Aanbesteding. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. WERKM ANSBELANG. Het verbouwen van zijn stalling tot woning, ge legen in de Nieuwstraat. Toen het 13-jarig dochtertje van den heer Van Keulen te Rotterdam Zaterdagavond het plantsoen aan den Beemraadsingel bij de C. P. Tielestraat voorbijliep, ontmoette zij daar een reeds bejaarde man met grijzend, haar, zonder baard of knevel en een pet op. Die man gaf haar een stomp tegen de borst waardoor zij viel. Voelende dat zij bloedde, liep zij naar huis, waar dadelijk een geneesheer ter hulp werd geroepen en bleek dat zij ter hoogte van de hart streek een messteek had gekregen. De toestand van het meisje, dat thuis ver pleegd wordt, was van dien aard dat zij niet gehoord mocht worden aan levensgevaar wordt voorloopig niet gedacht. De onbekende dader is dadelijk na het toebrengen van den messteek ver dwenen. Onlangs bevatten de Indische bla den een bericht dat een ondercollecteur, die 10.000 overbracht naar 's lands kas te Djombang, onderweg door drie roovers was overvallen, verwond en beroofd. Thans meldt men dat de f 4000, die den ondercollecteur heetten te zijn ontroofd, teruggevonden werden op het inlandsch kerkhof. De dader, de zwager van den ondercollecteur, handelde met dezen in overleg. De ondercollecteur is eveneensgearresteerd. Er is weer een moord gepleegd te Scerkrade, even over de grenzen. De Grondwethet orgaan van den West hoek van N.-Br. is na het vernemen van den moord op nader onderzoek uitgegaan en kwam bij toeval in gesprek met 2 andere werklieden, j.l. Dinsdag uit Walsum, een plaatsje eveneens vlak bij Sterkrade gelegen, teruggekeerd. „Zij hadden van eên vriend die te Sterkrade werkt, even voor hun vertrek vernomen, dat de moord geschied is Zaterdagavond laat. Toen moet in een boschweg, vlak bij de keet, waar de heele groep werklieden sliep, een hevige ruzie ontstaan zijn tusschen een troepje Hollandsche, doch voornamelijk Roosen- daalsche arbeiders. Rockx, die zeer kalm van aard was, moet toen als scheidsrechter tusschen beiden hebben willen treden, waarbij hij van een der voorvechters 3 messteken ontving, één in den arm, één op den schouder en één in de zijde, welke laatste wonde doodelijk was. Van andere zijde werd ons echter verhaald, dat de ruzie niet buiten, maar in de keet zelf plaats haddat Rockx tusschen beiden wilde komen, maar in den kring der vechtenden onder den voet geraakte en aldaar, op den grond liggend, toen op verschillende plaatsen gestoken is. Hoe het ook 'zij, op treurige wijze is hier een braaf' en oppassend man om het leven gekomen. Van verschillende zijden hoorden wij Rockx prijzen als eên voorbeeldig werkman, die zeer zuinig en nooit dronken was, een kalme natuur en voorbeeldig huisvader. Jan Rockx woonde op de Bredasche baan te Roosendaal, was 42 jaar oud en laat een nog jonge weduwe achter met 9 kinderen, waarvan het jongste 6 maanden." Een vreemde logé. Toen Vrijdag- morgen een sergeant der infanterie te Naarden op een kamer in de kazerne kwam, zag hy onder een der kribben, naar hij meende, een hoop lompen liggen, en gelaste een man deze te verwijderen. Toen deze aan dit bevel voldeed, bleek die hoop lompen een ventje te zijn van circa 6 jaar, die onder de krib den nacht had doorgebracht. Den vo- rigen avond had men hem wel op de kamer gezien, waar hij om brood vroeg. De politie bracht hem naar zijn woning aan de Cereslaan te Bussem. Te Assendelft is de 17-jarige zoon van den landbouwer S. Duijn van den hooiberg gegleden en door het omval lende hooi bedolven. Toen hij vermist werd, vond men hem reeds dood. Een 21-jarige dekknecht op de sleepboot A'eida Johanna van Dordrecht, is Vrijdagmiddag te Deest overboord geslagen en verdronken. Te Steenbergen is een 6-jarjg kindje van den heer Van Loon in een pot met gesmolten vet gevallen. Het werd vooral aan de beentjes en het onderlijf ernstig verbrand. Een 8 jarig broertje had de tegenwoordigheid van geest den kleine er uit te halen en een emmer water over hem uit te storten. Te Bondy heeft zich een atschuwe lijk drama afgespeeld. Een weduwnaar, het hoofd van een gezin, waar voort durend twist en tweedracht heerschte, heeft Dinsdag, by een ellendige ruzie met zijn kinderen, zijn geweer afge schoten op zijn zoon van twintig jaar en op zijn dochter van zeventien. Hij heeft beiden levensgevaarlijk gewond. Zijn schoonzoon, die tusschenbeide wilde komen, kreeg een schot in den arm. De huisvader heeft zich toen in zijn kamertje opgesloten en zich daar op gehangen. Ook had hij zich nog een geweerschot onder een der ooren toe gebracht. Tijdens den laatsten storm heeft de Noordzee de Belgische duinen op onrustwekkende wijzeachteruitgespoeld, Te Knocke onder andere zijn de duinen op sommige plaatsen vyf meters ver schoven. Te Florencia is Vrijdag een regen van luchtsteenen waargenomen. Op het veld werd schade aangericht. De bevolking was zeer onder den indruk van het natuurverschijnsel. In het Turksche gewest Novibazar is een gruwelijke wreedheid bedreven. Een arbeider had zich in dronkenschap schuldig gemaakt aan godslastering. De Mohammedanen, die dit hoorden, besloten daarop den godslasteraar te dooden door hem gesmolten lood in den mond te gieten. Daar de man zijn lippen stijf gesloten hield, brak men zijn kaken met geweld van elkaar, waarop men het lood naar binnen wierp. Vervol gens verminkte men het lijk op allerlei manieren. Ooren, neus en handen wer den afgesneden. De daders zijn bekend, maar de politie schijnt weinig werk van de zaak te maken. Vrijdagnamiddag kwam in een kantoor te Brussel een fatsoenlijk ge kleed persoon terwijl de 23 jarige be diende alleen aanwezig was. Na eenige onbeduidende vragen te hebben gesteld, vroe'g hij het adresboek om den naam van een koopman te zoeken. Maar op het oogenblik dat de klerk hem het boek overhandigde, loste hij een revolverschot op den jongeling en deze werd in de borst getroffen. De klerk riep om hulp en een voorbijganger kwam met drie personln toegesneld. Zij vonden de deur open en den jongen klerk bewusteloos op den vloer. De bandiet was gevluchthij had zijn doel echter niet bereikt, want hy had niets kunnen stelen. De toestand van den klerk is zeer ernstig. Zoo luidde althans het eerste verhaal. Maar er zyn omstandigheden die de politie sterk doen twijfelen aan de juistheid. De daad zou gepleegd zijn te half twee en zij werd eerst te half vijf gewaarschuwd. Men vermoedt dat de dader een vrouw in mannekleeren is geweest, en geen persoon die diefstal wilde plegen. j., jm. en Leonie Maas, 24 J., jd. Joannes de Beijn, 41 j., weduwn. en Mathilde Berting, 35 j., jd. Geboorten. 28. Ludovicus Bernardus, z. van Jacobus Bernardus Steijaert en Sophia Maria Vereecken. 3U. Isedorus Cornelis, z. van Charles Ludovicus Magnus en Josephina Maria Verbruggen. Overlijden. 2. Angela Maria Johanna, 8 m., d. van Alphonsius Andries d'Haens en Scho- lastica Meerschaert. 3. Judocus Ivens, 72 j., echtg. van Prudentia de Bakker. 6. Anna Catharina Hoefeijzers, 79 j., echtg. van Petrus Ludovicus van Eerdenburgh. 23. Johannes Francies d'Hont, 82 j., weduwn. van Dorothea Crombeen. Hoek. Huwelijks-aangiften. 27. Jacobus Daniël Heinsdijk, 32 j.,jm. en Cornelia Leijntje Hamelink, 23 j., jd. Geboorten. 1. Elisabeth, d. van Pieter Mat- theus Jacobus de Blaeij en Anna Dobbelaar. 4. Adriana, d. van Pieter Pijpelink en Maria Zegers. 8. Pieter, z. van Jacobus Durink en Tanneke Donze. 18. Pieternella Maria, d. van Levinus Jacobus Klaassen en Janna Sara Deij. Levinus, z. van Cornelis van Tatenhove en Janna Catharina van Hermon. 28. Anna Adriana en Pieter Hendrik, d. en z. van Iman Pladdet en Maria van Wijck. Overlijden. 7. Pieter Pladdet, 6 m., z. van Jan en Adriana Willemina Pijpelink. 18. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Frederik de Bree en Adriana Pladdet. 20. Frederik de Jonge, 77 j., echtg. van Suzanna de Regt. 26. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Gilles Zegers en Elisabeth Meertens. 28. Jan Drabbe (overl. te Vlissingen), 22 j., z. van Gillis en Janna Meertens. 30. Pieter Hendrik en Anna Adriana Pladdet, beiden 2 d., z. en a. van Iman en Maria van Wijck. 31Adriaan Rinkhoud, 5 j., z. van Petrus en Aagje van Doeselaar. Hulst. Huw.-voltrekkingen. 19. Nicolaas Antonius Wennekers, 39 j., jm. en Rosalia Josephina de Wolf, 27 j., jd. Geboorten. 21. Agnes Maria, d. van Ca- millus Ferdinandus Buijsse en Frederica Vir- genie Francisca de Bruijn. Wilhelmus Jacobus, zvan Wouterus de Kort en Maria Anna van Kruijssen. 23. Martha Josephina, d. van Petrus de Potter en Elisabeth Verheijden. 27. Cordula Maria, d. van Ludovicus Cornelis Wilhelmus de Bruijn en Maria Francisca Strobbe. 29. Agnes Coleta, d. van Petrus Johannes Male- fason en Rosalia Apolonia de Potter. 31. Franciescus Alphonsus, z. van Joannes Con- stantinus Buijsse en Pharaïlda de Weirt. Overlijden. 23. Rosalia Magnus, 70 j., wed. uit het le huwelijk van Bonifacius Smet en uit het 2e van Petrus de Wilde. 28. Pieter de Bakker, 82 j., weduwn. van Cornelia de Bakker. 30. Dorothea Hoefeijzers, 83 j., wed. van Clement Kouwijzer en Gilles Franciscus Wullemsens. Koewacht. Huwelijks-voltrekkingen. 25. Binjamin Breepoel, 51 j., jm. en Hortense Duym, 44 j., wed. 26. Florimond Suy, 33 j., jm. en Maria Christina Ongenae, 31 j., jd. Geboorten. 23. Josephus Aloysius, z. van Charles L. van Gremberghe en Marcilla M. L. van de Bilt. 2 5. Bertha Maria, d. van Francois Cerpentier en Maria Ludovica Sturm. Alice Maria Philomena Ludovica, d. van Leo B. Fermont en Leonia M. van de Bilt. Overlijden. 15. Renilde Elodie Suy, 38 j., echtg. van Petrus Franciscus Gielleit. 26. Paulina Ketelars, 72 j., wed. van Anthonius Naessens. 27. Maria Coleta van Wallen, 81 HULST, 7 Febr. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f9,25, rogge f7,wintergerst f 8, zomergerst f7,50, haver f6,75, erwten f!6, witteboonen f 14,bruineboonen f 12,50, dui- venboonen til,paardenboonen f9,50, boek weit f0,lijnzaad f 0,koolzaad per 100 L. f0,aardappels f2.76. Boter per kilo f 1,40, eieren per 26 stuks f 0,95. Er waren ter veemarkt te lcoop gesteld 20 stuks rundvee, 28 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 7 stuks rundvee, 19 varkens en 0 paarden. GENT, 4 Febr. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld27 schapen, geiten, 198 kalveren, 279 vette varkens, loopers, 287 biggen, 14 melkkoeien, 6 groote ossen, 19 jonge ossen, 24 vaarzen, 71 vette koeien 28 stieren, 144 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen- en vaarzenvleesch fr. 1,40 a fr. 1,46 idem 2e qual. fr. 1,22 a fr. 1,25; koeienvleesch, fr. 1,38 a fr. 1,40idem 2e qual. fr. 1,20 a fr. 1,23 stierenvleesch fr. 1,18 a fr. 1,40; kalfsvleesch fr. 1,75 a fr. 2,25; schapenvleesch fr. 1,10 a fr. 1,30; lftmmeren vleesch fr. 1,85 a fr. 2,10 varkensvleesch fr. 1,20 a fr. 1,40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,34 fr. stieren fr. 1,25 a fr. kalveren fr. 2,25 a fr. Versch roet fr. 0,65 a tr. 0,80. ROTTERDAM, 7 Februari. Ter veemarkt waren aangevoerd 520 vette runderen, 180 vette kalveren, 244 schapen of lammeren en 736 varkens. Koeien en ossen 22 tot 36— c., stieren tot c., vette kalveren 40 tot 60— c., dito voor export tot - c., schapen 20— tot 25— c., fokschapen c., 1-jarige lammeren tot c., lammeren 28 tot 30 c., varkens 24— tot 26— ft c. per kilo. Vette runderen ruim aangevoerd, vooral ossen die voor Zwitserland nogal gezocht warenhandel redelijk. Aanvoer van vette kalveren tamelijk, ook beste behoorlijk ter markt en graag gekocht, omzet vlug. Varkens met grooten aanvoer. Handel zeer langzaam. In vele gevallen werd met verlies verkocht. Aardappelen. Brielsche kralen f3,25 ft f3,50, Geldersche blauwe f2,50 ft 2,70, Zeeuwsche blauwe f2,40 ft 2,60, dito bonte f2,40 ft 2,60, dito eigenheimers f2,10 ft f2,50 per heet. Met veel aanvoer en tamelijke vraag. Zeeuwsche eieren f5,30, ft f5.50. Over- maassche dito f5.60 ft f 6.80 de 100 stuks. Van 1631 Januari 1910. Graauw. Huwelijks-aangiften. 5. Jacobus van Kek, 26 j., jm. en Leonie Maas, 24 j., jd. 7. Joannes de Beijn, 41 j., weduwn. en Mat hilde Berting, 35 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Theophile van Riet, 33 j., weduwn. en Johanna Louisa van Heese, 36 j., jd. 21. Jacobus van Eek, 26 j., wed. van Josephus Fred. Stuer. 28. Hector Hipolytus Joannes de Guchtengire, 1 m., z. van Franciscus en Apolonia Piron. Overslag. Geboorten. 23. Gustave, z. van Leonie Marie Steijaert. Zaamslag. Huwelijks-voltrekkingen. Jan Geelhoedt, 19 j., jm. en Elizabeth den Beer, 19 j., jd. Geboorten. 16. Michiel, z. van Christiaan de Pooter en Pieternella Hofman. 17. Thona Pieternella, d. van Dingeman Georgius Koop man en Neeltje Catharina Bevelander. 20. Leendert Jan, z. van Jacobus Riemens van Laare en Pieternella Dees. 21. Jacobus, z, van Cornelis Dieleman en Pieternella de Putter. 22. Cornelis Gijsbrecht, z. van Pieter Wissel en Martha Geelhoedt. 24. Pieter, z. van Adri aan van Kerkvoort en Neeltje Faas. 30. Neeltje, d. van Jan Hamelink en Geertrui Hamelink. Overlijden. -4. Maria van Wijck, 79 j., wed. van Jacob Wilhelmus. 26. Cornelis Dieleman, 82 j., weduwn. van Janneke van Kerkvoort. Zuiddorpe. Huw.-aangiften. 21 Domini cus Franciscus Belaert, 22 j., jm. en Elisabeth Marie Lansen, 22 j., jd. Geboorten. 16. Juliënne Clementine Eulalie, d. van Josephus Dominicus Reijneboau en Elisa Clothilda Aerts. Overlijden. 28. Maurice Alphonse D'Hert, 1 m., z. van Emile Jos. en Melania Lammens. AXEL, 5 Febr. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe f7,75 ft f8,25; Rogge f6,75 ft f7,20; Wintergerst f6,50 ft f8,10; Zomergerst f6,75 ft f7, 0; Haver f5,— ft f7,- Erwten f12,— ft 116,Paardeboonen f9,— ft f9,50; Aard appels f0,— ft f 0k Woensdag 9 Februari a. s. hoopt onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder CORNELIA DEN DEURWAARDER, haar 60ste geboortedag te her denken. Dat zij nog lang moge gespaard blyven, is de wenscb van Hare KinderenBehuwd- Axel. en Kleinkinderen. Zy, die LID willen worden van bo vengenoemde vereeniging, (hel zooge naamde varkensfonds), kunnen daarvan vóór 25 Februari a. s. kennis geven aan een der BestuursledenC. P. MINJON, M. LOOF, F. DIELEMAN, A. VAN MEURS, P. KOOLE, F. G. VAN TATENHOVE en A. E. C. KRUYSSE. HET BESTUUR. Axel, Febr. 1910. Ondergeteekende is voornemens op Dinsdag 15 Februari des nam. ten 7 uur ten zijijen huize, in het café „s Lands Welvaren" aan te besteden: Plaatselijke aanwijs op Vrijdag 11 Februari des middags ten 1 ure. Bestek en teekening liggen ter inzage van af heden in voornoemd café. Inlichtingen verstrekt C. v. d. Broeke, bouwkundige te Axel. Axel. W. P. DIELEMAN Wz,

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3