The OEGEEEGELEE De reis door Amerika. mr. Grof-, Kachel- ei Hoefsmid. E.Br^ndsm^ Gemengd Nieuws. Ad verten tien. Donderdag 6 Januari a.s., Bunzingen, Wezels, Otters, Fluwijnen THEOPHIL CORTYRIENDT, te Spui. „Vooruitgang is ons Streven ±250000 K.G. Superphosphaat, 23000 Chilisalpeter, Marktberichten. Inlichtingen ADR. WABEKE, Krabbendijke. Openbare Verkooping Omtrent 40 gaye langstammige OPRUIMING! Pas op want nu vliegen ze weg. I. J. BRAKMAN, Kantoor Mr. P. DIELEMAN, F. DIELEMAN, Boekhandel, Axel. nog te plaatsen 100.000 aan obligaties Waar in 't 5e district nog weinig ge werkt is en daar een belangstellende en niet onbemiddelde bevolking ge vonden wordt, laat het zich aanzien dat binnen zeer korten tijd net groote kapitaal geplaatst zal zijn. Het comité, hetwelk in deze zaak aanpakte, kan dan bogen op schoone resultaten. Het blijkt uit de groote deelname hoezeer het tramplan noodig en gewenscht is. Moge dat dan ook den betrokken Minister er toe brengen zoo spoedig mogelijk een.wetsvoorstel in te dienen tot het geven van een renteloos voor schot, opdat binnen enkele jaren de lijn in exploitatie zal komen en hier niet zoo'n lijdensgeschiedenis moet doorgemaakt worden als met sommige andere wel het geval is geweest. De heer J. Mechelynck uit Gent, die Woensdagavond na afloop der jacht het Thoolsche Veer passeerde per auto, is aan een groot gevaar ontsnapt. Bij 't opgaan van den veerdam aan den Brabantschen kant, bij zeer laag water, bleef de machine steken. De bestuurder wilde achteruit de pont in rijden om opnieuw de helling te nemen doch reed slechts met een wiel op de pont, het andere wiel bleef er naast, Hadden de veerknechts de pont niet vastgelegd, aan zou deze teruggeschoten zijn en de auto met inzittenden de diepte zijn ingegaan. Met behulp van twee paarden van de wed. Doggen én met een tiental inenschen gelukte het de auto, die reeds tot de assen der achterwielen in het wassende water zat, den veerdam op te krijgen. Men deelde aan de Iers. en Th. Crt. mede, dat de heer Mechelynck vol lof was over de veer knechts en de bereidwilligheid van de wed. Doggen en de mannen die hielpen Zaterdagavond ontstond brand in het sousterraiu van het perceel Egelan tiersgracht 52, te Amsterdam, doordat een kat tegen een petroleumlamp aan sprong. Een voor- en achterkamer, bewoond door het gezin van den werk man Herme, brandden grootendeels uit De inboedel was niet verzekerd. Zaterdagavond kwart voor elf ontstond in het R.-K. Vereenigingsge bouw Concordia" aan de markt te Enschede een felle uitslaande brand, die in enkele oogenblikken zoo toenam dat de brandweer, welke zeer spoedig ter plaatse kwam, niet in staat was het kolossale gebouw, in 1901 gesticht, te redden. Ze wist evenwel de beien dende gebouwen, w. o. de Volksbiblio theek te behouden. De brand, door onbekende oorzaak ontstaan, werd ont dekt door de dienstbode van den con cierge, die zich reeds ter ruste begeven. In het gebouw, dat ook als logement dienst deed, waren gelukkig slechts twee logé's, een meisje en een Duitscher, Het meisje kon intijds naar buiten worden gebracht, aan den Duitscher, die op de bovenverdieping logeerde, was de gelegenheid reeds afgesneden om zich langs de noodtrap te redden Van ongeveer 11 M. hoogte sprong hij op de straat, waar bedden waren neer geworpen om den val te breken. Des niettegenstaande brak hij een been en hij werd naar 't R.-K. ziekenhuis over gebracht. Kort te voren was nog in 't gebouw- het Kerstfeest gevierd, waarbij pl. m. 600 kinderen tegenwoordig waren. Het mag een geluk worden genoemd, dat niet meerdere logé's aanwezig waren ware dat wel het geval geweest, dan zouden er zeker slachtoffers zijn ge komen, omdat het gebouw, waaraan zeer veel hout was, spoedig in lichte laaie stond. De schade bedraagt circa 40,000. Het gebouw was verzekerd op Amster- damsche beurspolis. Een bedrieger bedrogen. Een mole- laar in een plaatsje aan de Duitsche grenzen wilde dezer dagen eens zaken doen met smokkelaars, door wier be middeling hij eenige balen suiker uit Duitschland zou ontvangen. De smok kelarij gelukte en de voordeelige koop werd gesloten. Groote teleurstelling echter, toen het bleek, dat de bedrieger bedrogen was ant behalve een bovenlaag van suiker, waren de zakken overigens gevuld met zand Het lastige van het geval voor den molenaar is nu, dat hij deze zaak niet voor den rechter kan brengen, zonder zelf wegens zijne smokkelarij te worden vervolgd. De Regen. Het moet ontzettend weer zijn geweest over het grootste deel van het Iberisch schiereiland. Alle noordelijke provinciën van Spanje, maar ook Nieuw Castilië en het Noorden van Portugal hebben er zwaar onder geleden. Van alle zijden komen berichten van groote overstroomingen. In Nieuw Cas tilië zijn verscheidene dorpen van het verkeer afgesloten in tal van plaatsen zijn huizen ingestort, in Cinuad Rodrigo zelfs 50. Ook zijn hier en daar personen verdronken. In het Noorden, bij San Sebastiaan, is de toestand niet beter. De Douro by Oporto in Portugal is van tien tot twaalf meter gewassen. In de buurt is alles onder water gezet. Huizen werden meegesleurdallerlei koopwaren drijven rond. Van een Duitsche vrachtboot is de bemanning op zes man na verdronken. Ook andere steden in Portugal lijden onder over strooming. Maar niet alleen die beide landen hebben te veel regen gehaduit Enge land en België komen ook dergelijke berichten van overstroomingen, al is het niet op zoo'n groote schaal als in Spanje en Portugal. Vooral in de mijndistricten van Zuid slgië, bij Bergen en Doornik veroor zaakt het water veel last en schade. fljMMS"* -^an belanghebbenden wordt llr^feF bekend gemaakt, dat in de afd. „AXEL" geen cursus in hoef beslag zal plaats hebben. Namens de afd. A .rel'Z. L. M. De Secretaris, W. DIELEMAN Pz. Het ONROEREND GOED van P. v. d. VREKEN e. a. te, Axel (Sassing) zal aldaar bij J. M. van Doeselaar worden herveild op des n/m 1 ure. Hoogste bod f 920. Axel. Notaris DREGMANS. en verder dergelijk gedierte of vellen, worden aan goeden prys door mij gekocht. MAATSCHAPPIJ te AXEL. Het Bestuur zal op Donderdag 6 Januari 1910, des middags ten 2 ure, ten herberge van W. Dieleman Wz., „'s Lands Welvaren" te Axel, trachten aan te besteden de levering van (14 °/o-) De twee laatste partijen zijnde Chili salpeter en Kainiet te leveren in de derde week van Januari 1910, terwijl de twee eerste partijen, superf. en zwav.-amm. in de tweede week van Februari 1910 moet geleverd worden. Alles franco Axelsche Sassing op t voertuig der leden. Voorwaarden en inschrijvingsbiljetten te verkrijgen bij den Secretaris. Namens 't Bestuur, L. DE REGT, Voorzitter. J. VAN HOEVE, Secretaris. AXEL, 24 Dec. Ter graanmarkt van heden (Vrijdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f7,50 a f8,25; Rogge f7,- A f7,25; Winterger.-t f8,25 A f8,80; Zomergerst f7, 0 A f8,Haver f6,— A f7,25; Erwten f14,— A 1I8,Aardappels fO,— A f0, HULST, 27 Dec. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f8,25, rogge f7,50, wintergerst f 8,75, zomergerst f8,haver f7,25, erwten f 17, witteboonen f14,brnineboonen f 13,dui- vehboonen 111,paardenboonen f 10,boek weit f0,lijnzaad f0,koolzaad per 100 L. f0,aardappels f2.75 Boter per kilo f 1,25, eieren per 26 stuks f 1,35. Er waren ter veemarkt te koop gesteld 15 stuks rundvee, 24 varkens en 0 paarden waarvan verkocht 6 stuks rundvee, 19 varkens. GENT, 24 Dec. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld54 schapen, geiten, 165 kalveren, 310 vette varkens, 11 loopers, 301 biggen, 4 melkkoeien, 0 groote ossen, 27 jonge ossen, 23 vaarzen, 93 vette koeien 15 stieren, 129 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen- vaarzenvleesch fr. 1,42 a fr. 1,48 idem 2e qual. fr. 1,20 a fr. 1,27; koeienvleesch fr. 1,43 a fr. 1,47; idem 2e qual. fr. 1,20 a fr. 1,26; stierenvleesch fr. 1, 8 a fr. 1,46kalfsvleesch fr. 1,64 a fr. 2,15; schapenvleesch fr. 1,10 a fr. 1,30; lammerenvleesch fr. 1,85 a fr. 2,05; varkensvleesch fr. 1,20 a fr. 1,45. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,34 a fr. stieren fr. 1,22 a fr. kalveren fr. 2,10 a fr. Versch roet fr. 0,60 a Ir. 0,80. ROTTERDAM, 27 December. Ter veemarkt waren aangevoerd 262 vette runderen, 152 vette kalveren, 1155 schapen of lammeren, en 583 varkens. Vette runderen tamelijk flink aangevoerd. Er was niet bizonder veel kooplust. Alleen puike qual. gewild en vlug verkocht, overigens had de handel een kalm verloop. De omzet in vette kalveren was zeer vlug. Alles duur en graag gekocht. Varkens met tamelijken aanvoer. Aardappelen. Brie)sche kralen f3,50 A f3,75, Geldersche blauwe f2,80 A 2,90, Zeeuwsche blauwe f2,60 A 2,80, dito bonte f2,60 A 2,80, dito eigenheimers f2,30 A f2,40 per heet. Met weinig aanvoer en tamelijke vraag. Zeeuwsche eieren f6,A f6.20. Over- maassche dito f6.20 A f6.40 de 100 stuks. Door den Agent ADR. WABEKE, die veertien staten bereisd heeft en hon derden families bezocht. Agent Holland-Amerika Lyn. partij Matten in balen wordt tegen spotprijzen opgeruimd. Inhoud: 1 ijzerst. Deurslijkmat, 82 lang, 50 br. met „Voetenvegen" er op, 3 keur, Gangmatten, 1 slaapk. Mat, 1 fijn salon Japanmat, 1 sterke Boodschapmand, 1 luxe Mand, 1 mooie Mand voor stopwerk, 1 partij pr. Wandversieringen, 1 ronde Spaansche Tafelmat. Wie binnen 8 dagen koopt, ontv, •ratis1 paar Stoelen, Kachelzeil of 1 fl tafelkleed of 1 jap. Lampenkap beeldig. Dit alles te zamen overal heen op ontv. van f 1,95. Alleen plaatsen aan spoor, ook A rembours. Amst. Mattenfabriek, H. Houttuinen 139, Amsterdam. De ondergeteekende bericht dat hij zich alhier heeft ge vestigd als Hopende door een vlugge en nette bediening zich het geacht publiek waar dig te maken. A. MAAS, Buthdijk, Axel. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder OUD BEOOSTENBLTJ BEZUI DEN (Dijkgraaf de heer E. L. Plas- schaert), op Woensdag 29 December 1909, des voorm. elf ure, verkoopen Omdat ze zoo lastig droog zijn te houden, ruim ik eenige duizende sigaren aan spotprys op, waaronder ook vele beste 27* en 3 ets. sigaren, in ver pakking van 25 stuk». P.S. Deze groote opruiming duurt alleen tot nieuwjaar. Aanbevelend, Stationsstraat. Uit de hand te koop Een WOONHUIS, SCHUUR en ongeveer 30 roeden GROND, aan den Buthdijk bij Axel. Te bevragen bij ADRIAAN DE PEIJTER, Axel. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken by L'Ecluse—Mahu. iLinUillUFA/JlIJJil* ter dikte van 1.80 tot 1.90 Meter, staande op den dijk aan de hofstede van de weduwe Jan J. van de Vijver aan de Eerste Verkorting, gemeente Koewacht. Te vergaderen by de boom en. STEEDS VERKRIJGBAAR: 1 r aaouiai» alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk :in Zeeuwsch- Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Deij, Hulst, C. L. Du Cock— Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arent- hals, Gezusters Meertens, Wed. Klaassen-Donze, R. Scheele-Wil- lems, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, A. Stouthamer, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,30 per 1 2 KG.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3