Axelsche Courant en Een Woonhuis en Aanlooripheien 23 Jfovetnbcr 1908 polis van £otisico J. C. Vink. H Een Woonhuis, BIJVOEGSEL Zaterdag 7 November 1908. No. 62. KL.NL SCHUUR Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Openbare Verkooping. begint de Staatsloterij te trekken. Wie tegen dien tijd een wil hebben, vervoege zich om Prospectus met inlich tingen (gratis verkrijgb.) tot den Agent te Axel, N.B. Polishouders kunnen voor 21 Nov. a. s. een herverzekering sluiten. Openbare Verkooping. VAN DE VAN Watergebrek. Hoe groot op sommi ge plaatsen het gebrek aan drinkwater is, kan men hieruit opmaken, dat Burg. en Weth. van Zierikzee officieel bekend maken, dat regenwater te koop is voor één cent per emmer. Ook in Friesland zijn veel gezinnen zonder water. Te Amsterdam stiet een vrouw bij ongeluk een pot thee om. De kokende thee liep over het kind dat zij op den schoot had. Het kind werd deerlijk gebrand naar het binnengast huis gebracht, alwaar het overleed. Arm oudje. Te midden van een drom nieuwsgierigen zat Maandagavond in de Molenstraat te Almelo in een rieten leunstoel de 81-jarige blinde vrouw K. Vóór eenigen tijd werd het oude mensch, dat bij een harer kinderen te Ambt-Almelo inwoonde, naar familie te Nordhorn getransporteerd. Maandag werd zij door den echtgenoot en den schoonzoon van daar weer naar Almelo gebracht, want de familie te Nordhorn wilde haar niet langer houden. Daar de te Ambt-Almelo wonende kinderen wel den man maar haar niet in huis wenschten, werd naar het raadhuis dier gemeente getrokken. Gemeente- noch armbestuur wilden zich hare belangen aantrekken. Men bracht haar toen in een café, en de familie vertrok. Op de vraag van den caféhouder aan den man of hij zijn vrouw niet moest meenemen, gaf de oude man cynisch ten antwoord„Je hebt ze en moet er maar zien af te komen." Ten einde raad en na vergeefs ge tracht te hebben haar voor zijn reke ning elders onderdak te bezorgen, werd de vrouw door den kastelein op straat gezet. Nadat een medelijdende vrouw het arme mensch in huis genomen had, werd zij voor rekening van een parti culier in een slaapstee opgenomen. Geheim-Polizei. Veldwachter Meyer uit Angeren moest Zondag dienst doen te Doornenburg voor een collega, die afwezig was. In dit dorp komende, vertelde men hem, dat er al eenige dagen een politie-man in 't dorp was en nog wel een Duitscher, een van de Geheim-Polizei uit Duisburg, die een paar Duitschers op moest sporen. Meijer wilde wel eens kennis maken met dien Duitschen collega en hem aantreffende in een café, waar hij zich te goed deed aan broodjes met vleesch en lekkere Hollandsche sigaren, vroeg Meijer wat hij eigenlijk in't dorp moest doen. De antwoorden wekten het wantrouwen van onzen Hollandschen diender op, die zich plotseling het gebeurde in Köpenick herinnerde. Hij vroeg den Duitscher naar zijne papieren en toen deze niets kon toonen, werd hy oogenblikkelijk, het was onderwijl al half twaalf 's Dachts geworden, naar den burgemeester van Bemmel gebracht. Het wantrouwen der Hollanders werd hoe langer hoe grooter en hun nieuws gierigheid hoe langer hoe lastiger. Zoo wilden zij ook weten, hoe onze Geheim-Polizeiman aan een rijwiel kwam, dat hij in een café te Doornen burg in bewaring had gegeven. Deze fiets beweerde hij te Nijmegen gehuurd te hebben, doch een door den Bemmel- schen veldwachter Koenders ingesteld onderzoek toonde alras, dat op 't opge geven adres te Nijmegen een barbier en geen rijwielhandelaar woonde, terwijl tevens bleek, dat te Nijmegen een fiets vermist werd. Onze Duitscher, die, dank zij zijn brutaal optreden, hij had o. a. ook bezoeken afgelegd op de secretarie te Gendt en bij den burgemeester van dat dorp, eenige dagen een lekker leventje had geleid, bekende ten slotte dat zijn geheele verhaal gelogen was en dat 't rijwiel door hem te Nijmegen gestolen was. Hij kwam niet om een paar Duitschers op te zoeken, maar werd zelf in z'n Heimat opgespoord wegens diefstal. Vroeger was hij schrijver geweest bij de politie te Duisburg, vandaar zeker zijn veld- wachterlijke neigingen. Naar de Dordr. Ct. meldt, heeft er te Dordrecht een droevig ongeval plaats gehad met doodelijken afloop. Een sleeperswagen vervoerde eenige in kisten verpakte brandkasten van klein model van de fabriek der firma J. Lips Bzn. naar de Dokhaven ter verdere verzending. Een van de werk lieden, die ter begeleiding meereden, de 50-jarige timmerman M. J. G Weerts, was hierbij boven op een kist gaan zitten. Bij het afrijden der Zuidersluisbrug, stortte de man eensklaps van den wagen, waarschijnlijk door het hevig schokken,-met het ongelukkig gevolg, dat hij juist op zijn hoofd terecht kwam, zonder dat hij evenwel werd overreden. Hevig bloedend uit mond, neus en ooren werd hij opgenomen en binnen gedragen in de directiekeet van het daar ter plaatse in aanbouw zijnde woonhuis. Kort nadat een geestelijke was aan gekomen overleed W., die aldoor bewus teloos was geweest. Tusschen Schiedam en Vijfsluizen is op den overweg aan den Ketelweg de melkwagen bestuurd door den vee houder Van. den Berg te Ketel door een trein van Hoek van Holland naar Rotterdam gegrepen. Het paard werd op slag gedood, de wagen geheel ver brijzeld en de veehouder bewusteloos opgenomen. Na veel moeite mocht men er in slagen de levensgeesten op te wekken. De man heeft dan ook oogen- achijnlijnlijk geen letsel bekomen. De oorzaak van het ongeluk ligt daarin, dat de afsluitboomen van den overweg niet waren neergelaten door verzuim van de wachteres, die op dat oogen- blik bezig was de wasch te doen. Te gen haar is proces-verbaal opgemaakt. De trein zette na veel vertraging de reis voort. Te Gouda is de 73-jarige weduwe K. Dinsdagavond aan den Bleekersiu- gel te water geraakt en verdronken. Te Salisbury, de hoofdplaats van de Engelsche graafschap Wiltshire, is een 12-jarig jongetje met één been ver moord. 't Jongetje woonde met zijn moeder in een werkliedenbuurt. Toen Zaterdagavond een neef van den ver moorden jongen bij hen door de achter deur was binnengekomen, hoorde hij zijn tante roepen Houd dien man Hij heeft mijn Teddy vermoord. De vrouw rende al roepende de straat op. Een buurman ging daarop haar huis binnen en vond den jongen met een diepe wond aan den hals in zijn bed liggeu. Ook bleek er te zijn gestolen. De jongen spaarde vooreen kunstbeen en had al ongeveer 96 bijeengegaard, die hij bewaarde in een doos in zijn slaapkamertje. De helft hiérvan wordt vermist. Dinsdagnacht is de moeder, die ver dacht wordt zelve haar zoontje te hebben vermoord, in hechtenis ge nomen. Zondagavond had te Strom beek een botsing plaats op de lijn van den buurtspoorweg Brussel naar Humbeek. Twee trams vol reizigers zijn op elkan der gebotst. Verscheidene personen werden gekwetst, onder anderen de machinist van den tram, komende van Humbeek, die bijna verpletterd werd. Zijn toestand is wanhopig. Het ongeluk gebeurde op de plaats, waar de lijn een bocht maakt, en waar een der treinen moet stoppen om de andere te laten voorbijrijden. Tenge volge van den mist, of door onoplet tendheid, is dit dien avond niet geschied. Tegen 8 uur gebeurde een andere botsing tusschen twee electrische trams te Vorst, nabij Luttrebrug. Een tram, komende van Vorst, is met geweld tegen den stilstaanden tram gereden. De botsing was verschrikkelijk. Vele personen werden gekwetst, waaronder eenigen zeer ernstig. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven den"heer J. GOETGELUK en de Erven van Mej. E. SCHEFFER en na verleend Rechter lijk bevel, in het hótel Centraal te Ter Neuzen, op Vrydag den 27 Novem ber 1908, des namiddags 2 ure, ver- koopen KOOP 1. en het recht van erfpacht tot 31 December 1914, op den grond, eigendom der gemeente Ter Neuzen alles in die gemeente, in de Nieuw- straat met uitweg ter breedte van 1 Meter aan de Dijkstraat, kadaster sectie C hummer 3328 gedeeltelijk, groot ongeveer 1 are 44 centiaren. KOOP 2. en het recht van erfpacht tot en eigendom als voren, alles te Ter Neuzen aan de Dijkstraat, kadaster sectie C nummer 3328 gedeeltelijk, groot ongeveer 1 are 37 centiaren. Deze koopen laatst bewoond en in gebruik geweest door mejuffr. E. SCHEFFER. KOOP 3. en het recht van erfpacht tot en eigendom als voren, kadaster sectie C nummer 3318 groot 77 centiaren. In huur bij Verlinde voor 1,50 per week. Te aanvaarden na drie maanden. Betaling koopsom 2 maanden. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal in het logement van C. Bakker te Hoek, op Woensdag den It November $903" in plaats van WOENSDAG 4 NOVEMBER, zooals eerst was geannon ceerd, des nam. ten 2 ure, verkoopen Schuur en Erf te Hoek, kadas traal aldaar bekend in sectie I nummer 656, groot 1 are 78 cen tiaren. Laatst bewoond door W. van der Pot en te aanvaarden bij de betaling der koopsom zijnde eene maand na de toewijzing. Van 16 tot 31 Oct. 1908. Graauw. Huwelijks-aangiften. 2. Franciscus Hendrikus Lossie, 22 j., jm. en Louisa Triest, 21 j., jd. Camille Joseph Breijaert, 26 j., jm. en Christina de Wilde, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2. Josephus de Wilde, 25 j., jm. en Sophia Philomena Penguet, 24 j., jd. 9. Alphonsus van de Voorde, 31 j., weduwn. en Cornelia Vleeskens, 34 j., jd. 16. Franciscus Hendricus Lossie, 22 j„ jm. en Louisa Triest, 21 j., jd. Camille Joseph Breijaert, 26 j., jm. en Christina de Wilde, 23 j., jd. Geboorten. 3. Eugène Karei Ludovicus, z. van Josephus Matthijssen en Louisa Mathilde Rens. 5. Petrus Joseph, z. van Johannes Daalman en Johanna Maria Steijne. 10. Valentina Paulina, d. van Josephus Heese en Phelomena Heijdens. 16. Leo Petrus, z. van Petrus van Campen en Maria Louisa de Rooij Elza Johanna, d. van Alphonsus de Koning en Melanie Vlasveld. 18. Maria Apolonia, d. van Augustinus Mattheijssen en Mathilde de Caluwe. Ferdinandus Johannes, z. van Adrianus Josephus Verschuren en Anna Laf- feber. 22. Maria Catharina, d. van Theophilus Ludovicus Steijaert en Emma Seraphina Coleta Schillemans. 28. Joseph Aloisius, z. van Marinus Everaard en Maria Coleta Smits. 31. Angela Maria Paulina, d. van Honoré Bauwens en Rosalia de Wilde. Overlijden. 8. Johannes Francies van Poele, 47 j., weduwn. van Anna Catharina Neeve. 30. Elza Johanna, 2 w., d. van Alphonsus de Koning en Melanie Vlasveld. Hoek. Geboorten. 17. Jan Jacobus, z. van Cornelis Vermeulen en Geertruij de Bree. 19. Gerard, z. van Cornelis de Meester en Elisa beth de Koeijer. 24. Suzanna Helena, d. van Jacobus van Drongelen en Janna Cornelia de Bree. Overlijden. 18. Cornelis Machielsen, 3 w., z. van David Marinus en Tanneke Verbrugge. 24. Meeuwis de Bruijne, 4 w., z. van Marinus en Jacomina Hofman. Een als levenloos aan gegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Jasper Pladdet en Cornelia van Hoorn. 28. Jacobus den Beer, 3 m., z. van Andries Cornelis en Paulina Verpoorten. Koewacht. Geboorten. 17. Joanna Louise, d. van Augustinus Vermeulen en Angelina van Goethem. 18. Mina Coleta Maria, d. van Emile Augustus Noens en Eugenia Maria Picavet. 21. Arthur Honoré Maria, z. van Benedictus Wautier en Maria Leonia de Dauw. 23. René Petrus Emerence, z. van Charles Louis Onghenae en Adelaïda Sophia Maria van de Vijver. 31. Gabriella Camilla Helena Maria, d. van Albert F. J. M. Dierick en Irma M. J. Plasschaert. Alma Norberta, d. van Aloijsius J. van Hove en Maria A. van Hove. Overlijden. 16. Bertha Fidelia Rombaut, 1 j., d. van Theophile en Leonia Maria Bonne. 26. Augustus de Paepe, 4 m., d. van Alphonsus en Coralia van der Bilt. 27. Irma Maria Pharailde de Schepper, 3 m., d. van Alphonsus en Fidelia Rombaut. 31. Petrus de Schepper, 64 j., z. van Bernardus en Joanna M. Pastijn (beiden overleden). Overslag. Huwelijks-aangiften. 31. Aug. Pollet, 31 j., jm. en Marie Melanie v. d. Steene, 45 j., wed. Zaamslag. Huwelijks-aangiften. 29. Cor nelis de Vos, 22 j., jm. en Adriana Oppeneer, 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29. Simon Lourens, 24 j., jm. en Elisabeth Maria Lensen, 22 j., jd. Geboorten. 18. Catharina, d. van Jan Bakker en Elizabeth Hamelink. 20. Adriana, d. van Jacobus Cornelis de Koning en Adriana Hans. 21. Gustavus Franciscus Camilus, z. van Camillus Edmondus Goethals en Maria Theresia Ludovica de Vos. 23. Adriana, d. van Jacobus Hofman en Adriana Maas. 25. Framjoise, d. van Willem Dees en Catharina Elizabeth Riemens. 31. Sara Maria, d. van Cornelis van Doorn en Janna van den Berge. Overlijden. 19. Jacobus van de Ree, 60j echtg. van Adriana Bareman. 20. Maria de Kraker, 3 w., d. van Michiel en Elizabeth van de Voorde. Zuiddorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 21. Janus Pieters (van Hulst), 26 j., jm. en Valen tina Leonia Maria de Winter, 22 j., jd. Geboorten. 22. Bertha Maria, d. van Edu- ardus Leonardus Maria de Block en Coralie \yuij ti nek.

Axelsche Courant | 1908 | | pagina 5