UITVERKOOP. CEINTURES, Cocoslooper en Tapijt, SCHOL AM. „AXEL" Z. L. M. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Bekendmakingen. AANBESTEDING. Advertentiën. LANDBOUWONDERWIJS. GESPEN, enz. Nieuwste modellen. Axel. Firma P. H. YEENHUIZEN. KOOPJES! KOOPJES! opruiming van een partij Vloer- en Tafelkleeden, TAFELZEI LTJES, Bloh- en Biezenmaffen AXEL. B. H. POT. Verkrijgbaar bij F. DIELEMAN, Axel. Groote -fjif -^| De Voorz. vraagt of niemand het voorstel om het minimum tractement op f 400 te stellen, steunt.,. Daar niemand zich hooren laat, trekt dhr. De Feijter zijn voorstel in. Eene oproeping naar vorengenoemde betrekkingen zal niet geschieden, doch den tegenwoordigen titularissen een wenk worden gegeven om te sollici- teeren. XI. Verzoekschrift van dhr. M. L. de Keijzer, waarnemend Directeur der Normaalschool Axel, te Graauw om gebruik te mogen maken van de ge meenteschool. Wordt als zijnde ge schreven op ongezegeld papier ter zijde XII. Aanbesteding verfwerk onder- wijzerswóning en enkele herstellingen aan de school. Volgens voor de raadsleden ter visie gelegen bestek wordt z. h. s. besloten tot de aanbesteding over te gaan. XIII. Bijdrage in de rioleering door den Noordpolder. De Voorz. zegt met het bestuur van den polder „Noord" eene conferentie te hebben gehad, waaruit het resultaat is voortgevloeid dat de Noordpolder in de kosten van rioleering 150 in eens zal bijdragen, mits de gemeente Axel zorg drage dat de waterafvoer van genoemden polder door het Axelsche rioolstelsel een ge regeld verloop hebbe. Zonder discussie en zonder hoofdei, stemming wordt beslotep dit aanbod te accepteeren. XIV. Reclames hoofdelijken omslag. Wordt besloten in geheime zitting te behandelen. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de openbare vergadering. Tijdens het hevige onweder, dat Zondagavond boven het Noordelijk deel van Walcheren woedde, is een paard van den landbouwer P. C. te Seroos- kerke in de weide door den bliksem getroffen en gedood. Te Schore werden een tweetal runderen van den landbouwer Van I. in een weide door den bliksem gedood, eD ook werd een boom geheel ver splinterd. Veel vée was door het weer in de slooten geraakt en werd nog 's nachts door de eigenaren daaruit verlost. Kcizeriyk bezoek. Gisteren, (Maandag) was het dedag van het langverwachte, veelbesproken keizerlijk bezoek te „Middachten." Het mooie landgoed met zijn beroemde laan, al reeds wereldvermaard, is nu met het dorpje De Steeg in binnen- en buitenland op aller lippen. Want al is het bezoek van keizer Wilhelm en de keizerin van zuiver vriendschappe- lijken aard graaf en gravin Bentinck zijn zeer bevriend met. het keizerpaar en komen herhaaldelijk als gasten in het keizerlijk paleis te Berlijnen al is de reis niet opzettelijk naar Mid dachten gemaakt, wijl de keizer voor een standbeeldonthulling te Kleef komt, toch wordt er aan het bezoek meer dan gewone beteekenis gehecht, omdat de keizer nog nimmer op deze wijze ons land bezocht. Hoe vol het was, te De Steeg blijkt wel hieruit, dat, hoewel overal geïm proviseerde tribunes zyn opgericht, de vraag naar kijkplaatsen zoo groot is, dat voor twee plaatsen op een balkon reeds 50 is betaald. De menschenmassa die zich in en om De Steeg had opgehoopt was ge woonweg ontelbaar. Natuurlijk dat in den omtrek van Middachten en De Steeg het werk overal was neergelegd. En de dorpelingen bij wie de grafelijke familie zeer gezien is, hadden hun dorpje in feestdos gestoken en uit elke woning wapperen de Hollaudsche en Duitsche kleuren en hier en daar de kleuren van Middachten. De politie was tijdens het verblijf van den keizer versterkt met 32 marechaussees te paard en 40 rijks veldwachters, welke manschappen in het oude gemeentehuis gehuisvest zullen worden. Op het kasteel „Middachten" zijn de naaste bloedverwanten van graaf Ben tinck aangekomen die bij de ontvangst van den keizer en de keizerin zullen tegenwoordig zijn. De Rijksweg vanaf het station de Steeg tot aan de oprijlaan van kasteel „Middachten" zal voor rij en voertuigen vanaf half een tot uiter lijk half drie gesloten zijn. In de aliée is een reusachtige eere poort opgericht. Even 2 uur kwam de witte keizer lijke trein in het gezicht en er brak uit de menschenmenigte een lang aan houdend gejuich uit. Weldra dreunde de bijna 200 Meter lange trein het station binnen. Als de keizerlijke familie was uitgestapt, ontvangen door graaf en gravin Bentinck, had een hartelijke begroeting plaats. De familie leden en enkele autoriteiten werden aan den keizer» die blijkbaar in een zeer'opgewekte stemming was, voorge steld, en even later weerklonk een donderend gejuich, als de stoet het station uitkwam om de rijtuigen te bestijgen. Oogenblikkelijk daarna begaven de keizer, die de bekende witte uniform droeg, en vriendelijk de toejuichingen beantwoordde, en graaf Bentinck, in het zwart gekleed, zich naar het eerste rijtuig, a la Daumont met vierspan en voorrijder gereden en met twee statie jagers in de achterbank. Daarna volgt de calèche waarin de keizerin met haar gastvrouw en de jonge gravin Isabella plaats namen. Naast de eerste calèche reed de oudste zoon Willem Frederik, erfgraaf van Oldenburg Bentinck, ter wijl terzijde van het tweede rijtuig de schoonzoon van den graaf, de erfgraat van Castel-Rüderhausen reed. Het verdere gevolg nam in de andere rijtuigen plaats. De 40 paarden voor de verschillende rijtuigen waren alle van dezelfde donkerbruine kleur. Voor en achter den stoet reden marechaus sees en langs den geheelen weg klon ken voortdurend luide toejuichingen. Bij de aankomst op het kasteel be gaven de keizerlijke gasten zich oogen- blikkeiyk naar hunne vertrekken om zich te verfrisschen. Inmiddels was op het kasteel de keizerlijke standaard geheschen. Voor de thee werd een wandelrit gemaakt naar de Middachter aliée. en de omgeving van het kasteel. Het liep toen tegen vieren. Langs den Paar- densingel werd naar Middachten gereden. Zoo glorieus als het bezoek van het Keizerlijke Paar des middags was op het kasteel, zoo teleurstellend was het vervolg. Om 5 uur barstte een onweersbui los zoo fel, dat de paarden der politie er van steigerden. Kletterende hagel slag en stroomende regen werkten er een paar uur lang toe mee, dat alles ver nield, doorweekt en verstoord werd. Toch is 's avonds de illuminatie nog ontstoken, maar te laat voor de duizen den, die gekomen waren oin van dat prachtig gezicht te genieten. Politiehonden. Goede dienst heeft een politiehond te Holte (Westf.) ver leend. Eene familie aldaar miste haar 2 jarig kind. Alle nasporingen bleven vruchteloos. Teneinde raad liet men een politiehond van elders komen. Dit dier had weldra het spoor ontdekt, op een uur afstand vond men de kleine in een korenveld. Het kind leefde nog, doch had in 2 dagen en 2 nachten niets gegeten. Een verdwenen commissionnair. Te Haarlem is groote ontsteltenis teweeg gebracht door het plotseling verdwijnen van den heer F. C. P., commissionnair en makelaar aldaar. Hij was als ge woon klerkje,bij den makelaar Poortman begonnen, nam later diens zaken, ge deeltelijk door erfenis, over en wist zich tot een algemeen geacht en ver trouwd financier op te werken. Sedert eenige dagen was hij verdwenen hij deed met zijn gezin een uitstapje naar Wiesbaden, zooals hij had verklaard, maar is stiekum naar Amerika ver trokken. De boekhouder ontving van daar uit een telegram van hem, meldend dat de zaak fout was. Natuurlijk werd toen het kantoor door een groot aantal menschen bestormd, die zaken met hem deden en waarvan sommige aardige klappen krijgen, een loodgietersbaasje bijv. voor eenige duizenden. Men be weerde eerst dat er ook kapitaal van de R. K. kerk verdwenen was, maar dit wordt tegengesproken. P. die failliet is verklaard, moet door speculatie op Amerika ten val zijn gebracht. Onderscheidingsvermogen. Te Gen- dringen, waar voor de verkiezing van één lid van den gemeenteraad vijf cadidaten officieel werden gesteld, hebben voor enkele candidaten dezelfde personen de candidatenlijst geteekend. Vergiftigd. De Zuid-Willemsvaart van Maastricht naar Lanklaer (België) is geheel vergiftigd, vermoedelijk door het water van de gasfabriek te Maas tricht. Duizenden en duizenden kilo's visch, voornamelijk brasem, zijn ver giftigd. De visch drijft dood op den waterspiegel, of is geheel bedwelmd. Enkele personen, die van deze visch hadden gegeten, werden ziek. De Belgische regeering deed Dingdag een onderzoek instellen naar de oorza ken dezer vischvergiftiging op groote schaal. Axel, 10 Augustus 1909. Mijnheer de Redacteur Het zij mij vergund uwe gastvrijheid in te roepen, tot plaatsing van onder staande regelen in uw veelgelezen blad. In den loop der maand Januari van dit jaar, is mede door ondergeteekende beleefd aan de burgerij verzocht, vooral niet aan kinderen te geven, die bedelen aan de huizen. Enkelen hebben aan dit verzoek gehoor gegeven, doch ik ontdekte dat 'tbij een groot deel weder den ouden weg op gaat, en aan bedelende kinderen toch weer geven. Zeker ik erken gaarne, wanneer er nood is moet ge holpen wordenen zij die in nood verkeeren moeten een uitweg zoeken, doch dan is bedelen al het slechtste middel wat bestaat. En nu moge het waar zijn dat dit aan volwassenen moeilijk is af te leeren, laat ons zorgen dat wij geen geslacht van bedelaars kweeken. Natuurlijk een ieder blijft vrij, wat en hoe hij wil geven, wat ik echter beleefd verzoek is wel, geeft in geen geval aan bedelende kinderen. Laten wij er ons voor wachten voornamelijk in het belang van die kinderen er aan mede te werken, dat kinderen voor den bedelstaf worden opgevoed. Mijn dank voor de opname van deze regelen. Uw Pw. J. HUIZINGA. HULST, 9 Aug. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,Rogge 9,50, Win tergerst f 8,75, Zomergerst /'O,— Haver 10,Erwten J' 12,—Paardenbconen f 10,50, Duivenboouen 11,50, Witte- boonen f0,Bruineboonen /'13, Boekweit f 0,Lijnzaad f Aard appels 3,75, Koolzaad per zak van lUO liters ƒ14,Boter per kilo ƒ1,25, Eieren per 26' stuks 0,95. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 24 stuks hoornvee, 36 varkeus, 0 paarden, 0 schapen, verkocht13 stuks hoornvee, 32 varkens, 0 paarden. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt- (bij Utrecht). Verwachting tot den, avond van Woensdag 11 Augustus: Matige Noordoostelijke tot Noordelijke wind. Half bewolkt. Mogelijk regen buien. Koeler. Burgemeester en Wethouders van AXEL zullen op Vrijdag 13 Augus tus S909s des nam. 6 uur op het Raadhuis in het openbaar aanbesteden Het schoonmaken van en verder reparatiewerk aan het schoolge bouw, benevens verfwerk aan de onderwjjzerswoning. De aanwijzing zal geschieden op Woensdag li Augustus a. s. des nam. 2 uur. Het bestek ligt ter lezing op de secretarie. Axel, 10 Augustus 1909. Burgemeester en B ethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. ZIJ, die het onderwijs aan den Land- bouwcursus te AXEL -wenschen te volgen, gelieven zich daartoe aan te melden vóór I Sept. bij de onder wijzers LE FEBER of ZONNEVIJLLE of bij den ondergeteekende. Het onderwijs is kosteloos. Leeftijd minstens 15 jaar. De Secretaris, W. DIELEMAN Pz. WEGENS PLAATSGEBREK en wat verder tot dat artikel behoort. Alles beneden inkoopsprijzen. m Prijs 10 Cent, Firma P. H. Veenhulacan.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3