Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. veel slachtoffers te hebben gemaakt als aanvankelijk werd gevreesd. Toch is het nog erg genoeg. Men heett n.l. reeds de zekerheid, dat er door den storm 72 personen zijn verongelukt. Echter geeft dat getal den omvang der ramp nog niet voldoende aan. Er worden nog verschillende personen vermist omtrent wier lot men het ergste vreest. Voorloopig verslag van het Aard- appelproetveld der „Vereenig. van Oudl. van Landbouwcursussen" te Axel 1909. SOORT. Opbrengst per gemet. Zieken. in K.G. 3854 gr. 1. Rfjselaar. 727 kl. Zeer veel. Totaal 4581. 6562 gr. 763 kl. 4. Eigenheimers. 5. Suameerder Munsterschen. 6. Avenir. 7. Brielsche Kralen. 11. Midlothian Early. 16180 gr. 1818 kl. Tamelijk veel. Bijna geen. 13762 gr. 2563 kl. 8407 gr. 2090 kl. 4545 gr. 1890 kl. 9908 gr. 2727 kl. 13644 gr. 2308 kl. 5781 gr. 3963 kl. 5850 gr. 1131 kl. Weinig. Weinig. Tamelijk veel. Tamelijk veel. Zeer weinig. Bijna geen. Weinig. een oogenblik. Het zegel te verbreken van een brief, voor een ander bestemd, dat was toch nog al erg. Over een uur kon misschien de bode zijne dwaling ontdekken en den brief weer opeischen, en als hy dan opengebroken was Nu, dan kan 't mij nog niets schelen, besloot eindelijk Blok, dan zeg ik, dat ik hem reeds open had, eer ik in de schemering het adres goed bekeken had. En zonder verder beraad maakte Tij men den brief open, en las dien met klimmende belang stelling. De brief was van den volgeuden inhoud Waarde vriend Reeds sedeit eenige dagen gevoel ik mij bezwaard door eene gedachte die bij my is opgerezen betreffende hetgeen gij voor onzen F. doet, en ik kan niet rusten, voordat ik u mijne bezwaren heb meegedeeld. Zie hier wat ik bedoel Gij verbergt eenen voortvluchtige; die door de justitie wordt achtervolgd gij doet dat willens.en wetens. Wij, mijne vrouw en ik, wij kunnen ons leven lang nooit u uwe goedheid vergelden, en allen die Ferdinand kennen, zullen uwen naam zegenen voor wat ge voor den armen jongen doet. lederen avond ge denken wij uwer in onze gebeden en smeeken den Algoede u te loonen voor uwe belangelooze zorg. Maar uwe daad, hoe schoon ook en goed, is strafbaar voor de wet. Mocht ooit ons geheim uit- 12. Factor. 15080 gr. 1526 kl. I 16615. Bijna geen. 13. Table Talk. 10035 gr. 1380 kl. 11415. Bijna geen. 14. Zaailing 19. 6407 gr. 4480 kl. 10887. Weinig. 15. Zaailing 25. 8232 gr. 508 kl. 8740. Zeer veel. 16. Zaailing 33. 4091 gr. 1254 kl. 5345. Weinig. 17. Zaailing 5. 8454 gr. 1059 kl. 9513. Weinig. 18. Wolkammen. 3654 gr. 1318 kl. 4972. Veel. Een meer volledig verslag zal later worden gepubliceerd. F. C. ZONNEVIJLLE. P. LE FEBER. Axel, 24 September '09. AXEL, 28 September 1909 De a. s. winterdienst op de spoorwe gen geeft de volgende wijzigingen in den treinenloop voor wat betreft de Zeeuwsche lijnen en naaste aansluir tingen Richting Neuzen—Mechelen. De trein van 8.25 's avonds vervalt. Verder geen verandering. Richting Mechelen—Neuzen. De trein van 7.31 's morgens vervalt. Voorts vertrekt de laatste trein alsdan om 6.03 uit Mechelen in plaats van 6.04. Verder onveranderd. Richting NeuzenGent De eerste trein van Neuzen komt alsdan aan te GentEecloo 6,55, verder ongewijzigd. De tweede trein vertrekt Neuzen 8,56, Sluiskil 9,4, Philippine 9,11, Sas van Gent 9,20, Selzaete 9.10, aankomst Gent—Eecloo 9.43 en Zuid 9.55. De trein van 3.04 's middags vervalt. De laatste trein arriveert Gent— Eecloo 9.27 en Zuid 9.38. In omgekeerde richting vervalt de trein van 2.30 uit Gent, die te Neuzen 4.10 aankomt, terwijl de laatste trein komen, dan zoudt gij, mijn beste vriend, in de grootste moeilijkheden kunnen ge raken. Misschien zijt gij zelf hierop niet bedacht geweest. Ik rekende my echter verplicht u te waarschuwen. Oordeelt ge, na hieromtrent ingelicht te zijn, het raadzaam, dat de vluchteling elders eene schuilplaats zoeke, wy zullen het zeer verklaarbaar vinden en blijven niettemin uwe schuldenaars. Ditmaal sluit ik geen brief voor Ferdinand in. Hij zou, ver moedende, dat ik geen brief voor hem zou insluiten, zonder een enkel lettertje voor u daarbij te voegen, begeerig kunnen zijn, dat lettertje te lezen, en ik acht het beter, dat hij vooralsnog on kundig blijft van den inhoud dezer letteren. Na hartelijke groete enz. W. R. Een schilder, die op een gelaat de uit drukking van duivelsche vreugde moest leggen en rond zocht of hij soms ook in 't werkelijke leven iemand kon betrappen, in wiens trekken hij iets van die aller hatelijkste der menschelijke aandoeningen kon vinden, hij had Tymen in dien oogenblik moeten zien, toen hij, met dien brief in de hand, daar stond achter de heg van altijd groene hulst, en naar het huis van Abels gluurde, Voorzeker, hij had bij den aanblik van dien man uit geroepen Dat is mijn model, dat mijne type van Gent voortaan vertrekt uit Selzaete 8.53, Sas van Gent 9,24, Philippine 9.32, Sluiskil 9,39, aankomst Neuzen 9.47. Richting Vlissingen--Roosendaal. Met de treinen van 6.25 en 7.07 's morgens uit Vlissingen, arriveert men reeds te 11.35 te Amsterdam. De trein van 9.10 uit Vlissingen vertrekt voortaan 1 minuut vroeger uit Woensdrecht, Bergen op Zoom en Wouw en komt daardoor ook 1 minuut vroeger aan te Roosendaal en Breda. Met den trein van 7 u. 's avonds uit Vlissingen is men alsdan om 9.32 te Rotterdam D. P. en te Amsterdam W. P. om 11.06. Richting Roosendaal—Vlissingen. De trein die te 11.49 'smorgens te Vlissingen arriveert, vertrekt voortaan 2 minuten vroeger uit Wouw. Verder ongewijzigd. De trein van 12.04 's middags aan komst Vlissingen, vertrekt alsdan uit Breda 1 minuut later, dus om 10.1 De trein van 3.40 uit Roosendaal, vertrekt 3 minuten later dan thans uit Wouw en komt 6 minuten later te Bergen op Zoom aan. Verder alles ongewijzigd op de S.S. Voor het politie-diploma metaan- teekening slaagde Vrijdag te Utrecht, de agent van politie J. J. Haak te Middelburg, vroeger te Axel. Als een bijzonderheid meldt men, dat op eene hofstede op de Val, ge meente Zaamslag, verscheidene appel- boomen staan te bloeien. De stoomtram HulstWanoorden ontving in April 1909 f 2260,52, totaal van af 1 Januari f8.303,75. Per dag en per kilometer beliepen de ontvang sten in April 1909 t5,58 en in April 1908 f 5,30van af 1 Januari tot en met April 1909 f5,13 tegen f5,over dat tijdvak van 1908. St Crt.) Gisteren werd te Philippine aan besteed het afsluiten van een gedeelte der bestaande- en het graven van een pl.m. 400 M. lange- en 4 M. bodemwijde suatiegeul in de voorgronden van den Brakman vóór de zeesluis, tot de vaar geul naar de Bouchautsche haven, alles gemeente Philippine. Hiervoor werd ingeschreven door de heerenP. C. van der Hooft te Ter Neuzen voor 6300, G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor 6300, J. van Drongelen te Hoek voor 5936, W. L. Klos te Scherpenisse voor f 5200, J. Wolfert te Hoek voor 4900, Th. Meertens te Hoek voor 4893, J. De ellendeling was verblijd, ceen, meer dan dat. Hij was in verrukking, opge wonden. »Nu,« zoo fluisterde hij, met satanischen lach, »nu heb ik u gevangen. Myne helsche machine heb ik niet meer noodig. Morgen, van avond nog, ga ik naar den veldwachter, meen, naar den burgemeester, ik toon hem dezen brief, waaruit zonneklaar blijkt, dat Abels een man verbergt, die door de justitie achter volgd wordt. Wij overrompelen hem. Dien vluchteling, ja, en hem zeiven meteen, nemen wij zonder complimenten gevangen. O, wat een heerlijke feest dag zal de dag van morgen zijnIk laat nu dat audere plan varen. Maar behoeft dat wel Zal dan al die moeite verloren zijn Heb ik dan vergeefs zoo lang geknutseld om mijn toestel klaar te krijgen !J Wel neenWe kunnen 't eene doen en 't andere niet nalaten. De gevangenneming zal eene verrassing zijn meer bepaald voor Abels, en de vol voering van dat andere plannetje eene verrassing voor de geheele familie. Ge lukt het eene niet, dau het andere zeker. Maar ditmaal zullen wel beide plannen gelukken. De zaak is zoo goed overlegd, zoo rijp overwogen, zoo kunstig voorbereid neen, daar is geen gevaar van mislukking. (Wordt vervolgd.) Tholens te Hoek voor 4780, A. M. de Doelder te Ter Neuzen voor 3770. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Te Oostburg worden pogingen ge daan tot het stichten van een zieken huis. Het terrein is reeds beschikbaar het bestuur van het R.K Liefde gesticht aldaar meent ook aan de be- noodigde gelden te kunnen komen. RECTIFICATIE. In ons nommer van Vrijdag j.l. is door foutieve opgave eene vergissing ingeslopen, t. w. P. J. S., 19 j., veldarbeider te Axel, is veroordeeld tot eene gevangenisstraf van eene maand en M. A. v. d. V., 19 j., landbouwersknecht te Zuiddorpe tot 5 of 5 dagen hechtenis, beiden wegens mishandeling. Aan de Koningin is dezer dagen een zeldzaam geschenk voor Prinses Juliana De vereeniging van Nederlanders, wonende te Johannesburg, heeft name lijk 'n kom, schotel en lepel van zuiver goud doen vervaardigen, dienende tot het gebruik van pap. Versierselen kunnen deze voorwerpen niet dragen, immers zuiver goud is daartoe niet te bewerken, alles is dan ook met den hamer geslagen, maar de vorm is zeer sierlijk, en het is gelukt in alle drie de voorwerpen, een Koningskroon en een J. te stempelen. Het prachtig geschenk is gesloten in een zeer mooi kistje van Rhodesia teakhout en werd door den voorzitter der Nederlandsche vereeniging prof. dr. P. J. Milller, naar „Het Loo" over gebracht. Een onaangename ontdekking. Een inwoner uit Vlissingen, die met de boot een reisje maakte van Zaandam naar Amsterdam en aan boord gebruik maakte van de toiletgelegenheid, legde een oogenblik een pakje effecten, dat hij kort te voren als aandeel in een erfenis had ontvangen, naast zich neer, zonder er later bij het verlaten er om te denken het weer by zich te steken. Eerst toen de boot in Amsterdam was aangekomen en hij reeds aan wal was herinnerde hij zich het pakje te hebben laten liggen. Toen hij evenwel terug ging om zyn eigendom te zoeken, bleken de effecten reeds verdwenen. Zaterdagmiddag had te Vlissingen een treurig ongeluk plaats. Doordien mej. J., wonende in de Molenstraat al daar met haar rokken aan een brandend petroleumstel bleef hangen, vatten haar kleeren vlam. De ongelukkige vldchtte de straat op, waar haar van alle kanten hulp werd verleend en men er in slaagde het vuur te blusschen. De vrouw was echter zoo ernstig gewond, dat men haar meer dood dan levend in haar woning bracht, waar twee doktoren de eerste hulp verleenden en adviseerden om de beklagenswaardige vrouw onmiddellijk naar het gasthuis over te brengen. Dit geschiedde, doch ook daar kon men de vrouw niet redden zij is 's avonds aan de bekomen wonden bezweken. Tot het laatste oogen blik was de ongelukkige bij het volle bewustzijn. De echtgenoot van de verbrande vrouw is onderofficier by de Marine en thans in Indië, waar vandaan hy op het laatst van het jaar naar huis keert. Met de tram, die om half vier van Vlissingen naar Middelburg vertrekt gebeurde gisterennamiddag even voorby Souburg een ernstig ongeluk. Toen de tram vlak voor de brug over den Vlissingschen watergang was, ont spoorde, door tot nu toe onbekende oor zaak, plotseling de locomotiet.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 2