rvo. 21. Woensdag 15 Juni l!MO. 26e -Jaar#. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. iur- F. DIELEMAA, Buitenland. FEUILLETON. - Het vermiste kleinood, en.io) COURANT. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Cent; franco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. ADVERTENTIEN van 1 tot A regels 25 Cent; voor eiken regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. Het eerstvolgend nummer van ons blad zal in plaats JUUU,|van Vrijdagavond, eerst Zater- n- dagochtend verschijnen, etfetl, DE UITGEVER. ÏN, DUITSCHLAND. Volgens de te Rastatt verschijnende Volksfreund, is kapitein Karl Vahl- kampf van het lilde regiment infante rie wegens mishandeling van soldaten in 200 gevallen tot 2 jaar gevangenis straf en uitstooting uit het leger ver oordeeld. Wy herinneren ons niet, ooit van zulk een zware bestraffing van een Duitsch officier wegens soldatenmishan- Ideling, te hebben gelezen. Aan de Berlijnsche beurs wist men jte vertellen, dat voor de briljanten bij de orde van den Rooden Adelaar, die [de Keizer aan den afgetreden staats secretaris Dernburg verleend heeft, voor de eerste maal Zuidwest-Afrikaan- sche steenen zijn gebruikt. Er gaat geen dag voorbij, dat men niet in Duitsche kranten over boos weêr leest. Vrijdagmiddag heeft men top ettelijke plaatsen in het Westen een [geweldige wolkbreuk met hagelslag gehad. Te Munchen-Gladbach waren de straten met hagel bezaaid. Daar de riolen het regenwater niet verzwelgen konden, kwamen een aantal straten V. I Over Renate's brandende oogleden was teen slaap gekomen. Zoo vaak zij even partS,h ingesluimerd, schrikte zij op als uit 3en benauwden droom, alsof er buiten, "aar de wind om het huisje gierde, lag je'» tegen het vensterblind had geklopt. En wanneer zij de oogen weder sloot, verleg! ^nden te§>en haar jagende hart Irukte, hoorde zij het tikken van den kmtworm in de stilte het tikken van B het doodsklokje, dat afliep. Tegen het late morgengrauwen stond i °P> ging in de woonkamer, opende sn venster en ademde gretig de koude bnterlucht. Op de tafel lag Richard's portret, om I relks geheimhouding de schande over laar gekomen was. Zij nam het op, Juste het en drukte het aan hare oogen SZij duldde niet dat hare moeder een 'oet in de keuken zette, om als gewoon- Uk het ontbijt te bereiden. »Hetdoet Bij goed, moeder, als ik bezigheid heb,« 5rsteifi^e zij nd in ar zij verzweeg, dat hare moeders Itraatlatte gezicht haar verontrustte en aan- Jreef om de oude vrouw zooveel mogelijk hst te laten houden. ;s|n 'ha onder te staan. In honderden kelders drong het water binnen, zoodat de brandweer hulp moest verleenen. In een paar uur tijds was 58.3 m.M. regen gevallen, dat is meer dan men daar ooit heeft waargenomen. Ook de lage stad van Bochum heeft blank gestaan. FRANKRIJK. De staking op de spoorwegen van het noordernet is nog niet uitgebroken. Vrijdag heeft minister Millerand ver tegenwoordigers van de Noordermaat schappij ontvangen, die aan den min. een lijst zullen doen toekomen met de verbeteringen, die er den laatsten tijd op de lijnen der maatschappij voor het personeel zijn ingevoerd. Vertegenwoordigers van het perso neel van machinisten en stokers waren tevoren door Millerand en tevens door Briand ontvangen. De Kamerleden Berteaux, Dion en Wilm vergezelden de deputatie uit het spoorwegpersoneel. De regeering hoopt een oplossing te kunnen vinden voor het conflict in de spoorwegwereld. ITALIË. Uit Milaan komt het bericht van een raadselachtigen moord. Donderdag waren eenige personen op het meer van Como met een net aan het vis- schen. In het midden van het meer haalden zij tot hun groote ontsteltenis een koffer op, bij het bovenkomen waarvan het water zich rood kleurde. De koffer bevatte het lijk eener vijf en-dertigjarige vrouw met eenige pakjes Engelsche brieven. Het lijk was ge- De postbode gaf twee brieven af. »Van wie, kind?* vroeg mevrouw Mild- ner, haar kopje neerzettend. Renate bekeek de adressen. Er ging haar een steek door het hart. Maar zij bedwong zich en glimlachte. »Dat dat kon ook niet uitblijven,* zeide zij, naar haren stoel grijpend, om het beven harer handen te verbergen. »Toch niet van mevrouw Testarp vroeg de moeder, doodsbleek. Renate knikte. Zy voelde den dood in haar binnenstemaar toch glimlachte zij weer. »Nu,c zeide zij »als Richard's ver loofde zou ik toch geen lessen meer hebben kunnen geven.* »En de andere brief?» »Zoo dezelfde boodschap.* Zij boog zich diep over haar bordje,* om de op wellende tranen te verbergen. »Zij zullen het nog verschuldigde honorarium met de post wel zenden Nu kunnen wij weer geheel voor elkander leven, moeder, zooals vroeger.* Zij wist, dat in de kleine stad geene enkele familie den ban zou durven ver breken, die van hoogerhand over haar uitgesproken was. Zij wist dus, dat zij op geen huislessen meer behoefde te rekenen, en dat dus de toch reeds zoo schrale inkomsten nog bedenkelijk souden inkrimpen. Maar deze schreeu wende ongerechtigheid kon haren trots niet buigen, haar geen titteltje kleed en in een bloedig stuk linnen gewikkeld. Het had verscheidene won den aan het hootd, die echter niet doodelijk kunnen geweest zyn, doch slechts een verdoovende werking kun nen gehad hebben. Een voorloopig onderzoek heeft vastgesteld dat het slachtoffer bedwelmd is geweest, maar levend in den koffer is gesloten. De vrouw heeft den dood gevonden door verstikking. De misdaad moet een viertal dagen geleden gebeurd zijn. De politie zoekt ijverig naar den bege leider der vrouw, die zich voor een Amerikaan uitgaf en zich Porter noemde. Deze man en de vermoorde vrouw waren sinds eenige weken in de buurt van het meer van Como. Nadat ze wegens een nachtelijkeu twist uit een hotel in Como gezet waren, hadden ze een villa in Moltrasio betrokken, waar zij zeer teruggetrokken leefden. Alle omstandigheden wijzen er op dat het paar niet getrouwd was. In latere berichten lezen we, dat de vermoorde de actrice Mary Chatterton- Castle uit New-York is. De politie brengt den moord in ver band met den nog onopgehelderden dood der Amerikaansche Stella Reid, wier lijk eenige weken geleden aan het strand van Napels aanspoelde. De brieven, die bij beide slachtoffers ge vonden werden, zouden hetzelfde hand schrift hebben. De Rus Ipsolatof in Moltrazic, die veel met het paar verkeerd had, is naar het huis van bewaring overge bracht. van hare zelfachting ontrooven. »Wees getroost moeder,* zeide zy, de weenende vrouw in hare armen op richtend. »Richard zal ons wel helpen. Hij mag niet merken dat u uzelf door eene leugen zoo terneer laat slaan.* Het eene uur volgde op het andere. Straks luidden de klokken het middag uur in. Renate had alies gedaan om het kleine huis zoo vriendelijk mogelijk in te richten. Zij wist zelf niet tot welk eene koorts hitte haar ongeduld steeg, terwijl zy luisterend aan het venster stond en in het wilde aneeuwgedwarrel Daar buiten tuurde. »Ha, moederdaar komt hij Het was slechts een voorbijganger, die niet vermoeden kon, welk eene teleur stelling hij veroorzaakte. De huisschel tingelde. »Kind, daar is hij Renate liep naar de voordeur en opende ze Een marskramer bood zijne waar te koop. »Het was Richard niet, moeder.* Zy wachtten en wachtten. „Laten wij maar gaan eten, moedertje,* zeide Renate goedsmoeds, in haar rots vaste vertrouwen op het mannenwoord van den beminde. »Het was dwaas van mij, hem nu te verwachten. Ik heb hem toch zelf gezegd dat hij liever in den namiddag moet komen. Hij weet toch dat ik 's morgens mijne lessen heb.» OOSTENRIJK-HON GARI JE. Naar uit Weenen gemeld wordt, zal keizer Wilhelm midden September, na de Oostenrijksche keizermanoeuvres die hy niet bijwonen zal, te Weenen een bezoek brengen aan Frans Jozef, om dezen geluk te wenschen mat zijn tachtigsten verjaardag. Van Weenen zal keizer Wilhelm naar Belly gaan om aan de jachten van aartshertog Frederik deel te nemen. TURKIJE. Vrijdagnacht is te Konstantinopel Achmet Sahim, de hoofdredacteur der Sedai Millet, vermoord. Dicht by de Stamboelbrug werd er van achteren een welgemikt revolverschot op hem gelost. Denkelijk is 'thier een geval van een politieken moord. De Sedai Millet is een Grieksch-gezind orgaan der oppositie. De eigenaar van het blad is het Grieksche Kamerlid Kos- midis. Nog pas bevatte de courant een uiterst vriendelijk artikel over den by de jong-T arken gehaten oud-groot vizier Kiamil-pasja. Achmet Sahim was reeds herhaaldelijk bedreigd met wraak- maatregelen als hij zyn aanvallen op het comité van eenheid en vooruitgang niet staakte, maar hij stoorde zich er niet aan. De thans gepleegde moord herinnert aan dien op den hoofdredacteur der Serbesti op den befaamden 13 April van het vorige jaar, toen de reactie tijdelyk zegevierde. Blykens nadere berichten heeft Ach met Sahim een briet achtergelaten, waarin hy melding maakt van de tot De namiddag brak aan het koffie gerei was al lang weggeruimd, en de lamp brandde reeds. Renate liep heen en weer, telkens op de klok kijkend. Haar pijnigde geen twijfelmaar toch schrijnde haar iets aan het hart. Richard was anders altijd zoo stipt geweest, had nooit eene minuut verloren laten gaan, om zijne beminde te ontmoeten. Waarom liet hij heden, nu hij toch reeds lang moest vernomen hebben hoe haar goede naam en hare eer op het spel stondeD, zoo lang op zich wachten Zij keek naar hare moeder, die met koortsige oogen naar de deur staarde, welke niet openging. Zij peinsde over de redenen, die zijn talmen konden ver ontschuldigen. »Je zeide immers dat hij morgen ver trekt?* klonk mevrouw Mildner's matte stem door het drukkende zwijgen. Renate knikte. Daarbij pakte haar plotseling iets aan de keel, zoodat zy meende te stikken van angst. Zij had naar buiten willen loopen door sneeuw en storm naar hem, om zijne handen te vatten en te roepen Waarom kom je niet Waarom laat je zoo onbarmhartig lang op je wachten Hij gelooft 't ook,* fluisterde mevrouw Milduer, zonder te weten dat zij aan Renate's gedachte woorden gaf. Renate sloeg de handen voor het gelaat.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 1