firma f. K- Veenhuizen, Axel. Zeegrasmatrassen.i g Stroomatrassen. I 1 Bedden. Tijken. Veeren. Kapok. Vlokken, lollen dekens. Chitsen dekens. Molton dekens. Katoenen dekens. Paarden dekens. Wiegen dekens Witte Spreien. Gekleurde Spreien. Tulle Spreien, enz. I ei 15 Olmen loonei, Onroerende Goederen, SP i£ Advertentiën. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Huishoudelijke goederen, Eene partij Winkelgoederen als: Openbare Verkooping. EENESCHUUR Een Vrouwenzitplaats, Openbare Verkooping. g o H g f* der 20ste eeuw, die door zijn uitvinding om op een nieuw punt van ontwikke ling van het menschelijk geslacht bracht. Moge het ons allen vergund zijn, eens met evenveel trots op onzen levensavond tot onszelf te kunnen zeggen, dat het ons gelukt is met zoo schitterend gevolg ons dierbaar vader land gediend te hebben." Men weet dat het Rijk het nieuwe luchtschip van Zeppelin gekocht heelt. De minister van Oorlog vond het niet meer noodig, dat het luchtschip eerst een tocht van 24 uur deed. De Rijksdag had 2,150.000 mk. ten behoeve van den aankoop van Zeppe lin's luchtschepen toegestaan. Van die som is, na de ramp te Echterdingen, dadelijk een half milioen bij wijze van schenking aan Zeppelin uitgekeerd. Met een deel van de nog overgebleven 1.650,000 mk. wordt nu het nieuwe luchtschip betaald. Het Rijk heeft nu drie soorten van luchtschepenhet slappe stelsel (Par- seval), het half stijve stelsel (Gross) en het stijve stelsel (Zeppelin). Alle drie zyn in den oorlog voor verschillende doeleindan te gebruiken. AXEL, 13 November 1908. De heer P. Bernard, onderwijzer aan de R. K. School alhier is benoemd als zoodanig aan de St. Vincentiusschool te Breda, om zoo spoedig mogelijk in dienst t« treden. Gisteren had ten overstaan van den notaris P. Dregmans te Axel in het Gulden Vlies" bij Mej. de Wed. Rolff alhier ten verzoeke van M. Vinke en de Erven zijner overledene vrouw Adr. Haak de toewijzing plaats van de volgende onroerende goederen in de gemeente Axel Koop 1, een woonhuis in de Korte Weststraat, groot lare2c.a. Koopster Wilhelmina S. Vinke voor 3910. Koop 2, een woonhuis en erf in de Oude Stad, groot 2 are 95 c.a. Kooper Jan Meijer voor 800. Koop 3, een woonhuis en ert alsvoren, groot 1 are 16 c.a. Kooper J. C. KotvisSr. voor j 600. Koop 4, een werkplaats met tuin in den Verloren Hoek, groot 4 are 90 c.a. Kooper Hub. Claessens voor f 1600. Alle koopers wonen te Axel. Dinsdag werd ter buitengewone openbare terechtzitting der Arrondisse- ments Rechtbank te Middelburg op plechtige wijze beëedigd de heer F. J. L. van Waesberghe als kantonrechter plaatsvervanger te Hulst. De sleepkaan Antonio, welke op 29 September is gezonken en waarbij de matroos De Blaeij uit Hoek met vrouw en kind, welke zooals we toen meldden de eerste reis meemaakten, zoo noodlottig verdronken, is naar de Tem. Crt. meldt gelicht. Het lijk van den matroos en het kind zijn gevonden, doch van de vrouw heeft men niets gezien. In de week van 4 tot en met 10 November 1908 zijn in Zeeland voor gekomen 1 geval van typhus en febris typhoidea te Noordgouwe 23 van rood vonk, waarin 1 geval te Arnemuiden, 1 te Brouwershaven, 8 te Burgh, 1 te Goes, 6 te Haamstede, 1 te Sas van Gent, 1 te Serooskerke (S.), 2 te Vlissingen, en 2 te Zaamslag11 van diphtheritis, waarvhn 2 gevallen te Axel, 3 te Neuzen, 2 te St. Philipsland, 1 te Zaam slag en 3 te Zierikzee. klikken kon zonder't zich zeiven te doen, had hij wijders niet* te duchten, en daar hij thans ook rechtop kon gaan, vergrootte zich de afstand tusschen hem en het Spaansche kamp weldra zoo aanmerkelijk, dat hij uit een vol gemoed God danken kon voor zijne schier wonderbare ont koming. Wordt ver a lad. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Hoog Welgeboren Gravin DE RENESSE, grondeigenares te Nice Frankrijk op Dinsdag den 17 November 1908 des voormid dags ten elf ure, verkoopen van 1,50 tot 2,10 M. dikte, staande in de gemeente Axel Hoogendijk Coegorspolder, Sparks- polder enz. gemeente Axel, alles behoorende bij de hofstede „Vaart- wijk", bewoond door den heer P. de Puttek Jz. in voornoemde ge meente. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van M. VINKE aldaar en de Erven zijner overleden vrouw Adkiana Haak aan het woonhuis door eerstgenoemde bewoond op Vrijdag den 20 November f908 des voor middags 10 ure in plaats van des nam. i ure, zooals eerst was geannon ceerd, verkoopen als: BUREAU, TAFELS, KAS TEN, 3 pluimen BEDDEN met toe- behooren, GLAS GELEIERD- en AARDEWERK, WASCH-, KEU KEN- en SCHUURGERIEF. BEHANGSELPAPIER, BEZEMS enz. en eene partij TURF. De Notaris P. Dreamans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven den heer J. GOETGELUK en de Erven van Mej. E. SCHEFFER en na verleend Rechter- lyk bevel, in het hótel Centraal te Ter Neuzen, op Vrydag den 27 Novem ber 1908, des namiddags 2 ure, ver koopen KOOP 1. en het recht van erfpacht tot 31 December 1914, op den grond, eigendom der gemeente Ter Neuzen alles in die gemeente, in de Nieuw- straat met uitweg ter breedte van 1 Meter aan de Dijkstraat, kadaster sectie C nummer 3328 gedeeltelijk, groot ongeveer 1 are 44 centiaren. KOOP 2. en het recht van erfpacht tot en eigendom als voren, alles te Ter Neuzen aan de Dijkstraat, kadaster sectie C nummer 3328 gedeeltelijk, groot ongeveer 1 are 37 centiaren. Deze koopen laatst bewoond en in gebruik geweest door mejuffr. E. Scheffer. KOOP 3. en het rcclit van erfpacht tot en eigendom als voren, kadaster sectie C nummer 3318 groot 77 centiaren. In huur bij Veklinde voor 1,50 per week. KOOP 4. in de N. H. Kerk te Ter Neuzen, Bank letter E no. 7. Te aanvaarden na drie maanden. Betaling koopsom 2 maanden. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de erfgenamen der nalatenschap van Mejuff. CATHARINA NICOLLE, weduwe van den heer V. N. Voerman, overleden te Philippine, in het openbaar verkoopen, de volgende allen gelegen te Philippine. 1. Het recht van erfpacht tot 31 De cember 1924 op een stuk Ge meentegrond groot 155 c.A. in de Weststraat, kadaster sectie C, no. 618. Dit perceel is in eigen gebruik. 2. Een Huis en Erf groot 310 c.A., kadaster 3ectie A, uo. 413. Verhuurd aan P. A. Voerman voor 70 's jaars. 3. Een Huis en Erf naast laatst genoemd perceel, groot 365 c.A., kadaster sectie A, no. 437. Verhuurd aan A. Pauwels voor 70 's jaars. 4. Eene partij Bouwland en Dijk (Raveleijn), kadaster sectie A, no. 325, groot 11 aren. Verhuurd aan Aug. Vermast tot 31 October 1910 voor 95 's jaars, 5. Eene partij Bouwland, Tuin Dijk en Zijkaniweg kadaster sectie C, nos. 124, 125, 136, 136» 236, 284 en 601, groot 3 H. 64 a! 80 c.A., in één koop. Boomprijs 500. Verhuurd in 2 perceelen uB Louis Cornelis voor 80 en aan Vermeulen voor 94 's jaars tot het rooven van den oogst 1910, 6. i/'ö onverdeeld in Slikken en Schorren in den Philippine, polder, kadaster sectie C, nos. 91, 91a, 91 tergeheel groot 6 H. 16 A 10 c.A. De koopers genieten de huur van de betaling der koopsom at, Grondlasten van 1 Januari 1909. Polderlasten van 1 Januari 1909. De betaling der koopsom 15 Januari 1909. Onkosten 8°/0 binnen acht dagen. De veiling zal worden gehouden op Donderdag 19 November 1908 des namiddags 2 ure, in de herberg van mejuffrouw de wed. F. Voerman- Maes te Philippine. O .2 e

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 2