Gemengd Nieuws. Bekendmaking. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Algemeene opneming wegen en voetpaden metdekunstwerken. Advertentiën. paarden, koeien, veulens en kalveren. Aanbesteding. beate van de vier die er stonden en in een ander caté werd uit den stal van een fiets de lantaarn gestolen. Het onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Maandag hield de schietvereeniging Prins Maurits alhier een onderlinge schietwedstrijd, 's Middags trok men m corps naar het wel wat ver gelegen schietterrein, gevolgd door de knapen- •vereeniging Klein maar Dapper, en ver scheidene belangstellenden. Op het terrein wapperde de driekleur en was een ververschingstent opgesla gen Aardig verzonnen was een dool hof van latten opgeslagen, waar de jeugd eenmaal erin gebracht zich om strijd haastte om eruit te komen. De schietwedstrijd had voor de per- soneele baan plaats in groepen A, Ben C (geoefende, mindere en beginnende schutters). De uitslag hiervan was dat de zes aangekochte prijzen werden toegekend alsvolgt: le prijs C. Woltert, ol p. Groep A, 2e j van Meurs, 50 p. Ie G. Mieras, 49 p. Groep B, 2e t C.v.Tatenhove 48 p. „Ie J. Wieles, 42 p Groep C, 2e c v d. Broeke 40 p Hierna volgde" het schieten op de vrije baan, waaraan druk werd deel genomen. Prijzen werden behaald door E van de Gasteel met 59 p., D. van Cadsand met 58 p., R. Blankert met 57 p., C. Wolfert met 56 p., A. van 't Hofif met 55 p. en Jac. van Vliet met 54 punten. 's Avonds werd bij dhr. Koole een soiree gegeven, door een goochelaar en eene zangeres, waarvoor niet veel bezoek was. Uitgelokt door het fraaie weder maakte het muziekgezelschap Concordia Dinsdagmiddag een muzikale wandeling door de stad, wat algemeen in den smaak viel. Ze worden zoo gaarne eens buiten gehoord de Axelsche muzikanten men weet dan dat de zaakjes van de muziek goed gaan en welk Axelaar stelt daarin geen belang? Dienzelfden dag werd in onze meente ook een ringvergadenng ge houden van wege de Geref. Jongelings- vereenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voegen we by dit alles nog, dat Maandagavond en Dinsdagavond ruim schoots dansmuziek werd gemaakt, dan blykt dat ook in onze gemeente nog al gelegenheid tot uitspanning is geweest. Minder mooi was, dat Dinsdagavond baldadige handen aan den Stationsweg voor eene woning een ketting vernield hebben. Ook hiernaar wordt onderzoek Maandag werd te Ter Neuzen in de buurt Baandijk een wielerfeest ge houden, die goed geslaagd is. Er waren 291 kaarten van deelneming uitgegeven, onder wie een rijwiel, een reuzenwekker en een koffer verloot werden. Deze vielen resp. op de nos. 167, 99 en 59. De dansgelegenheden en de bekeude stoomcaroussel van Janvier, hadden druk bezoek. Zaterdagavond werd door de mare chaussee alhier gearresteerd zekere J. d. V. verdacht van diefstal van graan en meel. Dinsdag is hij naar Middelburg overgebracht. Hij moet een volledige bekentenis hebben afgelegd. In den afgeloopen nacht zijn by een landbouwer nabij de Kijkuit een aantal kippen gestolen. Men schrijft uit Ter Neuzen De centrale antirev. kiesvereeniging heeft voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten van het district Hulst candidaat gesteld den heer mr. P. Diele- man, te Middelburg. De christelyk historische kiesvereeni ging candideerde den heer D. J. Dees, wethouder alhier. Het bestuur der centrale r. k. kies vereeniging bepaalde, dat zij met de antirev. zal meewerken. Men verzekert echter, dat buiten de kiesvereeniging om een r. k. candidaat zal worden gesteld door roomsch-kat- holieken die niet instemmen met het besluit van het centraal bestuur, om dezen zetel aan de antirev. over te laten, omdat Hulst het eenige district in Zeeland is, waar een katholiek Sta» worden gekozen, en waar die partij alleen de meerderheid bezit. Bij kon. besluit is met ingang van 15 April benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Hulst D. Voüte, ontvanger der registratie en dbmeinen te Hulst. Gisteren werd te Middelburg ouder voorzitterschap van den heer J. H. O Dominicus, vice voorzittcr, eene verga dering gehouden van bet Hoofdbestuur der Zeeuwsche LandbouwmaaUehappij. In de eerste plaats werd herdacht de zoo onverwacht overleden algemeene voorzitter, de heer mr. H. C. Moolen- burgh, die, nog slechts korten tijd zijn ambt waarnemende, getoond heeft te zijn de rechte man op de rechte plaats. De benoeming van een voorzitter werd aangehouden tot de zomervergadering 16 Als plaats en tijd voor de algemeene vergadering met de tentoonstelling werden aangewezen Axel en 14, lo en 16 Juni. Onder de keurmeesters vinden we vermeld de heeren J. J. Staal te Clinge, J. Kooyman te Hontenisse, Damste te Hontenisse, L. J. Colsen te Terhole Joh. Beun te Neuzen, Kerkhaert te Stoppeldijk, M. Wolfert te Axel en D van Oadsand te Axel. De rekening over 1909 zal worden nagezien door de heeren A. Dees te Zaamslag, F. Dekker Fz. te Axel en P. Cortvriendt te Hoek. Eenige wijzigingen werden aange bracht in het Reglement op het ver leenen van aanhoudingsbijdragen voor merriën met subsidie uit de provinciale fondsen. De voorstellen der atd. Axel werden toegelicht en verdedigd door haar voor zitter, den heer Ph. J. van Dixhoorn Een 2-jarige cursus in paardenkennis vond niet veel voorstanders en zal dan ook in de afd. Axel denkelijk met tot stand komen. Dinsdag is te Hoofdplaat na een plechtigen lijkdienst in de R. K. kerk begraven de heer P. Thomaes, m leven burgemeester dier gemeente en voor zitter van het beheer van de calami leuze Hoofdplaat- en Thomaespoldtrs. Dat de overledene een geacht burger en gezien ambtenaar was, blijkt wel hieruit, dat volgens de Midd. Crt. bij de begrafenis tegenwoordig waren be- halve gemeentebestuur, polder- en kerk besturen, de burgemeesters van zeven gemeenten, en het lid der Prov. Staten, de heer Hammacher; ook de predikant der Ned. Herv. Gemeente volgdedebaar. Van wege het gemeentebestuur werd een prachtige krans op het graf gelegd. De overledene was voor velen een stille weldoener. Zijn heengaan wordt ter plaatse algemeen betreurd, ook om dat hij een onpartijdig burgemeester was Een hevige brand, die Vrijdag uitbrak in een groot gebouw te Chicago, toebehoorende aan een vischhandel, heeft aan 15 menschen het leven ge kost tusschen de 30 en 40 personen werden gewond. In de onderste étage van het gebouw, dat uit tien verdie pingen bestond, werd de vischwinkel gehouden, en daar waren op het oogen- blik van den brand honderden klanten. Gelukkig was de brand uitgebroken op de derde verdieping zoodat zij die zich in de lagere étages bevonden, nog on gedeerd op straat konden komen. De genen die zich op de derde verdieping bevonden waren binnen enkele oogen- blikken ingesloten door de vlammen. Sommigen sprongen uit de ramen en vielen te pletter, anderen verbrandden. Onder de geredden zijn er eenige, die zoo ernstig gewond zijn, dat er vrees voor hun leven bestaat. Een ernstig spoonregongeluk. In het station te Mülheim a d Rijn stond Woensdagmiddag een trein met militaire verlofgangers, toen de luxe-express Hamburg—Genua door het halt-signaal reed en op de achterste wagens van den militairen trein botste. Het schijnt dat de machinist van den luxe trein schuld heeft aan de aanrijding, die zeer noodlottige gevolgen had. Vier wagens van den militairen trein werden vernield. Volgens de laatste berichten waren er 19 soldaten gedood en 39 zwaar gewond. Maar in den loop van den dag kwamen zich nog steeds nieuwe licht-gewonde soldaten aanmelden, die eerst gevlucht waren. Hun getal nadert de honderd. Na een bezoek aan een café ont stond Maandag te Cortgene, om een weinig beteekenende zaak. twist tus schen enkele personen. Een daarvan, de 17-jarige zoon van een weduwe, A. M. geheeten, uitte daarbij een scheldwoord, waarop de 23-jarige arbeider M. C. P. zijn mes trok en M. een steek in den buik gaf. De steek was zeer diep en een slag ader werd doorgesneden. De gestokene liep nog eenige passen door en zakte toen levenloos ineen. De dader werd onmiddellijk gearres teerd en naar het huis van bewaring Middelburg oy erge bracht. il, Ct. Burgemeester en Wethouders van de Gemeente AXEL, achten het noodzake lijk het volgend ter kennis te brengen van de ingezetenen Gelet op art. 5» van de woningwet, luidende „Het is verboden zonder schrif telijke vergunning van Burge- „meester en Wethouders een ge- „bouw op te richten of' geheel of „voor een gedeelte te vernieuwen". a. dat dus voor het oprichten van alle gebouwen, schuren of hokken vergunning noodig is van Burge meester en Wethouders; b. dat het behalve voor nieuwe ge bouwen, ook voor belangrijke ver timmeringen noodig is, eene teeke- ning overeenkomstig art. 67 der plaatselijke Bouwverordening in te dienen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort. Burgemeester en Wethouders voornoemd,, J. HUIZINGA. De Secretaris J. A. VAN VESSEM. Axel, 22 Maart 1910. predikbeurten te axel. Zondag 3 April 1910. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. am. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Dhr. M.' Romeijn Nam. 2 ure Dhr. M. Romeijn 'sAv. 51/„ ure Dhr. M. Romeijn (van Krabbendyke). Van 1631 Maart 1910. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Francois David Dieleman, 21 j., jm. en Pieternella de Feijter (van St. Jansteen), 20 j., jd. Geboorten. 19. Dingetje, d. van Daniël Dees en Adrian a Verpoorte. 20. Francois, z van Leendert de Kraker en Leentje Koster. 21 Maatje Elisabeth, d. van Karei de Koeijer en Elisabeth Hamelink. 22. Sara Anna, d. van Anthonie de Putter en Catharina Christina van Hermon. 25. Gabriëlla Johanna, d. van Hor.oré Dellaert en Emma Maria de Vrieze. 26. Geertruida, d. van Jacobus Marinus Oggel en Hilda Engelina Sijpkens. 30. Eliza Rozalia, d. van Petrus Gerardus Johannes Claessens en Maria Louisa Schelleman. Overlijden. 24. Suzanna Cornelia, 10 m. d. van Jacobus Hamelink en Debora de Visser. 26. Jacomina Polfliet, 78 j., wed. van Sibrand Comelis Sol. 28. Anna Jacoba, 6 m., d. van Daniël Comelis Woltert en Cornelia Bareman. 31. Johanna Pieternella de Kraker, 59 j., echtg. van Jacobus Verstraten. Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen ter kennis van belang hebbenden dat te beginnen op den II April 1910, vanwege de Gemeente eene zal worden gehouden van de Burgemeester en Hethouders van Axel, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. V Hedènavond werden wij verblijd door de voorspoedige geboorte onzer GEERTRUIDA. J. M. OGGEL. H. E. OGGEL—Sijpkens. Axel, 26 Maart 1910. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JACOMINA POLFLIET, Weduwe van S. C. Sol, in den ouderdom van 78 jaar en ruim 3 maanden. Uit aller naam, M. 'T GILDE en Vrouw. Axel, 26 Maart 1910. Ondergeteekende betuigt I w haren welgemeende» dank voor de blijken van belangstelling op 29 dezer ontvangen. Wed. M. VAN DIXHOORN— I Riemens. Axel, 31 Maart 1910. "üSSIBB"* Ondergeteekende verklaart zich bereid tot het opkoopen van gestorven Aanbevelend, Axel, Weststraat. C. WITTE. Ondergeteekende zal trachten, na mens den Ed.Achtb. Heer J. HUIZINGA,1 op WOENSDAG 13 APRIL a. s. des namiddags 7 ure aan te besteden in drie perceelen Het bouwen van een WOON HUIS, Ie perceel metsel- werk, 2e timmerwerk, 3e schilder- en glaswerk. Bestek en teekening liggen ter inzage van af Maandag a. s. in 't Wapen van Zeeland'' bij den heer P. Koole, alwaar ook de besteding zal plaats hebben. I De bouwkundige, C. VAN DEN BROEKE. flan het Bureau van dit blad belast men zjch voortdurend met het opzenden van advertentien in alle Dag- en Weekbladen, zonder verhooginj van pri'S" De HdministraHe.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 2