Kast-eti$pkgelwerk. Kmi)\B00ME\. Marktberichten. Bekendmakingen. Gemeenteraad. Aankondiging. ALGEMEENE OPNEMING VOETPADEN met de KUNSTWERKEN. Telegrafisch Weerberich i Advertentie ii. B E RIC HT. AANBESTEDING. Opening der St. Nicolaas-étalage op later te bepa len dag. Openbare Verkooping 100 stuks zware en lange Openbare Verkooping We lezen omtrent de vluchten van Zaterdag het volgende in de N. R. Crt.: Eerst rolde het toestel van Tips een beetje over 't veld 't kwam niet van den grond. Toen, tegen 5 uur, kw. m baron de Caters op de vlakte. Hij vloog op een hoogte van 4 of 5 meter ongeveer een halve kilometer. By een tweede proef van den heer de Caters kantelde zijn toestel, een rukwind drukte het op zij en een vleugel sloeg tegen den grond. De Caters bleef on gedeerd, hij kreegeenenkelsehrammetje op den neus. Maar zijn toestel werd vrijwat gehavend. De Caters heeft echter wel een tweede toestel. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een hevige wind vier van de acht loodsen omvergeworpen. Drie ervan waren leeg, in de vierde stond het toestel van Druet, dat avery gekregen heeft. Zondag en Maandag was het weer ook alles behalve gunstig voor vliegen. Er is dan ook niet gevlogen. Olie slagers heeft alleen zijn Blériot-toestel wat over het veld laten rollpn. ii De Vesuvius is weer aan het werken. Luid gerommel werd twee maal gehoord en een hagelbui van steenen en basalt werd tot dertig meter boven den krater omhoog geslingerd, maar viel toen weer daarin terug. Een aantal toeristen sloegen het schouwspel gade. Blackburn, een der hoogstaanwezende ingenieurs bij de Panama kanaal-wer ken, die op het oogenblik zijn verloftijd doorbrengt in Washington, heett als zijn meening te kennen geseven, dat het kanaal nog voor einde 1913 gereed zal zijn, hetgeen ongeveer twee jaar vroeger zou wezen, dan de meeste ambtelijke ramingen tot dusver. Er zijn op het oogenblik 40,000 werklieden op de landengte in het gareelen het werk vordert zienderoogen. HULST, 25 Oct. Ter graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 10,rogge f7,50, wintergerst f8,f.0, zomergerst f8,—, haver f 10,erwten f 17,50, witteboonen f 13,50, bruineboonen f 14,dui- venboonen 111,—paardenboonen f 10,—, boek weit f0,—lijnzaad f0,—koolzaad per '00L. f0,aardappels f2,75. Boter per kilo f 1,40, eieren per 26 stuks f 1,30, Er war«n ter veemarkt te koop gesteld 59 stuks rundvee en 3 varkens, waarvan verkocht 18 stuks rundvee en 24 varkens. GENT, 22 Oct. Ter veemarkt van Vrijdag werden te koop gesteld: 96 schapen, 1 lam, geiten, 194 kalveren, 296 vette varkens, 3 loopers, 551 biggen, 22 melkkoeien, groote os, 63 jonge ossen, 55 vaarzen, 23 vette koeien, 16 stieren, 332 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen- en vaarzenvleesch fr. 1,45 afr. 1,52 idem 2e qual, fr. 1,20 a fr. 1,30; koeienvleesch fr. 1,35 i fr. 1,43; idem 2e qual. fr. 1,15 a fr. 1,20 stierenvleesch fr. 1,17 a fr. 1,43kalfsvleesch fr. 1,60 a fr. 1,95; schapenvleesch fr. 1,30 fr. 1,40; lammerenvleesch fr. 1,85 a fr. 2,05 varkensvleesch fr. 1,20 a fr. 1,45. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,32 a fr. stieren fr. 1,14afr. kalkeren fr. 2,08 a fr. ,-. Versch roet fr. 0,55 a Ir. 0,68. ROTTERDAM, 25 Oct. Ter graanmarkt van heden was tarwe ruimer aangevoerd en moest meerendeels lager worden afgegeven om deeltelijk te kunnen verkoopen. Per 100 van f8,50 tot f 11,50, in een enkel geval iets daarboven betaald. Rogge, perst en erwten bijna niet ter markt. Haver onveranderd, per 100 kg. van f6,50 tot f7,50. Bruineboonen zeer schaars getoond en hooger betaald. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 21 October 1909. Veroordeeld zijn: H. P. v. d. H., werkman te Zaamslag, ter zake van visscherijovertreding, tot boete van f 0,50, subsidiair 1 dag hechtenis met bevel tot teruggave van den hengel. M. T. v. L., winkelierster te Sas van Gent, ter zake van IJkwet-overtreding, tot 3 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete met verbeurdverklaring der 3 in beslag ge nomen gewichten. M. M., arbeider te Zaamslag, ter zake van le. het jagen zonder akte en 2e. het bejagen vau eens anders grond zonder vergunning, tot 2 boeten elk van f5, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring en vernietiging van het in beslag genomen geweer en patroon en met vrijspraak van het meerdere. M. S., rustend landbouwer en J. K., jager, beiden te Axel, ter zake van het te zamen en vereeniging eens anders grond bejagen zonder schriftelijk bewijs van vergunning, huur of pacht van den eigenaar of rechtheb bende, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht, voor ieder hunner. J. 't G., visscher te Hoek, ter zake van het varen zonder letterteeken en nummer, tot boetè van f3, subs. 3 dagen hecht. C. v. d. H., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op tijd van zijn bierhuis, tot boete van f 5, subs. 2 dagen hecht. O. F. d. V., A. P. d. V., landbouwersknechten en A. F., werkman, allen te Westdorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis na de sluiting, ieder tot boete van f 2, subs. 1 hecht, voor ieder hunner. P., voerman te Philippine, ter zake van door dieren doen trekken een last, welke kenlijk hunne krachten te boven gaat, tot boete van fö, snbs. 2 dagen hecht. C. B., voerman te Ter Neuzen, ter zake van het vervoer door trekdièren doen plaats hebben op een noodeloos pijnlijke wijze, tweemaal gepleegd, tot 2 boeten elk van f7,50, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete. J. en L. R. M., werklieden te Westdorpe en J. d. B., arbeider te Axel, ter zake van burengerucht verwekken, waardoor de nacht rust kon worden verstoord, ieder tot boete van fö, subs. 3 dagen hecht, voor ieder hunner. P. d. F. en C. d. J., landbouwersknechten te Zaamslag en P. C., landbouwersknecht te Boschkapelle, ter zake van een berm berijden, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hecht, voor ieder hunner. A. H. en M. W. M., beiden bootwerkers te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch, ieder tot boete van f0,50, subs. 1 dag hecht, voor ieder hunner. S. H., leurster te'Ter Neuzen, ter zake als voren, tot boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. L., bakker te Philippine, ter zake van een voor de botvisscherij verboden vischtuig gebruiken, tot boete van f3, subs. 3 dagen hecht, met bevel tot vernietiging der in beslag genomen riek. C. d. R., leurster te Ter Neuzen, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consent, tot boete van fl, subs. 1 dag hecht. W. d. B., landbouwersknecht, M. K., dienst knecht, D. S., werkman, allen te Axel, ter zake van le. loopen op bezaaiden grond en 2e. loopen op weiland in de maand September, ieder tot 2 boeten elk van fl, subs. 1 week tuchtschool voor ieder hunner. E. M. C. d. S., dienstbode te Boschkapelle, ter zake van het rijwielen zonder licht, tot boete van f0,50, subs. 1 week tuchtschool. W. d. F., landbouwer te Koewacht, ter zake als voren, tot boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. J. d. F., landbouwer te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, tot boete van f10, subs. 5 dagen hecht. J. J. v. R., landbouwer, K. W. K., koopman, beiden te AxelF. d. S., klompenmaker te Sluiskil, G. A. d. C., slager te Westdorpe, L. A. L., koopman, A. d. P., knecht, beiden te Boschkapelle, J. H., landbouwersknecht te slag, ter zake als voren, ieder tot boete van f2, subs. 2 dagen hecht. C. C. V., zonder beroep te Boschkapelle, ter zake als voren, tot boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. J. B., arbeider te Zaamslag, ter zake van Leerplichtwetovertreding, tot boete van f 1 subs. 1 dag hecht. M. v. D., werkman te Zaamslag, D. F., arbeider, C. V., leurder, beiden te Axel, J. d. B., arbeider, A. W., werkman, beiden te Hoek, ter zake als voren bij herhaling, ieder tot boete van f3, subs. 2 dagen hecht. L. H., arbeider te Hoek, ter zake als voren, tot boete van f5, subs. 3 dagen hecht. D. W. C. d. J., bootwerker en J. D., huis vrouw van J. D., beiden te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot boete van fö, subs. 3 dagen hechtenis voor ieder hunner. J. K., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot boete van f 15, subs. 3 dagen hecht. P. O., sjouwerman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij tweede her haling. tot eene hecht, van 10 dagen. C. d. U., zonder beroep en J. d. P., zonder beroep, beiden te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij tot berisping. Ontslagen van rechtsvervolging: J. B v. L., bakker te Sluiskil, ter zake van over treding der IJkwet met bevel tot teruggave van de 5 in beslag genomen gewichten. Vrijgesproken: P. D., landbouwersknecht te Zaamslag, ter zake van het berijden van een zij berm. De BURGEMEESTER der gemeente Axel, maakt bekend, dat openbare ver gadering van den Gemeenteraad is be legd, tegen VRIJDAG den 29 OCT. 1909, des namiddags ten 5';/4 ure, ten Raadhuize ter behandeling der vol gende zaken 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Benoemen leden Com missie onder zoek gasfabriek. 3. Verzoekschrift van P. G. J. Claes- sens om verhooging van jaar wedde als bode bij de brand weer. 4. Stemmen over de voorstellen waarover in de vorige zitting de stemmen hebben gestaakt. Axel, 25 October 1909. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van AXEL, brengen ter kennis van belang hebbenden, dat, te beginnen op 8 November aanstaande vanwege de Gemeente eene zal worden gehouden van de Axel, den 25 October 1909. Burgemeester en Hethouders van Axel, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 27 October Toenemende tot krachtige Zuidweste lijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Regen. Weinig verandering van warmte graad. In 't magazijn van B. H POT, te AXEL, is steeds voorradig, in ruime keuze Bij aankoop van een meubelstuk is men zelf verplicht, daar eerst een kijkje te gaan nemen. Op 1 December a. s., zal bij Instel en op 15 December daarna bij Verblijf in het openbaar worden verkocht en aanhoorigheden, groot 44 H.A., 63 A., 72 c.A. of 100 Gemeten 52 Roeden gelegen in de gemeenten Boschkapell en Stoppeldijk, thans nog in gebruik bij W. Dieleman Janszoon te Bosch kapelle. Nader te annonceeren. Notaris DREGMANS. Ondergeteekende is voornemens op Woensdag 27 October e. k. des namiddags ten 7 ure, ten zijnen huize, aan te besteden Het bouwen van een WOONHUIS in de Nieuwstraat, in drie per- ceelen, a. Metselwerk, b. Timmer werk en c. Glas- en Verfwerk. Aanwijs een uur vóór de besteding Bestek en teekening liggen van at' heden ter inzage ten huize des Be sted ers. Inlichtingen verstrekt C. van den Broeke, bouwkundige. De Besteder, Axel-Nieuwstraat. A. MARING. Wil men de winteravonden gezellig doorbrengen, bezoek dan de daar is een ruime keuze in houten en beencn Domino spellen (enkele en dubbele), Dam en Schaakborden, Dam schyven, Schaakspellen. Kien spellen of Lotto's. Klok en Kamerspellen, Dobbelsteenen (waaronder ook voor het pacht- spel), Boerenschrooms, Speel kaarten, de nieuwste Gezel schapsspellen in doos, als: Tiddledy of Vlooienspel, het weerspannige Varken, de grap pige zwarte Piet, enz. enz. ZIE ETALAGE. ZIE ETALAGE. P. J. MEIJER. VAN De kandidaat-notaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger van den no taris P. Dregmans aldaar, zal ten ver zoeke van den heer C. VAN WAES, Burgemeester van Zuiddorpe, op Don derdag den 28 October 1903, des voormiddags ll1,-ure, in het open baar verkoopen if staande te groeien op Z.Eds. eigen dommen iü den polder Zuiddorpe Noorddeel, gemeente Zuiddorpe, aan den keiweg van Zuiddorpe naar Selzaete en Westdorpe. Te vergaderen bij den herbergier J. A. van Hoecke in den Oudenpolder. VAN De candidaat-notaris J. A. Dregmans, plaatsvervanger van den Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den polder ZUIDDORPE NOORD- DEEL, dijkgraaf de heer C. van Waes te Zuiddorpe, op Oonderdag den 4 November* 1309, des voormiddags lll/2 ure, in het openbaar verkoopen Ongeveer IOO stuks staande te groeien op den dijk van den polder Zuiddorpe Noorddeel, gemeente Zuiddorpe, nabij den keiweg van Zuiddorpe naar Sel zaete en Westdorpe, dus zeer ge makkelijk voor bet vervoer. Te vergadereu by deu herbergier E.Baert in den Ouden polder.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3