jtienwe zoute Visch G. I1IJI31IJ1, Kiesyereeniging „ALGEMEEN BELANG" te Axel. P. DEKKER (aftr.) F. VAN DRIEL (aftr.) J. K. VINK. M. WOLFERT (aftr.), (aftr.) ©i Gemengd Nieuws. Telegrafisch Wt M-berich Aclvertentiën. Jhirgerlijke Stand. mmmmmmmmmm zrnmem Axel. bij JOZ. DE FEIJTER. Kiezers van Axel! Overslag. In deze gemeente heeft dit jaar geen periodieke aftreding van leden van den gemeenteraad plaats. Philippine. By de verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteldA. F. Arbroscheer, p. de Boek (aftr.), J. B. van Hurck Adz., Alphons Lauret, E. A. M. Taelman (aftr.) en P. F. Wijne (aftr.). Sas van Gent. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld D. van den Berg (aftr.), E. Buijsse en P. Malotaux (aftr.). Stemming 8, eventueele herstemming 20 Juli. St. Jansteen. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteldC. IJsebaert (aftr.), C. G. Bleijenbergh, A. P. M. Vermandel, A. de Beule en C. L. Giele. Het aftredend lid, de heer A. T. Rottier, is wegens verandering van woonplaats niet meer herkiesbaar. Stemming 9, eventueele herstemming 20 Juli. Ter Neuzen. Bij de verkiezing van 5 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld A. de Bruijne, Jac. de Bruijne Mz., A. H. Donze, A. de Feijter Jz., J. de Feijter Jacz. (aftr.), M. van den Hoek (aftr.), J. J. de Jager (aftr.), L. J. van der Lubben, A. Moggré (aftr.), P. J. Scheele en G. Wieland (aftr.). Stemming 9, eventueele herstemming 20 Juli. Westdorpe. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn gekozen verklaard C. H. van Haelst en Ch. Steyaert, aftr. leden. Zaamslag. Bij de verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad zijn can didaat gesteldP. Faas, Kampensche hoek, W. de Mul (aftr.), Krekepolder, F. de Ruijter (aftr.), Dorp, Jan de Ruijter, Othene en J. Vinke, Eendragtpolder. Het aftredend lid, de heer P. van Tatenhove, had verzocht niet meer in aanmerking te komen. Stemming 9, eventueele herstemming 20 Juli. Zuiddorpe. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn g e- kozen verklaardA. Goossens en A. Th. D'Hert, aftr. leden. PREDIKBEURTEN TE AXEL Zondag 4 Juli 1909. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9 ure Ds. J. B. T. Hogenholtz. Nam. '2 ure Ds. J. B. T. Hugenholtz. Gereformeerde Kerken. Kerk A. Ds. H. Hangelbroek Db. H. Hangelbroek i van Borger.) Kerk B. Ds. H. Thomas Ds H. Thomas (van Berlicum.) (Fr.) Gereformeerde Kerk. (Lange Weststraat.) Voorm. 9 nre Leeskerk. Nam. 2 nre Leeskerk. Voorm. 9 nre Nam. 2 nre Voorm. 9 nre Nam. 2 ure Mailtrnn ontspoord. De mailtrein, welke gisteren 10.40 te Vlissingen moest aankomen, is bij Goes gede railleerd. De oorzaak van deze ontsporing is de volgende. Eenige telegraafwerk- lieden kwamen met een lorrie naar Goes gereden. Z\j verkeerden in de meening dat de bovenbedoelde trein reeds was gepasseerd. Deze liep even wel boven op de lorrie. Van de eerste locomotief ontspoorden de achterwielen, de tweede locomotief werd van de lijn gedrongen, zoodat de stukken uit de lijn sprongen en de houten dwarsliggers aan splinters sloegen. Gelukkig kwa men geen persoonlijke ongelukken voor. De wagens waarin zich de pas sagiers bevonden, bleven ongedeerd. De passagiers werden met een volgen den trein naar Vlissingen gebracht, nog bijtijds om de dagboot te halen. Tegen de werklieden is proces-verbaal opge maakt. De Justitie uit Middelburg vertrok nog denzeltden dag naar Goes om een onderzoek in te stellen. Avp. Feesten te Groningen. Deze week heeft te Groningen de viering van het 59ste lustrum der Groningsche Hoogeschool plaats gehad, waaraan ook de opening van de nieuwe inrichting was verbonden (zooals men weet is die school 30 Augustus 1906 afgebrand.) De Groningers hadden bizonder veel werk gemaakt om de stad te verfraaien, die zich daar zoo uitstekend voor leent. Maandag werden de feestelijkheden geopend met den intocht van de afge vaardigden der studentencorpsen te Leiden, Utrecht en Delft. Onder overgroote belangstelling arri veerden Dinsdagmiddag de hooge be zoekers, naar wier komst Groningen zoo verlangend uitzag Koningin Emma en Prins Hendrik. Op het perron waren bij hunne aankomst o. a. aanwezig de burgemeester, de garnizoenscomman dant en de wethouder de heer DeMarees van Swinderen. Met den trein arriveerde mede de burgemeester van Amsterdam. De Koningin-Moeder was gekleed in zijden lila-costuum, met kant afgezet. De Prins was in admiraalsuniform. Op hun rit door de stad naar de academie werden de vorstelijke personen luide toegejuicht door de duizendenen duizenden die langs de straten stonden. De openingsrede in de academie werd uitgesproken door mr. Geertsema, president-curatordaarna voerde mi nister Heemskerk het woord, terwijl de inwijding geschiedde door den rector- magnilicus, prof. Heymans. Na afloop werd het nieuwe gebouw door de genoodigden bezichtigd. s Avonds werd in bet Provinciehuis a diner gegeven, aangeboden door curatoren en de leden van den Senaat. Aldaar zaten o.a. behalve de Vorstelijke personen, minister Heemskerk, en de oud-ministers Van Houten en Goeman Borgesius. Een grootsch moment, was 't toen de lichtstoet, waaraan een 50 vereenigin- gen deelnamen, voor het Provinciehuis aan de Koningin-Moeder en den Prins eene serenade bracht. Het stadhuis, de Korenbeurs, en na genoeg alle straten waren prachtig verlicht. De hooge gasten maakten nog een rijtoer door de geïllumineerde stad. Het hoofdpunt der feesten is zeer zeker de maskerade van Woensdag geweest, die glansrijk geslaagd is en voorstelde „De inkomste van Hunne Doorluchtige Hoogheden den Heeren Willem, Karei Hendrik Friso met zijne Malinne Prinses Anna, de oudste dochter van George II van Engeland binnen de stad Groningen." De hoofdpersoon, Prins Willem werd voorgesteld door jhr A. W. L. Tjarda v Starkenborgh Stachouwer, zoon van den burgemeester. Zijne gemalin was jkvr, A. C. Alberda van Ekenstein. Beiden zaten in de door de Koningin welwil lend ter beschikking gestelde antieke staatsiekoets. Het was een lust, al die keurige costuums te aanschouwen. Overal werden de hoofdpersonen in het bijzon der toegejuicht. De Koningin-Moeder en Prins Hendrik hebben twee malen den optocht bewonderd. Door duizenden en duizenden feest gangers toegejuicht enuitgeleidegedaan, vertrokken Woensdagavond bij zevenen H. M. de Koningin-Moeder en de Prins. Aan het station waren o. a. aanwezig, de rector-magoificus prof. Heymans, de wethouders, de burgemeester jhr. mr. Van Starkenborgh en mr. Geertsema. commissaris der Koningin, van wie de vorstelijke bezoekers een hartelijk af scheid namen. Onder het wegrijden van den trein stegen donderende hoera's op uit de dichte menigte en op het afgezette ge deelte van het station, welke door de Koningin-Moeder buigend en door Prins Hendrik salueerend, werden beantwoord. De feestvreugde was met dit vertrek niet gedoofd. Het bleet een vroolijke stemming, hoewel een bui regen af en toe dreigde, het bleef gelukkig droog, wat natuurlijk de illuminatie ten goede kwam. Te midden der verlichting trok de maskerade-stoet nog eens rond, overal zijn komst met toortsenlicht en dreunende muziek aankondigend. Nu en dan werd de stoet door Bengaalsch licht begroet dat van sommige gevels ontstoken werd en een schitterend effect veroorzaakte. Hoewel er nog voor de volgende dagen concerten, bals, recepties etc. zijn aangekondigd, zijn de eigenlijke feesten, welke een bron van genoegen- en vreugde zijn geweest voor de velen die er aan deelnamen, Woensdagavond afgeloopen. z. van Augustinus en van wijlen Gode- liva de Kever. 22. Pieternella de Blaeij, 67 j., wed. van Marinus Oppeneer. 25. Cor'nelis Overdulve, 64 j., echtg. van Elisabeth Baraman. 26. Willem Wil- lemsen, 2 j., z. van Fredqrik en Feijgtje Verplanke. van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt (bij Utrecht). Verwachting tot den avond van Zaterdag 3 Juli Voorloopig matige Noordelijke, later wellicht Westelijke wind. GeÖfeelteltjk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering in warmtegraad. Van 16-30 Jurri 1909. Axel. Huwelijksaangiften. 17. Cor- nelis Alphonsius Spietael (van Ter Neu zen), 26 j., jm. en Pharailde de Vrieze, 24 j., jd. Pieter Scheele (van Ter Neu zen), 23 j., jm. en Esther Catharina de Putter, 22 j., jd. 24. Egbert Christiaan Oggel, 28 jm. en Krina Dregmans, 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17. Antho- nie Pieter de Ruijter, 23 j., jm. en Pieternella de Blaaij, 22 j., jd. 24. Adriaan Hendrik Johannes Sorber, 21 jm. en Debora Cornelia Witte, 24 j., jd. Geboorten. 16. Marinus, z. van Karei Jacobus van Drongelen en Anna Catharina de Jonge. 17. Pieter, z. van Hubregt Jan de Jonge en Gerritje Jansje Blankestijn. 20. Salomon, z. van Adri aan Dieleman en Maatje Jansen. Jozina, d. van Pieter Christiaan Deij en Jannekè den Hamer. 22. Cornelis, z. van Pieter Cornelis van Bendegem en Elisabeth Riemens. Augustus Johannes, z. van Petrus de Wijn en Marianna Vink. 23. Christina, d. van Cornelis van de Velde en Francina Hamelink. 24. Jozef Marie, z. van Eduardus de Maat en Paulina Apollonia de Schepper. 26. Jan Cornelis, z. van Andries van Dron gelen en Elisabeth Neeltje van Bende gem. 28. Mechiel, z. van Mechiel de Visser en Cornelia van de Wege. 29. Petrus Franciscus, z. van Polijdorul de Vos en Eulodia Maria van der Goore. 30. Janna Hendrika, d. van Jan Pieter Jonkman en Leuntje Debora van der Wiele. Overlijden. 16. Adriaan Jan van de Wege, 4 j., z. van Jozias en Neeltje Dieleman. 18. Eduardus Franciscus van de Walle, 6 w., z. van Augustinus Franciscus en Maria Corijn. 19. Cor nelis van Cadzand, 74 j., weduwn. van Anna de Putter. 21. Neeltje Willemsen, 4 m., d. van Frederik en Feijgtje Ver planke. Alphonsius Slabbaert, 19 j., Op Zaterdag 3 Juli a. s. hopen onze geliefde Oom en Tante G. W. HOTTINGA EN J. M. v. D. BROEKE, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens de Familie. Axel, 29 Juni 1909. Getrouwd CHARLES M. MOEREL EN BETSIE BOASSON, die, namens wederzijdsche familie, harteiyk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Breda 28 Juni 1909. Middelburg Bij de verkiezing van 4 leden van den Raad op Dinsdag 6 Juli a. s. wor den dringend aanbevolen Het Bestuur tan de Antir. Kiese. Nederland en Oranjeen vele R.-K. Kiezers. A. J. v. D. VIJVER en anderen. Bij de stemming voor den Gemeenteraad op Dinsdag 0 Juli a. s. worden met den meesten aandrang aanbevolen de heeren zelfstandige, onafhankelijke mannen, aan wie we gerust de belangen onzen gemeente en wan alle ingezetenen kunnen toevertrouwen. HET BESTUUR.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3