Soiree Amusante Katoenvoordoeken. P.LEENHOÜTS te Vlissingen, Gemengd Nieuws. Gemeenteraad van Axel Marktberichten. Advertentiën. Café 's Lands Wslvaren, dhr. W. P.DIELEMANWz. Woensdag 20 Januari 1909, Eerste rang 50 ct. Tweede rang 30 et. VERGADERING ONTVANGEN: xel. Firma P. B. VEENHUIffl. lepu- éene A'oon aan- wider f5 M. rt. n in zijn een men, ngen 1800 ngen. nden gaan rngit ngen •t te drin- in de 1 wat ;n in •ding ver- zyn. *t. imen rt. kens raad- men zelfs ver- Daten1 op de i reekt ver- iden. emie ngen Te Graauw was op 31 Dec. 1907 het aantal in.w ouers 2179: 1108 m. en 11071 vr. Het aantal vermeerderde door de geboorte van 36 m. en 29 vr., en de vestiging van 58 m. en 39 vr. met 182, doch verminderde door het overlijden van 28 m. en 22 vr. en het vertrek van 81 m. en 66 vr. met 197. Op 31 Dec. 1908 bestond dus de bevolking uit 1093 m. en 1071 vr., totaal 2164 personen. Voltrokken huwelijken 16. Levenloos aangegeven 2. De bevolking van Hulst bestond op 31 Dec. 1907 uit 1535 m. en 1717 vr., totaal 3252 personen. Zij vermeer derde door de geboorte van 59 m. en 51 vr., en de vestiging van 74 m. en 123 vr. met 307, doch verminderde door het overlijden van 38 m. en 23 vr. en het vertrek van 202 m. en 145 vr., met 308 personen. Op 31 Dec. 1908 was dus het aantal inwoners 3245 nl. 1525 m. en 1720 vr. Er werden 21 huwelijken gesloten. Te Koewacht bestond op 31 Dec. 1907 de bevolking uit 1235 m.en 1342 vr., totaal 2577 personen. Zij vermeerderde door de geboorte van 51 m. en 54 vr. en de vestiging van 62 m. en 68 vr. met 235, doch verminderde door het overlijden van 19 m. en 16 vr. en het vertrek van 69 m. en 80 vr. met 184 personen. Op 31 Dec. 1908 bestond dus de bevolking uit 2628 personen, n.l. 1260 m. en 1368 vr. Voltrokken huwelijken 18. Levenloos aangegeven 3 m. en 3 vr. De baker, die op Nieuwjaarsdag door het vlamvatten van hare kleeren zulke ■ernstige brandwonden bekwam, en dank zij het flink optreden van de nog zorg- barende moeder, voor erger bewaard die bleef, is onder hevige pijnen in het on- gasthuis te Vlissingen overleden. 6 rfir het krankzinnigengesticht te Venray is Zaterdagmiddag voor de 2e I in maal ontvlucht, binnen enkele maan- erfn'Uen, H. Leenders, geboren te Maastricht !t ae bekend als de hoofdman eener inter nationale dievenbende, die geruimen tijd de omstreken van Maastricht, Luik en Visé onveilig heeft gemaakt. acht, Te Dinxperloo heeft Zondagnacht 1 lOn Kmtnlo in l.ii.i .1 1* 1 .1. 1 nder een brutale inbraak plaats gehad in het huis van den winkelier en tapper Overgoor. Door de beweging aan het raam wakker geworden, stonden de bewoners op en bemerkten dat zekere ken. M., een vroeger hotelhouder, die reeds jlang een zwervend leven leidde, zich be- door inbraak toegang had verschaft tot stitie iz'ja vroegere woning, waar in den ring laatsten tijd bij herhaling geld werd .gemist. Na hevig verzet werd de dader be- 'n arrest genomen. Zondagnacht is ingebroken in eene villa te Schiedam. Om 3 uur werd de dienstbode, welke dien nacht met slechts twee dames op de villa was, wakker gemaakt doordat een man op haar kamer kwam, die weer dadelijk terugging Ze durfde zich echter niet verroeren. De dames werden iets later wakker door het leven van de papegaai en stonden op toen ze volk in huis hoorden. Bij het gerucht daarvan namen de dieven de vlucht, en kon men zien, dat er 3 per ionen waren. In de kamer hebben zij de daar itaande linnenkast geopend en daaruit meegenomen de effectentrommel, die echter slechts eenige waardelooze pa pieren en sleutels bevatte, terwijl ze en bak met tafelzilver onder de kast ladden neergezet, waarschijnlijk om die mede te nemen, waarin zij echter door ie gedwongen overhaaste aftocht zijn verhinderd. Wel hebben ze een zilve fen vork en mes meegenomen. De brandkast hebben zij een eindje ver plaatst doch niet beschadigd. Moordaanslag. Zondagavond werd te Rotterdam een moordaanslag gepleegd door zekere D. Woerlee op zijn meisje, genaamd Huigje Moerkerk. Zooals meer gebeurde, bracht Huigje de Zondag door in het gezin van van Wingerden, waar haar vrijer thuis was. Zoo waren daar behalve dit paartje vereenigd een vijftal familieleden, waar onder ook Arie Moerkerk, de broeder der dienstbode. Tegen half elf stond Huigje op om naar haar dienst terug te gaan. Zij begaf zich naar de voorkamer op de eerste verdieping om haar mantel te halen en werd gevolgd door haar vrijer, die den ganschen avond erg stil ge weest was, hetgeen zij hem ook zeide. Woerlee, een zeer jaloersch man, ver weet haar, dat zij meer van haar broeder Arie, dan van hem hield. Tegelijkertijd greep hij haar onverwachts beet en wierp haar op den vloer. En dadelijk daarop voelde zij zich gewond, waarop zij om hulp riep. Nu snelden de overige bezoekers van het gezin van van Win gerden en ook haar broeder Arie toe, die door een zijsprong een messteek ontweek hem door den razenden timmer man toegedacht, die voor men hem grijpen kon de trap afliep en de vlucht nam. Dadelijk werd hulp gehaald voor de veel bloed verliezende dienstbode en de geneesheeren spoedig verschenen, bevonden haar toestand levensgevaar lijk. Haar was een 15 centimeter lange snede over het rechterdijbeen toege bracht, waarbij verschillende spieren zijn doorgesneden en een groote wonde aan de buik. Blij kens de persoonsbeschrij ving droeg de vluchteling een bril, en toen nu in den nacht te omstreeks 11 uur twee agenten van politie op de Spaansche kade een man ontmoetten, die daar heel vreemd rondliep en zagen dat hij een bril droeg, liepen zij op hem toe, met het voornemen hem aan te spreken. De man wachtte hun komst niet af. Hij snelde den Haringvliet Zz. op en met een aanloop sprong hij te water, verdween onder de ijs^chotsen en ver dronk. Twintig minuten later werd zijn lijk opgehaald. Op het lijk gevon den papieren toonden aan, dat het de gezochte David Woerlee was. In de werkplaats van J. Vuogt te Rotterdam werd uit een ongesloten lessenaar f800 gestolen, bestaande uit 80 rijksd., 100 gids. en 50 bankbiljetten van f 10, elk van serie C. Dit bedrag was daar Zaterdagavond, als gewoonlijk door den meesterknecht in gelegd na dat het gewisseld was. Te Akkerwoude had een fietser de onvoorzichtigheid met een bijl in de hand te rijden. Hij trof een kind zoodanig in den hals, dat de slagader getroffen werd en het kind doodbloedde. Donderdagochtend had op het plein vóór het station te Ostende een vreeselijk ongeluk plaats. Eenige, sjouwers waren met een be weegbare kraan bezig metalen kabels op een waggon te laden, toen eensklaps de ketting brak, waaraan juist een der zwaarste kabels hing. De last viel eerst op den rajid van den waggon en rolde daarna op den grond, terwijl hij in zijn val twee werklieden trof, waar van de eene, afgrijselijk verwond, op slag dood bleef, en de andere halt ver pletterd werd. Het duurde vrij lang eer de onge- lukkigen bevrijd konden worden, want daar er niets bij de hand was om den last te lichten, moest men eerst een paar dommekrachten in de werkplaats van den spoorwegdienst gaan halen. De gewonde werd naar het ziekenhuis gevoerd. Een notaris is gestorven - waar vjordt niet gemeld die bij testaments beschikking een fortuin van 3 millioen gulden beschikte, om de menschen te vergoeden, welke schade hebben gele den, door op zijn aanraden hypotheken te nemen of op andere wijze hun geld te plaatsen. De Petit Bleu stelt voor, dien notaris een standbeeld op te richten. Donderdagmorgen werd er brand ontdekt in de slaapkamer van een huis der Salvatorstraat te Gent, waar een 20-jarig meisje ziek te bed lag. Dit meisje werd erg gebrand en moest door middel van een ladder door een venster gered worden. Men dacht dat de brand veroorzaakt werd door een petroleum lamp, die nabij een kapstok geplaatst was, want alle kleedingstukken waren verbrand. Een blad weet echter te vertellen dat het meisje, volgens haar eigen ver klaring, zich zelf heeft willen verbran den, omdat zij aan een ongeneesbare ziekte leed, die ha r ondragelijke pijn veroorzaakte. Zij was met dit doel op een zak zaag meel gaan liggen, dien zij in brand had gestoken. Des avonds was de ongelukkige stervend. Een eigenaardige zelfmoord pleeg de te Thann in Hoog-Elzas een 60- jarige man die familieleed had Hij liet zich op den zolder doodvriezen, na zich tot op het hemd uitgekleed te hebben. Zitting van 12 Januari 1909. Behalve dhr. Oggel zijn alle leden tegenwoordig. Voorz. dhr. J. Huizinga, burgemeester, Secretaris dhr. J. A. van Vessem. De Voorz. opent de vergadering en merkt op dat deze vergadering op tweeerlei wijze de eerste voor hem is, n.l. de eerste in het nieuwe jaar, en de eerste onder zijn presidium. Hij heet allen welkom, beveelt zich bij allen ten zeerste aan, en hoopt geza menlijk te zoeken een standpunt, van waaruit eendrachtelijk kan worden ge zocht wat tot voordeel van de gemeente strekken kan. De notulen der vorige vergaderingen worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. I. Mededeeling ingekomen stukken. o. Naar aanleiding van een schrijven van de brandAssurantie-maatscbappij J. F. de Wijs te Middelburg, wordt op voorstel van B. en W. besloten met deze maatschappij eene. vernieuwing van polis aan te gaan, noodig geworden door het op de raadszaal in gebruik nemen van gasoline gasgloeilicht. b. Dankbetuiging van G. W. Hot- tinga voor zijne benoeming tot vaste arbeider. c. Idem van A. P. Freekenhorst. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van een raadsbesluit be treffende af- en overschrijving van posten op de begrooting van 1908. De Voorz. vertrouwt dat de leden uit vorige vergaderingen hiervan vol doende op de hoogte zijn, zoodat voor lezing onnoodig is. Idem, waarbij met ingang van 1 Januari 1909 de vergoeding voor genot van vrije woning voor het hoofd der openb. school wordt bepaald op 200. II. Kennisgeving, van de Wed. L. Jansen van Rosendaal van het over lijden van haar echtgenoot. Op voor stel van het Dag. Bestuur wordt be sloten aan de familie de deelneming van het gemeentebestuur te betuigen. III. Verzoekschrift van den heer A. E. C. Kruijsse alhier om aan hem vergunning te verleenen tot doorhaling van de verbanden tot borgtocht voor het beheer als ontvanger van wijlen den heer A. E. C. van Dishoeck. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. Niemand meer het woord verlangende wordt de openbare zitting gesloten, en overgegaan tot het houden eener ge heime, waarin punt IV, .vaststellen kohier schoolgelden" zal wordep be handeld. AXEL, 9 Jan. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 8,75 k 9,Rogge 7, k 7,30 Wintergerst 8,75 k j 9, Zomergerst /0,— k 0,— Haver ƒ6,50 k f 6,90 Erwten 11, ƒ12,Paardenboonen 0,k 0, Duivenboonen 0,— k f 0,— Witte- boonen 0,— k f 0,— Bruineboouen f 0,k f 0,Boekweit 0,k 0,— Lijnzaad /ll,— k 12,50 Aard appels 0,— k f 0,— Koolzaad per zak van 100 liters HULST, 11 Jan. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 9,25 Rogge 7,25, Win tergerst ƒ8,75, Zomergerst ƒ8,—, Haver 9Erwten f 11,75 Paardenboonen f 8,50, Duivenboonen 10,Witte- boonen 12,Bruineboonen 10,50, Boekweit 0,—, Lijnzaad ƒ12,—, Aard appels 3,50, Koolzaad per zak van 100 liters Boter per kilo ƒ1,30 Eieren per 26 stuks /1,30. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 14 stuks hoornvee, 26 varkens, 0 paarden, 0 schapen, verkocht5 stuks hoornvee, 11 varkens, 0 paarden en 0 schapen. V Geboren MEERTINUS, zoon van J. M. OGGEL. H. E. OGGELSijpkïnb. Axel, 9 Jan. '09. Eenig» kennitgeving. AXE L. OP DE BOVENZAAL VAN OP des avonds om 7 uur, te geveu door den alom bekenden humorist, den heer met medewerking van de heeren BORGMAN en HAAZE. 4T SCHITTEREND SUCCES Zie uitgebreide programma's! E N T R E E i der LEDEN van den Beetenbond „Axel-Sassing" bij J. F. Schelleman te Axel Sassing, op Vrijdag den 22 Januari, des namiddags twee uur. Zij, die wenschen lid te worden, kunnen op bovengenoemde vergadering LID worden. DE COMMISSIE. Zwart gebloemd NIEUWSTE PATRONEN.

Axelsche Courant | 1909 | | pagina 3