E.Br^ndsm^ Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. de Wednwe F. K, Geluk-den Hollander, Openbare Verkopping. gensoodat het z. i. zeer te begrijpen i», eid,i»t hij op Nieuwjaarsdag de lust ge- reelroelde eens te gaan schieten, aen Pleiter verklaarde met vertrouwen de uitspraak van de rechtbank tegemoet tete zien. Uitspraak Vrijdag a. s. M. Ct. J. RECTIFICATIE. ran In ons vorig nummer stond M. P. iri»T. E., 22 j., koopman te Axel is wegens ^"dierenmishandeling veroordeeld tot f 20 gd«boete of 20 dagen hechtenis dit moet zijn f10 boete of 10 dagen hechtenis. go toe, ges gai Een moordaanslag, get Te Amsterdam is op klaarlichten dag daiin koelen bloede een moordaanslag opgepleegd. tt Het Hbld. schrijft hiervan't volgende: „De 31-jarige Cornelis Mol, zeeman repvan beroep, maar thans als grondwerker ntjhier tijdelijk werkzaam, woonde sinds re»een drietal jaren samen met de 24- oijarige Geertruida Catharina Burger, Polanenstraat 37 drie hoog achter. TWDeze vrouw, die uif vroegere liefdes betrekkingen met een matroos een 5- httijarig knaapje heeft overgehouden had ideibij Mol een slecht leven. Niet alleen in#zij, maar ook de kleine jongen stonden dikwerf aan mishandelingen bloot, tien Erger, hij dreigde haar meermalen van het leven te zullen berooven. jj Toen Mol nu bovendien weigerde langer te werken en vond, dat de iarivrouw maar den kost moest verdienen kreeg zij er genoeg van. Vooral on- „?der invloed van zijn herhaald dreigen met een dolk, vluchtte zij jl. Zondag .de woning in de Polanenstraat af en lL verkreeg onderdak bij haar moeder, t die aan de Bilderdijkkade woonde. ter Woensdag haalde Truitje Burger, tijdens de afwezigheid van Mol, haar boeltje nn van de oude woning at. Mogelijk dat dit hem nog versterkt heeft in zijn gei kwade voornemens. l Mol had reeds den geheelen morgen langs de Bilderdijkkade gezworven aJltmet blijkbaar kwade bedoelingen. Te- va, gen halftien ging Truitje Burger even j0j de deur uit zonder hem op te merken. trjj'Zü ging met juffrouw Kort even naar rden bakker J. Oud, Kinkerstraat hoek Tollensstraat, om zich als werkster aan fcgjte bevelen. Na enkele minuten kwam yzij den winkel uit, om naar het huis 'van haar moeder terug tekeeren. Ter ter hoogte van perceel 120 Kinkerstraat schoot Mol, die haar gangen scheen s bespied te hebben, op haar toe. Truitje Burger kromp ineen van Ik schrik en op hetzelfde oogenblik bracht bij Mol haar met een groot dolkmes een ach krachtigen stoot toe in de linkerhals- streek. Een groote gapende wonde stil ontstond. De zwaar bloedende vrouw gral sloeg tegen den grond en haar gezellin dec juffrouw Kort, viel flauw van den schrik. Op het gillen van het slachtoffer kwamen van alle zijden menschen toe- uwi schieten. De dader hief triomfantelijk den dolk omhoog en schreeuwde het uit, dat. hij haar gestoken had, en be- tg» weerde dat ook het kind „er aan" r te moest. Hij werd weldra door politie- [en, agenten gegrepen en geboeid naar het k v politiebureau aan de Lauriergracht ge- dal bracht. De dolk werd in beslaggenomen, erd Intusschen had de kastelein G. Hoo- tol gesteyn de gewonde, die in haar bloed >del te baden lag, opgenomen en i„n zijn hel café neergelegd, waar een ander het en bloed zooveel mogelijk trachtte te stui- en ten, en de arts A. Hertstein weldra de nd« eerste bulp verleende. De heer Hooge- ïchl steyn waarschuwde ook den Genees- kou kundigen Dienst. Na verbonden te irer zyn, werd de vrouw, die door bloed- fare verlies uitgeput geraakte, per rijwiel- ge; brancard naar het Wilhelmina gast ee huis vervoerd. Daar werd de wonde be- dadelijk onderzocht en opnieuw ver- nen bonden. De slagader bleek niet te zijn was doorgesneden, zoodat hoop bestaat op gen behoud van haar leven, al is de wonde zeer groot en diep. De dader legde bij zijn verhoor door de politie groote onverschilligheid aan den dag. Hij bekende zijn daad, die hy uit wraak over het verlaten door de vrouw gepleegd heeft." Door de Haagsche politie is ge arresteerd en ter beschikking der justitie gesteld iemand, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan het zedenmisdrijf, strafbaar gesteld bij art. 247 Wetboek van Strafrecht. De aangehoudene was met een 19-jarig en een 15-jarig meisje uit rijden gegaan, had met beiden verschillende koffiehuizen bezocht, met het gevolg dat beide meisjes beschonken werden. De 19-jarige werd door den man in het Haagsche Bosch achtergelaten, waarna hij zich met de jongste naar een verdacht huis begaf. Een politieagent trof het oudste meisje 's nachts slapende aan op de plaats, waar zij was achtergelaten, en nam haar mee naar het politiebureau, waar alles uitkwam. Een onverlaat. Een gewezen fa brieksarbeider te Rijssen, die was ont slagen wegens mishandeling van een zijner collega's, maakte het in den laatsten tijd zyn moeder, by wie hy inwoonde, zeer lastig. Herhaaldelijk had de ellendeling de oude vrouw mis handeld en gewond, tot hij Woensdag haar met kokend water heeft begoten. De toestand van de oude vrouw is redelijkde dader zit in arrest. Het dorpje Echteld werd dezer dagen in opschudding gebracht door een brutalen diefstal met inbraak, 's avonds tegen half negen in de kom bij S. gepleegd. Lucifers lagen op den vloer, een spoorkaartje en een briefje werden gevonden, dat alleen in het bezit kon geweest zijn van R., een geacht inwoner van het dorp. De rijks- en de gemeentepolitie stel den een onderzoek in en brachten zekere vrouw S. tot de bekentenis, dat zij zelf de linnenkast had opengebroken, het briefje bij R. weggenomen en het geld verborgen om R. te kunnen aan klagen. Vrouw S. is in verzekerde be waring gesteld. Voor de rechtbank te Antwerpen werd Donderdag een eigenaardig geval beüandeld. Een heer had tijdens de Carnavaldagen een liefje aan de hand gekregen dat hem zoo liefelijk behan delde dat hij eenige oogenblikken later zijn portefeuille kwijt was. Hij slaagde er echter in het liefje te achthalen en toen zij op het politiebureau onderzocht werd, bleek het tot ieders verwondering dat het een jongen was in meisjesklee- ren. Dit vrouwelijke jongmensch is nu tot 2 jaar gevangenis veroordeeld, met onmiddellijke aanhouding. Hy was al meer veroordeeld. In het Rhonddo dal in Wales brak 's nachts brand uit in een door twee gezinnen bewoond huis, terwijl allen in diepen slaap waren. Een vrouw werd wakker door den rook, die in de slaapkamer drong. Haar man sprong het bed uit, maar kon de trap niet meer bereiken. Hij liet zich toen langs de gootpijp naar beneden glyden. De vrouw trachtte nog haar kind te redden, maar raakte door den rook bedwelmd. Beiden kwamen in de vlammen om, met drie kinderen uit het tweede gezin, die ook niet gered konden worden. De beide aangrenzende woningen brand den mede afmaar de bewoners daar van konden zich redden. Te Brussel is weer eens een man gevonden die in de diepste ellende scheen te verkeeren, terwijl hij een aanzienlijk fortuin bezat. Het was een 70 jarige die van de gaven van zijn kinderen leefde. Hij was sedert twe§ dagen niet meer gezien geworden, en een medebewoner van het huis ging toen op zijn deur aankloppen. Daar er geen antwoord kwam, deed hij de deur openbreken. De oude man lag op een armzalig bed uitge strekt hij gaf maar weinig teeken van leven meer, en moest onmiddellijk naar het gemeentegasthuis gedragen worden. De politie deed een huiszoeking in de kamer en vond in een meelzak 104 kilos nikkelstukjes, papieren die eene storting in de bank van 1700 frank aanduiden, een som van verscheidene duizend frank in bankbriefjes en tal rijke obligaties. De politie heeft deze som in verze kerde bewaring gebracht. De toe stand van den ouden man is onrust wekkend. Bij een brand in een pension te San Francisco zijn dertig personen om het leven gekomen. De Etna, die al eenigen tijd aan het werken is, heeft de laatste dagen zoo'n aschregen uitgestooten, dat de bevolking in ongerust verkeert. Van 1 tot 15 April 1909. Hoek. Huwelijks-aangiften. 1. Pieter Ber nardus Lantsheer, 28 j., jm. en Pietje de Keunink, 23 j., jd. 8. Aloysius Franciscus Mannaert, 29 j., jm. en Sophia Coleta Geers, 26 j., jd. Abraham de Keuning, 58 j., weduwn. en Neeltje Verbrugge, 44 j., wed. 9. Marinus Verhelst, 22 j., jm. en Jacoba de Groote, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1. Marinus Mi- chielsen, 23 j., jm. en Jacoba Framjoise de Bokx, 21 j., jd. 15. Pieter Bernardus Lants heer, 28 j jm. en Pietje de Keunink, 23 j.,jd. Geboorten. 10. Marinus, z. van Adriaan Wolfert en Janna Scheele. 11. Aline Irma, d. van Camiellus Thienpondt en Francisca van Ootegem. 12. Dirk, z. van Jan Dirk Klaassen en Maria de Meester. Overlijden. 3. Cornelia Sol, 25 j., echtg. van Marinus de Zwarte. 9. Janna de Putter, 9 j., d. van David en Adriana Scheele. Overslag. Overlijden. 13. Petronella There- sia Christiaens, 80 j., echtg. van Stephanus Chinitor. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 8. Petrus Dieleman, 24 j., jm. en Pieternella Heijnsdijk, 24 j., jd. Jan Abraham Lensen, 27 j., jm. en Maria de Jonge, 21 j., jd. Izaak Wisse, 22 j., jm. en Jacoba Willemina Stoffels, 22 j., jd. 15. Adriaan de Visser, 23 j., jm. en Cornelia van den Ende, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7. Martinus Diele man (van Axel\ 23 j., jm. en Cornelia Geer truida de Kraker, 22 j., jd. 8. Jacobus Levinus van de Ree, 23 j., jm. en Adriana de Putter, 23 j., jd. Geboorten. 8. Jantje, d. van Roelof Hamming en Hendrikje Lanning. Alewijna, d. van Jan Cornelis Meijer en Christina Maan de Kok. 13. Pieter, z. van Francois Buijze en Levina Willemsen. Overlijden. 4. Jacob Oostdyk, 66 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Jacomina de Pooter en uit het tweede huwelijk van Helena Buijze, echtg. van Neeltje de Putter. Zuiddorpe. Huwelijks-aangiften. 6. Julius Noët, 29 j., jm. en Coralie Marie Seghers, 23 j., jd. 7. Franciscus Alphonsus Josephus de Block, 25 j., jm. en Olga Barbara Edmunda van de Calseijde, 18 j., jd. Geboorten. 7. Germaine Maria, d. van Constan- tinus van Troost en Adelaïda Maria Schaut. 9. Germaine Marie, d. van Augustus Victor van der Jeugt en Marie Catharina de Roeck. 11. Prudent Adolf Ludovicus, z. van Carolus Ludovicus van Nieulande en Delphina Philo- mena de Block. Overlijden. 4. Rachel Emma Maria Migom, 11 m., d. van Isidorus en Clothilda Maria Tacq. 10. Irma Eugenina van Overloop, 11 m., d. van Rochus en Clemence Naessens. 12. Joseph Petrus de Ridder, 16 d., z. vau Edmond en Maria Louisa Stroowinder. 15. Marie van de Walle, 1 m., d. van Leonie Marie (van Overslag). AXEL, 17 April. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen ali volgt Tarwe ƒ10,75 a 12,10, Rogge 7,75 a 8,25, Wintergerst ƒ9,k J 9,25, Zomergerst f 0,a 0,Haver 7,90 a 8,40, Erwten 12,— a 13,50, Paardenboonen f9,75, 4 ƒ10,25, Duivenboonen /O,a ƒ0,Witte- boonen ƒ0,— a ƒ0,Bruineboonen ƒ0,--- a ƒ0,Boekweit /O,a 0,Lijnzaad /ll,a 12,50, Aard appels ƒ0,— k ƒ0,Koolzaad per zak van 100 liters HULST, 19 April. Ter Graanmarkt van heden (Dinsdag) waren de prijzen als volgt Tarwe ƒ11,50, Rogge ƒ7,75, Win tergerst ƒ9,50, Zomergerst ƒ0,Haver ƒ8,Erwten ƒ11,25, Paardenbconen 10,Duivenboonen ƒ11,Witte- boonen Bruineboonen ƒ13,25, Boekweit ƒ0,Lijnzaad ƒ12,50. Aard appels 3,50, Koolzaad per zak van 100 liters ƒ0,Boter per kilo ƒ1,10. Eieren per 26 stuks f 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 18 stuks hoornvee, 31 varkens, 0 paardeD, 0 schapen, verkocht7 stuks hoornvee, 19 varkens, 0 paarden en 0 schapen Na een kortstondige onge steldheid overleed heden onze geliefde Moeder, Belui wd-, Groot- en Overgrootmoeder in den leeftyd van bijna 87 jaar. Uit aller naam, J. GELUK. Axel, den 17 April 1909. Voor de groot» belangstel ling en deelneming gedurende de langdurige ziekte en na het overlijden van onze jongste lieveling SARA JACOMINA, en ook aan de H.H. Dokters Bom te Axel en Merckins te Vlissingen voor hunne trouwe hulp en goede behande ling aan haar bewezen, betuigen wij aan allen onzen oprechten dank. F. VAN HOEVE, Echtgenoote, Kinderen en Behuwd-Kinderen. Axel, April 1909. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mejuffrouw S. VAN RIJN aldaar aan haar nog bewoond huis a d Gentsche Vaartstraat op Za terdag den 24 April 1909, des namiddags 2 ure, verkoopen als Kasten, Ta-. fels, Stoelen, Ka chels, Lamp, Ressort, Keuken-, Wasch- en Schuurgerief, Glas- Geleierd en Aardewerk, enz. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;in Zeeu wsch- Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Deij, Hulst, C. L. Du Cock— Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arent- hals, Gezusters Meertens, Wed. Klaassen-Donze, R. Scheele-Wil- lems, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, A. Stouthamer, Zaamslag. J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,30 per ljs KG.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3