MATTEN, PEERIEKEiN, PEEMESSEN mr. KLEERMAKER, Cliiiieeschfi en Japansche Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Geïllustreerd Zondagsblad, Telegrafisch Weerbericht Bekendmakingen. HERHALINGSONDERWUS, Ad verten tien. Waarschuwing. ONTVANGEN: CORN. SMIES Hermz., Zoowel C. P. GAST, Axel. Een arduinen REGENBAKSTEEN, een TOONBANK, een VLIEGENKAST en 6 KEUKENSTOELEN. Verder OPRUIMING van SCHOONMAAKARTIKELEN, Openbare Verknoping. Een Woonhuis, Aanhoorig- heden en Erf, De eerste handkus. De heer J. T. Cremer, de Regeeringsafgevaardigde bij de Hudsonfeesten te New York, is de eerste Nederlander, na Prins Hendrik, die de eer genoot, een kus te drukken op het handje van Prinses Juliana. Dit tafereeltje speelde zich af, toen de heer Cremer, voor zijn vertrek naar New York, door H.M. de Koningin op „Het Loo" ontvangen werd. Toen het Prinsesje hem getoond werd strekte het een handje naar hem uit en hij «kon de bekoring niet weerstaan, om er een kus op te drukken, waarop H.M. de Koningin hem lachend vertelde, dat hij de eerste man was, die de eer had genoten, het handje der Prinses te kussen. Een brutale diefstal. Terwijl de bewoners van een huis te Amsterdam druk stonden te kyken naar een over drijvende ballon, wist een inbreker 5 binnen te dringen en in de achterkamer te sluipen, waar hij met een mes een kastje open brak, waaruit onderklee deren en een andere kast, waaruit een kistje met 700 aan specie werd ge stolen. Toen de dochter naar achter gaand bemerkte, dat de deur openstond, werd de dief gestoord en nam met zijn buit de vlucht. Hij is nog niet opge spoord. Door den heer S. te Vlissingen werd eenige dagen geleden een porte- monnaie, inhoudende een groot bedrag aan goud Engelsch en Duitsch geld, verloren. Tot zijne groote voldoening werd Dinsdag in de brievenbus van het postkantoor het verloren bedrag weder gevonden, echter in eene andere porte- monuaie, als waarin de heer S. het verloren had. De vinder, die het geld eenige dagen in zijn bezit had gehouden, schijnt op het lezen eener advertentie in een der plaatselijke bladen tot inkeer te zijn gekomen. Cholera. Men schrijft uit Hattem aan de N. R. Cl.: Zaterdag overleed, na slechts eenige uren ongesteldheid, het 5 jarig zoontje van E. v. d. Horst, baggerman van beroep. Aangezien de ziekteverschijn selen op cholera wezen, werden dadelijk strenge maatregelen genomen. De uit werpselen werden voor bacteriologisch onderzoek naar Rotterdam opgezonden. Het vermoeden is bevestigd, dat het kind aan cholera is gestorven. Intusschen hebben zich 3 nieuwe ver dachte gevallen van cholera voorgedaan. Voor het huis staat een politiepost om allen omgang met anderen tegen te gaan. Thans is aangegeven dat zich ook bij het 7-jarig zoontje van v. d. Horst zeer verdachte ziekteverschijnselen voor deden. Het ventje leed aan hevige brakingen en diarrhee. In observatie bevinden zich nu v. d. Horst, zijn vrouw, een 8-jarig dochtertje en een i 7-jarig zoontje, terwijl' een 5-jarig meisje t reeds is overleden. De toestand van den man, de vrouw en het dochtertje is redelijk wel. De uitgebreidste voorzorgsmaatregelen wer den genomen en streng gehandhaafd. De gevallen hebben zich, althans tot nu toe, dan ook bepaald tot het gezin v. d. Horst. Woensdagavond circa half negen brak er te Utrecht een hevige uit slaande brand uit in het gebouw van den Pharmaceutischen groothandel aan de Nieuwe Gracht. De vlammen grepen fel om zich heen, gevoed door de vele brandbare stoffen, doch de brandweer wist met twee stoom brandspuiten en verschillende stralen van de waterleiding het vuur in een uur meester te worden. Een gedeelte van het gebouw brandde uit, doch de brandweer wist het magazijn waarin de vluchtige producten geborgen 'j waren, te behouden. Omtrent de oor zaak is nog niets met zekerheid bekend. Alles was verzekerd. Een lage streek. Gisterochtend zoo lezen we in het H. Nbl. werden bij eene familie, wonende in de Laan van Meerdervoort, drie inmortellen- kransen bezorgd met het opschrift „Aan mijne lieve moeder". Daar in deze tamilie gelukkig geen sterfgeval had plaats gehad, werd natuurlijk aan een vergissing gedacht en daarom werden de kransen gewei gerd. Korten tijd daarna, werd een compleet begrafenismaal voor 8personen met servies aangeboden. Men begreep toen nog niet, met een z.g. grap te doen te hebben doch toen korten tijd daarna een lijkwagen met 2 volgkoetsen en 3 automobielen voor het huis stil hielden, begon men eindelijk den ernst van het geval te begrijpen en werd terstond de politie hiermede in kennis gesteld. De familie kan niet vermoeden, wie haar die gemeene streek heeft gespeeld te hopen is dat de politie den dader te pakken krijgt. Mooie hulpvaardigheid. Een aardig bewijs van hulpvaardigheid hebben de arbeidsters der Tricotfabriek te Winters wijk gegeven. Eén harer vakgenooten moet wegens ziekte naar een inrichting. Ze bezat de daarvoor benoodigde gelden niet. Dadelijk werd eene collecte op de fabriek gehouden, met het gevolg dat in korten tijd 136 bijeengebracht werd. Wat zich al niet aanmeldt voor politie agent! Toen sollicitanten werden op geroepen met het oog op de uitbreiding van het Haagsche politiekorps, kwamen circa 1500 sollicitaties in. Daaronder waren zeer merkwaardige, welke 'n heel typischen kijk gaven op hen, die ze hadden opgemaakt. Zoo wasero.a. een bij van een molenaarsknecht. Deze verklaarde, dat hij trouw de mooie hoofdletters van de nota's etc. van zijn baas natrok. Men kon dus wel nagaan, concludeerde hij naïef, dat hij ontwik keling bezat. 'n Ander maakte 't nog mooier. De man meende 't heelemaal niet kwaad, maar we hadden toch het gezicht van den hoofdcommissaris wel eens willen zien, toen hij las„krijg ik de betrek king, voor u f25.—" O, sancta sim- plicitasAvp. Te Wetteren bij Gent is deze week een meisje van 20 jaar op laag hartige wijze vermoord. In een bosch achtig gedeelte van haar weg naar huis werd zij door een zwerver overvallen en mishandeldtoen sneed de aan valler haar den hals af en bracht haar vele steken in het onderlijf toe. De vader van het slachtoffer vond het lijk zelf, toen hij 's ochtends naar zijn werk wilde gaan. Van 16—30 Sept. 1909. Oraauw. Geboorten. 8. Maria Elisabeth, d. van Alphonsus V'erschote en Elisabeth van de Lavoir. 16. Louisa Maria, d. van Judocus de Koster en Maria van Daalen. 17. Julia Paulina, d. van Eduardus Mattheijssen en Phelomina Verdunnen. Paulina, d. van Alph. van Denderen en Maria Leontina Verbraeken. 23. Elisabeth Cornelia, d. van Jos. Mattheijssen en Louisa Mathilde Rens. Fidelus Dominicus, z. van Ludovicus Taalman en Rosalia Maria Romijn. Overlijden. 6. Pieter Verras, 86 j., weduwu. uit het eerste huwelijk van Sophia Claassen en uit het tweede huwelijk van Maria Francisca de Valk. 7. Een als levenloos aangegeven kind van het m. gesl. van Alouisius d'Haan en Leonie Durinck. Hoek. Huwelijks-aang. 9. Jacobus Hofman, 24 j., jm. en Cornelia Adriana Roose, 26j.,jd. 24. Benjamin de Kraker, 26 j., jm. en Neeltje Nieuwelink, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22. Jacobus Hot- man, 24 j., jm. en Cornelia Adriana Roose, 26 j, jd. Geboorten. 3. Hendrik Aarnout, z. van Jacobus Rouw en Elizabeth van Wijck. Daniël, z. van Leendert Herrebout en Levina Donze. 5. Tanneke, d. van Johannes Jacobus 't Gilde en Pleuntje Kempe. 8. Cornelis, z. van Jac. van Alten en Adriana Boot. 9. Aarnout, z. van Cornelis Jacobus Pladdet en Maria de Braai. Marinus, z. van Marinu9Michiel.sen en Jacob* Franchise de Bok x. 12. Anthonia YVilhelmma, d. van Jan Verhelst en Tanneke de Bree. 17. Andries Cornelis, z. van Andries Cornelis den Beer en Pauiina Verpoorten. Willem, z. van Levinus de Groote en Catbarina Buijze. 20. Adriaan, z. van Gelein Buijze en Neeltje Donze. 24. Jacobus, z. van Martinus Dieleman en Sara Maria Meertens. Cornelia Johanna, d. van Anthonie Johannes Guiran en Maria Suzanna German. Overlijden. 9. Een als levenloos aangegeven kind van het m. gesl. van Pieter de Kraker en Neeltje Kaijser. 12. Marinus Michielsen, 2 d., z. van Marinus en Jacoba Francoise de Bokx. V Koewacht. Geboorten. 18. Maria Josephina Edmonda, d. van Aloijsius Jos. Ongenae en Leonia M. E. Vermandel. 20. Esa Leonia Louisa, d. van Alphonsus de Schepper en Fidelia Rombaut. 26. Maria Carolina, d. van Charles L. Vlijminck en Berthina J. Matthijs. 27. Aloijsius, z. van Leonardus F. Saman en Sophia M. de Block. Overlijden. 19. Desiderius Eduardus de Pau, 59 j., echtg. van Maria Judoca v. Waesberghe. 24. Huberta Maria de Waele, 9 m., d. van Alphonsus en Maria J. Matthijs. 27. Marie Therèse van Damme. 53 j echtg. van Charles Ludovicus Rombaut. Zaamslag. Huwelijks-aang. 23. Jacobus Hofman, 23 j., jm. en Janna de Koeijer, 27 j., jd. Cornelis de Visser, 35 j., jm. en Suzanna Dina Scheele (van Boschkapelle), 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23. Cornelis Diele man, 23 j., jm. en Martina Wagenaar, 22 j.,jd. Willem Allaart, 21 j., jm. en Jacomina Pieter- nella Overdulve, 18 j., jd. Geboorten. 18. Pieter Johannes, z. van Jojakim Herrebout en Aaltje Geelhoedt. 21. Cornelis, 7. van Adriaan Koster en Ebrina van Tatenhove. 23. Elizabeth Krina, d. van Mar tinus Schieman en Cornelia Schieman. Overlijden. 28. Nicolaas Jan van Biezen, 3 w., z. van Adriaan Willem en Maria Janna van de Velde. ZOO JUIST IS VERSCHENEN het nieuwste nummer van de Nederlandsche Illustratie dat by ons verkrijgbaar is tegen den zeer lagen prys van 37' ct. per 3 maanden (fr. p. post 45 ets.) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's groot formaat, en bevat 35 Illustratiën en Portretten. Het nummer van de Ned. Illustratie bevat deze week weer vele interessante kiekjes en afbeeldingen. Op de voorpagina de groep van leden der feestcommissie, die Nederland bij de Hudson- Fultonfeesten vertegenwoordigd hebben bij hun aankomst te New-York en een afbeel ding van de eerste, stoomboot „Clermont" en de „Halve Maen", die de rij openden bij de leesten te New-York. Een prachtig geslaagde foto van den wisselprijs, bestemd voor de Marine. 2 foto's van de Zweedsche onderzee boot Hvalen." 1 foto van den ramp te Breda. Eenige kiekjes van de plechtige vaandeluit reiking op de heide bij Millingen, enz. enz. Voorts een aantal portretten van bekende persoonlijkheden. Ten slotte eenige pagina's boeiende lectuur. DE UITGEVER. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 9 October Krachtige, later afnemende Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Aanvankelijk nog buiïg. Later opklarend. Weinig verandering van warmtegraad. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken bekend, dat zij, die wenschen deel te nemen aan het met 1 November 1909 aan te vangen zich daartoe tot en met 28 October aanstaande ter secretarie alhier kunnen aanmelden. Axel, den 8 October 1909. Burgemeester en Ikethouders van Axel, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. Ondergeteekende maakt het «r^NF geacht publiek bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als ten huize van E. .1. Dieleman, nabij de R.-C. Kerk. Een prompte en vlugge bediening belovende, beveelt hij zich in een ieders gunst aan. HONORÉ VAN DEN BOS. Axel, Oct. '09. Wegens dringende noodzakelijke be talingen worden de achterstallige be lastingplichtigen beleefd verzocht, hun verschuldigde gemeentelasten ten spoedigste te voldoen. De Ontvanger der Gemeente Axel, M. L. VAN VESSEM. Eene ruime keuze Aanbevelend, Schoenhandel, AXEL. vijf- en zestands met en zonder steel, als zijn steeds in voorraad, bij Te li OOP: aan veel verminderde prijzen. Aanbevelend, C. B. ANTHEUiWS, Schilder, Markt, AXEL. Een vertrouwd adres voor is B 11. POT, Axel, De kandidaat-uotaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger van den no taris P. Drogmans aldaar, zal ten ver zoeke van LEVINUS VERBERKMOES, werkman te Ter Neuzen, in het koffie huis van M. J. Adriaansen aldaar, op Woensdag 13 October IC99, des namiddags 2 ure, verkoopen aan den Baaudfk, gemeente Ter Neuzen, kadaster sectie B nummer 548 groot 63 centiaren. Te aanvaarden 1 November a. s.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3