Stokvisch en toch pnStokróch.! E.Br^ndsm^ De Vroolijke lansworst, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentien. aan te besteden: Wed. I. A. SMIES, Axel Devsntsr Stokvischjes? Firma P. fi. Ueenhuizen, ONTVANGEN: St. Nicolaas esci anken. B, fl. POT, MeÉtiaaki, Axel. TE KOOP: J. D. DIJK, Uitgever, Groningen, - Bij bevelschrift der Arrondisse- uents Rechtbank té Middelburg is .tegen A. B., 59 j., werkman en G. K., under beroep, 51 j., beiden wonende Ternetizen, rechtsingang verleend iet bevel tot instructie der zaak, als rerdacht van diefstal van aardappelen het stationsemplacement aldaar. - Wegeus het groote aantal te be- indelen strafzaken zullen door de irrondissements Rechtbank te Middel- •g te beginnen met deze week, um andere week twee zittingen worden phouden en wel op Dinsdag en Vrijdag. Naar men uit Schore aan de M Crt. leidt, bevond zich Zaterdagnamiddag, loor onvoldoend toezicht van den daar- belasten herder, een gedeelte van un kudde schapen op den spoorweg den overweg bij dpn molen, onder gemeente, juist toen een personen- rein naar Vlissingen passeerde, met gevolg dat twee schapen werden rermorzeld en een paar anderen (kwetst. De afsluitboomen waren gesloten. In den nacht van Vrijdag op iterdag heerschte tijdens een zwaar iweder, dat vergezeld ging van hevige (gen- en hagelbuien, een ware paniek de Rijn- en Maashaven te Rotter- nm. Een Fransch zeilschip kwam «raaiend de Rijnhaven binnen, waar oor vele schepen werden aange wen en ringen der boeien verbroken. Irie groote ijzeren boeien zijn wegge- reven of gezonken. In de Maashaven zijn vele groote thepen op drift geraakt. Men schrijft uit Makkinga aan de [mh. Ct. Tot voor enkele weken leefde hier tn reeds bejaarde moeder met haar ion. Ze bewoonden een net burger- oisje, staande in de kom van het dorp, «ar leidden een hoogst zonderling (ven. De vensters waren steeds met ipier beplakt, zoodat niemand naar innen kon zien. Zoowel 's nachts als terdag doolden ze buiten rond. Hun iterst zonderling leven trok reeds lang e aandacht der dorpsgenootèn, totdar in overheidswege een onderzoek werd gesteld, waaruit bleek, dat ze beiden, renals de woning, geheel waren ver lild, terwijl uit een medisch onderzoek teek dat beiden bovendien krankzinnig aren. Nadat eerst de zoon naar een (sticht is overgebracht, is nu ook de oeder, die al haar sobere meubeltjes id stukgeslagen, in een dergelijke in- chting opgenomen. Door het spelen met een geladen ifolver die een jongentje van den astelei a v. I., te Steenbergen, in een ibewaakt oogenblik uit de kast had shaald, ging het schot plotseling af i trof het kind; in het hoofd, zoodat (t na enkele uren overleed. Een Amenkaansch huwelijk Iemand de prov. Groningen, reeds vele jaren Amerika verblijvende, had het er tzer dagen op gezet, dat hij wjlde lan huwen met een vrouw uit het oederland. Familie en kennissen in 'tOldambt erden ermee in kennis gesteld, doch was moeielijk iemaud te vinden, die het huwelijksleven den verren tocht 'er den Oceaan wilde aanvaarden. Zoo is 't gebeurd, dat eerst na drie Handen, nadat de vrije overtochts tart was gezonden, iemand pen deern uit Midwolde (Oldambt) K besluit nam van hier te vertrekken werd ze in 't bezit gesteld van de tart, waarmee ze Chicago zou kuuuen feiken. Vrijdagmorgen vertrok ze naar haar anstaanden echtgenoot, dien ze nog foimer had gezien, ja er zelfs geen Afwisseling mee had gehad. N. R. Ct. Zaterdagavond ontstond te Zaan dam een felle brand in het perceel hoek Hoogendam-Zuiddijk, bewoond door B. Veldkamp, die in het boven gedeelte eene strijkinrichting uitoefent. Beneden is een winkel, maar op het oogenblik ledig staand. De vlammen sloegen aan alle zijden van het gebouw- naar buiten en bedreigden de belen dende gebouwen van de firma Ebmeijer, in gedistilleerd en wijn, en van de firma Bakker en Verhoef, fietsenhan delaars en reparateurs, die veel water schade beliepen. Van een grillige November kunnen de Engelschen meespreken. Ziehier wat wij in een Londensch avondblad van Vrijdag lezen In Londen was het Vrijdag koud ge worden in verschillende voorsteden vroor het tot vijf graden F. toe. In Cornwall is het intusschen zoel. Te Truro en Lóóe staan bloemen open in de hagen en dagelijks plukt men in de buitenlucht frambozen en aard beien. Van Helston en Lizard komen berichten van vergeet-mij-nieten en sleutelbloemen in bloei en volop appel bloesem. Uit Noord-Wales schrijft iemand, dat in zijn tuin de rozen en muurbloemen weelderig staan. Overstroomingen* in Italië. Het noodweer op Sicilië veroorzaakte buitengewoon zware verliezen. Er zijn door het groote aantal huizen, dat vernield werd, een 12 tal dooden en 200* gewonden gevallen. Vele kudden be vinden zich in gevaar. Er is hulp heen gezonden. Uit Gardini wordt gemeld, dat de overstrooming verscheidene huizen vernieldeer zijn 4 dooden en een groot aantal gewonden. Gardini en de naburige dorpen zijn van alle gemeen schap verstoken. Te Riposto zijn tengevolge van den orkaan 20 huizen ingestort2 personen werden gedood. Te Giarre telt men 2 dooden en 3 gewonden 50 personen zijn dakloos. Van 1 tot 15 November 1908. Hulst. Huwelijks-aangiften, 6. Jacobus van Vooren, 44 j., wedn. en Maria Coleta van Damme, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Petrus Augus- tinus Theodorus Pissoort, 24 j., jm. en Eme- rentia Picavet, 24 j., jd. Geboorten. 6. Gustaaf Marie, z. van Petrus Johannes Malefason en Rosalia Apolonia de Potter. 11. René Jacobus, z. van Alfred Spele- man en Maria Petronella Kriekaert. 12. Alice Marguerite Joseph Maria, d. van Josephus Franciscus Andreas Maria van Waesberghe en Marguerite Ghislaine Marie Josephe Ceule- ma s. 12. Hendrikus, z. van Alouisius Leonar- dus de Witte en Petronella Jacoba Lossie. 14. Josephina Maria, d. van Desiderius Francis cus van der Heijden en van Johanna Nreiria van Mol. Overlijden. 2. Hubertus Pieter Callenfels, 48 j., z. van Jan Eiisa en Johanna Jacoba Janssens (beiden overleden). Charles Louis van Steerteghein, 82 j. 9. Gerardus Johannes van de Walle, 22 d. z. van Andreas Augus- tinus en Apolonia Maria Freijser. Koewacht. Huwelijks-aang. 5. Alphonsius Baert', 34 j., jm. en Maria Josephina de Winne, 31 j., jd. Frauciscus de Potter, 39 j., weduwn. en Martha Maria Martens, 16 j., jd. Geboorten. 10. Angela Maria, d. van Petrus van den Berghe en Maria Dom. de Vos. 12. Joannes Cornelus, z. van Theophilus Martens en Anastatia Rietjens. 14. Eulalia Joanna Maria, d. van Leonard Sturtewagen en Alberta Cl. van Hove. 16. Arthur Edmond Eulalia, z. van Aloijsius J. Baert eu Emma M. Ceelaert. Overlijden. 13. René Petrus E. Onghenae, 20 d., z. van Charles Louis en Adelaida van de Vijver. Overslag. Huwelijks-aangiften. 7. Camillus Poppe, 33 j., jm. en Irma Coleta Laheijne, 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Aug. Pollet, 31 j., jm. en Marie Melanie van de Steene. 44 j., wed. Zaamslag. Geboorten. 1. Abraham Krijn, z. van Francois Hamelink en Franchise Mag- dalena Allaart. Krijn, z. van Levinus Witte en Cornelia Jacoba Hamelink. 8. Adriaan Mattheus, z. van Dirk de Blaeij en Sara van Sweeden. 10. Anna Maria, d. van Cornelis Jacobus Dieleman en Pieternella v. d. Gouwe. 14. Suzanna Elizabeth, d. van Pieter de Jonge en Jacoba Pieternella Verhelst. 16. Cornelis, z. van Johannes Daniel van Doorn en Janna van Espen. Overlijden. 2. Tanneke van Hermon, 63 j., echtg. van Reinier Stouthamer. 3. Janneke Scheele, 2 j., d. van Jacobus en Geertruida den Hamer. Zuiddorpe. Geboorten. 9. Florent Leonar dos, z. van Edmundu.s Herman en Maria Fran- cina de Block. 13. Alphonsus Dominicus, z. van Augustus Adolphus Coppieters en Leonia Steijaert. Overlijden. 2. Madeleine Nathalia van Geer- saem, 9 m., d. van Levinus en Clementina Maria Lippens. 11. Bertha Maria de Block. 20 d., d. van Fduardus Leonardus Maria eu Coralie Wuijtinck. HULST, 23 Nor. Ter Graanmarkt van heden (Maandag) waren de prijzen als volgt: Tarwe 9,50 Rogge 7,75, Win tergerst ƒ9,— Zomergerst ƒ8,50, Haver 7,Erwten f 11,25 Paardenboonen 0,Duivenboonen 10,Witte boonen 12,25, Bruineboonen 11.25, Boekweit 0,—, Lijnzaad Aard appels 3,—, Koolzaad per zak van 100 liters Boter per kilo ƒ1,05 Eieren p^r 26 stuks /1,50. Er waren ter weekmarkt te koop ge steld: 48 stuks hoornvee, 39 varkens, 0 paarden, 0 schapen, verkocht0 stuks hoornvee, 0 varkens, 0 paarden en 0 schapen. MSST* De NIEUWJAARSCOMMIS- SIE neemt door dezen de vrijheid mede te deelen, dat zij zich dezer dagen tot de ingezetenen zal wenden tot het inzamelen van gelden voor de a. s. Oude- en Nieuwjaars bedeeling. welke zij met aandrang aanbeveelt. DE COMMISSIE. De Bouwkundige J. WISSE Jz. te Zaamslag, zal op Dins dag 8 December, des namiddags 1' ure, in de herberg van W. Dieleman Sr. te Axel, trachten liet bouwen van een WOON- en WINKELHUIS in het „Buiten wegje" aldaar. Bestek en teekening liggen ter inzage in het bestedingslokaal en plaatselijke- aanwijzing geschiedt op den dag 'der besteding, des voormiddags elf ure. worden tot de hoogste prijzen ingekocht door de Ra, ra-je wat is dat Wat zijn Ter beantwoording van deze vraag, moet ik beginnen U mede te deelen,'dat, evenals aan de bewoners van zoovele plaatsen een bijnaam of scheldnaam is gegeven, de bewoners van De venter, STOKVISSCHEX worden genoemd, naar aanleiding van het feit, dat Deventer indertijd, vooral op de stad Bergen in Noorwegen een enormen handel in STOKVISCH had. De DEVENTER STOKVISCH JES bij mij verkrijgbaar, zijn echter een zeer fijn gebak ge maakt in vischvorm, terwijl de naam daarvoor is ontleend aan den bedoelden b ij n a a m der Deventerwaren. Verkrijgbaar in blik a 45 cent per blik, bij te AXEL. een ruime keuze een prachtige groote zoo goed als nieuw, zeer geschikt voor een groote zaal of herberg, bij C. J. SCHIEMAN, Mr. Smid, Kachel- en Rijwielhandelaar, Axel. alleen in verzegelde pakjes voor zien van bovenstaand gedepo neerd Handelsmerk unj^eeuwsch Vlaanderen verkrijgbaar te Axel, F. Dieleman. Erven II. Harinck, J. Baarman, J. H. v. Dixhoorn, P. Buijze, P. Deij, Hulst. C. L. Du CockSijlva, Ter Neuzen, P. v. Arenthals. D. Herrebout, Gez. Meertens, Wed. KI 'assen-Douze, A. van Overbeeki-, it. Scheele- Willems, Sas ran Gent, J. T. de Smidt, Zaamslag, M. de Vos, Wed.' D. J. van. Pienbroek, Axelschestraat. In 't brjzonder wordt de aan dacht gevestigd op SOUCHON No. 5. a /1,30 per KG. Een mooi boek. Een leuk boek, Een kostelijk vermakelijk boek, is het juist verschenen boek bevallende Uroolijke Uoordrachten, Humo ristische scènes, Romiehe coupletten, leuhe voorvallen,' enz. Prijs f 0,55 franco per posi. Inhoud Een geniale kop. Laura, Laura Aardigheden. De Vrouw. -- De Man. Vragen zonder antwoor den. Wonderbaar. -- Biscoupletten. In de voddenkar. Zwijgen is het beste. O Eeuw van vooruitgang. Een avontuur in 't Sterrebosch. Klei nigheden. Zij doen het toch. De verliefde klerk. De muzikant. Berendje Bobbel. De oude hoeden- koopman. Algemeene Staking. Een Furie. Er is een luchtje aan. Niet uitgemaakt. 't Haakje, waar de kan aan hangt. Heilgymnastiek. Leekelesjes in de Natuurlijke Histo rie. I. De Snoek. II. De Olifant. III. De Zwaan. Hét Parschgeschenk. Kri tieke dagen. Baas boven Baas. Echèc. Te Nergenshuizen. Dub bele Gelukwensch. Met eigen munt betaald. De roiale bankier. De Kleerenverver. Een kaartspeler. Wie nog iets moois, iets koddigs, iet» leuks, iets vermakelijks hebben wil, zendt spoedig een postwissel of een brief met 55 cent aan postzegels en een volledig adres, waarna de toezen ding onmiddellijk volgt, door den spe cialiteit in Bruiloftsliederen en Voor drachten Oude Kyk-In-'t Jatstraat 66, Hoekhuis by de brug.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 3