VLAS, MM WIJN-AM. Openbare Aanbesteding. Kerkboeken Mr. DIYlÏMAïïT Burgerlijke Stand. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht Bekendmaki ugeii. aan te besteden: Inschrijving. pl.m. 60 NT'. COCOSKLEED TAFELKLEED van groen laken, Advertentiën. Voor den Inmaak: Firma P. fi. Ueenhuizen. Zoo pas ontvangen: in diverse kleuren met en sender Klep. TAFELBIJBELS De echte Bredasche Ontbijt-, Sucade-, Gember- en Candijkoek. Caramels en Fondants. Verzekering van Axel. J. A. DREGMAN3. Wij zijn gered uit doodsgevaar, want de Olaf Kyrie is niet meerde boot is gestrand op den rotsachtigen bodem tusschen Molde en Christiansund. We I waren vol goeden moed uit Stavanger I vertrokken alles ging.naar wensch den eersten dag waren M. en ik wat zeeziek geweest, maar Vrijdag was alles vergeten. Wij kwamen verder in j Bergen aan, 8 uur 's avonds, toen de Olaf Kyrre op punt was van vertrek. Haastig werden we er met een bootje been gebracht en verder geen spoor meer van zeeziekte bij ons beidjes. H. heeft er heel geen last van gehad we hadden een goeden nacht, Zaterdags tot voorbij Molde een mooie zeereis i met gunstig weder. Een eind voorbij Molde ging het zoo voort met af en toe mooie groene rotsen, ook sneeuwtoppen in 't verschiet, toen weer in open zee tot aan Christiansund, een minder makkelijk gedeelte voor stoom- en scheepvaart. Er was mist komen op zetten 't leek ons niet zoo heel erg, ten minste de meeste passagiers jvaren om 10 uur naar bed of in de kajuit gegaan, ook onze M. had H. en mij vroolijk verlaten, zich verheugende op een heerlijk slaapje, want de zeelucht maakt moe en slaperig. H. en ik zaten op een beschut plekjede mist was toegenomeneen boot, die ons tegen kwam, was eerst op korten afstand zichtbaar, maar om de twee a drie minuten weerklonk de stoomfluit om naderende schepen te waarschuwen. Ik kreeg een gevoel van onrust over me. H. ging eens kijken of die seinen per stoomfluit, M. ook verontrustten. H. kwam weer boven de boot lag een poos heel stil, telkens die seinen. Een paar jonge dames wandelden vroolijk lachend en pratend op en neer, maar het scheepsvolk was druk bezig aan de andere zijde van de boot, lit hoorde tot tweemaal toe hevig bruischen van de schuimende zee, juist als het vrij laten van stoom bij een locomotief 'twas zoo vreemd, want de zee was zoo stil zonder schuimende golven, toen plotseling, o zoo plotseling, een hevig geknetter en gekraak een vreeselijlt gegil en geschreeuw. Allen stormden naar de andere zijde. „Ik ga Mina halen," riep ik en stormde naar beneden, al ging de boot telkens omhoog en weer naar de diepte. Ik bleef staan, wraar H. was heengegaan, mij vastklemmende aan een ijzeren stang. Daar stond ik heel alleen het geknetter en gekraak nam steeds toe, ook het bruisen van het water in de diepte, waar ons geliefde tweetal zich bevond. O, die angst, die angst Ik dacht niet anders of zij hadden reeds hun graf gevonden in die bruischende naar binnen dringende watermassa. Ik kon niet anders dan roepen en bidden„Heere, behoed ons - mijn God, wees ons genadig Daar hoorde ik H.'s stem daar was hij, M. mee trekkende. Zij was in nachtgewaad, maar H. had haar toch nog zijn warm duffeltje kunnen aantrekken. Nu stonden wij met ons drietjes, ons aan elkander vastklemmende, niet anders denkende of de laatste oogen- blikken waren gekomen. Daar kwam een der stewardessen naar ons toe gesneld met zwemgordels, zij hielp ons allen, o zoo rustig. „1st die Gefahr gross vraagde ik zacht. „Sehr, sehr," was het antwoord en haar blik zeide genoeg wat zij er van dacht. Nog een Duitsche heer en twee dames waren kort na H. en M. ook naar boven gekomende andere passagiers en manschappen waren reeds in booten neergelaten. Toen kwam een boot met den stuurman en een paar matrozen naar onze zijde. „Eerst de vrouwen" werd geroepen. De Duitsche dame liet zich langs het touw7 naar beneden glijden. Toen kwam ik, klim mend over het want van het schip, langs het touw glijden, dan loslaten en naar beneden, compleet vallend in de boot. Daarop M. en alles ging best. We bleven kalm en rustig, nog een dame, toen de mannen. „CapitAn, kapitein," riep M. in grooten angst, „mein Mann, mein Mann, lass mein Mann kommen", en daar kwam H. maar terwijl hij aan het touw hing, ging' dat deel van de boot weer geheel omhoog, 't Waren ontzettende oogen- blikken, maar God zij gedankt, ook H. kwam behouden bij ons. Nog een paar anderen, ook de kapitein, wij waren de laatsten. Niemand was meer op de groote boot, die van de eene zijde* naar de andere overhelde. Daar zwalkten de vijf kleine bootjes op den Oceaan, geen land in het gezicht. Hoe lang zou men het uithouden Onze boot was niet van de beste, er kwam van onderen water door. Alweder uitkomst op eenigen afstand, eerst niet zichtbaar door de mist, lag een andere grootere boot, die stil was gaan lfggen en de ankers had uitgeworpen w7egens den mist. Daarheen roeiden de bootjes met een tien a vijftien minuten waren we allen opgenomen aan de Mercier en werden met veel zorg behandeld. Wie zoo maar uit bed was gekomen, werd van kousen, en warme kleedingstukken voorzien. Den geheden nacht voeren de bootjes op en neer, otm uit de cabins te halen, wat nog gered koft worden, en er kwam nog aardig wat terug, ook van ons. Gelukkig zijn wij heel wel, nog een beetje zenuwachtig, maar dat spreekt wel vanzelf, en niemand onzer wenscht nog naar de Noordkaap te gaan." Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 22 Juli 1909. Veroordeeld zijn: A. D. te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij/tot eene boete van f 5, subsidiair 2 dagen hechtenis. F. D. te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 1 week tuchtschool. G. v. d. B. te Eecloo, ter zake van overtreding van het trekhondenreglement, tot twee boeten eene van f3, subs. 2 dagen hecht, en eene van f 15, subs. 3 dagen hecht. H. V. te Bassevelde, ter zake als voren, tot twee boeten eene van f 1, subs. 1 dag hecht, en eene van 2 maal f 3, subs. 2 maal 2 dagen hecht. K. d. G. en J. J. S., beiden te Bouchaute, ter zake van overtreding van het Schelde- reglement, ieder tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. C. R. v. 'tH. te Hoek, ter zake van over treding der Woningwet, tot eene boete van f20, subs. 10 dagen hecht. J. J. te Hoek, ter zake van overtreding der Leerplichtwet, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.; C. v. D. te Westdprpe, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht.; M. V. te Ter Neuzen en J. d. B. te Hoek, ter zake als voren, iéder tot eene boete van f 1subs. 1 dag hecht.L. H. te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht. A. v. 'tH., M. d. R., I). F.D.,-J.D., H. J. H., C. L. d. S., allen te Axel; M. M. te Zaamslag; - F. J. D. en F. J. v. d. P., beiden te Ter Neuzen; M. L. H. te Sluiskil L. C., I. V. en A. d. M., allen te Assenede E. P. te Bouchaute, allen ter zake van het rijden met een rijwiel zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.; J. d. P. en P. D., beiden te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f i subs. 1 week tuchtschoolB. S. te Sluiskil, ter zake als voren, tot eene boete van f0,50, subs. 1 dag hecht. S. P. te Philippine en M. J. M. te Sas van Gent, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. A. C. te Assenede, ter zake van het rijden met een motorrijtuig zonder licht, tot eene boete van f 15, subs. 8 dagen hecht. D. W. C. d. J. te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. F. W. te Sluiskil, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. J. D. Jz. te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 15, subs. 3 dagen hecht. C. v. K. te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 10, subs. 3 dagen hecht. M. D. te Sluiskil, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. J. B. D. Jz. te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. Vrijgesproken zijn: E. S. te Axel, terzake van overtreding van het trekhondenreglement. R. D. te Axel, ter zake van overtreding der Leerplichtwet. L. V. te Axel, ter zake als voren. F. v. d. P. te Ter Neuzen, ter zake van het laten loopen van kippen op weiland. Ontslagen van rechtsvervolging zijn: F. S. te Axel, ter zake van het rijden met een hondenkar zonder licht. A. d. S. te Westdorpe, ter zake van het kippen laten loopen op bezaaid land. C. v. B. te Axel, ter zake als voren. J. F. S. te Zaamslag, ter zake van straat schenderij Uitgesteld zijn de zaken van M. L. v. W. en Ph. S. v. W., beiden te Bouchaute, ter zake van overtreding van het Scheldereglement. E. R. te Philippine, ter zake als voren. C. D. en B. S., beiden te Sluiskil, ter zake van straatschenderij. Van 1—15 Juli 1909. Hoek. Geboorten. 4. Adriaan, z. van Jan Donze en Adriana Klaassen. 5. Janneke, d. van Jozias de Jonge en Poulina Catharina Haak. 7. Pieter Cornelis, z. van Pieter Abraham Verhage en Adriana Maria van der Hooft. 8. Johanna Catharina, d. van Reinier Jan de Fouw en Janna Weststrate. 10. Maatje, d. van Jan Andries Meertens en Sara Johanna Cornelia Wolfert. Overlijden. 2. Anna Meertens, 2 d., d. van Gelein en Pieternella Vinke. 12. Jacobus def Meester, 45 j., echtg. van Elisabeth Dieleman. Hulst. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Petrus Philippus Passeniers, 33 j., jm. en Anna Maria van de Lavoir, 29 j., jd. Geboorten. 6. Johanna Petronella Stephania, d. van Gustaaf Lodewijk Wauters en Mathilda Petrooella Seraphina van der Heijden. 10. Agnes Johanna, d. van Joseph de Potter en Philomena Maria Pieters. Antoine Joseph Norbert Marie, z. van Louis Francois Marie van Waesberghe en Josephina Maria Catharina Mutsaerts. Charles Johannes, z. van Johannes Willebrordus Warnier en Christina Mahu. 14. Alphonsus Theodoras, z. van Jan Francies Maes en Marianna de Bakker. 15. Rosalia Maria, d. van J ohannes Asselman en Mathilda Rosalia de Theije. Overlijden. 2. Florence Augusta Boel, lj., d. van Ludovicus Franciscus en Amelia Petro nella van Wesemael. 10. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Charles Hubertus Fassaert en Hortensia Maria Louisa van Kemseke. 11. Johannes Josephus Boeding, 78 j., weduwn. van Anna Catharina Servaas. 13. Anna Wilhelmina van Damme,1 2 j., d. van Maria Coleta van Damme. 15. Johannes Comelis van Goeije (vanSt. Jansteen 2 j., z. van Augustus en Prudence Marie Apers. HULST, 26 Juli. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt Tarwe f 14,50, Rogge ƒ9,50, Win- tergerst f0,Zomergerst ƒ0,Haver ƒ10,Erwten ƒ13,Paardenbconen ƒ10,50, Duivenboonen ƒ11,Witte- boonen Bruineboonen ƒ13, Boekweit ƒ0,Lijnzaad Aard appels 4,25, Koolzaad per zak van 100 liters /O,Boter per kilo ƒ1,10, Eieren per 26 stuks f 0,95. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Woensdag 28 Juli: Afnemende, daarna toenemende Zui delijke totZuidwestelijke wind. Be trokken tot zwaar bewolkt. Regen. Weinig verandering van warmtegraad. Burgemeester en Wethouders van AXEL, hopen in het openbaar I. Het leveren van plus minus 1600 M. cement en Engelsche gresbuizen. II. Het leveren van 165000 waal klinkers. III. Het reinigen en graven der slooten. IV. Het graafwerk van de nieuw te leggen rioleering. V. Het leggen van plus minus 1600 M. buizen met 2 duikers en VI. Het aanleggen van nieuwe en het herstellen van oude straten. De aanbesteding zal plaats hebben op Maandag 2 Augustus 1303 des voormiddags elf uur ten raadhuize. Bestekken en teekeningen zijn voor ieder perceel afzonderlijk verkrijgbaar van af Zaterdag 24 Juli a. s. ter Secre tarie tegen betaling van zestig cent per stel. Burgemeester en ff elkanders voornoemd J. HUIZINGA. Secretaris J. A. VAN VESSEM. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat zij voor nemens zijn te laten inschrijven voor de levering van alsmede van een lang 414 M. en breed 1,85 M. Gegadigden moeten huninschryviugs- billet met staal, vóór of op den 29 JULI e. k. ter secretarie inleveren. Burgemeester en Wethouders van Axel, J. HUIZING A De Secretaris J. A. VAN VESSEM. ■êéÊÊST* Mi,'n harteiyken dank voor de deelneming betoond bij het overlijden van mijn geliefden Echtge noot. Wed. B. VAN RUWEN— De Haan. Axel, Juli 1909. K 1 r EEN MOOIE COLLECTIE zooals in pluche-, fluweel-, gewatteerde chagrine-bandjes, in soorten van af 86 cent. Aapbevelend, C A. VAN DER WIELE. Depót bonder. ZOO PAS ONTVANGEN Minzaam aanbevelend, AXEL. J. C. YERBRUGfGfEN. tegen brand, bij Candidaat-Notaris. Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te spre ken bij L'Ecluse— Mahu.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3