KINDERSTOELEN Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën! AXEL. B. H. POT. Mahonie en Geschilderde AXEL. B. H. POT. De politie die direct gewaarschuwd* werd, begaf zich naar den patroon van den bakkersknecht. Deze laatste, die aan zijn werk was, werd gearresteerd. Omtrent dezen moord meldt de L. t. o. m., dat de misdadiger volgens geloof waardige getuigen hoogst onverschillig moet zijn. Bij confrontatie, zoowel al- bij zijn verhoor moet hij daarvan on dubbelzinnige bewijzen hebben geleverd en toen hij in het rijtuig stapte, dat hem naar Leeuwarden zou vervoeren lachte hij. Algemeen is men in het dorp van gevoelen, dat hij het vermoorde meisje oneerbare voorstellen heeft gedaan, dat deze met beslistheid werden afgewezen en dat toen door hem het gruwelijke feit werd gepleegd. De bevolking was zeer onder den indruk van de afschuwelijke misdaad en met moeite werd de moordenaar door de politie beschermd. Hij had 'tmet de vermoorde altijd heel goed kunnen vinden en het slachtoffer stond als een fatsoenlijk meisje bekend. De moordenaar heeft zooals men weet bekend. Men vond zijn bebloed zakmes tusschen zijn kleeren en hoewel hij eerst verklaarde een rat te hebben gedood legde hij al spoedig bij con frontatie met het lijk eene volledige bekentenis af. Tengevolge van het afschaffen der kermis hadden te Bergambacht relletjes plaats. Ook brandde door onbekende oorzaak een boerderij af, waarvan de bewoner een tegenstander van de kermis is. Thans is iemand gearresteerd, ver dacht dien brand gesticht te hebben. De man is onder politiegeleide naar Rotterdam overgebracht. Te 's-Gravenhage is naar het huis van bewaring overgebracht een persoon, die zich in den laatsten tijd herhaalde lijk aan verduistering heeft schuldig gemaakt. Door jongens, die hij op straat aansprak, liet hij bij verschillende rijwielhandelaren fietsen huren, welke fietsen daarna door hem werden te gelde gemaakt. Niet minder dan 9 rijwielen welke op deze wijze door hem waren verduisterd, zijn reeds door de politie opgespoord. De aangehoudene heeft bekend. Zondagavond liep de 79-jarige K. van der W., verpleegde uit het arm huis in de Boompjes te Rotterdam. Hij geleidde de gebroeders van Z., even eens verpleegden en beiden blind. De 79-jarige kwam te kort bij den water kant en viel in de Maas. De blinden. I die hun geleider misten en een plons gehoord hadden, riepen om hulp, waar na de oude man levenloos uit het water wetd gehaald. Zaterdagmorgen is een werkmaus tram van Zandvliet naar Antwerpen I (lijn Bergen op Zoom—Antwerpen) bij het station Eekeren (op Belgisch gebied) ontspoord. Zeven werklieden werden gekwetst, van wie twee ernstig. De gemeente Bunschoten heeft van het Rijk J 30,500 voorschot ont vangen voor aankoop van grond en het bouwen daarop van 20 arbeiderswo ningen te Spakenburg. Liefhebbers genoeg. Voor de betrek king van burgemeester van Aalten heb ben zich niet minder dan 95 sollicitan ten aangemeld. Misbruik ongevallenwet. Voor de 6e Kamer te Rotterdam stond een cou peur terecht. Op 8 Oct. jl. had hij een zijner vingers verwond aan een elec- trische snijmachine. Wel werd hij hier door verhinderd de stoffen te snijden maar hij bleef, wat eveneens in de eerste piaats zijn werk was, teekenen en vouwen, iets wat wel niet het werk van een eerste klas coupeur was, maar waardoor hij toch in de zaak werkzaam bleet, zij het dan wat de getuigen noem den „met halve kracht Dat ging zoo door tot den 14e, toen de man naar den dokter ging en zich aanmeldde voor uitkeering door de Rijks-verz.bank. Aan den agent ver telde hij niet, dat hij in de zaak was werkzaam gebleven en hem zijn volle loon was uitbetaald, maar liet zich wel f6,39 uitkeeren. De subst. officier requireerde 3 weken gevangenisstraf. Men schrijft uit Barneveld aan j het Hbld.j Als een bewijs van hoeveel beteeke- nis onze eiermarkt is, kan dienen dat in het atgeloopen jaar 8,250,000 eieren ter markt aangevoerd zijn, zoodat die markt thans als de grootste eiermarkt van ons land beschouwd mag worden. De laagste gemiddelde prijs per maand werd besteed in Mei, namelijk f 4 per 100 stuks en de hoogste gemid delde prijs in November en wel 9 per 100 stuks. Dat is dus, gemiddeld berekend, een opbrengst van een half millioen. In de zaak der gearresteerde die venbende onder de bewoners der woon wagens valt nog het volgende te ver melden De bende -bestaat uit drie mannen, waaronder vermoedelijk Bel gische deserteurs en drie vrouwen. Zij roofden wat zij konden in de plaatsen waar zij doortrokken. Twee der vrouwen hebben nog een gevangenisstraf van elk vijf maanden tegoed. In de wagens werd gevonden ongeveer f1000 aan Fransch, Duitsch en Hollandsch geld, gouden ringen met en zonder steenen, broches, armbanden, revolvers, een geweer en ammunitie. Gebleken is, dat een gedeelte der gouden sieraden gestolen is bij de juweliersfirma Manikus te Arnhem. Het onderzoek in Rotter dam, Breda, Gorkura en Den Haag heeft aangetoond, dat niets van dief stallen daar ter plaatse afkomstig was. De foto's der aangehoudenen zijn in verband met het onderzeek naar Brussel gezonden. Een veelbelovende knaap. Te Scher penisse is een 14-jarige jongen er van door gegaan met J 900, die hij had ont vreemd uit een bureau van een familie lid. Des nachts werd hij door de po litie opgespoord in het naburige btave nisse, nog in het bezit van bijna de geheele som. V olksweerbaarlieid. Op 13 Januari a. s. zal de Vereeni- ging' Volksweerbaarheid tien jaar bestaan hebben. rT Op dien datum had in 1900 te Utrecht de oprichtersvergadering plaats, waarbij een groot aantal vertegenwoordigers van alle partijen en richtingen aan wezig was. Hoewel het aantal atdeelingen der verëeniging, over het geheele land ver spreid, aan allerlei verwisselingen, soms aan geheelen ondergang heett blootgestaan, thans is na die schomme lingen, de balans blijven staan op een getal van pl.m. 13,000 leden. De herdenking van het 10-jarig be staan zal door de vereeniging Volks weerbaarheid in het voorjaar plaats vinden. Woensdag heeft men in de rue de Liége te Luik, een lijk in een koffer gevonden. Eenige maanden geleden had een jongeling, bewerend van Antwerpen te komen, verscheidene koffers op de zolderkamer gezet, ver klarend dat hij daar binnenkort zijn meubelen zou plaatsen en er komen wonen. Sinds dien ontving men regelmatig de huur der zolderkamer, maar de zon derlinge huurder bleet afwezig. Een ander huurder van het huis had vastgesteld dat een vreeselijke stank uit een der koffers opsteeg. Deze werd opengebroken, en men trof er het lijk in aan eener jonge vrouw. De jonge man, die daar de koffers had gebracht, had als naam opgegeven Louis Rothenburger, en door verschil lende aanwijzingen kwam de politie tot het besluit dat hij te Bergen moest wonen. Daar werd hij ook gevonden, wonende met zijn dochtertje van 6 jaar in een herberg. Hij werd gear resteerd en bekende weldra. Hij was steendrukker te Antwerpen en verdiende 5 francs per dag waar van bij met vrouw en kind leefde. Zijn vrouw vond dit loon te. laag waar door vaak oneenigheid ontstond en in October waren bij een van die twisten 1 slagen gevolgd, en had hij haar bij de keel gepakt. Toen hij plotseling ver moedde, dat ze gestikt w s, had hl) tevergeefs geprobeerd haar weer tot het leven te brengen. Om de misdaad te verbergeu had hij het lijk in een koffer gepakt en mee naar Luik geno men, waarna hij een nieuwen dienst koos. Hij was blij gearresteerd te zijn en door 'de bekentenis zijn gemoed te hebben verlicht. Te Parijs wilden twee agenten een jongen van 20 jaar aanhouden. Op het oogenblik, dat ze hem elk aan een arm aanpakten, stieten de agenten kre ten van pijn uit: het individu had zijn armen heelemaal met riemen omwonden waar vlijmscherpe stalen punten uit staken, die de handen der agenten ver wondden. Zoodra de bandiet zich vrij voelde, trok hij een ponjaard en viel op de agenten aanandere agenten snelden ter hulp, waarop de twintig jarige een pistool greep. Een der agen ten, die reeds 6 messteken in de borst had, kreeg nog twee schoten in den buik en süerf. Nog drie andere kregen ernstige verwondingen. Ook de moor denaar is gewond. De menschen wilden zich op den woesteling werpen, wat de politie heett weten te beletten Van 16—31 Dec. 1909. Hoek. Geboorten. 16. Jan, z. van David Cornelia de Putter en Leentje Leunis. 17. Jacomina, d. van Levinus de Blaeij en Pieter- nella de Pooter. 18. Suzanna Pieternella Wilhelmina, d. van Jacobus Daniël Jurrij en Suzanna Pieternella Klaassen. 21. Jannetje Maria d. van Izakk Reinier de Fouweh Jannetje Oosterling. 26. Jannetje, d. van Rokus Ver- helst en Janna Suzanna Pladdet. Overlijden. 18. Cornelia de Blaeij, 17 m., d. van Levinus en Adriana de Feijter. 23. Alida Adriana van Hoorn, 16 m., d. van Abraham en Elizabeth Hamelink. 26. Jacobus van Wijck, 82 j., echtg. van Janna Keukelaar. Koewacht. Huwelijks-aang. 4. Augustus van den Berghe, 76 j., weduwn. en Philomena Sturms, 68 j., wed. Geboorten. 1. Hector Hypolytus Joannes, z. van Franciscus de Guchteneire en Apoloma Piron. 3. Eulalia Edmunda Maria, d. van Alphonsius van Mossevelde en Carolina lij - rninck. 8. Emelda Hubertina Eulalia, d. van Eugenius Sturtewagen en Eulalia Vlijminck. 19. Regule Antonius, z. van Judocus van Rattinge en Melania Raes. Overlijden. 14. Martha J. A. van Vooren, m., d. van Petrus A. en Bertina Goossens. Petrus Schaut, 78 j., weduwn. van Rosalia Ver-traeten. 1". Pieter Franciescus Ver- meire, 78 j., weduwn. van Amelia de Groene. 17. Cijrille Antonius Victor de Blieck, 41 j., echtg. van Adèla van Britsom. 2L Johanna Maria de Block, 61 j., echtg. van Leopoldus van Acker. 22. Augustinus J. Verstraeten, 5 m., z. van Adolf en Maria L. Annaert. 26. Gabr'iëlle Germaine van den Berghe, l m., d. van Alphonsius en Antonia Maria Ver- plancke. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 23. Jan de Bruijne, 45 j., jm. en Elizabeth Kaijser, ^liuweiijks-voltrekkingen. 16. Jan van de Weve 22 j., jm. en Elizabeth Hamelink, 19 j., jd.' Jan de Bruijne, 21 j., jm. en Laurine den Engelsman, 20 j., jd. Geboorten. 23. Guillaam, z. van Cornells Balkenende en Adriana Pieternella Scheele. Jacobus, z. van Dirk Dees en Cathariua Zegers. ■2 Elizabeth, d. van Abraham de Jonge en Maria Leonie van Doeselaar. 27. Cornells, z van Gilles Cornelis Missu en Neeltje Geel hoede 28. Elizabeth, d. van Jacobus Hofman en Janna de Koeijer. Overlijden. 17. Aaltje Missu, 16 m., d. van Gilles Cornelis en Neeltje Geelhoedt. Cornells Jacobus de Vos, 18 m., z. van Cornells en Adriana Oppeneer. 19. David Nijssen, 7 w., 7, van Adriaan en Ebrin» de Zeeuw. 2b. Francois Klaassen, 35 j., z. van Francois en Christina van Doorn (beiden overleden;. Zuiddorpe. Geboorten. 16. Margaretha Maria d. van Antonius Kaas en Coralia Maria Steijaèrt. 20. Maurice Alphonse, z. van Emile Joseph d'Hert en Melania Lammens. 24. Alice Marie Amelie, d. van Aloijsius Franciscus van de Vijver en Emerentia Maria Claeijs'. Overlijden. 30. Gustave Marie van Eet- veldt, 8 m., z. van Alphonsus en v ïrginia Dominica RoelandL. AXEL, 8 Jan. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzeo als volgt: Tarwe f7,50 a f8,40; Rogge f6,75 k f7,2B; Win tergerst f7,50 k f8,25; Zomergerst f7, O k f8,— Hayer f5,— k f7,—Erwten f 12,— k 117,— Aardappels f0,— 5 f0,— HULST, 10 Jan. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f8,-, rogge f 7,—wiutergerst f 8,2o, zomergerst f7,75, haver f6,75, erwten f 16— witteboonen f 13,50, bruineboonen ft2,50, dui- venboonen 111,50, paardenboonen f0,—.boek weit f o,lijnzaad 1*0,koolzaad per 100 L. f0,—aardappels f2.75. Boter per kilo f 1,25, eieren per 26 stuks f 1,05. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 22 stuks rundvee, 27 varkens en 1 paard, waarvan verkocht 9 stuks rundvee, 21 varkens en 0 paarden. GENT, 7 Jan. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld: 46 schapen, geiten, 156 kalveren, 314 vette varkens, 6 loopers, 338 biggen, 11 melkkoeien, 2 groote ossen, 16 jonge ossen, 20 vaarzen, 58 vette koeien 20 stieren, 90 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen- en vaarzenvleesch fr. 1,42 a fr. 1,48 idem 2e qual. fr. 1,22 a fr. 1,28; koeienvleesch fr. 1,43 a fr. 1,47; idem 2e qual. fr. 1,22 a fr. 1,27 stierénvleesch fr. 1,20 a fr. 1,46kalfsvleesch fr. 175 a fr. 2,25; schapenvleesch fr. 1,10 a fr. R30; lammerenvleesch fr. 1,85 a fr. 2,05; varkensvleesch fr. 1,20 a fr. 1,45. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien Ir. i,du a fr. stieren fr. 1,20 a fr. kalveren fr. 2,20 a fr. Versch roet fr. 0,60 a tr. 0,80. ROTTERDAM, 10 Januari. Ter veemarkt waren aangevoerd 461 vette runderen, lo8 vette kalveren, 845 schapen of lammeren, en 835 varkens. Aanvoer van vette runderen voor den Maandag veel te ruim; een groot gedeelte blijft beslist onverkocht; door groote keuze was er trage handelvoor enkele puike werd een cent meer bedongen. Vette kalveren be perkt aangevoerd; le qualiteit zeer gering, handel zeer vlug er is reden tot tevredenheid. Varkens met grooten aanvoer, handel zeer langzaam in vele gevallen werd met verlies verkocht, enkele zeer beste werden voor 27 c. verhandeld, later terugloopende prijzen. Aardappelen. Brielschekralen f 3,50 5, f3,7o, Geldersche blauwe 12,80 5 2,90, Zeeuwsche blauwe f2,60 5 2,80, dito bonte f2,60 k 2,80, dito eigenheimers f2,20 k f2,40 per heet. Met weinig aanvoer en tamelijke vraag. Eigenheimers 20 cent lager. Zeeuwsche eieren f5,60, k f5.80. Over- maassche dito f5.80 a f6.- de 100 stuks. J. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een lang durig, doch geduldig lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Echtgenoot en beminnend Vader, de heer in den ouderdom van ruim 46 jaren. Wed. H. D. l'ECLUSE-Mahu en Dochtertje. Axel, 7 Januari 1910. Eenige en algemeene kennisgeving. Woensdag 12 Jan. hoopt de heer J. P. BRAKMAN, zijn Sisten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang gespaard mag blijven, is de wensch van EENIGE VRIENDEN. steeds in verschillende modellen voorhanden. met en zonder stel.

Axelsche Courant | 1910 | | pagina 3