Bouwland, i MS, M 'offen, Matsen, I Openbare Verkooping. Een Woonhuis, Aanhoorig- heden en Erf, Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Bekendmakingen. Bekendmaking. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Een Woonhuis, Aanhoorig- heden en Erf, I Ad verton tiën. I Firma P. H. Veenhuizen. I Mr. DIfiLEMAN, Zij liep dwars de brug over, verbrak het ijzeren hekwerk en reed het water in, waar zij op de kop kwam te staan. De twee eerstvolgende wagens ont spoorden eveneens. De eerste bleef op den rand van de brug staan, waarschijnlijk doordat de koppeling van de machine tijdig afbrak. De machinist, J. v. d. Made, en de stoker J. Schipper konden niet tijdig genoeg van de machine afkomen en maakten de buiteling mede. Beiden slaagden er in, met een nat pak natuurlijk, zich op den wal te helpen. Eerstgenoemde moest daartoe door een der raampjes klimmen voor het overige kwam hij er met den schrik af. Destokerhad verscheideneschrammen in het gezicht, terwijl ook zijn rechter- dybeen verwond was. Een dokter uit Souburg, die hem onderzocht, kon gelukkig verder geen uit- of inwendige verwondingen ont dekken De passagiers, die zich in de wagens bevonden kwamen allen met den schrik vrij. De dienst ondervindt door het ongeval eenige vertraging de passagiers moesten bij de brug overstappen. Men is dadelijk begonnen met het opruimingswerk. M. Ct. Cholera. Men meldt uit Hansweert, dd. 25 dezer aan de N. R. Crt. Vrijdag reeds vertoonden zich bij den kleermaker en barbier C. Flipse alhier verschijnselen, die dokter Kolff van Oosterwijk er tóe deden overgaan de faecaliën op te zenden voor een bacte riologisch onderzoek. Heden werd het resultaat daarvan bekend. De lijder schijnt in aanraking geweest te zijn met een Belgischen schipper. Het huis wordt reeds van gisteren af streng be waakt om de bewoners geïsoleerd te houden. De ambtenaren, belast met de klaring van schepen, gaan voort met uitreiking van waarschuwingen betreffende maat regelen van voorzorg. Zaterdagmiddag zijn vier personen onder wie 2 kinderen van den cholera- lijder Flipse, in observatie overgebracht naar de rijks-ziekenbarak. Ook de broeder, die in de woning was gegaan en die deze niet mag verlaten, zal naar de barak worden gebracht. Ten be hoeve van de gemeente werd uit Utrecht een barak afgezonden. De M. Crt. meldt, dat de patiënt be terende is, doch nu bij zijn vrouw ook cholera is geconstateerd. V,, een persoon uit het beruchte Heike, bevond zich in dronken toestand op de Bred, baan onder Rozendaal en wilde de herberg by M. binnenkomen De kastelein belette zulks, waarop V de ruiten insloeg. De kastelein nam een revolver en na eerst een schot los te hebben gegeven, om schrik aan te jagen, legde hij de revolver op V. aan en verwondde hem aan het hoofd met een kogel. De Heikerman is door de marechaussee in hechtenis genomen Ondank is 's werelds loon. Twee dienaren van de neilige Hermandad in een gemeente nabij Dordrecht worden overvallen door een stortbui en zoeken een schuilplaats in de nabijheid van een winkel. Evenwel, deze biedt slechts weinig beschutting en de hevige slag regen dreigt onze rustbewaarders door nat te maken. Een winkelier, begaan met de politie mannen, noodigt hen binnen en biedt hlun een droge schuilplaats in zijn winkel. Dankbaar maken zij gaarne gebruik van 't aanbod en haasten zich naar binnen. Onze mannen, vol dienst ijver, nemen de gelegenheid waar, maten en gewichten te inspecteeren Helaas, de vriendelijke winkelman heeft vergeten, ter juister tijd naar den ijk meester fe gaan. Plicht gebiedt, proces verbaal volgt en de gastvrijheid zal worden beloond met een boete en een berisping van den kantonrechter aldus vertelt de DordrCt. Door de herinnering gedood. Een portier Picquard, in een huis van de Rue Baissy-d'Auglas te Parijs, was zeer gelukkig gehuwd, toen op een dag zijn vrouw by het schoonmaken der glazen uit de vierde verdieping op straat viel. Zij was terstond dood. De echtgenoot trok zich het geval zoo aan, dat men vreesde voor zijn verstand. Men haalde hem over een ander huis te betrekken en langzamerhand keerde de oude op gewektheid terug en nu onlangs zou de man voor de tweede maal in het huwelijk treden. Toen het jonge paar in een rijtuig van het stadhuis terugkeerde, moest de koetsier wegens straatherstellingen een omweg maken en kwam hij on gelukkigerwijze langs het vroegere huis van Picquard. Bij het zien van het huis greep hem de herinnering aan, hij begon hard te schreeuwen en wilde zijn vrouw uit het rijtuig werpen. Ten slotte gelukte het, hem tot rust te brengen. Thuis gekomen echter, stortte hij zich, toen zijn vrouw voor een oogenblik de kamer had verlaten, uit het venster en vond zoo den dood. Ontdekt door een Cinéma. Wat in tooneelstukken meermalen gefantaseerd werd, is te Parijs werkelijkheid ge worden. Maandagavond was een volle zaal opgekomen om de cinématograösche vertooning bij te wonen in de rue de Gaité. Terwijl een film van de lucht vaart week van Reims werd vertoond, hoorde men eensklaps een luiden schreeuw, geuit door een vrouw haar man had haar herkend op het doek, gezeten aan een tafel van het buffet op het feestterein, in aangenaam gezel schap, terwijl hij dacht dat zij by een tante in de provincie was. Toen de twee echtgenooten waren tehuisgekomen, ontstond twist en de man, vol woede, nam een revolver en Bchoot naar zijn vrouwdeze werd gelukkig niet gekwetst maar zij stortte op den grond ten gevolge van den schrik. De echtgenoot, denkende zijn vrouw gedood te hebben, snelde de trappen at en gaf zich gevangen in het politie bureau men was reeds verwittigd van het gebeurde en men stelde den man in vrijheid, nadat hij eerst beloofd had bij zijn vrouw terug te keeren en haar vergiffenis te schenken. J. B., knecht te Hontenisse, ter zake van een berm berijden, tot boete van f 1subs. 1 dag hecht. A. A. G., sjouwerman en J. K., vischleurder, beiden te Ter Neuzen, ter zake van op den openbaren weg met geld spelen, ieder tot boete van f 1subs. 1 dag hecht, voor elke boete. C. Zschipper op de sleepboot ,I.Ikade'' te Amsterdam, ter zake van op een rijkskanaal door een sluis varen in strijd met het verbod van den betrokken kanaal beambte, tot boete van f25, subs. 14 dagen hecht. F. E. A. J., werkman te Sluiskil, ter zake van openbare dronkenschap^ tot boete vanfl, subs. 1 dag hecht.J. S., werkman te Axel, ter zake als voren, tot boete van f3, subs. 2 dagen hecht., L. O., varensgezel te Neuzen, ter zake als voren, tot boete van f10, subs. 3 dagen hecht.; A. S., bootwerker te Neuzen, ter zake als voren, tot boete van f 15, subs. 3 dagen hecht. E. v. H.. landbouwersknecht, A. T., werkman en A. M. V., landbouwersknecht, allen te West- dorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis na sluitingstijd, ieder tot boete van f3, subs. 1 dag hecht, voor ieder. Vrijgesproken A. E. V., werkman te West- dorpe, ter zake van overtreding der Politiever ordening van Westdorpe; A. V., dienstknecht te Zaamslag, ter zake van overtreding der Politieverordening van Zaamslag. Ontslagen van rechtsvervolging: F. op 't H., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van het voorhanden hebben van ongekeurd vleesch, J. d. M., zonder beroep te Zuiddorpe, ter zake van buiten noodzaak uitoefenen van een be roep, waartoe de wet eene toelating vordert F. v. T., zonder beroep te Ter Neuzen, L. v. D., zonder beroep te Ter Neuzen, A. d. G., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het loopen op den spoorweg. De kandidaat-notaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger van den no taris P. Dregmans aldaar, zal ten ver zoeke van JAN STURM, broodbakker te Zaamslag (Reuzenhoek), in het loge ment van C. P. de Regt te Zaamslag, op Woensdag 6 October 1909, des namiddags 2 ure, verkoopen waarin Brood bakkerij, alles te Zaamslag (Reuzenhoek), kadaster sectie D nummer 905 groot 8 aren 4 centiaren en 825 ged. groot 9 centiaren. In gebruik te aanvaarden bij de be taling der koopsom. HULST, 27 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,50, Rogge fWin tergerst ƒ8,50, Zomergerst fO,— Haver 10,Erwten ƒ13,—, Paardenbconen 0,Duivenboonen 0,—Witte- boonen 0,Bruineboonen 0, Boekweit ƒ0,—, Lijnzaad Aard appels f 3, Koolzaad per zak van 100 liters 14,—, Boter per kilo 1,50, Eieren per 26 stuks 1,10. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 31 stuks hoornvee, 44 varkens, 0 paarden, 0 schapen, verkocht17 stuks hoornvee, 32 varkens, 0 paarden en 0 schapen. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 23 September 1909. Veroordeeld zijn: M. S. v. H., landbouwer en C. D., voermansknecht, beiden te Sas van Gent, ter zake van spoorwegovertreding, ieder tot boete van f10, subsidiair 5 dagen hecht, voor elke boete. C. M., molenaarsknecht'te Zaamslag, ter zake van het rijwielen zonder licht, tot boete van f0,50, subs. 1 week tuchtschool", A. J. d. H., landbouwer aldaar, ter zake als voren, tot boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht.P. M. D. v. d. P., onderwijzer, C. A. D., landbouwer, beiden te Zaamslag, ter zake als voren, ieder tot boete van f 1, subs. 1 dag hecht.; P. K., grossier te Westdorpe, K. V., werkman te Moerbeke, E. D., fabrieksdirecteur te Selzaete, ter zake als voren, ieder tot boete van fl, subs. 1 dag hecht.C. G. H., herbergier, C. J. K., arbeider, J. v. H., zonder beroep, J.W., mole naarsknecht, allen te Axel, ter zake als voren, ieder tot boete van f 1, subs. I dag hecht. P. F., zwervende, schippersknecht, ter zake als voren, tot boete van f5, subs. 3 dagen hechtenis. R. B. v. d. C., commissionnair te Axel, ter zake van het fietsen zonder bel, tot boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. S., kermisreiziger te Amsterdam, H. G., kermisreiziger te Nijmegen, ter zake van het bevisschen der Schelde, ieder tot boete van f3, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete. J. K., aannemer te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Bouwverordening, tot boete van f25, subs. 14 dagen hecht. A. d. V., herbergier te Ter Neuzen, ter zake van niet zorgen dat gedurende den tijd voor de openbare godsdienstoefening bestemd, de deuren van zijne herberg gesloten zijn, tot boete van'f 10, subs. 5 dagen hecht. H. d- K., leurder te Hoek en J. L. P., mossel- visscher te Philippine, ter zake van Leerplicht wetovertreding, ieder tot boete van f isubs. 1 dag hecht.; C. d. W., voermansknecht te Hoek, ter zake als voren bij herhaling, tot boete van f3, subs. 2 dagen hecht. Verwachting tot den avond Woensdag 29 September Zwakke tot matige, meest Zuid oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt Waarschijnlijk droog weer. Warmer. Tengevolge der rioleering in de Ge meente, is het noodig een riool te leggen door den Noorddam weshalve de weg aldaar gedurende deze week zal afge sloten blijven, terwijl de aandacht van belanghebbenden erop wordt gevestigd, dat het vervoer van hunne producten kan plaats hebben door de Nieuwstraat Axel, den 28 September 1909. De Burgemeester van Axel, J. HUIZINGA. De kandidaat-notaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger van den no taris P. Dregmans aldaar, zal ten ver zoeke van zijne principalen en krachtens verleend Rechterlijk bevel, verkoopen 1 Hectare 64 aren 25 centiaren of 3 gemeten 206 Roeden in den polder Beoosten- en Bewestenblij, gemeente Axel, kadaster sectie E no. 720. In pacht tot 1 October 1910 bij Jan Jansen van Rosendaal voor 8,64 of 18 franken. INSTEL: DONDERDAG 1 OCTOBER 1909, VERBLIJF14 telkens des namiddags 2 ure, in de herberg bij ED. DE VLEESCHOUWER te Koewacht (Zand). De kandidaat-notaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger van den no taris P. Dregmans aldaar, zal ten ver zoeke van LEVINUSVERBERKMOES, werkman te Ter Neuzen, in het koffie huis van M. J. Adriaansen aldaar, op Woensdag 13 October 1909, des namiddags 2 ure, verkoopen aan den Baandyk, gemeente Ter Neuzen, kadaster sectie B nummer 548 groot 63 centiaren. Te aanvaarden l November a. s. KOOPT GEEN ALS: Getrouwd P. DE PUTTER Ber. Pred. van Ambt- Volleuhove A EN A. DREGMANS. De Heer en Mevrouw De Putter— Dregmans betuigen bij dezen ook na mens wederzijdsche familie hunnen harteiyken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun hu we lijk ondervonden. Axel, 28 Sept. 1909. 3 enz., enz. jjË 1 alvorens onze fH 1 collectie ge- 1 zien te hebben. 3ÉÉMHi Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij L'Ecluse—Mahu.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3