K0STEL00ZE INENTING. Openbare Vergadering De volgende Roerende Goederen, Burgerlijke Stand. Marktberichten. Bekendmakingen. Kostelooze Inenting en Herinenting Advertentiën. Mevrouw de Wed. E. NOSKE- Donderdag 2o Febr. 1909, Openbare Verknoping. Landbouwgereedschap 800 wilgen Mutsaards en 600dito Staken. De villa waar zij met haar echtgenoot gewoond had, werd op een „ansicht" vertoond. Diep bewogen met het lot dezer arme weduwe, was de Utrecht- sche dame dadelijk bereid haar werk te geven, terwijl haar echtgenoot, die inmiddels thuis was gekomen, haar een rijksdaalder gaf, om vast iets voor haar kinderen te koopen, er bijvoegende, dat zij den volgenden dag wel eens met zijn echtgenoote in haar woning zou komen kijken. Dit werd gedaan. Het echtpaar kwam ten zeerste onder den indruk, toen het den volgenden dag op bezoek bij de arme fabrikantsweduwe was, want al haar meubelen had zij reeds moeten verpanden, doch de anti quiteiten had zij in verzegelde kisten staan. Hier moest intretrrepen word >n. De familie stelde de fabrLtaiuswi' duwe voor, met haar kinderen tijdelijk bij haar te komen inwonen, totdat zij een passenden werkkring had gevonden, aan welk verzoek na eenige tegen werping werd voldaan. De kinderen werden netjes gekleed op de kosten der familie en de weduwe maakte door haar manieren en aangenamen omgang zoo'n goeden indruk, dat zij weldra als huisgenoote alle achting, ook van het personeel, genoot. De heer des huizes had haar in dien tijd, op haar verzoek 500 'ter leen gegeven, om haar meu belen in te lossen, waarvan zij de be- leenbriefjes mede in verzegelde enve loppen gesloten bij zich had. Ook had zij verschillende effecten beleend waar voor de heer des huizes haar geld gat om ze in te lossen. Een familielid uit Haarlem had ook nog stukken yan waarde van «haar in handen. Met het lot der arme weduwe begaan, schreef de heer des huizes toen een aangeteekenden briet, buiten de weduwe om, aan dat familielid, om die stukken, doch deze brief kwam spoedig terug, daar geadresseerde totaal onbekend was. De schrijver kêek vreemd op en liet een onderzoek instellen, waarvan het resultaat was, dat hij door een oplicht ster en een bekende der justitie, die reeds vonnissen ter zake oplichting nad ondergaan, te pakken was genomen. De justitie zal haar ook ditmaal niet sparen, maar dat de Utrechtsche heer zijn geld kwijt is, behoeft geen betoog, zegt het H. D., waaraan dit verhaal is ontleend. Een onlangs overleden millionair Samuel H. Roebuck te New York heeft zijn fortuin van 6 millioen gulden aan een arme bakkersvrouw in Northamp ton vermaakt, die een natunrlijke dochter van hem is. Hij heeft haar en hare moeder een halve eeuw geleden in behoeftige omstandigheden in Enge land achtergelaten, maar liet haar ze ven jaren geleden opsporen en keerde haar sedert dien tijd 1 dollar in de week uit. De millionair is in de Vereenigde Staten vier keer getrouwd geweest en zijne familie zal moeite doen om het legaat nietig verklaard te krijgen. De bakkersvrouw, eene juffrouw Bird, is 63 jaar. Zij is van plan, zoodra zij het geld heeft, een mooi huis te koopen en een hittewagen en een dienstbode te houden. Onder de armen in hare buurt heeft zij altijd, naar de mate van hare midde len, veel goed gedaan. Sneeuwstormen. In de laatste da gen der vorige week hebben er in het zuidwesten van Rusland hevige sneeuw stormen gewoed, waardoor ernstige stoornis in het spoorwegverkeer ont staan is. Verscheidene treinen zijn midden op den weg blijven steken. In de provincie Kiëf moeten tal van landlieden in de sneeuw zijn omgeko men. Troepen zijn er op uit gezonden om te redden wat te redden valt. Een bericht uit Kiëf meldt Het goederenvervoer is op de spoor- I wegen in het zuidwesten over een uit gestrektheid van 3000 werst volkomen stop gezet. Twintig duizend werklieden zijn doende met den opruimingsarbeid. In twee dagen tyds zijn dertig treinen in de sneeuw blijven steken. De sneeuw reikt tot boven aan de waggons. Verscheidene treinen zijn van 't spoor geloopen. Te Kiëf worden geen biljetten meer afgegeven voor bet oosten of het zuiden. Heden is de sneeuwstorm wat bedaard. Van 1 tot 15 Febr. 1909. Hoek. Huwelijks- voltrekkingen 11. David Koster, 35 j., jm. en Anna Rie- mens, 25 j., jd. Geboorten. 7. Jacob, z. van Jan Jansen en Neeltje Michielsen. 10. Levinus, z. van Gilles Zegers en Elizabeth Meertens. 14. Dir.; Adriaau, z. van Jan Rinkhoud en Maria Jansen. 15. Janneke, d. van Jacob Pijpelink en Sara Kolijn. Overslag. Huwelijks-aangiften. 5. Ca mille la Heijne, k 28 j., jm. en Coralia Maria Herman, 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9. Martinus Antonius van Aalst, 36 j., jm. en Odila Celestina Augusta de Moor, 27 j., jd. 10. Geril de Letter, 28 j., jm. en Valen- tina Florentia Pollet, 25 j., jd. Alphons Vanhoijeweghen, 24 j., jm. en Irma Maria de Clerck, 25 j., jd. Geboorten. 6. Irma Maria, d. van Martha Maria Rosalia de Clerck. 12. Florentius Petrus, z. van Cijrille Baecke en Emerentia Maria van Laere. Zaamslag. Huwelijksaangiften. 11. Pieter de Jonge, 20 j., jm. en Pieter- nella Maria van Cadsand, 19 j., jd. Geboorten. 1. Johanna Frangoise, d. van Jacobus van Sweeden en Elizabeth Potters. 4. Geertruida, d. van Johannes Kempe en Maria de Bruijne. 5. Cornelis Jacobus, z. van Cornelis de Vos en Adriana Oppeneer. 12. Sara Helena, d. van Guillaam van Pienbroek en Maria Jansen. 14. Cornelia Jacoba, d. van Jacob Dieleman en Jacoba Cornelia Laurens. Overlijden. 2. Pieternella Jacomina Verplanke, 77 j., wed. uit het eerste huwelijk van Daniël Heijnsdijk thans echtg. van Cornelis de Vos. 6. Tanneke de Jonge, 5 m., d. van Jan en Cornelia de Bree. 7. Adriaan de Visser, 30 j., echtg. van Janna Snap. 9. Levinus Meertens, 73 j., weduwu. van Fran- <joise Verbrugge. 10. Cornelia Smalle gange, 12 j., d. van Adriaan en Su- zanna Scheele. Suzanna de Bokx, 20 j., d. van Geleiju en Sara Faas. Judit Johanna Laport, 69 j., ecütg. van Hen drik de Bruijne. Zuiddorpe. Geboorten. 31. Germaine Philomena, d. van Isidorus Baeijens en Maria Sophia Roelandt. 7. Maria Irma, d. van Auguste Francois de Block en Coralia Maria Audenaert. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 19 Februari 1909. Veroordeeld zijnM. v. H., land bouwer te Sas van Gent. ter zake van het rijden met te zwaar beladen wagen, tot eene boete van 3, subsidiair 2 dagen hechtenis. F. D., vrachtrijder te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot 2 boeten elk van 5, subs. 3 dagen hecht, voor elke boete. P. d. L., gezagvoerder van het stoom schip Abodsfort te Glasgow, ter zake van als schipper bij het naderen van een brug op een Rijkskanaal zijn vaar tuig niet doen stoppen, indien des daags een roode vlag op de brug geplaatst is, tot eene boete van 25, subs. 10 dagen hecht. E. v. H., schipper te Philippine, ter zake van als schipper van een zeilend vaartuig niet zorgen dat dit des nachts de noodige lichten voert, tot eene boete van 20, subs. 10 dagen hecht. A. T., landbouwer te Zaamslag, ter zake van het loopen over een anders grond, tot eene boete van j 3, subs. 2 dagen hecht. E. V.. leurder te Bouchaute, ter zake van liet rijden met ongemuilkorfde honden, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. V., fabrieksarbeider te Mechelen, ter zake van het bevisschen der Schelde, tot eene boete van ƒ0,50, subs. 1 dag hecht. A. J. C. d. Z., bootwerkerF. A. M., bootwerkerA. N. H., bootwerker, allen te Ter Neuzen, ter zake van het loopen op den spoorweg, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete. Teruggave bevolen aan de ouders zonder toepassing van straf vanP. B. en A. A. D., zonder beroep, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het loopen op den spoorweg. AXEL, 20 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt Tarwe 9,75 ét 10,25, Rogge ƒ7, 7,50, Win tergerst f 9a ƒ9,35, Zomergerst 8,50 k 8,75, Haver /6,75 k 17,20, Erwten 11,75 k f 12,30, Paardenboonen ƒ0,—, k f 0, Duivenboonen ƒ0,èi 0,Witte boonen 0,a ƒ0,Bruineboonen 0,a ƒ0,Boekweit ƒ0,k 0,Lijnzaad /ll,— a 12,Aard appels ƒ0,— a ƒ0,Koolzaad per zak van 100 liters HULST, 22 Febr. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren der prijzen als volgt Tarwe 9,75, Rogge ƒ7,75, Win- tergerst ƒ9,25, Zomergerst ƒ8,50, Haver 6,75, Erwten 12,Paardenboonen 9,25, Duivenboonen ƒ10,50, Witte- boonen ƒ11,75, Bruineboonen ƒ11,50, Boekweit ƒ0,Lijnzaad ƒ12,75, Aard appels 3,25, Koolzaad per zak van 100 liters ƒ0,—, Boter per kilo ƒ1,25. Eieren per 26 stuks 0,90. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld 21 stuks hoornvee, 37 varkens, 0 paarden, 0 schapen, verkocht8 stuks hoornvee, 31 varkens, 0 paarden en 0 schapen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente AXEL maken bekend, dat op Dinsdag, 2 en 9 Maart aanstaande, des voormiddags van 9—10 uren, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot van de ingezetenen, die zich daartoe ten raadhuize aanmelden. Axel, den 12 Februari 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester J. HULZINGA. De Secretaris, J. A. VAN VESSEM. V Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid in den ouderdom van 65 jaar ouze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder Van den Bkoecke. Tholen. J. D. NOSKE. G. M. S. NOSKE- Clevekinga. Middelburg, j CHR° NOSKE. Middelburg, 17 Febr. 1909. VAN DE GEZONDHEIDS-COMMISSIE voor de Vereeniging van gemeenten, welke haar zetel te NEUZEN heeft, op des namiddags ten 5 ure, in het „Hotel Centraal", Markt, Ter Neuzen. J. WISSE, Voorzitter. JAO. VAN DE REE, Secretaris. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van CH. L. MISSEGHERS, landbouwer te Koewacht, aan het door hem bewoonde perceel, op Woensdag den 3 Maart 1909, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen als1 Ruinpaard oud 3 Maar, geschikt voor land- bouw- en looppaar.d, 2 be- kalfde Koeien, 1 bekalfde Vaars, 2 vette Stieren, 3 1 eenjarige Runders (Holl. ras), 1 Vaarskalf, 1 Zeug dik van biggen, 8 Loop varkens, 42 Kippen en Hanen. Driewielskar, Rol- blok, Ploeg, 1 vijf- en 1 vierbalks Egge, Handegge, Slede, Wiedmachine, Windmolen, Raapmolen; Stroomo- len, Bascule met Gewichten, alles zoo goed als nieuw, Kist, Meeikuip, Ladders, arduinen en cementen Varkensbakken, eene grpote partij Scheltbalken, dfoöge en groene Mutsaard, een Loods geschikt voor wagenhuis of karrehok. Verder: Huishoudelijk gerief, Karnmachine, Teeltuin, enz. eu eene groote partij Hooi, Rogge, Tarwe- en Haverstroo, 40 karren Stalmest, 200 eiken Afmaakstaken, 1500 M. Prikkeldraad, 5000 K.G. Koebeeten, 5000 K.G. Pulp, 15 balen Kat en wat meer zal worden gepresenteerd. UIT DE HAND TE KOOP Te bevragen bij A. DE KRAKER, Axel Vaartdyk. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;i n Zee u wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Deij, Hulst, C. L. Du Cock— Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arent- hals, Gezusters Meertens, Wed. Klaassen-Donze, R. Scheele-Wil- lems, Sas van Gent, J. T. de Smidt, Franciska Pauwels, A. Stouthamer, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. vau Pienbroek, Axelschestraat. In 't bijzonder wordt de aan-' dacht gevestigd op .Cil») Nó. 5. a 1,30 per L KG.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3