15, J. van Hoeve, Axel. b. Koeien in volle baat le pr., f20, J. de Putter, Axel; 2e pr., f 10, dezelfde 3e pr., f 5, H. Bonte, Koewacht. c. Koeien kalfdragend le pr., f20, V. Boeding, Stoppeldijk 2e pr., tlO, I. de Feijter, Wz., Axel; 3e pr., f5, J. de Putter, Jzn., Axel. Door het „Ned. Rundvee Stamboek" afd. Zeeland zijn aan bovengenoemde prijzen toegevoegd f5 voor de eerste prijzen en f 3 voor de tweede prijzen, onder de volgende voorwaarden le dat het bekroonde fokvee(stieren ouder dan een jaar en koeien minstens 1 maal gekalfd hebbende) voor zooverre het 't type van het Zwartbond Holland- sche veeslag vertegenwoordigt, moet worden aangeboden voor inschrijving in het „Ned. Rundvee Stamboek" 2e dat de eigenaars van deze dieren lid worden van de afd. Zeeland van het „N. R. S." d. Vaarzen, bekalfd, met minder dan zes blijvende tanden le pr., f 15, S. de Feijter, Axel 2e pr., tlO, P. Dekker Fzn., Axel; 3e pr., f5, J. de Putter, Axel. dbis. Vaarzen met vier tanden le pr., f 15, C. de Feijter, Koewacht; 2e pr., f 10, S. de Feijter, Axel 3e pr., f5, dezelfde. e. Vaarzen met twee tanden le pr., f 15, B. C. Ysebaert, Axel 2e pr., f 10, A. de Koeijer, Sluiskil; 3e pr., f 5, Joh. Scheele, Boschkapelle. Runders, eenjarige le pr. f10, S. van Hoeve Jz. Zaamslag; 2e pr., f7,50, I. de Feijter Wz., Axel; 3e pr., f 5, S. van Hoeve Jz., Zaamslag. Schapen. a. Springrammen (Engelsch ras), pr., 5, J Bliek Hoedekenskerke b. Idem (Inlandsche en gekruiste), pr., 5, niet ingezonden c. Ooien (Engelsch ras) minstens drie stuks van een eigenaar, pr., 5, mej. C. N. van Dixhoorn, Axel d. Idem (Inlandsche en gekruiste), pr., 5, J. Bliek, Hoedekenskerke en F. van Hoeve, Axel. Geiten. a. Bokken (Zwitsersche Zahne), pr., ƒ5, Vereeniging „St. Joseph", Stoppel dijk en Provinciale Vereeniging b. Idem (Inlandsche en gekruiste), pr., 3, niet ingezonden Geiten (Zwitsersche Zahne) le pr., f 4, Prov. Vereeniging 2e pr., 3, dezelfde d. Idem (Inlandsche of gekruiste) le pr., 3, dezelfde 2e pr., 2, dezelfde. Varkens. a. Beeren le pr., 10, niet toegekend 2ejpr., ƒ5, idem. Zeugen le pr., 10, idem 2e pr., 5, idem. c. Zeugen met minstens 6 biggen le pr., 10, K. de Kraker Az., Zaamslag 2e pr., 5, niet toegekend. Boter. a. Op de boerderij gemaakt le pr., 5, P. Dekker Fz., Axelj 2e pr., 2,50, Dina Lindenberg, Wemeldinge. 1< V001 verz 2e 1 3e voor Ei mae: rie ontri werk üvo, van H. v macl 'Zutp Fran 6ebr macl werk Eeclc Some Hoek derP voor |4xel 2e xel 3e Ide V

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 2