Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. VERGADERING VERGADERING PI. ni. 30500 K.G. Superphosphaat 124100 K.G. Amm. Superph. 20800 K.G. Chilisalpeter. wijze kennis maakte, gaf hem een gulden en een heer van het Westplein twee kwartjes om aan den vinder te geven. I Op het kantoor van den directeur der gemeentereiniging gekomen om de lyerloren ,voorwei*pen te reclameeren, vernemen de verliezers dat zij de dupe Uworden zijn van een sluwen oplichter. Men weet daar van niets. De koopman J. S., een man van 15 jaar uit Klaaswaal, liep te wandelen in de Boompjes te Rotterdam. Hij werd aangesproken door een armoedig uit liend en doend man, die hem zijn nood gde. Bewogen door de mededee- üngen van den klager, haalde de koop man zijn portemonnaie te voorschijn om iets te geven. Hier had de bedelaar op gewacht. Plots rukt hij den ouden man de portemonnaie uit de hand en zette het op een loopen. Van inhalen was voor den beroofde geen sprake. De portemonnaie hield ruim 12 in. OppassenDoor het te sterk afsluiten van een vulkachel gedurende den nacht is te Stadskanaal (Gr.) het gezin van den scheepsbouwmeester H. bewusteloos geworden. De dienstmeid ging, toen ze des morgens op den ge wonen tijd in de slaapkamer geen be weging hoorde, die kamer binnen en vond daar allen bewusteloos. I Gelukkig heeft de frisscheluchtstroom welke door het openen van de kamer deur plotseling naar binnen drong, nog alles ten goede doen keeren, zoodat het ongeval boven verwachting goed is afgeloopen. Sluit dus nimmer noch uw kachel, noch uw slaapkamer geheel af. Bloedvergiftiging. De dochter van den landbouwer Staring, onder den Bannink, kreeg een ernstige bloedver giftiging. Wat was het geval De huiskat schrok voor den hond van een rondventenden koopman. Toen zij daarna de poes wilde ophalen, beet die haar in den armhet beest was zoo angstig, dat men het met een ijzer den bek los moest breken. Gelukkig dat het meisje direct naar den dokter ging, want het vergif had den geheelen irm al aangetast. Donderdagmiddag is in de Kar- nemelksloot bij de Meentbrug, in de nabijheid van Naarden, het lijk gevon den van den le luitenant J. Ottens, ivan het 2e reg. vesting-artillerie. Waarschijnlijk is hij, voor dienstzaken op verkenning zijnde, door het ijs ge takt, althans het vinden van zijn fiets aan den kant van die sloot heeft er toe geleid, daar naar hem te zoeken, wijl hij op zijn gewonen tijd niet thuis was. Hij laat een vrouw met twee kinderen na. Het ongeluk verwekt veel deelnemingsedert ruim twee maan den was hij te Naarden in garnizoen, na den cursus aan de Hoogere Krijgs- ichool t® hebben gevolgd. De overle dene was als officier algemeen bemind. Uit Doorn meldt men aan de Avp.: Een smartelijk verlies heeft Vrijdag onze gemeente door een noodlottig on geluk getroffen. Donderdagavond om- «reeks half zeven reed onze burge meester, baron De Geer van Jutfaas, in zijn rijtuigje van Wijk by Duurstede' naar Doorn. Door een of ander onge lukkig toeval moet het paard een zij sprong hebben gemaakt, zoodat het rij tuig tegen een telegraafpaal werd ge slagen en de burgemeester uit het rij tuig op de straat viel, waar hij bewus teloos bleef liggen. Zoo vond hem hevig bloedend de molenaar Van Veelen, die hem met veel moeite in het rijtuigje tilde, en in allerijl naar Doorn reed. Man kan zich den schrik daar voor stellen toen v. V. op het dorp kwam. Onmiddellijk werden 2 geneesheeren ontboden, doch het mocht hun niet ge lukken den beminden burgemeester in het leven te houden. Zonder bij kennis te zijn gekomen, is hij overleden. Een oplichter. Vrijdag werd te Rotterdam aangehouden een zekere C., iie, onder het voorgeven van gevangen bewaarder te zijn, vrouweh, wier man nen in de gevangenis zitten, valschelijk namens haar mannen geld vroeg voor versnaperingen. Van éene vrouw had hij 10 weten los te krijgen De politie te Rotterdam heeft tegen een besteller van de H. IJ. S. M. en twee expeditieknechts proces verbaal opgemaakt, wijl zij verdacht worden in vereeniging in loods D op het Staats spoor te Feijenoord, waar zij werkzaam waren, uit pakken, voor doorvoer van Duitschland naar Engeland bestemd, een groot aantal metaalwaren, als mes sen, vorken, scheermessen, enz. te heb ben ontvreemd. De voorwerpen zijn in beslag genomen. De Koningin heeft uit het maga zijn van den heer Bosman, opticien te 's Gravenhage, aangekocht een zeer fraaie gramophone met piëdestal en een aantal platen, een geschenk van onze Koningin aan het Gasthuis voor melaatschen in Suriname. Heden is het instrument afgezonden aan mevr. Fock-Doffeguies echtgenoote van den Gouverneur, die voor de be stemming verder zorg draagt. Men meldt aan de N. R. Crt. Dat een gemeenteraadslid wel eens wat diep in zijn glaasje kijkt, gebeurt wel eens meer, maar wat in de gemeente Driebergen gebeurde, komt slechts sporadisch voor. Een onlangs tet Driebergen gekozen gemeenteraadslid had zoozeer aan Bachus geofferd, dat hij door een groote ruit van hotel Prins van Oranje, aldaar, heen ging en daarna tegen de hem ondervragende politiemannen zeer on aangename dingen zeide. De politie vond het wenschelijk het gemeenteraadslid eenigen tijd in het arrestantenlokaal op te sluiten en proces verbaal van het geval te maken. De sleepboot „Pluto", Donderdag met den tanklichter „Groningen" van IJmuiden naar Singapore vertrokken, geraakte ter hoogte van het Maasvuur schip onklaar, doordat de aan dek ge laden steenkolen door den storm naar eene zijde werden overgeworpen daar door kreeg de „Pluto" slagzijde en liep vol. De sleeptros werd gekapt en toen dreef de sleepboot hulpeloos naar den lichter. De bemanning der sleepboot, behalve de machinist, had nog juist de gelegen beid om op den lichter over te springen. Spoedig daarna verdween de sleepboot in de diepte, den eersten machinist met zich nemende. De lichter kwam voor anker en zette vlaggen op voor hulp. De sleepboot „Wodan", uitgevaren van Maassluis om hulp te verleenen, was om 4 u. 30 m. namiddag in de nabijheid van den lichter, doch het weer was zoo slecht, dat het niet moge- lyk was verbinding te krijgen. De „Wodan" bleef den geheelen nacht in de nabijheid en slaagde er bij het aanbreken van den dag in den lichter vast te krijgen. De ankers met ketting van den lichter liet men slippen en daarop zette de „Wodan" koers naar den Waterwegen sleepte aldaar de „Groningen" binnen. De verdronken eerste-machinist was ongehuwd. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 14 Januari 1909. Veroordeeld zijn L. v. >C., jachtopziener en -A. v. C., jager, beiden te Axel, ter zake van op den openbaren weg een wapen bij zich hebben, ieder tot eene hecht, van vijf dagen, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer van L. v. C., alsmede met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer van A. v. C., met bevel tot uitlevering van dat geweer, of bij niet uit levering tot betaling der waarde ad f40, subs. 5 dagen hecht. J. F. R., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Drankwet, tot eene boete van f50, subs. 14 dagen hecht. A. P., bierhuishouder te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht. E. B. en J. Th., paardenslachters te Hulst, ter zake van een dier vervoeren op eene noodeloos pijnlijke en kwellende wijze, ieder tot eene boete van f 15, subs. 3 dagen hecht, voor ieder; J. H. D., herbergierster te Sas van Gent, ter zake van het niet sluiten op tijd tot eene bogte van f3, subs. 2 dagen hecht.; P. d. F., herbergier te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht.; E. J. v. R., koopman te Ter Neuzen; I d. S., werkman te Assenede; K. M. F. D. veedrijver te Hoek, ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.M. K. D., voermansknecht te Hoek; J. M. v. d. W., winkelier te Hoek; P. v. E.. knecht aldaarF. J. v. d. P., bakker te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht. P. v. H. en A. v. H., landbouwers te Selzaete, ter zake van het laten loopen van paarden zonder voldoend toezicht, ieder tot 2 boeten elk van f 1, subs. 1 dag hecht, voor elke boete F. H. H., leurder te Tilburg, ter zake van door het bevoegd gezag naar zijn naam ge- vraagd, een valschen naam opgeven, tot eene boete van f 10, subs. 6 dagen hecht.P. J D verlofhouder te Sas van Gent, ter zake van eene openbare vermakelijkheid geven zonder vergunning, tot eene boete van f5, subs 3 (lagen hecht.J. d. B., arbeider te Hoek D. F arbeider te AxelA. v. T., werkman te West dorpeA. v. C., werkman te Sas van Gent: A. J. v. C.L. V., arbeiders; C. V., leurder allen te Axel, ter zake van Leerplichtwetover- treding, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht.L. H., arbeider te Hoek G. D landbouwer aldaar; J. F. V., werkman té Westdorpe, ter zake van Leerplichtwetover- tredmg bij herhaling, ieder tot eene boete van f3, subs 2 dagen hecht.; J. F. V., werkman te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f5, subs. 3 dagen hecht. J. v. d. V., .knecht; M. H., landb.knecht, beiden te AxelF. F.M. F.J. F. S.A. D. J' B'W' allen voermansknechten te Ier Neuzen, ter zake van het verwekken van rumoer, waardoor de nachtrust kan worden verstoord, ieder tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hecht, voor iederJ. L., voermans knecht te Ter Neuzen, ter zdke als voren tot eene boete van 12, subs. 2 weken tuchtschool H. J. A„ bootsman; L. O., varensgezel- J J H. y. D., bootwerkerG. J. K., varensgezel H. J. J. M. J. G. V., varensgezel; J. J. D. varensgezel; T. v. d. W., bootwerker J C G bootwerker; M. D., veedrijver; B. J. H., boot werker, allen te Ter Neuzen F. B., werkman te Zuiddorpe; J. D., werkman te Gent- A. S. leurster te \enlo; N. v. d. B., gezagvoerder' zonder woonplaats, allen ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van fl subs. 1 dag hecht. A. G., arbeider te Westdorpe, ter zake als voren, tot eene boete van f3, subs. 3 dag-en hechtenis. C. B., bootwerkerA. A. E., winkelier, beiden te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van fö, subs. 3 dagen hecht. J. B. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f)5, subs 3 dagen hecht. J. D. v. d. W., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren by herhaling, tot hechtenis van 3 dagen. P. J. M., gep. O.-I. Militair te Ter Neuzen, ter zake als voren bij tweede herhaling tot hechtenis van tien dagen. Ontslagen van rechtsvervolging P. J. D. yerlofhouder te Sas van Gent, ter zake van het geven van een openbare vermakelijkheid zonder vergunning. Van 1 tot 15 Januari 1909. Axel. Huwelijks aang. 8. Marinus Mieras, 23 j., jm. en Cornelia Adriana Meijer, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14. Charle® Loui« Mattelé, 30 j., jm. en Coralia Maria Waeijenberg, 28 j., jd. Geboorten. 4. Daniël, z. van Pieter Jan van Driel en Anna Meertens. 5. Abraham, z. van Cornelis van den Broeke en Anna Catharina Bakker. 6. Rocus, z. van Leendert de Kraker en Leentje Koster. 9. Meertinus, z. van Jacobus Marinus Oggel en Hilda Enge- lina Sijpkens. 12. Marinus, z. van Pieter Brandes en Catharina Adriana Bakker. Overlijden. 2. Franciscus Alphonsus de Maat, 2 j., z. van Eduardus en Paulina Apolonia de Schepper. 7. Cornelia van der Peijl, 73 j., wed. van Anthonie de Ruijter. 11. Adriaan de Pooter, 2 m., z. van Frederik en Elena Verplanke. 15. Pieter van Doorn, 87 j., echtg. van Jacoba Cornelia. Hulst. Huwelijks-aangiften. 15. Jo hannes Cornelis Marinus Hertogh, 31 j., jm. en Maria Allegonda Frcderika Verwilghen, 38 j., jd. Ëuwelijks-voltrekkingeh. 30. Johan nes Cornelis Marinus Hertogh, 31 j., jm. en Maria Allegonda Frederika Ver wilghen, 38 j., jd. Geboorten. 4. Martha Emelie Louisa, d. van Johannes Franciscus Boone en Johanna van Duijse. 5. Elvira Clemen tina Margaretha, d. van Alfred Leopold Joseph van Kemseke en Maria Ludovica Voet. 9. Elisa Maria Cornelia, d. van Johannes Franciscus de Bruijn en Anna Catharina de Maat. 19. Pieter Jacobus, z. van David Millenaar en Maria Jo hanna Jacoba Rademaker. 24. Mathilde Florentina, d. van Jacobus van Vooren en Maria Coleta van Damme. 28. Eliza, d. van Antonius Johannes Lij baart en Jeanette Maria Janssens. Maria Rosalia, d. van Johannes Franciscus Cornelis Heyens en Mathilda Frederica de Silva. Overlijden. 22. Anna Maria Geensen, 81 j., wed. van Philippus van Leemput. Petrus Adrianus Hubertus Stroecken, 26 j., echtg. van Ludovica van Campen. 26. Jan Baptista Stuer, 79 j., echtg. van Anna Catharina Kouijzer. AXEL, 16 Jan. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe f 8,75 k 9,30 Rogge 7,— k f 7,40 Wintergerst f 8,90 J 9,10 Zomergerst f 0,— k 0,— Haver 6,50 k f 6,90 Erwten 11,k ƒ12,Paarden boonen 9,— k f 9,25, Duivenboonen 0,— k f 0,— Witte- boonen f 0,— k f 0,Bruineboouen f 0,k f 0,Boekweit f 0,k 0,— Lijfizaad 11,50 k 12,40 Aard appels 0,- k f 0,— Koolzaad per zak van 100 liters Harteiyk dank voor de vele belangstelling op 14 Januari 1.1. ondervonden. Axel, Jan. 1909. Wed. ROLFF en Familie. der Afdeeling „Zeeuwsch-Vlaanderen" van het Ned. Bijbelgenootschap, op Donderdag 21 Jan. e. k., s nam. 2li2 u. in de consistoriekamer der Ned. Herv. gemeente. Toegankelijk voor leden en beguns tigers. Namens het Bestuur, R. MEEUWENBERG, Secr. der LEDEN van den Beetenbond „Axel-Sassing" bij J. F. Schelleman te Axel-Sassing, op Vrijdag den 22 Januari, des namiddags twee uur. Zij, die wenschen lid te worden, kunnen op bovengenoemde vergadering LID worden. DE COMMISSIE. Het Bestuur van de Maat- schappij „AXEL-STATION" tot aankoop van Kunstmeststof!m enz. te Axel, zal op Dinsdag 26 Janu ari 1909, 's namiddags drie uren, bij den heer W. Dieleman, Axel (Markt), trachten aan te besteden de levering van 14 pCt. 9X7 Levering laatste helft Februari 1909. Voorwaarden te bekomen bij den Secretaris der vereeniging k 10 cent. Namens 't Bestuur, JAN DE KRAKER, Voorzitter. M. W. KOSTER, Secretaris

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3