IVo. 17. If oensdag 1 Juni 1910. 26e Jaarg, F. dieleman, ^Het vermiste kleinood. voor Nieuws- en Advertentieblad Zeeuwse h -Vlaander en. Buitenland. FEUILLETON. Binnenland. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 Maanden 50 Centfranco per post 60 Cent. Voor België 70 Cent. Afzonderlijke Nos. 5 Cent. DRUKKER—UITGEVER AXEL. AL)VERTENTIEN van 1 tot 4 regels 25 Cent; voor eikeD regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag TWEE uren. DUITSCHLAND. De Lokal-Anzeiger verneemt, dat de bloedzweer op de rechterhand van den Keizer het gevolg is van een insecten- beet, die een tamelijke zwelling ver oorzaakt heeit. Om het gevaar van bloedvergiftiging at te wenden, is er een snede in de zwelling gegeven. De Keizer is onder behandeling van zijn lijfarts dr. Ilberg. Hij kan de hand goed gebruiken en mag uitgaan. Zijn algemeene toestand is ook zoo goed, dat alle schikkingen, die voor de voor jaarsparade en de ontvangst van het koninklijke paar van België getroffen waren, gehandhaafd zijn. Daar de Keizer op raad van den dokter zijne (rechter) hand een paar dagen zal moeten ontzien, heeft hij den Kroonprins voor den tijd, dat hij ver hinderd is dit te doen, opgedragen, de stukken te onderteekenen, die hij den Kroonprins met dat doel zal doen toe komen. ENGELAND. Er wordt in de Engelsche pers allerlei gemopper over de regeling van koning Eduard's uitvaart ruchtbaar. Men komt op tegen het militaire karakter van de begrafenis. Het bestuur van het Internationale Genootschap van Vrede en Scheidsgerecht heeft dat protest in een besluit onderschreven. Toen zijn leden van den Geheimen Raad en van het Lagerhuis gaan klagen, dat zy als de eerste de beste uit het Het afscheidsdiner voor den waarne- menden landraad Lepsius, wiens heengaan algemeen werd betreurd, was schitterend afgeloopen. Men had den assessor nog nooit zoo opgeruimd gezien als dezen avond, nu de vervulling zijner wenschen naderde en hij de zekerheid had, van den dag van morgen aan Renate's zijde te zullen mogen slijten. Hij verheugde zich nu reeds op de verbaasde gezichten, wanneer het bericht zijner verloving zwart op wit de ronde deed. Hoe heerlijk voor hem, dat het in zijn vermogen zou 8taan, den stand zijner beminde op te heffen en haar het schoone hoofd hooger te doen dragen Menig schuimend glas ledigde hy op dit nu nog heimelijke vooruitzicht, op Renate's welzijn. President Von Testarp, buiten dieust de aangenaamste man van de wereld, mocht den jongen assessor bijzonder gaarne lijden. Hij had hem dus met de andere deelnemers aan het diner uitge- noodigd om 's avonds, na afloop, bij hem nog eene sigaar te komen rooken. In de beste stemming bereikten de heereu het huis van den presideert en stapten schertsend de stoep op, over welke zoo kort tevoren nog Renate in doffe wan hoop was heengesneld. publiek behandeld en nergens bij toe gelaten werden. En nu schrijft de Daily Chronicle Het is een allemansgeheim, dat sommige hooge vreemdelingen ontevreden waren met de plaats, nun in den stoet toebe deeld. De vertegenwoordiger van een groote Europeesche mogendheid is met grooten spoed dadelijk na de begrafenis uit Londen vertrokken als een teeken van protest, dat hij in den stoet achter de koningen van eenige kleine staatjes moest gaan. (Vermoedelijk wordt aarts hertog Frans Ferdinand van Oostenrijk bedoeld.) De heer Pichon, de Fransche minister van buitenlandsche zaken, was ook zeer ontevreden, dat men hem in een rijtuig bijna aan het eind van den stoet liet rijden, nog achter den vertegenwoordiger vau China. Hij troostte zich, dat de heer Roosevelt, de vertegenwoordiger van een tweede groote republiek, bij hem in het rijtuig zat. Hofdignitarissen besluit de Daily Chronicle begrijpen nog niet de plaats van republieken in de orde der dingen. Elk buiteulandsch prinsje had den voorrang boven de vertegen woordigers van de Vereenigde Staten en Frankrijk, twee van de grootste mogendheden ter wereld. Als Ieren het met elkaar oneens zijn, dan steken ze dat niet onder stoelen en banken. In het graafschap Cork wordt er tegenwoordig stevig gebakke leid tusschen aanhangers van O'Brien en Redmond. Cork is O'Briens bolwerk. Te Newmarket ging het Donderdag zoo hevig toe, dat de politie ging schieten. »Een oogenblikl* zeide de heer Von Testarp. »Ik moet maar even mijne vrouw verwittigen.* In het salon brandden nog de gas lichten, en in wilde verwarring stonden de meubels door elkaar. Wat is hier gebeurd, Louise?* vroeg de president, bij dien aanblik. »Ik heb eenige heeren meegebracht, en De presidentsvrouw, rood en heet van het zoeken, rees van den grond op. »Verbeeld je eens, Adalbert, wat er ge beurd is 1* En zij vertelde de toedracht der zaak. Testarp, die mevrouw Kleber niet luchteD kon, had eerst veel lust tot lachen maar al spoedig begon hij ernstig te kijken. »Ei ei Dat is eene fatale ge schiedenis >De oorknop is weg. Er is nu geen hoekje of gaatje ondoorzocht gebleven,* riep mevrouw. »Wat moet ik morgen zeggen »Kunnen jullie vrouwen dan nooit een diamant zien zonder hem in de vingers te moeten nemen riep de president geërgerd. »Wat wil je nu Moet ik bijgeval den steen vergoeden. Heb ik de achtduizend mark zoo maar op straat te gooien Je begint maar met die juffrouw Mildner onmiddellyk af te danken. Dat is nummer één. »En dan »Dan mag mevrouw Kleber zien hoe Een Ier is er door gedood. Volgens een bericht gebeurde dat nog bij ongeluk. De politie schoot over de hoofden van de vechtenden en een vreedzaam jong man, die op eenigen afstand stond, kreeg een kogel door het hoofd. ITALIË. Over een nieuwen merkwaardigen spoorwegdiefstal schrijft iemand uit Milaan aan de Frankfurter Zeitung Den 30en April is op de lijn Nizza Milaan—Cernobbio mijn koffer door middel van valsche sleutels geopend. Een kostbaar paarlensnoer, alsmede mijn Duitsche en Fransche geld werd er uitgenomen. Klein geld hebben de dieven versmaad. Bij het openen van mijn koffer kon ik geen spoor van ftiefstal er aan vinden. Alle voorwerpen waren op hun gewone plaats. Eerst bij een nauwkeurig onderzoek bleek dat de genoemde voorwerpen ontbraken. Het paarlensnoer en het geld hadden heelemaal onderaan gelegen, onder allerlei andere voorwerpen. De dief of de dieven moeten dus over veel tijd beschikt hebben. Ik heb onmiddellijk de zaak aangegeven bij de politie in Cernobbio, den politiecommissaris in Como, de spoorwegdirectie en den consul-generaal te Milaan, maar kreeg totdusver geen antwoord. Bij de in den laatsten tijd in bedenkelijke mate zich ophoopende misstanden van dezen aard op Italiaansche spoorwegen, schijnt de vraag gepast of niet allengs de tijd is gekomen om door diplomatiek in grijpen bij de Italiaansche regeering hulp te verschaffen. zij weer aan haar moois komt. Dat is hare zaak. In ons huis is de oorknop niet. Zij mag zoeken tot zij hem vindt of ook laten zoeken.* »Je bedoelt riep mevrouw verschrikt. »Ik bedoel niets,* zeide de president, ondanks zijne onverschillige houding zeer verontrust. »Ik bedoel niets dan dat je wat bier en glazen laat brengen, en dat je zelf even binnenkomt om den heeren goedenavond te wenschen Neen, zoo iets dols is my in mijn eigen huis toch nog nooit uit de lucht ge vallen I* »Neemt mij niet kwalijk heeren, dat ik u heb laten wachten,* zeide hij, in zijne kamer tredend, waar zijne gasten staande hem verbeidden. »Maar wat ik zooeven heb gehoord, is geen grapje Ah, daar komt mijne vrouw Louise, vertel het nu zelf maar eens aan de heeren. Het is haast niet te gelooven 1* »Ik ben er nog zoo van ontdaan,* zeide mevrouw, aan ieder de hand reikend, met verzoek om plaats te nemen. »A1 zou ik zelf ook, terwille van een overigens onbesproken meisje, mijne ver denking willen doodzwijgen, dan zouden toch de dames, die getuigen waren, zeer zeker den mond niet houden, en aller minst zou de benadeelde persoon zelf dit doen. Hierop vertelde zij het voorgevallene. »Ik zelf zat als van den donder ge troffen, toen ik juffrouw Mildner, nadat MONTENEGRO. De correspondent der Frankfurter Zeitung te Cettinje zegt thans uit be trouwbare bron te kunnen melden, dat Montenegro bij de aanstaande jubileums feesten tot een koninkrijk zal verheven worden. Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Vrijdagochtend had de aubade plaats. Reeds het vorige jaar was het plan ontworpen om bij gelegenheid vaneen eerstvolgend bezoek der Koninklijke familie aan Amsterdam een aubade van schoolkinderen te doen plaats hebben, zooals thans gebeurd is, alles volkomen naar wensch. Ruim 8000 kinderen namen hieraan deel. Onnoodig is het te schrijven, dat een indrukwekkend geestdriftig applaus volgde op de 5 liederen, die ten gehoore van de Ko ninklijke gasten werden gezongen, door die 8000 met vlaggen en kransen galles volgens stijl) versierde kinderen. Vrijdagnamiddag werd voor het eerst door het Koninklijk Echtpaar, vergezeld van de Prinses een rijtoer ondernomen, gedurende welke de vorstelijke perso nen werden toegezongen door tal van kinderen, die hier en daar op een tribune waren opgesteld. Na de aubade van 's morgens steeg 's middags andermaal een lied van huldiging op, uitgevoerd door 9000 zangers. Te 5 uur stelden zij zich opDe muziekkorpsen van het 10e reg., het zij den steen lang en met zichtbare gretige oogen bekeken had, diep zag kleuren en toen aan de uitnoodiging tot het omkeeren der zakken geen gevolg zag geven Richard Lepsius meende een slag midden in het gezicht te hebben gekre gen zoo hevig schrok hij. »Wie, mevrouw?* riep hij. »Wie noemde u daar? Wie zou er -- »Dat mooie juffertje heeft zich vooral die dames leelijk verdacht gemaakt,* zeide de president gemelijk. »Ja, ja Mijne vrouw met hare menschlievend- heid en goedheid van vertrouwen'! Daarmee is zij al menigmaal tegen de lamp geloopen 1* Lepsius was niet in staat een woord uit te brengen. »Stille wateren hebben diepe gronden,* merkte de griffier Langen berg op. »Ja, dat is een oude ervaring den hemel zij 't geklaagd!* riep de president. >Wat ik van die mevrouw Kleber »Kleber?« riep Lepsius, als uit een droom ontwakend. »Bedoelt u eene zekere Charlotte Kleber »Kent u die dame?* vroeg mevrouw Von Testarp. »Op eene bruiloft heb ik haar lang geleden wel eens ontmoet,* antwoordde de assessor ontwijkend. Het suisde hem in de ooren, en voor de oogen duizelde 't hem. ►Zy moet, naar ik hoor, niet van de

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 1