Machinale Steen I. J. BRAKMAN. F. Verstraeten-Wauters. kkkcr^ prentenboeken, J^esboeken ATLASSEN, Kerkboeken en Boekjes, .Br^ndsm^ el. Mr. DIELEMAN, Marktberichten. Ad verten tiën. de Heer C. C. van den Bosch aan te besteden: in alle vormen ver krijgbaar bij Steen str. Hulst. Behalve Wed. M. A. SMIES, Axel. Koraalboeken en Muziek ilen Dhr. Kruijsse zegt dat dan aan den iad een request kan worden gepre senteerd, maar wanneer de Raad zoo'n besluit neemt, wat z. i. in strijd is met je Bouwverordening, voert, de voorz. den Raad zoo'n besluit dan al uit. Overigens is hij het er mede eens dat ju dezen moet geholpen worden, en itelt hy daarom in uitzicht om ver dunning tot bouwen te verleenen als adressanten bestek en teekening overleggen. Dhr. Dieleman vraagt ot de hoogere lutoriteiten de gemeente zouden kunnen noodzaken om het plaatje te rioleeren. en W. zeggen dat men dat nooit tan. Dhr. Smies acht het niet noodig om vooraf teekenjng enz. in te leveren, en evenwel vergunning te geven. Dhr. Dregmans is er ook voor dat eerst bestek enz. ingeleverd wordt. Wordt besloten aan hen die thans hebben gevraagd de permissie tot bou wen te geven, doch aan anderen, die nog grond mochten koopen deze te weigeren, en dit te publiceeren. III. Af- en overschrijving posten op begrooting Algem. Burgerl. Armb. voor 1908. M. a. s. goedgekeurd. IV. Z. h s. worden de nieuwe ver ordeningen voor de lantaarnontstekers i vaste arbeiders vastgesteld. V. Benoemen onderwijzers herha lingsonder wijs. Sollicitanten de onder wijzers Hol en Maris. Dhr. De Feijter vraagt hoeveel onder wijzers er belast zijn met het geven van dat onderwijs en of er nog al druk gebruik van wordt gemaakt. De Voorz.Niet veel. Dhr. De PeijterHet vorig jaar waren er 6. Dhr. Kruijsse Nu twaalf. Dhr. De Peijter Zou hetzelfde doel niet kunnen bereikt worden met minder onderwijzers. Ik heb het oog maar op de uitgaven. Dhr. KruysseDat blijft hetzelfde er moeten een zeker aantal lesuren gegeven worden, ik meen 96, en of die nu gegeven worden door 2 of door 4 onderwijzers dat is gelijk want ze wor den per uur betaald. Beide sollicitanten worden hierna benoemd, Hol indiensttreding 1 Dec. en de andere met 1 Januari e. k. Omvraag. Dhr. Smies vraagt waarom de rio- leering in het weitje van Noske niet is uitgevoerd zooals door den Raad was besloten op advies van den gem.-op zichter. Nu is de put veel kleiner ge maakt, als in de raadszitting is be sproken. De Voorz. zegt dat de bouwkundige Wisse die inrichting geheel afkeurde, omdat er geen stankscherm in was en omdat hij voorz. is van de gezondheids commissie, hadden wij gedacht zijn raad te moeten opvolgen. Dhr. Smies gelooft dat deze commis sie er niets mede te maken heeft. Hij kan er geen enkele verschoonende reden voor vinden dat B. en W. in dezen eigenmachtig hebben gehandeld, en zich niet aan de uitspraak van den Raad hebben gehouden. Zelfs de wethouder Kruijsse heeft bij de bespreking over het riool ook nog gewaarschuwd het toch vooral niet te klein te maken. Dhr. Kruijsse zegt dat De Jonge naar voren wou bouwen, en toen is hij met dhr. Lamaltre en dhr. Smies ter plaatse een onderzoek wezen instellen. Toen waren alle 3 het volkomen eens dat de put zoo moest gemaakt worden, over eenkomstig het in den Raad beslotene. Maar toen we van De Jonge (B. en W. vreeselijk veel last kregen, begonnen we te merken dat er iemand achter zat, en dat die iemand was de Vooiz. van de gez.-commissie. Toen hebben wij eene bijeenkomst gehad, waarin Wisse eene teekening maakte, die vol komen de goedkeuring wreg droeg ook van onzen bouwmeester. Daarom dur ven wij de verantwoording volkomen op ons nemen. Dhr. Smies doet geen afbreuk aan de kennis van Wisse, maar zegt dat hij met de toestanden aldaar niet op de hoogte is, b. v. bij stortregens. De plicht van B. en W. was daarom ge weest om in overleg te treden met den Raad. Dhr. Kruijsse geeft dit volkomen toe, vraagt daarvoor ook verschooning. B. en W. hebben het gedaan om De Jonge ter wille te zijn. De Voorz. zegt dat in Zaamslag en Terneuzen ook zulke putten zijn. Dhr. Smies zegt dat ze moeilijk zullen te kuischen zijn. Dhr. Kruijsse gelooft dat de Raad ook zou toegestemd hebben, wanneer B. en W. er mede waren aangekomen. Hij gelooft niet dat het Dag. Bestuur in dezen zooveel schuld heeft. Dhr. SmiesDat zou toch af te wachten zijn. Ik zie geen reden om en W. van schuld vrij te pleiten. Dhr. Kruijsse zegt er in het vervolg rekening mede te zullen houden. Dhr. De Feijter zegt dat morgen onze nieuwe Burgemeester komt, en dat hij aan het plakbord gezien heeft dat ieder die hem wenscht te spreken na de installatie daartoe in de gelegen heid zal worden gesteld. Hij vraagt of hiervan ook in de nieuwsbladen kennis is gegeven. De Voorz. zegt dat door hem den brief pas is ontvangen Zaterdag 1.1. des namiddags, waardoor de tijd hem ont brak het breedvoeriger bekend te maken. Hedenavond zal het in de Axelsche Courant staan. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de vergadering. H. v. T., arbeider te Axel, ter zake als voren bij herhaling, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. J. P. V., werkman te Axel, en S. de C. bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van ter wijl men in staat van dronkenschap verkeert, in het openbaar de orde verstoren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. J. H., varensgezel; J. R„ arbeider; A. M., leurder, allen te Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f2, subs, 2 dagen hecht.A. A. G., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. A. v. C., zonder beroep te Axel, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van f 10. subS. 3 dagen hecht. J. B. D., bootwerker te Ter Neuzeu' ter zake van openbare dronkenschap bij vierde herhaling, tot hechtenis van drie weken. G K.. gep. O.-I.-M. te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij de vijfde herhaling, tot hechtenis van 3 dagen en tot plaatsing in eene Rijkswerkinrichting voor den tijd zeven maanden. Vrijgesproken: J. d. L., werkman te Phi lippine, ter zake van poging tot strooperij. Ontslagen van rechtsvervolgingL. S., werkman te Wachtebeke, ter zake van straat schenderij. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 26 November 1908. Veroordeeld zijnL. v. C., jachtopziener en A. v. C., zonder beroep, beiden te Axel eerstgenoemde, ter zake van le zonder de vereischte jachtakte in het veld niet de be hoorlijke zorg dragen om te beletten dat de hond, dien men bij zich heeft, wild drijft; 2e in open jachttijd wild vervoeren in het veld buiten openbare wegen en voetpaden, tot twee boeten elk van tien gulden, subsidiair 2 dagen hechtenis voor elke boete laatstgenoemde, ter zake van eens anders grond bejagende, niet voorzien zijn van een schriftelijk bewijs van vergunning, huur of pacht van den eigenaar of rechthebbende; voor beiden te samen en in de vereeniging, ;epleegd, tot eene geldboete van twintig gul den, subs 4 dagen hecht, met verbeurdver klaring van den niet in beslag genomen haas, met bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 1 door ieder der veroordeelde subs 1 dag hecht, voor ieder; E. J. M. S., suikerbakker te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der IJkwet, tot 9 boeten elk van f0,50, subs. 1 dag hecht, voor elke boete, met verbeurdverklaring der in be slag genomen gewichten M. 't G., logement houder te Axel, ter zake van overtreding der Drankwet, tot eene boete van flO, subs. 10 dagen hecht.E. d. K., logementhouder te Axel, ter zake van overtreding der Drankwet, tot eene boete van f 30, subs. 20 dagen hecht. M. C. v. T., werkman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Brandweerverorde ning, tot. eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. F. d. R., landbouwer te Zaamslag, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot* eene boete van- f 3, subs. 2 dagen hecht. J. J. H., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake als voren, 2 maal gepleegd, tot 2 boeten elk van f2, subs. 2 dagen hecht, voor elke boete; P. H., landbouwer te Sas van Gent en A. d. V., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2 subs. 2 dagen hecht, voor elke boete; L. D., win kelier; W. v. T., inspecteur; P. F. M., vee- kooper; J. O., werkman; A. C. d. B., schipper, allen te Ter NeuzenS. B. V., arbeider, M. W., arbeider; D. F. D., werkman, allen te AxelO. P. A. v. P., rekenmeesterA. A. v. D., metselaar, C. J. v. D., fabrieksarbeider, allen te Sas van Gent;-J. v. W., arbeider, zwervende, allen ter zake van het rijden met een rijwiel zonder lantaarn, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht, voor ieder I. M. V.,' leurster te Bonchaute. ter zake van het bevisschen der Schelde, tot berisping. C. F K., herbergier te Ter Neuzen, ter zake van het niet sluiten op tijd van zijn herberg, tot eene boete van f 2, subs 2 dagen hecht; N. D., landbouwer en S. P., beiden te Philippine, ter zake van het verblijven m een herberg na de sluiting, ieder tot eene boete van f2, subs. 2 dagen hecht, voor ieder. A. P., arbeider te Hoek; J. d. E., werkman te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertre ding, ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hecht; Advocaat en Procureur te Middelburg, is eiken ZATERDAG te AXEL te)spre- ken bij L'Ecluse Mahu. AXEL, 28 Nov. Ter Graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: Tarwe ƒ9,— èt 9,50 Rogge 7,25 7,50 Wintergerst 8,75 A J 9,10 Zomergerst 0,A 0,Haver ƒ6,75 a f 7,— Erwten 11,k f 11,75 Paardenboonen 0,A 0, Duivenboonen 0,A 0,Witte- boonen 0,A 0,Bruineboouen 0,a 0,Boekweit 0,a 0,Lijnzaad A Aard appels 0,A 0,Koolzaad per zak van 100 liters HULST, 30 Nov. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 9,50 Rogge 7,75, Win tergerst ƒ9,Zomergerst 8,25, Haver 7,Erwten fll,25 Paardenboonen 9,Duivenboonen "10,Witte- boonen '12,50, Bruineboonen 11, Boekweit 0,Lijnzaad Aard appels 3,25, Koolzaad per zak van 100 liters Boter per kilo ƒ1,05 Eieren per 26 stuks ƒ1,65. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 7 stuks hoornvee, 31 varkens, 0 paarden, 1 schaap, verkocht4 stuks hoornvee, 29 varkens, 0 paarden en 1 8B9BHBB1 Heden overleed kalm in den ouderdom van ruim 74 jaren, onze geliefde Vader, oud-Directeur der Gevangenissen te 's Bosch, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Uit aller naam, W. VAN DEN BOSCH. De Bouwkundige J. WISSE Jz. te Zaamslag, zal op Dins dag 8 December, des namiddags l1 2 ure, in de herberg van W. Dieleman Sr. te Axel, trachten het bouwen van een WOON- en WINKELHUIS in het „Buiten wegje" aldaar. Bestek en teekening liggen ter inzage in het bestedingslokaal en plaatselijke aanwijzing geschiedt op den dag der besteding, des voormiddags elf ure. worden tot de hoogste prjjzen ingekocht door de die in damp en rook vervliegen, n. m. eene groote sorteering in alle mogelijke verpakking van af de laagste pryzen, is de Boekhandel van Ook nog voorzien, van prachtige voor jong en oud, met en zonder PRACHTBAND. en keurige met en zonder Evang. gezangen, aan lage prijzen. ALSOOK: voor orgel en zang. i. racLOJjioti^ alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk ;in Zee u wsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman, Erven H. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, P. Deij, Hulst, C. L. Du Cock—Sijlva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals, D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed. Klaassen-Donze, A. van Overbeeke, R. Scheele- Willems, Sas van Gent. J. T. de Smidt, Zaamslag, J. M. de Vos, Wed. D. J. van Pienbroek, Axelschestraat. In 't byzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a 1,30 per 1 /s KG. IhÉ.rririiH i -m. m—li

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3