|iag. Extra Voordrachtavond Posterijen. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. VERVROEGING WEEKMARKT. Advertentiën. SCHIETWEDSTRIJD gesloten Dhr. en Mevrouw CARELS, Potpourri fin de Siècle, 't Gemeenteraadslid van? De verliefde Militair, De Handelsreiziger enz. enz. Na afloop BAL. Etttre?1e Hang 60 cent. 2e Hang 40 cent. Uit de hand te koop Een WOONHUIS, SCHUUR en ongeveer 30 roeden GROND, NIEUWJAAR. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarwisseling wordt het publiek verzocht, brieven, briefkaarten en gpdrukte stukken, als prentkaarten, visitekaartjes en circu laires, welke men bij voorkeur op 1 Januari wenscht te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snij dende strepen, getrokken over de ge- heele adreszijde en die stukken, reeds op 27, 28 en 29 December ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestel ling worden gereed gemaakt, blijven tot I Januari op de kantoren van bestem ming bewaard en worden zooveel moge lijk op dien dag in de bestellingen op genomen. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 21 Dec. 1909. L. O., 19 jvarensgezel te Terneuzen, is wegens mishandeling en straatschen derij veroordeeld tot 7 of 7 dagen hechtenis en f 3 of 3 dagen hechtenis. Ie. A. v. O., 41 j., 2e. C. D. v. d. V., 29 j., beiden werkman te Breskens, zijn wegens mishandeling ieder veroord. tot 5 of 5 dagen hecht. J. P., 36 j., besteller te Breskens, is wegens diefstal veroord. tot 0,50 of 1 dag hecht. J. H., 34 j., veldarbeider te Zaamslag, is wegens openbare schennis der eer baarheid veroord. tot 20 of 20 dagen hechtenis. A. P. V., 33 j., te Cadsand en D. P. v. d. A., 22 j., landbouwer te Sluis, zijn wegens huisvredebreuk ieder ver oord. tot 5 of 5 dagen hecht. Dinsdag stond voor bovengenoem de rechtbank terecht J. V., wonende te Draaibrug bij Aardenburg, beschul digd van het veroorzaken door schuld van gevaar voor bet verkeer door stoomvermogen over een spoorweg. Het betrof hierbij het stoomtram ongeluk bij Oostburg op 10 Nov. j.l. Beklaagde zou vergeten hebben tydig een wissel om te gooien, waardoor de tram op een zijspoor op een paar bie ten wagens liep, die ontspoorden, den arbeider Leenhouts tusschen die wagens bekneld en aan het been verwond werd. Een drietal getuigen waren ver schenen. Waarde juffrouw, wees niet vertoornd, ik heb u, zonder het te willen, bedrogen.» Bij deze laatste woorden rukte zij met hare hand, alsof zij die terug wlide trekken, en onderdrukte zij tevens een zachten uitroep, waarbij zij eene bewe ging maakte, alsof zij uit het rijtuig wilde springen. Ik liet echter het warme handje niet los, en vertelde haar haar klein, hoe ik er toe gekomen was, om de rol van den brievenbesteller over te nemen. Deze berichten schenen het meisje geheel en al in de war te brengen, en, terwijl zij vroeger, toen zij in my den afgezant van Robert meende te zien, rustig tegen mij overzat, scheen haar thans de vertrouwelijke nabijheid van een onbekend manspersoon eenigzins te incommodeeren.» >Maar mijn God!» zeide zij, dat is toch vreemd en onaangenaam wat zal Johanna wel zeggen waarop ik haar de verzekering gaf, dat ik geen lust had, deze af te wachten, en dat er mij boven dien weinig aan gelegen was, wat deze waarde dame zoude zeggen. Bij u echter, schoone jonkvrouw ging ik voort terwijl ik zachtjes het portier opende, wilde ik niet gaarne eene onaangename herinuering van mij achterlaten. Zoo leed als het mij doet, u door mijne schuld bedroefd te hebben, zoo dankbaar ben ik voor het geluk, dat mij, in tegen overstelling van u, een zoo aangenaam oogeublik beleven deed.» Bij deze De directeur van de stoomtram Bres kensMaldeghem, in wier dienst de beklaagde is, wees er in zijn verkla ringen op dat beklaagde reeds 23 jaren dienst heeft en steeds goed zijn plicht heeft vervuld. Beklaagde bekende verzuim gepleegd te hebben. De ambtenaar van het O. M. eischte de veroordeeling van beklaagde tot een hechtenis van 1 week. Uitspraak 4 Januari. M. Ct. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zaterdag 25 December 1909. (EERSTE KERSTDAG). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9'/j are Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Zondag 26 December 1909. (TWEEDE KERSTDAG). Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Nam. 2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. KerK A. Voorm. 9 ure Ds. J. H. Lammertsma. Nam. 2 ure Ds. J. H. Lammertsma. Kerk B. Voorm. 9 ure Ds. Chr. Bruins. Nam. 2 ure Ds. Chr. Bruins. Gereformeerde Kerk (Weststraat.) Voorm. 9 ure Leeskerk. Nam. 2 ure Leeskerk. Van 115 December 1909. Hoek. Geboorten. 1. Marinus, z. van Jacobus de Ritter en Elizabeth Buijze. 3. Adriana Cornelia, d. van Pieter Hamelink en Adriana Bolleman. 6. Marinus, z. van Maria Elisabeth de Kraker. 7. Martha, d. van Johannes Krijn de Bruijne en Gildrina Verpoorte. 9. Jacobus, z. van Pieter (Kolijn en Jacoba Johanna Oppeneer. 10. Adriana Anna, d. van Thomas Lantsheer en Catharina van Wijck. 11. Francois, z. van Marinus Dieleman en Maatje Verhelst. 14. Willem Johannes, z. van Willem Cornelis van Petegem en Jacoba Pieternella Moens. Overlijden. 2. Janneke de Kraker, 3 m., d. van Petrus en Janneke de Graaf. 3. Marinus de Ritter, 34 j., echtg. van Adriana van de Vrede. 11. Martha de Bruijne, 4 d., d. van Johannes Krijn en Gildrina Verpoorte. Zaamslag. Huwelijks-aang. 4. Jan van de Wege, 22 j., jm. en Elizabeth Hamelink, 19 j., jd. Jan de Bruine, 21 j., jm. en Laurina den Engelsman, 20 j., jd. Huw.-voltrekkingen. 2. Jan Roose, 27 j., jm. en Dingetje Cové, 39 j., jd. Geboorten. 3. Catharina Cornelia, d. van Leeudert Dees en Cornelia Florussen. 5. Leender.t, z. van Cornelis de Putter en Tanneke Willemsen. 6. Cornelia Geertruida, d. van Krijn Leen- dert de Kraker en Neeltje van Hoeve. 12. Levinus, z. van Levinus Witte en Cornelia Jacoba Hamelink. 14. Jacobus, z. van Willem Allaart en Jacomina Pieternella Overdulve. 15. Adriana, d. van Arij Kolijn en Joanna Donze. laatste woorden stond ik reeds op den grond, terwijl ik nog altijd hare hand in de mijne hield. Toen drukte ik deze met vuur aan mijne lippen, en verwij derde mij, met de woorden van Lionel, in de maagd van Orleans »Deze kus zij ten onderpand, dat ik u weder zal zien.» Wordt vervolgd.) Overlijden. 3. Anthonius Edmondus de Moor, 59 j., echtg. vanMelaniaBuijck. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Alphonsius de Puijsseleire (van Koewacht), 29 j., jm. en Emma Maria Michiels, 26 j., jd. Overlijden. 2. Maria Theresia Lip pens, 87 j., wed. van Charles Louis Boddaert. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 16 December 1909. Veroordeeld zijnE. D. L.. ter zake van overtreding der Jachtwet, tot eene boe,te van f10, subsidiair 4 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring en vernieling der wildstrikken. U. R., tolgaarster te Axel, ter zake van overtreding der Drankwet, tot eene boete van f20, subs. 10 dagen hecht. C. J. v. D., verlofhouder te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 5 dagen hecht., met bevel tot vernietiging van de in beslag genomen flesch met inhoud. T. M., grondwerker te Hoek, ter zake van niet zorgen dat een op zijn last op een open baren weg gedane op-of uitgraving behoorlijk verlicht is, tot eene boete van flO, subs. 5 dagen hecht. J. P. L., stroodekker te Zaamslag, ter zake van het verwekken van burengerucht, waar door de nachtrust kan worden verstoord, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht., met ontslag van rechtsvervolging van het meerdere. F. D., voddenkoopman te St. Jansteen, ter zake van op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. C. P., arbeidster te Philippine, ter zake van kippen laten loopen op bezaaiden grond, tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. C. H., arbeider te Ter Neuzen en C. J., zonder beroep te Zaamslag, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 week tuchtschool. L. J. R., drukker; B. K., knecht, beiden te Ter NeuzenW. d. F., landbouwersknecht te ZaamslagA. P. B., timmerman A. M., werkman, allen te AxelP. S., arbeider te ErtveldeP. R., knecht te AssenedeE. v. d. V., paardenslager te Bassevelde, allen ter zake als voren, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. N., vrachtrijder te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van het wateren buiten de daartoe bestemde bakken tot eene boete van f subs. 3 dagen hecht. A. J. L., schipper te Philippine, ter zake van overtreding van het Scheldereglement, tot eene boete van f6, subs. 6 dagen hecht. J. W., mosselkoopman te Ertvelde, ter zake van overtredingen van het reglement op de bescherming van trekhonden in Zeeland, tot 3 boeteneene van f 1, eene van f 3 en eene van f 5, subs. 1, 2 en 3 dagen hecht. J. F. P., schipper te Philippine, ter zake van overtreding van het Baggerreglement, tot eene boete van f3, subs. 3 dagen hecht. Th. v. H., schipper te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. S. L., zonder beroep te Bouchaute, ter zake van het bevisschen der Schelde, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. T. v. H., schipper te Philippine, ter zake van binnen het gebied der Schelde en Zeeuwsche stroomen een vaste inrichting hebben zonder daartoe van het bestuur van de visscherijen op die rivier en stroomen ver gunning te hebben verkregen, tot een boete van f5, subs. 5 dagen hecht. P. H., bootwerker te Ter Neuzen C. W. C. W.C. D.L. V., arbeidersJ. d. D., koopman, allen te Axel; J. V., leurder te Hoek A. v. W., arbeider te Sas van Gent, ter zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht. A. J. v. C., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. F. W., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 10, subs. 3 dagen hecht. J. V., machinist op het stoomschip Richard, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. V., machinist op het stoomschip Richard, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. J. V., machinist op het stoomschip Richard, ter zake als voren, tot eene boete van f10, subs. 3 dagen hecht. A. J. A. d. M., mosschelvisscher te Philip pine en J. v. O., tremmer te Rotterdam, ter zake als voren, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. J. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot hecht, van 3 dagen. VrijgesprokenR. H., hulpbrugdraaier te Ter Neuzen, ter zake van het loopen over een overweg van den Spoorweg GentTer Neuzen H. J. C., slager te Ter Neuzen, ter zake van het los laten loopen zonder voldoend toezicht van een paard over den openbaren weg A. J. L. v. W., koopman te Axel, ter zake van overtreding der Drankwet P. J. V., visscherP. V., visscherL. V., zonder beroep, allen te Ruppelmonde, ter zake van het visschen met een kornet. Ontslagen van rechtsvervolgingK. J. G., winkelier te Axel, ter zake van overtreding der Arbeidswet. Schorsing bevolen in de zaak van J. V. landbouwer te Koewacht. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat met het oog op de komende Feestdagen, de WEKELIJKSCHE MARKT in deze gemeente zal worden gehouden respec tievelijk op Vrijdag 24 en 31 December aanstaande. De Commissieleden voor Oude- en Nieuwjaarsbedeeling brengen hunnen welgemeenden dank aan diegenen, welke hebben bijgedragen om de ouden en zeer behoeftigen onzer Gemeente hierdoor gedurende eenige weken in hunne behoeften te kunnen steunen. Er is door de Commissieleden opge haald de som van f423.17, waarvan de eerste bedeeling zal plaats hebben op Donderdag 30 December, des namiddags om 1 uur op het stadhuis. Axel, 22 December 1909. Namens de Commissie, i F. VAN DRIEL, Voorzitter. J. K. VINK, Secretaris. L. H. BURM, Penningmeester. ^et ®estuur der Schietver- eeniging .PRINS MAURITS" te Axel, maakt bekend, dat bif gunstig weder op Maandag 27 December aanstaande op de schietbaan een zal worden gehouden voor leden en donateurs van des voormiddags 9—12 uur en des namiddags 14 uur. HET BESTUUR VOORNOEMD. 't MEUBELMAGAZIJN van B. H. POT, zal van af Vrij dagmorgen tot Dinsdagmiddag ten twee ure wezen. AXEL. Maandag 27 December 1909, op de bovenzaal van dhr. P. KOOLE, j onder Directie en medewerking van van de variété „FLORA" van Amsterdam en anderen. Programma. O. a. zal worden opgevoerd: AANVANG ten zeven ure. PLAATSEN te bespreken 10 cent extra. DE DIRECTIE. aan den Buthdijk bij Axel. Te bevragen bij ADRIAAN DE FEUTER, Axel.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 2