Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Bekendmaking. VERGADERING _J wijl er slechts twaalf vacatures waren. Den heer Kniphorst was als chef leer- ling-electricien-monteur opgedragen het werk van de aspiranten te beoordeelen. Hij ontving een brief, waarin hem, in dien zeker daarin genoemd examinan dus zou slagen, 100 werd aangeboden. Van dit schrijven werd aangifte gedaan bij de politie. De zaak kwam niet in behandeling en werd wegens het niet verschijnen van den len getuige uitge steld tot 14 Februari a.s. Hoe gevaarlijk het soms is lucifers los in den zak van zijn broek te dragen, ondervond dezer dagen iemand te Am sterdam die, terwijl hij bezig was met biljarten, bemerkte dat hij in brand stond door wrijving waren de lucifers aan 't branden geraakt. Zijn kleeren kregen aanmerkelijke brandschade en ook hij zelf liep, zij het lichte, licha melijke kwetsuren op. Het bijtijds. Te Zuid-Barge (Dr.) was de vrouw van A. F. Fransen even uit het huis gegaan. Van die gelegen heid maakte een landlooper gebruik om door de openstaande deur naar binnen te gaan en geld uit het kabinet te stelen. Gelukkig kwam de vrouw nog juist bijtijds terug en werd de in dringer genoodzaakt zijn reeds ver kregen buit achter te laten. Tegen de stroopers. Evenals te Zeist, zal de heer Van Marwijk Kooij ook te Barneveld een zestig voet hoogen toren doen bouwen, om bij nacht te onderzoeken of er stroopers in het jachtveld met den lichtbak bezig zijn, Dergelijke torens bestaan reeds jaren in de duinen onder Santpoort, Bloemen daal en Zandvoort. Het zwakke geslacht. Een schoen maker te Haarlem verzochteenjuffrouw die hij op de Raaks tegenkwam, om betaling van geleverd werk. De juf frouw antwoordde, dat zij het geld reeds aan een zijner huisgenooten had afgedragen. Toen de schoenmaker be weerde dat dit onwaar was, ontstak de juffrouw zóó in woede, dat zij hem bij de keel greep en tegen den grond slingerde, waardoor de schoenmaker een bloedende wond aan het hoofd bekwam. Met de verzekering, dat hij het geval bij de politie zou aangeven, verwijderd de man zich, een en ander natuur lijk onder grooten toeloop van nieuws gierigen. Oplichters. Te Tilburg kwam Donderdagmiddag in den winkel van den goudsmid P. v. E. een net geklee heer, „jonkheer", zooals hij voorgaf, die zeide verloofd te zijn met een dochter van een bekend fabrikant, en die nu eenige gouden ringen op zicht I meekreeg, waaruit dan keuze zou ge daan worden. Toen de bezoeker den winkel verlaten had, kreeg de winkelier toch argwaan en waarschuwde de politie. Deze wist den kooplustige spoedig op te sporen en hem te doen aanhouden als verdacht van oplichting. Het bleek te zijn zekere F. J. C., uit Amsterdam Een familie in de Cronjéstraat te Schoten zou haar nieuwen commensaal ontvangen, een net Amsterdamsch jon mensch, reiziger in een tot dusver on bekende branche. In den morgen kwam hij, had een heel mooi praatje, zoodat hij spoedig het vertrouwen won, zoo zelfs dat hij des middags met zijn a. verzorgers reeds bij een kennis visites maakte. Ook bij de gastvrouw gastheer maakte bij een goeden indruk Na afloop der visite ging men hu waarts en gaf hij te kennen dat hij zijn patroon, die te Groningen woonde. even zijn nieuw adres moest telegra- pheeren. Inplaats van dit te doen ging hij langs een omweg naar het adr waar zooeven de visite was afgelegd. Tijdens het gesprek aldaar, had hij ge merkt dat de heer des huizes aldaar des middags afwezig zou zijn en nu kwam hij voor zijn nieuwe huisgenooten even een horloge leenen want alle uurwerken stonden stil. Zonder eenige aarzeling gaf de gastvrouw een horloge mee, maar jongmensch en horloge moeten nog terugkomen. Legaten. Te Almelo ontving het ziekenhuis een legaat van f5000, het eeshuis der Ned. Herv. gemeente een van f3750. Mevrouw de wed. Hirschman te Gorinchem heeft het volgende gelega teerd aan de „Loge" te Gorinchem f 2000, aan de „Sophiastichting" in Den Haag f2000, aan Roomsch-Katholieke armen te Gorinchem f 300, aan de Israël, armen te Gorinchem f500, aan het Hèrv. Diaconiehuis f300. - Te Laren (Gooiland) is in de villa van den heer Kr., in de Naarderstraat, een hevige gasontploffing ontstaan, toen genoemde heer met licht in den kelder kwam, waar de benzine-gasinstallatie geplaatst is. Hij kreeg brandwonden aan het hoofd; aan ruiten en inboedel werd heel wat schade toegebracht. Bij een winkelier in de Lijnmarkt te Utrecht zijn een aantal gouden ringen gestolen, voor honderden guldens, blijk baar door een paar ongunstige uitziende individuen, die eerst eens een kijkje waren komen nemen, quasi om wat té koopen. Wij lezen in het Hbld: Een onzer berichtgevers meldt eu op onze informatiën aan het departement van marine bleek het bericht juist dat zich aan boord van de Holland in Indië gevallen van cholera hebben voorgedaan. Twee mannen van het stokerspersoneel zijn aan cholera over leden. De familie werd door het de partement kennis van het overlijden gegeven ln verband met dit bericht wordt thans officieel het volgende gemeld Twee stokers van Hr. Ms Holland zijn aan cholera overleden. Het laatste geval deed zich 9 Januari voor. De gevallen zijn naar alle waarschijnlijk heid aan den wal opgedaan. Er bestaat geen aanleiding tot ongerustheid. Een zeug van den landbouwer M, te Boertage (Gr.) heeft niet minder dan een-en dertig biggen geworpen. -- Gisterenmiddag is de sneltrein uit Utrecht, bij aankomst aan het station Amsterdam W.P. te 12 uur 44, aldaar, tegen het stootjuk gereden met het gevolg, dat drie der reizigers door den forschen stoot aan hoofd en beenen ver wondingen bekwamen en in het zieken huis voorloopig heelkundig moesten worden behandeld. Een van de drie moest daar voorloopig blijven. Een drietal rijtuigen waren zoodanig be schadigd, dat zij uit 'den trein moesten worden gezet. Het stootjuk was ver brijzeld en het trottoir buiten het station een heel eind opgeschoven. Gisteren is A. v. d. B., werkzaam aan een ijzergieterij te Breda, terwijl hij een in gang zijnde machine wilde smeren, door een riem gegrepen en met verbrijzeld been opgenomen. Een paar minuten daarna overleed hij. De ongelukkige was gehuwd en vader van 7 jeugdige kinderen. Te Eessen, bij Dixmude (W. Vlaan deren), verraste Donderdagnamiddag een jachtwachter en zijn twee zonen op ronde zijnde, twee wildstroopers. Vandervenne en Noel. De eerste werd aangehouden, maar Noel, slaande met zijn geweer, kreeg zijn gezel vrij. Er ontstond een verschrikkelijk ge vecht tusschen de vijf mannen, en toen Vandervenne ook met zijn geweer sloeg ging daarbij het schot af. De jacht wachter kreeg de volle lading in de borst en was terstond dood. Noel gevlucht. Uit Duitschland wordt alweer een opzien wekkende zelfmoord van een scholier gemeld, nu van een 18-jarig leerling van de technische school te krijgen voor een kunstreis naar Italië had hij een kwart lot van de Pruisische staatsloterij genomen, en toen hij niets trok, heeft hij zich vergiftigd. Zijn lot had hij gefotografeerd en daarover ge schilderd de woorden „Liever dood dan arm." Hij leeft nog, maar zijn toestand is hopeloos. De Noordoostelijke staalgietery te Middlesbrough heeft wegens gebrek aan steenkolen een gevolg van de sta king aan de kolenmijnen in Durham Northumberland met haar ruim Balkenende. 7. Jacob Jan, z. van 2000 arbeiders, met werken moeten op- I Jacobus van Drongelen en Catharina houden. Meer andere fabrieken aan 1 de Bokx. de Tees, met name die van ijzeren platen, kunnen daar in de buurt niet werken. Aan het Handelsblad van Ant werpen werd, dd. 14, uit Brussel ge schreven Morgen, te 11 uur voormiddag, zegt AXEL 15 Jan. Ter graanmarkt van heden de Chronique, aal in de Banque d. n,*t Bruxelles een eerste verdeeling plaats I wintergerft f6,50 f8,- Zomergerst f7, hebben van de nagelaten fondsen van I k f7, 0-, Haver f5,— k f7,—Erwten f 12, koning Leopold II, tusschen zijne a il7,-Paardeboonen f9,- a f9,50; Aard wettige erfgenamen 18 millioen zullen I aPPels f0 a f0' verdeeld worden. HULST, 17 Jan. Ter graanmarkt van heden Over drie dagen was de overeenkomst Van 1—15 Jan. 1910. Axel. Huwelijks-aangiften. 5. Jan Dieleman, 22 j., jm. en Catlina van Dixhoorn, 17 j., jd. Geboorten. 2. Suzanna, d. van Pieter de Bruijne en Suzanna de Regt. 5. Janneke, d. van Frans van Langevelde en Sara Koster. 6. Johajjpa, d. van Ferdinandus van Tatenhove en Johanna Overlijden. 7. Hypolitus Dominicus l'Ecluse, 461 j., echtg. van Johanna Catharina Mahu. volledig tusschen de advocaten der prinsessen en de schuldeischers van prinses Louise. De algeheelheid der schulden van deze laatste bedroeg 3 millioen, waar van U/2 millioen erkende en IV, mil lioen betwiste schulden, doch tusschen de door de prinses erkende schulden komt eene rekening van 500.000 frcs voor van een Weenschen advokaat voor gegeven en nog te geven raad zomergerst f7,75, haver f6,75, erwten f 16,25, witteboonen f 14,bruineboonen f13,dui- venboonen 111,60, paardenboonen f0,boek weit f 0,lijnzaad fO,—koolzaad per 100L. f0,aardappels f2.75. Boter per kilo f 1,30, eieren per 26 stuks f 1,05. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 23 stuks rundvee, 17 varkens en 0 paarden, waarvan verkocht 9 stuks rundvee, 11 varkens en 0 paarden. GENT, 14 Jan. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld45 schapen, geiten, 155 kalveren, 294 vette varkens, welke rekening door hare verdedigers I io loopers, 365biggen, 12 melkkoeien, llgroote I nnnnn O Inrt/wv-naoon Óf, ira O won Rfi raffp VflAiAn werd betwist. De Banque de Bruxelles stemde er n toe, onmiddellijk, voor de verwezen lijking der fondsen, een voorschot van 5 millioen te doen aan de prinses, 3 millioen zouden op de bank blij ven, tot uitbetaling der schuldeischers en 2 millioen zouden morgen gegeven wor den aan de prinses, die zonder mid delen is. Mr. Sam Wiener, senateur van Brussel, anvocaat van prins Philip van Koburg, ossen, 26 jonge ossen, 25 vaarzen, 86 vette koeien 19 stieren, 41 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen- en vaarzenvleesch fr. 1,42 a fr. 1,48 idem 2e qual. fr. 1,22 a fr. 1,26; koeienvleesch fr. 1,42 a fr. 1,45; idem 2e qual. fr. 1,20 a fr. 1,24; stierenvleesch fr. 1,20 a fr. 1,46kalfsvleesch fr. 1,75 a fr. 2,30; schapenvleesch fr. 1,10 a fr. 1,30; lammerenvleesch fr. 1,85 a fr. 2,05; varkensvleesch fr. 1,16 a fr. 1,40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,30 a fr. stieren fr. 1,20 a fr. kalveren fr. 2,20 a fr. Versch roet fr. 0,60 a fr. 0,80. ROTTERDAM, 17 Januari. Ter veemarkt '11' 4? I 1 I It V 1 1 Iblllyili'l, 1 I O tvuun.1 1 X OA r i.v.nimiv» heeft nu op deze 2 millioen fr. beslag I wareu aangevoerd 415 vette runderen, 208 gelegd, onder voorgeven dat de prins, I vette kalveren, 891 schapen of lammeren, bij de scheiding van prinses Louise, I en 958 varkens. Tb Uorlron vnn 9 I Aanvoer van vette runderen zeer ruim, ha,re schulden tot een be g I daardoor over het algemeen langzamen handel, millioen fr. heeft betaald. I Alleen de besten gingen tot behoorlijken prijs Bijgevolg zijn prinses Louise en hare I vlug van de hand. Vette kalveren veel te omgeving weer zonder middelen van I ruim aangevoerd voor de bestaande behoefte, bestaan. Men weet nu dat de prinses, I Alleen beste Soed gewild en duur be- om naar Brussel te komen, eene som moest leenen, voor dewelke zij een wissel van 20.000 fr. moest teekenen. Vrijdag lag een groot deel van de Vereenigde Staten weer onder sneeuw. Van Yellowstone Park tot Boston, van de Canadeesche grens tot de Mississippi en Arkansas lag ze hoog. Veertien uren aaneen had het te New York al gesneeuwd, toen dit bericht werd afgezonden. De heer Dubois, papierhandelaar in de faubourg St. Honoré te Parijs, no. 254, was dezer dagen bezig pa pieren te ordenen, wat men niets bij zonders zal vinden voor iemand, die in papier handelt. Maar onder die papieren trof hy er wel zeerver rassende aanbrieven, heel intieme brieven, door een jongen huisknecht, die bij prinses Poniatofska, Avenue Hoche, no. 6, in dienst was, aan zijn, des papierhandelaars, vrouw geschre ven. Waarop de echtgenoot, zonder de verklaringen zijner ontrouwe gade at te wachten, zijn hoed opzette, een revolver greep, en zonder een minuut te verliezen naar het huis van prinses Poniatofska stapte. Waar hij aanschelde. Maar niet aan de voordeur schelde de papierhandelaar aan aan de z.g. dienst deur, de deur voor het dienstpersoneel der prinses. Open deedde schul dige huisknecht. Pief, paf knalde de papierhandelaar. En werd in hechteuis genomen. De minzieke briefschrijver Pankow bij Berlyn. Ten einde geld te was aan den hals getroffen taald. Varkens met zeer grooten aanvoer, handel zeer langzaam, weinig loonond, zelfs in vele gevallen met verlies, prijzen terug loopend. In enkele gevallen is voor zeer puike qual. 26 c. per pond besteed. Aardappelen. Brielsche kralen f 3,25 A f3,50, Geldersche blauwe f 2,50 k 2,70, Zeeuwsche blauwe f2,40 k 2,60, dito bonte f2,40 k 2,60, dito eigenheimers f2,10 k f2,30 per heet. Met veel aanvoer en weinig vraag. Eigenheimers 10 cent lager. Zeeuwsche eieren f5,30, A f5.50. Over- maassche dito f 5.60 k f .80 de 100 stuk3. Het BESTUUR van den „NOORD POLDER" maakt bekend, dat op Dins dag 25 Januari a. s. des nam. 2 ure in het hotel het Gulden Vlies te Axel eene buitengewone ver gadering van Stembevoegde Inge landen zal gehouden worden. Het Bestuur voornoemd, M. WOLFERT, Dijkqraaj. J. A. DREGMANS, Ontv.-Grijffier. van LEDEN van den Suikerbeetenbond AXEL-SASSING", op Vrijdag 28 Januari I3IO, bij de Wed. J. F. Schelleman te Axel-Sassing, des avonds om 5 ure. Z ij, die wenschen LID te worden, kunnen die vergadering bijwonen. Namens de Commissie.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3