Marktberichten.» Adverteiitiün. Zangschool. Mr. P. DIELEMM, (Toen de man thuis kwam en de vrouw J een beetje tot kalmte gebracht had, icbtervolgde hij de vertrokken per- j Lnen en wist hen te achterhalen. Beiden werden met politiehulp ingere- J tend. De J 12 was nog in hun bezit. tBiljet behelsde, dat de vrouw t vol- j gend jaar om dezen tijd nog j 12 moest j gevenj Een Duitscher maakte te Rotter- j dam kennis met een landgenoot, wien I hij vertelde, een brief van 100 mark j uit de „Heimat" wachtend te zijn. Den volgenden ochtend maakte hij zich een beetje ongerust dat deze hem aan het postkantoor misschien vóór zou kunnen zijn bij het in ontvangst nemen ran den brief, omdat hij een intro- ductiekaart van hem was machtig ge worden. Hij ging zoo spoedig mogelijk naar het postkantoor, nam den reeds aangekomen brief in ontvangst en even later kwam de nieuwe vriend met dat doel, die thans achter het net vischte, door twee rechercheurs, toe vallig in het postkantoor aanwezig, werd aangehouden en later over de grenzen gezet. In den laatsten tijd is het her haaldelijk voorgekomen, dat op het traject Zeddam—Terborg van de Gel- dersch—Westfaalsche stoomtram staven ijzer en blokken hout werden gelegd, om de tram te doen ontsporen, gelukkig steeds zonder resultaat. Eindelijk is het gelukt, den bedrijver dier euvel daden, den 16-jarigen B., te arresteeren I Te N ij kerk is Zaterdagavond een spoorwegbeambte bij het rangeeren met den trein in aanraking gekomen, waar van de dood het gevolg was. Een te Rotterdam overleden dame heeft aan de weesinrichting te Neerbosch f50.000 gelegateerd. Zaterdagavond kreeg de 43-jarige H. S. te Rotterdam in zijn woning twist met vrouw J. W. E., met wie hij in concubinaat leeft. Deze vrouw willende slaan, sloeg hij de brandende petroleum lamp om, die daardoor brak met het gevolg, dat de vrouw de brandende petroleum over haar lichaam kreeg. Met eenige brandwonden in den hals, aan den achterartn en in de zijde is zij naar het ziekenhuis gebracht. H. S. werd gearresteerd en naar het politie bureau in de Lange Torenstraat ge bracht. Te Katwijk aan de Maas is Vrijdag ochtend, onder een hevigen sneeuw storm, een boerenhofstede totaal afge brand. Veertien koeien en drie paarden lieten in de vlammen het leven. Ver zekering dekt de schade. Een gevolg van den stilstand van het metselbedrijf te Amsterdam is, dat nu weldra ook al de grondwerkers zonder werk zullen zijn. De grond- werkerspatroonsvereeniging heeft nl. besloten, te Amsterdam en omstreken voorloopig geen nieuw graaf- en hei werk te ondernemen alleen het thans onder handen zjjnde werk zal worden afgemaakt. De moord te Koekange. Klaas Bakker, verdacht in zake den moord in het Koekangerveld, is nu ook in vrijheid gesteld. Diefstal. Zondagavond tusschen 6 en 8 uur is er een brutale diefstal gepleegd in de woning van den heer B. Hello, te Dordrecht. Terwijl ge noemde heer met zijn vrouw ter kerk was, heeft een ongenood bezoeker zich blijkbaar met een valschen sleutel toegang verschaft tot zijn woning en uit een nachtkastje in de huiskamer den sleutel der brandkast genomen, deze geopend en zich den inhoud toe geëigend van een blikken trommel, bestaande in een waarde van ongeveer 17,000 aan effecten, benevens een aantal andere geldswaardige papieren. De ledige trommel werd in de kast 'achtergelaten. Voorts werd uit een kast in de voorkamer, waar de sleutel op zat, een bedrag van circa 60 aan zilvergeld, benevens eeq aantal gouden en zilveren sieraden meegenomen. Sporen vau braak zijn niet gevonden, zoodat de dief wel goed ter plaatse bekend moet zijn geweest» De ongehuwde vrouw A. M., te Winsum (Gron.), die veel misbruik van sterken drank maakte, is Zaterdag dood in hare woning gevonden. Vermoede lijk is -zij in den drank gestikt. Overstroomingen. De Seine blijft langzaam dalen en een geregelde, langzame daling blijft te voorzien. Een optimistische stem ming treedt van ofïicieele zijde dadelijk zoo sterk aan den dag, dat het departe ment van openbare werken een bericht bekend maakt, woordelijk zeggend, dat er minder dan ooit reden is zich onge rust te maken. In de buurt van het St. Lazare- station zijn nog veel straten afgezet, maar de 'prefect van politie verklaarde Zaterdagmiddag, dat de toestand uit een oogpunt van stevigheid van bodem en gebouwen minder onrustbarend is dan gevreesd werd. In de ondergeloopen wijken, vooral in de arme wijken, is de toestand niet temin nog hachelijk, al wordt er zoo wel volgens ambtelijke mededeelingen als volgens personen, geen gebrek ge leden men gaat voort er brood en vleesch en ook geld te verstrekken. Ook in de omstreken is volgens ambtelijke mededeeling in ruime mate alle steun verstrekt, die door de burge meesters gevraagd werd. De regeering doet weten dat de noodige hygiënische en ontsmettingsmaatregelen genomen zullen worden. De minister van financiën heeft mede Bdat er op de slachtoffers van den watersnood geen enkele belasting dwang uitgeoefend zal worden. Briand heeft maatregelen laten nemen, opdat meelhandelaars in verschillende streken van Frankrijk groote hoeveelheden meel naar Parijs zullen zenden ingeval er zich speculaties bij den verkoop van aardappelen voordoen. Briand zal vra gen de speculanten te vervolgen. Het departement van buitenlandsche zaken is geheel vrij van water. De wegen waar het water langs terugloopt vertoonen een treurigen aanblik het plaveisel is losgerukt en de omwoelde straten zijn bedekt met modder. De giften voor de slachtoffers stroomen toe. Het Parijsche perssyndicaat had Zaterdagochtend 1.410.000 francs ont vangen. Daaronder zijn nog niet begrepen verschillende giften uit het buitenland koning Eduard zond 1000 guineas, de koningin 1000 p. s., de prins van Wales 500 p.s., het lord mayors fonds steeg Zaterdag tot 4000 p. s. De Koning van Italië gaf 50.000 francs. De gemeente raad van Venetië zond 5000 francs, die van Turijn 10.000 francs, J. P. Morgan Cie gaf 100.000 francs, de Standard Oil Company 100.000 fr., enz. Hoewel in Parijs de ellende veel ge lenigd werd door verstrekking van kleeding en warm voedsel en daar ook het water dalend is, blijft de nood in andere deelen van Frankrijk nog steeds nijpeüd. of per kar, waarvan de paarden tot aan de borst door het water gaan. in het land tusschen Maas en Sambre blijft het water staan. Men vreest, dat de oogst er verloren zal zijn; deland- bouwers hopen, dat ze vau staatswege vergoeding zullen krijgen, want vele kleine boeren Zijn geruineerd. Uit Namen, waar het vorstige weer aanhoudt, wordt een kleine val van het Maaswater gemeld ook de zijri vieren stijgen niettoch vreest men voor verergering, daar er in de Bel gische en Fransche Ardennen zeer veel sneeuw valt. De Schelde dreigt in de streek rond Oudenaerde uit hare bedding te treden. De geweldige strooming levert gevaren op voor de scheepvaart. De velden van een groot aantal gemeenten staan onder. Verscheidene huizen zijn roofd van alle verkeer. Tengevolge van den zwaren regen en sneeuwval is de toestand in de om geving van Gent niet beter geworden. Rivieren en kanalen zijn zeer gezwollen^, de stroom gaat snel. Voor de stad Gent schijnt geen gevaar te bestaan, daar het kanaal Van Terneuzen veel water wegvoert, maar in de omgeving staan velden en wegen blank. De Leie stygt nog steeds en zet de langs haar oevers gelegen weiden onder. Van de Fransche grens tot Deynze staat alles blank. Bij vloed komen de velden bij Hamme onder en men vreest dat te Stekene de graanoogst dezen zomer geheel zal mislukken. Te Wielsteke zijn een groot aantal vlasbrakerijen overstroomd. De schade is groot. Uit Namen wordt val van het Maas water gemeld. Lesse en Sambre vallen eveneens. Ook in Brugge en omstreken heeft men nog veel last van het water. De bemanning van het stoomschip Pundo, Woensdag te Londen aangeko men, heeft het voorrecht gehad, zich in portwijn te baden. In de Golf van Biscaye barstten in een geweldigen storm, door het slingeren van het schip, vele groote vaten portwijn, en het kostbare vocht overstroomde de ruimte tusschendeks, zoodat de bemanning er tot de knieën door waadde. Wegens I het heftige rollen van het schip, of om een andere reden, raakten de mannen telkens van de been en gingen dan kopje onder in het vurige nat. Wat er ten slotte met den wijn is geschied of zal geschieden meldt de historie niet, In een eethuis te Bochum heeft een 35 jarig mijnwerker op afschuwe lijke wijze een eind aan zijn leven ge maakt. Hij stak een dynamietpatroon in den mond en liet die ontploffen. Het hoofd werd hem van den romp gerukt en de muren werden met bloed bespat. A. A. M. v. W., landbouwer te Westdorpe, P, y. d. C., fabrieksknecht te Selzaete, W. F. S., aannemer te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. P. G., stoker te Philippine, F. M. L., werkster te Westdorpe, J. S., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertrediug, ieder tot boete van fl, sub». 1 dag hecht. J. H., grondwerker te Hoek. F. L., arbeider te Westdorpe,, M. O., arbeider te Axel, ter zake als voren, ieder tot boete van f '2, subs. 2 dagen hecht., H. d. K., leurder te Hoek, ter zake als voren, tot boete van f3, subs, 2 dagen hecht., J. F. P., gep. O.-I. M. te Hontenisse, ter zake van openbare dronkenschap. Ontslagen van rechtsvervolging: L. D., landbouwersknecht te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht. Hervatting bevolen in de zaak van P. E. T., koehouder te Philippine. AXEL, 29 Jan. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 7,50 a f8,50; Rogge Tb,'75 k f7,20 5 Wintel-gerst f 7,— a f8,25 Zomergerst f7,"{- k f7,2 Haver f5,— k f 7,— Erwten f 10,— a 116,50 Paardetihonen f9,— f9550 Aard- fO kJO,—I Ook in België klaagt men nog steen en been, en niet ten onrechte. De dooi en de sneeüw- en regenbuien die de laatste dagen weer in een deel van het land gevallen zijn, hebben de overstroomingen verergerd, in de om streken van Charleroi vooral, waar de toestand treurig isvele wijken der stad staan onder. Gisteren begon de Sambre iets te vallen, maar te Solre, Lobbes en Landelies staat alles nog blank. Op den weg naar Bergen staat 70 a 80 c.M. water. De bewoners der streek, die naar de bovenverdieping hunner woningen gevlucht waren, ont vangen hun levensmiddelen per roeiboot Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 27 Januari 1910. Veroordeeld zijn A. H., koopman te Clingy, J. D., koopman te Ter Neuzen, A. v. D., voer man te Axel, ter zak,e van op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan, zonder de noodige voorzorgmaatregelen, ieder tot boete van f2, subsidiair 2 dagen hecht. F. C., bakkersknecht te Axel, ter zake van het wateren buiten de urinoirs, tot boete van f3, subs. "2 dagen hecht., J. v. Sbroodbakker te' Hoek, ter zake van als hoofd van een bakkerij, handelen in strijd met de Hinderwet, tot boete van f3", subs. 14 dagen hecht. A. v. C., beroepsjager te Axel, ter zake van Jachtwetovertreding, tot boete van f20, subs. 4 dagen hecht., J. d. V., arbeider te Axel, ter zake van de geboorte van een kind niet op tijd aangeven, tot boete van f3, subs. 2 dagen hechtenis. F. v. C. en J. P. v. H., landbouwers te Axel, ter zake van het bejagen van eens anders grond, zonder vergunning, ieder tot boete van f 10, subs. 3 dagen hecht, voor ieder. H. v. d. V., scheepstimmerman te Philippine, ter zake van Jachtwetovertreding tot 2 boeten elk van f5, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van geweer, patronen en huls. I. v. H., A. G., arbeiders, F. V. en P. B., landbouwersknechts te Axel, W. B., landbou wersknecht te Zaamslag, ter zake van over treding van het Reglement van Politie voor Polders in Zeeland, ieder tot boete van f3, subs. 1 dag hecht, voor elke. boete. HULST, 91 Jan. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f8,50 rogge f7,25, wintergerst f8,25, zomergerst f7,75, haver f6,75, erwten f16, witteboonen f 13,50, bruineboönen f 12,50, dui- venboonen 111,25, paardenboonen f9,50, boek weit f0,lijnzaad fO,—koolzaad per 100L. fO,—aardappels f2.75. 1 Boter per kilo f 1,40, eieren per 26 stuks f 0,95. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 15 stuks rundvee, 21 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 6 stuks rundvee, 18 varkens en 0 paarden. GENT, 28 Jan. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld: 41 schapen, geiten, 180 kalveren, 269 vette varkens. loopers, 205 biggen, 12 melkkoeien, 3 groote ossen, 37 jonge ossen, 40 vaarzen, 65 vette koeien 26 stieren, 110 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen- en vaarzen vleesch fr. 1,40 a fr. 1,46idem 2e qual. fr. 1,2-2 a fr. 1,25; koeien vleesch fr. 1,38 a fr 1,41; idem 2e qual. fr. 1,20 a fr. 1,23; stierenvleesch fr. 1,18 a fr. 1,38; kalfsvleesch fr. 1,7 a fr. 2,25schapenvleesch fr. 1,10 a fr. 1,30; lammerenvleesch fr. 1,8a a fr. 2,051 varkensvleesch fr. 1,20 a fr. 1,40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,30 a fr. stieren fr. 1,20 a fr. kalveren fr. 2,20 a fr. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,80. ROTTERDAM, 31 Januari. Ter veemarkt waren aangevoerd 323 vette runderen, 179 vette kalveren, 288 schapen of lammeren, en 689 varkens. Koeien en ossep 28 tot 371 f, c., stieren tot c., vette kalveren 45 tot 57'/a c., dito voor export tot - c-, schapen 16— tot 23— c., fokschapen c., 1-jarige lammeren tot c., lammeren 18 tot 27 c., varkens 25— tot 26Vs. a c. per "Mo. Aanvoer van vette koeien en ossen ruim. Voor alles was veel kooplust. Vette kalveren tamelijk ruipi ter markt, doch eerste qualiteit ;ering. Er was veel handel in alles, doch in Je beste soorten bijzonder veel. De kalveren blijven duur. Wolvee weinig aangevoerd. Varkens tamelijk flink aangevoerd. Er was aanvankelijk zeer wéinig handel. Later ging het beter, zelfs vlottend, met oploopende markt. Aardappelen. Brielsche kralen f 3,25 k f 3,50, 'Geldersche blauwe f "2,50 k 2,70, Zeeuwsehe blauwe f2,40 k 2,60, dito bonte f2,40 k 2,60, dito eigenheimers f2,10 f2,30 per heet. Met weinig aanvoer en weinig vraag. Zeeuwsehe eieren f5,30, a f5.50. Over- maassche dito f5.60 k f 5.80 de 100 stuks. KINDEREN, die wenschen deel te nemen aan den op te richten Zang cursus, worden verzocht zioh a. s. Zaterdag 5 Februari te vervoegen in de 0. L. School. Kinderen van 8 tot en met 11 jaar om 1 uur. Kinderen van 12 tot en met 15 jaar om 5 uur. Minzaam aanbevelend C. W. B0UWMANS, Muziekonderwijzer, Axel. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre- I ken bij L'Ecluse—Mahu. <9

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3