A. I. Ps E.Br^ndsm^ Jburgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Advertentiën. Aanbesteding* INLADEN BEETWORTELEN. bij inschrijving worden aanbesteed: AANBESTEDING. 14000 K.G. RUHRKOLEN, A. E. C. KRUYSèE, Prudent. Puddingpoedersr S a u c e n, Bouillon-blokjes/ Firma P. H. VEENHUIZEN, Axel. -- Een schoenmaker uit Lage Zwa luwe, een man rüet zwakke geestver mogens, was op zijn fiets naar Breda gekomen. Dat doet hij meer, vertelt het D. r. N. B., voor 'n paar weken reed hij lustig met z'n flets op het trottoir der Boschstraat. D'r afzei 'n agent. En proces verbaal. Proces-verbaal De schoenmaker was een sn al verbazing. „Bij ons in Zwaluwe mag e overal gerust rond rijden." Hij was dan Woensdag weer per flets naar Breda gekomen. En bang, dat hij weer een proces-verbaal op- loopen zou, had hij z'n fiets maar ergens weggezet. Dus wandelde hij door de stad. Maar tegen halfvijf vond hij, dat 'ttijd werd naar huis te gaan. Hij was op de Veemarkt, toen die gedachte hem inviel. Per flets weer naar de Zwaluwe terug. Maar hoe hij ook peinsde, hij wist zich niet te herinne- I ren, waar hij z'n flets had laten staan. Daar zag hij voor een huis een goede fiets staan. „Wat loop ik toch te zoeken naar m'n fiets, dacht de Zwa- luwsche schoenmaker, daar staat immers goeie." En hy sprong er op en reed weg. Dat was echter al te brutaal, zoo midden overdag en dan op de Vee markt. De man was gauw gepakt en naar het politiebureau gebracht. Daar is hij in verhoor genomen en bofte hij in zoover, dat de politie, die 's mans fiets ergens onbeheerd had vinden staan, deze had meegenomen naar het bureau. Een beetje opschietenzei hij tegen den commissaris, want ik moet naar huis. En toen 't niet hard genoeg naar z'n zin opschoot op dat politiebureau, nam hij de vlucht, om eenter spoedig weer terug te keeren. „Nu ja", zei hij, „ik kan toch niet in m'n bioote hoofd naar de Zwaluwe toe. En mijn fiets staat nog hier." De man kreeg pet en fiets en vertrok. Een kwartier later zat hij in den Mark singel, bij de Hirdesbrug. Hij werd er uit gehaald, reed er weer in. Toen zwom hij naar den overkant, klauterde op het hek van de badinrichting en liet zich aan den anderen kant weer in het water vallen. De politie heeft den stakkert toen naar het Stedelijk Ziekenhuis gebracht. Mislukte oplichting. Een goud- en zilversmid in de Kalverstraat te Am sterdam heeft men Zaterdagmorgen voor een aanzienlyk bedrag aan gouden armbanden trachten op te lichten, maar dat is mislukt. Vrijdagavond vervoegde zich bij hem een jongmensch, dat ver zocht den volgenden ochtend een col lectie gouden armbanden in de prijzen van f 40 tot f 100 te zenden ten kantore van de bekende firma Westendorp aan de Heerengracht. De bediende, die zich in den winkel bevond, toen de ongeveer 25-jarige jongeman de be stelling deed, bracht Zaterdagmorgen l het pakje, inhoudende gouden arm banden ter waarde van ruim f 1000 daar ten kantore. Het jongemensch kwam den bediende reeds met den uitroep„O, is u daar, gééf u mij het pakje maar hier", tegemoet. Hij voegde er by, dat het kantoor der firma nog niet geopend was, en dat hij het pakje wel verder verzorgen zou. Geen kwaad vermoedende, gaf de bediende het pakje over, toen op het zelfde oogenblik een jongmensch, werk zaam op een der kantoren in het perceel, de trap af naar beneden ging. Ge lukkig wekte dit de bevreemding van den bediende, althans hij vroeg dezen, of het kantoor reeds geopend was. Welzeker, antwoordde de aangespro kene. De bediende Jteerde toen op zijn schreden terug, liep den jongeman, die zich in het bezit van het pakje bevond, achterop en verzocht het hem 'V terug te geven. Deze, zich betrapt ziende, voldeed aan het verzoek en maakte zich toen haastig uit de voeten. Ten kantore der firma was natuurlijk niets van een bestelling bekend. Een zonderling ongeluk met een vliegmachine wordt uit Ottawa (Canada) gemeld. De vlieger Nassr vloog Don derdag aldaar, toen de schroef van zijn vliegmachine een draad van de electrische leiding raakte en verbrak. De draad viel en vier personen wer den geraakt en door de strooming op den grond geslingerd. Twee der slacht offers moesten onmiddellijk naar het gasthuis gevoerd worden. Een buitengewoon geweldig on- weder heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag over Parijs gewoed. Op zeker oogenblik regende het zoo hard, dat de rijtuigen, auto's en omnibussen, door echte poelen reden. Een groot aantal kelders zijn ondergeloopen. Te Bergen y was Vrijdag een monteur op 'een 60 meters hoog stellage der koolmijn van Ghlin geklommen, om er te werken. Op eens bemerkte hij dat het houten gestoelte in beweging kwam. Hij daalde dadelijk naar be neden, maar was erg ontdaan, en ging een herberg binnen. Groote zweet druppels stonden hem op het gelaat, en hij viel weldra buiten kennis. Men droeg hem naar zijn buis waar hy na korten tijd den geest gaf. Twee welbekende dames uit Chi cago mrs. Jacob Silver en haar schoon zusier mrs. Tripp, hebben om een nog onbekende reden, maar vermoedelyk jaloezie, een duel uitgevochten in de kamers van mrs. Silver. Ze duelleerden met revolverseerst schoten ze ver mistoen werd mrs. Tripp gewond, maar het vloeien van bloed was voor de vrouwelijke duellanten nog geen reden tot beëindiging van den strijd. Ze bleven doorschieten, de kogels vlogen naar alle kanten, schilderijen, lampen en meubels vernielend. En al schie tend gingen ze naar andere kamers, die spoedig hetzelfde lot ondergingen. Het schieten duurde een vol uur, toen viel mrs. Tripp die op vijftien plaatsen gewond was, doodneer. Hoe zij het zoo lang heeft volgehouden, is een raadsel. Mrs. Silver heeft waar schijnlijk ingezien wat haar te wachten staat. Ze keerde haar revolver op zich zelf en schoot zich dood. Moord of ongeluk Donderdagnacht ontdekte een machinist op de lijn Parijs- Versailles tusschen Chaville en Viroflay dicht bij Chaville een lyk van een elegant gekleeden man, die een diepe wond aan het voorhoofd had, terwijl de linkerarm van het lichaam geschei den was. Eerst dacht men aan een ongeluk, later aan moord. De doode werd herkend als de Parijsche bankier Jules Speck, die zyn kantoor op de Place Boieldieu bij de Opéra-Comique heeft en in Chaville een villa bewoont. Hij was gelukkig getrouwd en had geen zorgen, zoodat aan zelfmoord niet ge dacht wordt. Een dubbele gouden ketting, dien hij gewoonlijk droeg, ont brak nu zijn beurs was in den zak, maar geheel samengedrukt, wat aan eén worsteling doet denken. Op zestig meter afstand lag een met bloed be vlekte zakdoek met de initialen van den bankier. Het treinpersoneel heeft niets verdachts bemerktde trein was slecht gevuld, en men heeft niet ge merkt dat tijdens den rit een portier openstond. De daad is gepleegd in een klein dal, dat reeds vroeger de plaats van een misdaad was. Het heet al lang „carrefour de la femme sans tête". Griezelig genoeg. Hulst. Huwelijks-aangiften. 2. Johannes Ludovicus Carolus Baart, 34 j., jm. en Marie Natalie Willems, 23 j., jd. Petrus Josephus Vermeersen, 26 j., jm. en Sophia Maria Janssens, 23 j., jd. 11. Felix Kraemers, 67 j., weduwn. en Maria Kouijzer, 62 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Joseph Johannes den Tenter, 26 j., jm. en Louisa Maria Mannaert, 23 j., jd. Geboorten. 3. Maria Ludovlca, d. van Aloislus Leonardus Pleunis en Celina Elisabeth Buijsse. 4. Clementina Johanna, d. van Andreas Augustinus van de Walle en Apolonia Maria Freijser. 8. Maria Frani-isea Justina, d. van Hendrikus Johannes Beugels en Elizabeth Destombes. 11. Anna Maria Catharina, d. van Petrus Johannes Borm en Phelomena Maria Michielsens. 13. Alphonsius I.udovieus, z. van Petrus Maria Weemaes en Maria Coleta Neve. 14. Philomena Maria, d. van Eduardus Judocus Koemans en Maria Petronella Pieters. Overlijden, 5. Constantinus Ludovicus Esse- iing, 3 m., z. van Benignus Alphonsius en Maria Johanna Verbrnggen. 6. Een als leven loos aangegeven kind van het m. geslacht van Eduard Meervis en Leonia de Witte. 10. Desiré Jacobus Roovers, 2' j., z. van Johannes Franciscus en Maria Judoca de Kort. Koewacht. Geboorten. 4. Christina Valen- tina Maria Josephina en Elsa Maria Hortensia, dochters van Dominicus van Pottelberghe en Maria S. de Gronckel. 6. Emma Josephina Augusta, d. van Alphonsius de Paepe. en Coralia M. Th. van der Bilt. 9. Arthur Alfred Emma, z. van Benjaminus de Schepper en Leonie Marie Verschoor. 11. Joannes Augusta en Josephus Henri, zoons van Aloijsius de Block en Frederica van Hecke. 12. Emma Maria Coleta, d. van Victor Al. Poppe en Honorina Maria van Regemortel. Remundus Joseph, z. van Aloijsius van Geersaem en Marie Leonie Sturms. 15. Irma Amelia, d. van Alphonsius van Megroot en Josephina Lippens. Overlijden. 12. Josephus van de Velde, 66 j., weduwn. van Leonie Naessens. 14. Irma Augusta van de Vijver, 1 m., d. van Frans en Melanie de Vos. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 9. Cornelis Dieleman, 23 j., jm. en Martina Wagenaar, 22 j., jd. Willem Allaart (van Stoppeldijk^ 21 j., jm. en Jacomina Pieterneila Overdulve, '8 j-, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Johannes van Eijsden, 27 j., jm. en Johanna Dina de Hont, 28 j., jd. 9. Jacobus Pieter de Wilde, 26 j.,jm. en Tanneke Hamelink, 22 j., jd. Geboorten. 30. Francois, z. van Abraham Jan Scheele en Catharina Dieleman. 2. Pieter neila, d. van Mattheus Dieleman en Adriana Donze. 3. Nicolaas Jan, z. van Adriaan Willem van Biezen en Maria Janna van de Velde. Elizabeth, d. van Jacob Klaassen en Cornelia Tramper, 6. Alma Paulina Maria Alberta, d. van Petrus van den Bergen en Maria Alberta Martens. 10. Jacomina Pieterneila Sara, d. van Leendert Willemsen en Maatje Maria de Wilde. Overlijden. I. Tanneke Tollenaar, 7 j., d. van Adriaan en Sara Haak. 3. Adriana Eli zabeth de Bruijne, 4 m., d. van Hendrik en Janneke Pieterneila 't Gilde. Zuiddorpe. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. HULST, 20 Sept. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 13,75, Rogge f 11,25, Win tergerst f9,— Zomergerst f 0,Haver 10,25, Erwten 14,Paardenbconen f 0,Duivenboonen f 0,Witte- boonen /'0,Bruineboonen f 0, Boekweit f0,Lijnzaad f—,—, Aard appels f 2,75, Koolzaad per zak van 100 liters ƒ13,50, Boter per kilo ƒ1,35, Eieren per 26 stuks 1,05. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 29 stuks hoornvee, 31 varkens, 0 paarden, 0 schapen, verkocht12 stuks hoornvee, 25 varkens, 0 paarden en 0 schapen. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (by Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 22 September Zwakke veranderlijke wind. Meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen buien. Weinig verandering van warmte graad. Bekeml maki ngen. Aangezien er plan bestaat om over veertien dagen de Oosterstraat op te breken, worden belanghebbenden ver wittigd, met het vervoer van hunne producten rekening te houden met den termijn bovengenoemd. Axel, 17 September 1909. De Burgemeester van A rel, J. HUIZINGA. Op Dinsdag 20 September aanstaande, des mie' Mgs om twee uur zal in de herberg van P. Bogaert te Kijkuit Het inladen van ongeveer 4 milfioen kilogram Beet wortelen, op het station Kijkuit in de aanstaande campagne. Nadere inlichtingen worden op ver zoek verstrekt door de Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent en den controleur CH. YSEBAERT te St. Jan steen (Absdale). Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur te AXEL, zal op Zaterdag 25 September 1909, des voormiddags te 9 ure, ten Raadhuize, bij enkele inschrijving, aanbesteden, de leVering van (30 pet. grove.) Alleen ingezetenen der gemeente hebben het recht tot inschrijving. Inlichtingen te bekomen bij der^Ont- vanger van voornoemd Bestuur, de heer P. VAN VESSEM. C. VAN DEN BROEKE, Secretaris. Axel, den 11.September 1909. enz., enz., zijn de beste. Gebruikt dus alleen A. J. P's Artikelen. N.B. Winkeliers en Weder verkoopers groot rabat. Ieder moet dat ver- koopen. v ra aoiiiaxa alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk :in Zeeu wsch- Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, P. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Dey, Hulst. C. L. Du Cock- Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arent- hals, Gezusters Meertens, Wed. Klaassen-Donze, R. Sqjieele-Wil lems, Sus van Geut, J. T. de Smidt, Pranciska Pauwels, A. Stouthamer, Zaainslag. J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,30 per KG.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3