LandbouwteDtuoDstellmg DINER KLAVERS, (éen Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Een goed Damesrijwiel, AANBESTEDING INSCHRIJVING Steeds te bekomen Onder de geweldige wicht van het beest vielen de paarden herhaaldelijk op de straatsteenen, tot zij er in slaagden de strengen los te rukken. Nu renden zij in wilde vlucht de straat op, met den leeuw achter zich aan, die hen niet meer kon inhalen en zijn buit moest laten glippen. Toen de leeuw zag, dat hij de ver volging moest opgeven, keek' hij naar andere slachtoffers uit. Hy ontdekte die weldra in de bespanning van een wagen met drie paarden van een boer uit Jarchau, die voor een herberg stil stond. Hij sloop op het voorste paard af, besnuffelde het, en beet, toen het dier onrustig werd, het een been stuk. De schreeuw van het gebeten paard en het angstige gehinnik van de andere paarden deed de menschen naar buiten komen. De herbergier rende de straat op en, denkende een grooten dog voor zich te hebben, pakte hij den leeuw bij den staart en sleurde hem van het paard weg. Een werkman, die op dat oogenblik kwam aanloopen, bracht den leeuw een geweldigen slag met een stuk hout op den muil toe en het beest viel op den grondde hoeven van de drie paarden bewerkten het daarna op zulk een barbaarsche manier, dat het voor dood tusschen de bespanning bleef liggen. Een oogenblik later sprong de leeuw echter weer op en vluchtte een bosschage in. Intusschen was de politie met revolvers komen aanzetten, om het gevaarlijke boscbje af te zetten. Tege lijkertijd kwamen officieren en man schappen van het regiment huzaren met geladen karabijnen aan. Ook zij omsingelden het boschje. Van het dak van een gebouw achter de herberg had men het beest intusschen de lus van een dik touw over den kop kunnen werpen, en toen de leeuw zich door een sprong wilde bevrijden, werd de lazzo dichtgehaald, was hij buiten ge vecht gesteld en spoedig gekneveld. Mannen van den circus sloten den leeuw daarna in een kooi op. Tegelijk met den leeuw was ook de leeuwin met hare welpen losgebroken. Zij was met hare jongen op een grasveld gaan stoeien. Deze drie dieren konden zonder moeite gevangen worden. Men is in Stendal de verbazing nog niet te boven, dat de woedende leeuw geen mensch kwaad heeft gedaan. In een bosch te Bois-le-Roi bij Reims leefden een man en een vrouw met twee kinderen, een van drie jaar en een van acht maanden. De man, een houthakker zonder werk, trachtte met zijne vrouw samen door het zoeken van paddenstoelen in hun onderhoud te voorzien. Maar het ging niet, en de kinderen leden gebrek. In hun radeloosheid besloten de ouders toen, de kinderen uit hun lyden te helpen, door hen ergens in het bosch achter te laten. Maar de stakkertjes waren het vasten gewend en na vier dagen en nachten leefden zij allebei nog. Daar de man hun schreien niet meer kon aanhooren, wurgde hij zijn jongste kind met een touw. Daarna zou ook het oudste er aan moeten gelooven. Maar het kind schreeuwde moord en brand, en er kwamen menschen toege- loopen. De vader en moeder zijn in hechtenis en hun oudste kind is bij barmhartige menschen in huis genomen. Nü hebben zij alle drie weer te eten. Juffrouw Gateman, te New-York, is wat men een resolute vrouw zou kunnen noemen. En de man, die sinds drie maanden met haar in den echt verbonden is, zal verstandig doen, haar niet zonder noodzaak te tergen, want zij is niet makkelijk als zij begint. Dat ondervond een inbreker, die zich een dezer nachten in haar woning waagde. Juör. Gateman hoorde den dief, kwam zonder het noodig te achten haar nian te wekken of de twee commen saals te mobiliseeren, die by het echt paar inwonen haar bed uitging onverhoeds den inbreker te lijf met naar speld en een metalen vaas, wurgde toen den man bijna, en drukte hem ten slotte door een raam, zoodat hij op straat van een hoogte van 20 M. te pletter viel. Derde aanslag te Deerlyk. Donderdag is weer een aanslag ge pleegd in het W. Vlaandersche dorp, waar reeds twee meisjes het leven lieten onder de handen van een onverlaat. Ditmaal was het een jongetje van 11 jaar, dat er gelukkig levend afkwam. Hij was met een ander jongetje uitgegaan om hout te halen, en was bij een korenveld achter gebleven. Toen hij niet terug kwam, ging men hem zoeken, en eindelijk zag men nogal diep in het korenveld iets liggen. De vader ging naderbij en vond zijn zoontje Audré uitgestrekt op den grond liggen de arme kleine was bewusteloos, daar zijn eigen zakdoek hem als prop in den mond geduwd was. Zijn klee deren en zijn hemd waren openge scheurd. De vader droeg den kleine aanstonds naar huis en bracht hem spoedig tot bewustzijn. André vertelde toen dat hij door een kerel, gekleed met fluweelen broek, zwarte pet en witte pantoffels, vast gegrepen en in het korenveld gesleurd werd. De aanvaller had hem op den grond geworpen, was met de beide knieën op de borst van het knaapje gaan zitten en had hem het hemd en de kleederen gescheurd. Het monster had echter den tijd niet verdere ge welddaden te plegen, daar er juist eenige werklieden naderden die naar huis gingen etenhij was toen opge sprongen en had ijlings de vlucht ge nomen. De kleine André, die half verstikt was, had het bewustzijn ver loren. De persoonsbeschrijving komt over een met die van een zwerver, Achiel Vangheluwe, die door de justitie reeds gezocht werd en die denzelfden dag te Moescroen werd aangehouden. Toen hij naar Kortrijk werd aangebracht werd hij aan het station opgewacht door een groote menigte die doodsbe dreigingen uitte. Een zeer ernstig ongeluk is nabij Calais gebeurd. Daar is de Dover- mailboot Pas de Calais op twee mijl van de haven in botsing gekomen met de Fransche onderzeeër Pluviose, die on middellijk zonk. Er waren 25 man aan boord, onder wie drie kommandanten van het station voor onderzeeërs. Allen zijn omgekomen. Het is nog altijd mogelijk dat het water niet gedrongen is in de ruimte voor de bemanning. Maar heel lang mag ook dan de boot natuurlijk niet beneden blijven, daar anders de inzittenden zullen stikken. Een torpedojager, drie torpedobooten, twee sleepbooten en twee baggerschepen met reddingsmateriaal zijn op de plaats van de ramp en hebben het punt waar de Pluviose ligt, verkend. De pogingen om de Pluviose te lichten worden onafgebroken voortgezet tot dusver zonder resultaat echter. Op de plaats waar de onderzeeër gezonken is staat een zeer sterke stroom, die er het werken bijkans onmogelijk maakt. Men veronderstelt, dat er, vóór de botsing tusschen de Pluviose en de Pas-de-Calais plaats had, reeds een defect geweest moet zijn aan de onderzeeër, daar men zich anders niet verklaren kan, hoe de Pluviose op eén tijd, dat de postboot Pas-de Calaisdie geregeld den dienst met Dover onderhoudt, de haven van Calais verliet, zich in haar vaarwater bevond. De minister van marine heeft een telegram aan minister Briand gezonden, waarin hij als zyn meening kenbaar maakt, dat er geen hoop meer bestaat voor het leven der zes-en-twintig op varenden, waarvan drie officierén. De postboot, zoo heeft Lapeyrère ook nog in zyn telegram gemeld, ontdekte den kijker van de onderzeeër op twintig meter afstand. De Pas-de-Calais liep toen achttien knoopen en het.onmiddel- lijk gegeven commando achteruit te stoomen kon een aanvaring niet meer voorkomen. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 28 Mei 1910. Veroordeeld zijn: P. M., leurder te Axel, ter zake van overtreding van het reglement op de bescherming van trekhonden in Zeeland, tot 2 boeten, elk van f2. subsidiair 2 dagen hecht voor elke boete; C. S., koopman te Boschkapelle, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht.L. d. W. en M. d. W., zonder beroep, beiden te Assenede, ter zake van het bevisschen der Schelde, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.J. J., arbeider te HoekJ. v. D., landbouwer te Ter Neuzen; J. v.d. W., arbeider 'te Axel; M. d. B., arbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwetover treding, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.H. K., veldarbeider en C. W veldarbeider, beiden te Axel, ter zake als voren bij herhaling, ieder tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. J. M. D.C. d. P., zonder beroep te ZaamslagC. C. B., landbouwster te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. C. N. R., zonder beroep te AxelE. d. B., zonder beroep te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 week tuchtschool. M. B., koopman E. F. v. d. B., knecht F. D., landbouwer; P. d. B., molenaar; J. L. J. v. R., landbouwer, allen te Axel, ter zake van het fietsen zonder bel, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.; W. A. S., zonder beroep - J. C. S., knecht, beiden tê Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 week tuchtschool - N. B.R. c. J.J. d. P., allen zonder beroep te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 week tuchtschoolF. S., timmerman te ZaamslagE. P., koopman te Clinge W. D., landbouwer te Boschkapelle, ter zake van het fietsen zonder bel, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. M. G., stoelenmatter F. B., knecht, beiden te Axel: A. d. F., landbouwer; M. d. K koopman, beiden te Zaamslag; B. d. R., arbeider te Assenede- A. K., commissionnair te Ter NeuzenS. D., landbouwer te ZaamslagA. J. G., arbeider te Sas van Gent, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht.I. Z., landbouwer te Zaamslag en A. J. E., koopman te Westdorpe, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. G. L. v. d. T., arbeider te Sas van Gent; A. d. P., landbouwer te Axel; J. C. D. varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht, voor ieder. Ontslagen van rechtsvervolging: C. D., arbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwet overtreding. In zake E. A. d. K., zonder beroep te Zaamslag, ter zake van het fietsen zonder licht, is teruggave aan hare ouders bevolen, zonder toepassing Van straf. AXEL, 28 Mei. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f7,- a f7,40; Rogge f6,- k f6,75; Wintergerst f6,— f6,5 Zomergerst f0 k f 0,Haver f0,— ét f 0,Erwten f9,- f 14,— Paardeboonen f 0,— k f 0,— Aard appels f0,— k f0,— HULST, 30 Mei. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f7,75, rogge f7,—, wintergerst f7,— zomerg-erst 16,50, haver f 6,75, erwten f 13,5o', witteboonen f 12,—bruineboonen f 11,50, dui' venboonen 110,—paardenboonen f8,50, boek weit f0,—lijnzaad f—koolzaad per 00 L f0,—aardappels ft,26. Boter per kilo f 1,0, eieren per 26 stuks f 0,80. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht.) Verwachting tot den avond van Woensdag 1 Juni: Krachtige tot stormachtige Zuidweste lijke tot Westelijke wind. Meest be trokken. Regenbuien. Zelfde warmte graad. TE KOOP: by A. MAAS, Mr. met goede banden Smid. Axel. Het Bestuur van den polder BEOOSTENBLIJ BENOOR DEN maakt bekend 1. dat de gewone jaarlijksche ver gadering van ingelanden zal worden gehouden op Dinsdag 7 Juni 1910, des voormiddags 10* uur, ten huize van Mejuffrouw Rolff te Axel; 2. dat de rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1909/10 en de begrooting met de memorie van toe lichting voor 1910/11 van af 28 Mei a. s., gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen 3. dat de begrooting, na de vaststelling door de vergadering van Ingelanden, benevehs de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggenen dat van bovengenoemde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Axel, 27 Mei 1910. Het Bestuur voornoemd, P. KOSTER, Dijkgraaf. A. E. C. KRUYSSE, Ontv.-Griffier. Burgemeester en Wethouders van AXEL zullen op Dinsdag den 7 Juni as. des namiddags te 3 uren ten raadhuize aanbesteden het vervoer van plus minus 50 IN» Grind van de Axelsche Sassing naar den Graafjansdijk. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie. Axel, den 26 Mei 1910. De Burgemeester J. HUIZINGA. De Secretaris J. A. VAN VESSEM. voor de levering van geheel te leveren op den morgen van de tentoonstelling op het terrein. Ge gadigden hiervoor zenden hun inschrij vingsbiljet met vermelding van prijs per gemet in bij ondergeteekende vóór of op Zaterdag 4 Juni a.s. Axel, 30 Mei 1910. W. DIELEMAN Pz., Secr. afd. Axel, Z. L. M. II. II. Herbergiers, Winkeliers en Neringdoenden, worden beleefd ver zocht hunne bestellingen tijdig te doen, ten einde mogelijke teleurstel lingen te voorkomen. Axel. Firma P. H. VEENHUIZEN. 1 Zij, die genegen zyn in te schryven naar het voor de a. s. Landbouwtentoonstelling op 16 JUNI te AXEL, gelieven te zorgen hunne insckryving met menu uiterlijk Zaterdag 4 Juni in te leveren by ondergeteekende. W. DIELEMAN Pz., Secretaris afd. Axel, Z. L. M. BN aan civiele prijs per voer en per kar by J. JANSEN VAN ROZENDAAL, ASCI, kanaal

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3